10 000 kilometrů pěšky Latinskou Amerikou

10 000 kilometrů pěšky Latinskou Amerikou https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476651/bmid_10-000-kilometru-pesky-latinskou-am-3Jn-476651.png 5 73 13

Honza se ocitá v Peru, ale jeho cílem není pouze slavné Machu Picchu. Dorazil totiž prožít obrovské pěší dobrodružství. Ocitá se v neprostupném pralese či v blízkosti ilegálních zlatých dolů, kde o problémy není nouze. V Bolívii se setkává s chudobou, všudypřítomným odkazem legendárního Che Guevary, ale i s tarantulemi a hady. Pere se s ledovcem i svým vlastním odhodláním a má pocit, že ho oči legendárního revolucionáře stále pozorují. Za hranicemi Argentiny na něj číhá stovky kilometrů dlouhá vysokohorská poušť. Povede se mu ji překonat, dostat se do Chile a svou pouť zakončit? Honza stále nemá ani chvilku klidu. A s posledními kilometry putování se mu v hlavě možná rodí nápady na nová dobrodružství…... celý text

GošaGoša
03.08.2023 5 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem už věděla, co čekat. Tenhle díl mě bavilo číst ještě víc než ten první, protože ubylo kafrani na společnost a politiku a vyprávění se točilo čistě okolo putování. Naložit si každý den desítky kilometrů je mazec. Stále byly chvíle, kdy jsem si říkala, že to je přílišné riskování, avšak během čtení jsem se taky smířila s tím, že takový autor prostě je. A sám si toho je vědom, přiznává to a stejně udělá nějakou koninu. Třeba, že si vezme málo vody do pouště. Třeba bych ve stejné situaci udělala mnohem větší koniny... Na gauči a u piva je každý chytrý až za roh. Co je za mě nejlepší na obou knihách? Že do Bogoty přiletěl Jan Rendl, ale z Chile odlétal úplně jiný Jan Rendl.

PPardinio
29.04.2023 4 z 5

V této druhé části putování Jižní Amerikou jsem již věděl, jaký styl psaní a způsob vyprávění mě od autora čeká. Oceňuji především, že JR dokáže kromě popisu aktuálního rozpoložení svého já i velmi dobře přiblížit krásu/divokost okolí a život obyčejných lidí v daném místě, což od cestopisu očekávám. Děkuji především za pasáže z Bolívie, kdy jsem si čtení užíval nejvíce. Lepší 4*

Kaja1
31.01.2023 5 z 5

Miluju cestopisy. A tento mě nezklamal. Ten kluk má můj obdiv, a držím mu palce, aby se mu v životě dařilo, myslím, že si to zaslouží. Díky němu jsem mohla poznat Jižní Ameriku tak, jak ji nikdy nepoznám a za to velké díky. Jen malá oprava Che Guevara není pohřben v Havaně, ale v Santa Claře, má tam mauzoleum, tam jsem na rozdíl od Bolívie byla:))

eliska5154
23.01.2023 5 z 5

Autor nezklamal. Dýchal na mě duch latinské Ameriky celou jeho cestou. Místy jsem měla slzy v očích a byla ráda, že některé věci nevidím. Frustrace kterou jsem cítila byla silná a to i přes řádky v knize. Nádherná kniha, rozhodně by měl přečíst každý.

kraslicanka
17.11.2022 5 z 5

Naprosto úchvatná kniha. Obdivuji Jana, co všechno na cestě prožil. Opravdu klobouk dolů.

Elézka
05.07.2022 5 z 5

Nádherná kniha o svobodě a putování za poznáním sebe sama i vzálených zemí. Pochodovala jsem s autorem a zažívala radost i strasti s ním. Krásně a přesvědčivě psaná kniha o místech kam se jistě jen tam někdo nepodívá. Stojí za přečtení!

soukroma
29.06.2022 2 z 5

Tentokráte mne nezaujaly ani fotky.

_Knihomolka_
17.03.2022 5 z 5

Ani toto "malé" pokračování s cílem dokončit již zmíněných 10 000 kilometrů pěšky napříč Jižní Amerikou nezklamalo. Opět oceňuji čtivost knížky, Rendlovu jazykovou úroveň, která byla krásně pestrá a fotky přírodních úkazů a památek v průběhu cestování. Jsem moc ráda za rozšíření obzorů a za možnost poznat, prostřednictvím Rendla, Jižní Ameriku takovou, jaká doopravdy je.

rumova_kulicka
06.01.2022 5 z 5

Toto pokračování Jendova putování mě bavilo ještě víc, než předchozí kniha. Asi, že už jsem si na jeho styl zvykla. Respekt před tím, co zvládl. Opět oceňuji fakta, která nám předložil a jazykovou úroveň knihy. Super jsou i průběžné fotky, že nemusí člověk listovat. A na závěr jsem zjistila, že bude další kniha, takže paráda :-)

kuba1991
12.12.2021 5 z 5

První i tento pokračující díl se mi hodně líbil.Cesta jako taková musí být obohacující zážitek na celý život,který si asi nikdo nedokážeme ani představit.Jsem strašně rád,že po dlouhé době u českého cestopisu byly fotky,které podle mne k tomuto žánru prostě patří. .. ,A chtěl bych dodat,že určitě nejen já bych byl rád,kdyby Honza v jakémkolik psaní dál pokračoval,protože je to fakt talent.

Dadynflex
05.12.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Výborně se čte, hezké fotky…není co vytknout. Super cestopis

jana0338
25.11.2021 5 z 5

Skvěle napsaná kniha . Výborně se četlo , rovněž moc pěkné fotky .

zelda7
14.10.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem stejně jako první díl putování po Jižní Americe. Kniha je velmi čtivá. Nejvíc oceňuji opravdovost vyprávění bez příkras, také se mi moc líbili "faktické vsuvky", kdy se člověk dozví něco z historie místa či nějakou legendu. Nejvíce se mi líbila část knihy, která pojednává o Che Guevarovi. Knížku doporučuji. :)

Jižní Amerika

Jan Rendl