Cyberpunk Znovuzrození

Ve městě plném neonových světel, digitálních technologií a kamer na každém kroku je přece nemožné zavraždit tucet lidí a odejít od zločinu nepovšimnut. Nebo snad...? Mrakodrapy dosahují do nekonečných výšek, ulice jsou přeplněné lidmi, kriminalitě a nelegálnímu obchodu s drogami, zbraněmi, lidmi i daty se daří nadmíru. Pokud nejste gangster nebo mafián, v podstatě není o co stát. Vítejte v Zakázaném městě, území, kde jednotlivec nic neznamená a velké korporace a gangy jsou odpovědné za osud celku. Shey Scott – bývalý policista, který je kvůli vážné nemoci vyloučen ze služby, se snaží vypátrat Axel Stallerovou – sestru ženy, která za denního světla navzdory nejvyšším bezpečnostním opatřením a pečlivé kontrole, přímo pod čočkami kamer z neznámých důvodů zavraždila asi tucet lidí......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458870/big_cyberpunk-wUn-458870.jpg 3.871
Literatura světová, Sci-fi

Vydáno: , Fobos

Cyberpunk: Odrodzenie, 2020

Kniha Cyberpunk Znovuzrození

MartyManCZ

Takové velmi slušné tři hvězdy. Vlastně mě to celou dobu bavilo číst, bylo to nápadité a všechny věci hezky popsané, ale nějak mi ke konci přišlo, že tomu spadl řetěz, což je velká škoda a taková ta "bomba věc" tomu chyběla. Neměl jsem prakticky žádná očekávání, říkal jsem si že se to veze na vlně popularity díky vydané hře, ale z trháku to bylo za chvíli ve výprodeji, tak sem byl připraven to přinejhorším zahodit. Ovšem byl sem příjemně překvapen a tak se nemusíte bát po ní sáhnout. Pokud to uděláte určitě Vás zabaví. Motiv "pronájmu" těla dvěma osobami je stejný jak ve hře, tak by mě zajímalo kdo měl ten nápad dříve...nebo má Andrzej jako polák kontakty v Project Red :))

Awča

Kniha mě moc bavila, jak zápletka, tak prostředí, vtipné hlášky i hlavní hrdinové.
Hru neznám, je možné, že jsem tím přišla o nějaké souvislosti, ale čtení to bylo fajn, přeneslo mě na chvíli z běžných dní úplně do jiného světa.
Zkusím i další autorovo knihy.

Julinka679

Zajímavé sci-fi, které má dost akce a ještě víc vtipných momentů, narážek a dialogů.
Hlavní hrdinka je sympatická, drzá a poté, co jí do hlavy dají Kityho tak není nouze o vtipné dialogy mezi ní a tímto čipem.
Místy mi děj přišel pomalejší oproti tomu kolik akčních pasáží se v knize nachází a jak již někdo psal tak i mě chybí detailnější popis Zakázaného města, nějak jsem se v něm nedokázala zorientovat.

Nečetlo se to špatně, konec je otevřenější než bych u stand-alonu očekávala ale třeba se někdy dočkáme pokračování... No co, dívka přece může snít :D

Zatím hodnotím 3,5*, tedy jako lepší průměr.

zelda7

Poměrně překvapivá kniha. Děj zde plyne úplně jinak než u klasických sci-fi knih. Sice mi chyběl větší popis zakázaného města, více se dozvědět jak to tam funguje, ale k tak byla kniha zajímavá.

Mystifica

Řekla bych průměrná detektivka. Neurazí, nenadchne. Odehrává se v prostředí Cyberpunku, ale nepochopila jsem, navzdory grafice, jestli patří k oficiálnímu merchi hry. A grafika obálky je vážně povedená a kniha obsahuje i plakát. Co se tyče příběhu jako takového, připadal mi poměrně genericky a nabízí velmi otevřený konec.

Alethea_k

Z první třetiny knihy jsem byla nadšená, nemohla jsem odložit. Časem mi ale přišlo, že se tam spousta věcí opakuje nebo děj stojí na místě. Konec se mi zase líbil, sežrala jsem to i s navijákem. Jako celek hodnotím kladně, velice by se mi líbilo filmové zpracování podle této knížky.

Gari89
01.12.2021

Nebylo to špatné, slušná akce a dobře se to četlo. Jen ten konec mi přišel nějak odfláknutý. Tři ***

punkgirl97
07.11.2021

Tohle byla jízda, kniha - příběh mi opravdu sedl a moc mě to bavilo. Kór to, jak tam není nouze o akci. Zároveň je to propracované po stránce technologií, to jsem se občas ztrácela, ale vždy jsem nebyla sama, buď Axel nebo Scott mě v tom nenechali.

Musím říct, že jsem dlouho nečetla něco plné akce a zároveň humoru. Opravdu mě to bavilo. ️

Postavy mi také sedly zvlášť Axel. Jak jsem ji na začátku moc nemusela opět nechápu proč. Hádky s Kittem jsou prostě skvělý. Oba sarkastický a drzý.

Akce je až do samotného konce a tak to má být.

5/5
IG: @tera_cte