V moci zla

V moci zla https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424882/bmid_v-moci-zla-K6r-424882.jpg 5 398 116

Případy Kate Burkholderové série

< 8. díl >

Policejní náčelnici Kate Burkholderovou požádá o pomoc šerif z newyorského venkova, aby místním pomohla vyřešit záležitost týkající se samotářské amišské osady a úmrtí mladé dívky. Jelikož šerif není schopen překonat zeď mlčení, která stojí mezi amiši a zbytkem místních, požádá o pomoc Kate, která má v přestrojení proniknout do místní komunity. Katin partner, státní agent John Tomasetti, je zásadně proti tomu, aby přijala tak neobvyklý úkol, protože dobře ví, že mezi amiši bude mít Kate velmi omezené možnosti spojení s vnějším světem – a ještě menší možnost přivolat si pomoc. Ale Kate už nemůže couvnout, obzvlášť když v okolí osady kolují znepokojivé zvěsti o ohrožených dětech...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Among the Wicked , 2016

Komentáře 116 Recenze 5

m_martina
m_martina
01.02.2024 5 z 5

Kate Burkholderová je sympatická mladá policistka, která vyrůstala v amišské komunitě, ale rozhodla se odtamtud odejít. V této knize se tam vrací, aby vyšetřila další případ. Nemám co dodat, kniha se mi líbila a dobře se četla. Ostatně jako obvykle.

Terka1975
Terka1975
27.12.2023 5 z 5

V tomto díle musela Kate oprášit svou amišskou minulost a zapadnout do osady Amišů v utajení, aby odhalila úmrtí mladičké dívky. Tento díl odhalil zase mnohem víc z amišské kultury a víry a Kate mêla v sobě zase náboj nesmrtelnosti jak je jejím zvykem. Spokojenost.

Čmeláček
Čmeláček
10.12.2023 5 z 5

Kate zase válí a tentokrát se vydává do amišské komunity vyšetřit případ úmrtí jedné mladé dívky z jejich středu. Samozřejmě se na to musí přestrojit, ale to pro ni není problém, když od nich kdysi dávno odešla, že jo? :) Nebudu se tady nějak víc rozepisovat, kniha to byla zase vynikající, takže nemám co kritizovat a dávám zasloužených pět stars :).

zelda7
zelda7
08.12.2023 5 z 5

Tentokrát díl z mrazivého prostředí, které bylo opravdu věrně vykresleno, to mne na celé knize nejvíce zaujalo, jak dokážou popisy vtáhnout čtenáře do děje. Náčelnice se tentokrát vydává v přestrojení do amisske komunity v jiném městě. Jak už někdo v recenzích psal, souhlasím s tím, že na knihách od Lindy Castillo se mi líbí jakási jednoduchost, ale zároveň zajímavost příběhu. Zkrátka se dá číst jako oddechovější čtení pro náročnějším pracovním dni. ;-)

zofie3000
zofie3000
24.11.2023 3 z 5

Do 2/3 mi to přišlo hodně dobrý, ať už kvůli postupnému odhalování záhady nebo náhledu do amišské kultury, která pro našince může vypadat poněkud exoticky. Ale rozuzlení a záver mě zklamal. Kdyby se to drželo víc přo zemi a v komunitě tak by to bylo úplně dostačující. Je to škoda

Micandy
Micandy
14.11.2023 5 z 5

Po delší době jsem se vrátila k téhle sérii a došla jsem k závěru, že mě neskutečně baví, dokonce víc než Cravenovky. Tenhle díl měl všechno, co očekávám od detektivky, gradujicí napětí, čtivost, dokonce nám autorka hezky vykresluje temné zasněžené lesy. Úplně na mě dýchla mrazivá zima. Vše hno jsem s Kate prožívala. Konec je šokující a pro mě nečekaný.
Tahle série Je pro mě top a divím se že nemá zas tak moc čtenářů.

05.10.2023 5 z 5

Víte, co se mi na knihách z této série líbí asi nejvíc? Že jsou doslova krásně přehledné, pokud jde o jednotlivé postavy i děj. Ve všem se totiž hodně rychle zorientujete, není tam postav jak na orloji ;-) a máte tak vždycky jasno. Kromě toho je Kate Burkholderová sympatická policejní náčelnice, která se konkrétně v tomto případu přestrojí a v rámci vyšetřování se vydává za amišskou vdovu z Ohia. A to proto, aby se dostala do uzavřené komunity Amišů, kde došlo k podezřelému úmrtí jedné mladé dívky. Jak to všechno dopadne a zda bude mít Kate úspěch, už (samozřejmě) neprozradím ;-). Za sebe jsem byla ve finále fakt hodně překvapená, kam až se vyšetřování dostalo a jaké bylo jeho rozuzlení. To jsem opravdu nečekala...
Hodnotím tedy i tentokrát plným počtem, autorka si drží také u tohoto osmého dílu stále svoji vysokou laťku, a já se na další setkání s Kate a jejím přítelem Johnem Tomasettim budu zase brzy těšit ;-).

danica6371
danica6371
02.08.2023 3 z 5

Čím dál lepší... a jak to bylo téměř, díky zasazení příběhu mimo domov, oprostěné o myšlenkové pochody Kate a Tomasettiho a jejich věčné dohady, za které by se nemusela stydět ani latinská telenovela, je to příjemná a napínavá oddechovka. :-)

Evule *
Evule *
17.07.2023 5 z 5

Napínavé, čtivé a doslova mrazivé. Ten zvrat ke konci jsem nečekala, moc jsem si knihu užila a těším se na další příběh.

Pája699
Pája699
15.03.2023 4 z 5

Příběh určitě nebyl špatný. Akční, napínavý, zajímavý, drsný. Opět krásně vykreslený svět amišů. Člověk by řekl, jak to nejsou milý lidi a oni se vraždí hlava nehlava :-D Pro někoho nejlepší díl, pro mě trošičku slabší. Mě tam prostě chyběla celá ta super vyšetřovací parta. Gurčák, Mona, Glock, Skid a určitě i Tomaseti. Kate si v tomto díle jede sólo od svého městečka. Opravdu se těším na další díl, který se bude doufám zase konat v mém oblíbením městečku Painters Mill.

Nelly
Nelly
25.02.2023 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů - hodně napínavý a mrazivý.

minirock
minirock
20.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Tentokrát za čtyři hvězdičky. Pořád výborné čtení, napínavé, drsné, zajímavé. Jen si myslím že autorka příliš silně tlačila na pilu a z Kate udělala takového ženského Ramba. Vymáchat se v mínus 10 stupních v rybníku, vylézt z něj, doběhnout pár set metrů domů a ještě přitom střelit chlapa, to už je výkon i pro Stalloneho. Méně je někdy více. Stejně tak bylo pro mě stěží uvěřitelné jak se jí podařilo během pár dnů jako cizinka mezi amiše proniknout a celý případ vyřešit. To ovšem neznamená že si s chutí nepřečtu další díl.

bábuška
bábuška
05.02.2023 4 z 5

V americkém Ohiu řádí zima, vše je zasypáno sněhem a ten stále padá a padá. Nečte se mi to t.č. .příliš dobře, protože za okny mám totéž. Taky padá a padá. Mladá policistka Kate je požádána o pomoc, aby v utajení v osadé amišů pomohla s objasněním podivného úmrtí mladé dívky. Mimo napínavého děje jsem se dozvěděla podrobnosti o jednoduchém životě rodin, zvláštnostech v oblékání, bez elektřiny, rádia, televize. a hlavně o mlčenlivosti co se týče života v osadě. Konec byl hodně překvapivý.

veronika4001
veronika4001
02.02.2023 5 z 5

Líbí se mi, že v této sérii můžete sáhnout po jakékoliv knize, která není na řadě. Dostat se do amišské komunity, proniknout k jejím členům, k jejich zvykům a odhalit vraha není jednoduché. Záleží na Kate, která je vlivem svého původu odhodlaná s nimi splynout a účinně odhalit pachatele. Ačkoliv amišská kultura má pevný základ, oblast od oblasti se liší a dává zabrat i samotné Kate, která jako vždy musí zapojit bedlivé pozorování, vlastní intuici a detektivní schopnosti za předpokladu, že neodkryje svoji identitu. Podaří se jí to? Knihy této série se ne zcela soustředí na rozuzlení zápletky, protože k tomu vždy dochází už asi v 3/4 knihy. Zápletka tady je jednoduchá, vrah je snadno odhalen, o něco tíže pak dopaden. Domnívám se, že autorka může čtenáře déle napínat a vraha nechat odhalit až na posledních stranách. To, co je na detektivkách této série pro mě zajímavější, je znalost amitské komunity. Kdyby se vyjmulo detektivní jádro a paní autorka přidala amitské učení, historii jazyka amitů, více zvyků, tradic a vyjasnila rozdíly mezi amity a mennonity, mohla by to být kniha o amišské kultuře. Ale to autorka zřejmě nechtěla a zamýšlela naopak kulturu amitů zobecnit a nadsadit ji o beletristický žánr. Za seznámení s amitskou kulturou dávám pět hvězd.

ivoiro
ivoiro
05.01.2023 5 z 5

Ojoj, výborná kniha. Skvělý děj drží v napětí až do konce.

Bedřich63
Bedřich63
19.12.2022 4 z 5

Opět další díl ze série o Amiších. Autorka skvěle popisuje prostředí, podmínky života a práce této komunity, jejich zvyky, tradice a soužití s ostatními lidmi. Co se mi zdá, že trochu drhne, je ta část detektivní. Z Kate už je "Superwoman", která dostane v každém dílu naloženo tolik, že už těch kostí a svalů v těle, které ještě nedostaly zásah, moc nemá.

Jak jsem psal už v komentáři ke čtvrtému dílu: "Při čtení tohoto dílu jsem pomalu začal mít strach, že v dalších dílech už nebude o kom psát, protože těch mrtvých amišů v prvních 4 dílech je hodně. Po nahlédnutí do Wikipedie jsem ale zjistil, že v USA jich v roce 2010 žilo 249 tisíc a jejich počet se od roku 1992 zdvojnásobil."

Tento díl vybočuje z řady, neodvíjí se v okolí městečka Painters Mill, nevystupují tam kolegové náčelnice Kate a vlastně jen okrajově agent Tomasetti. Je to velká sólo akce, Kate pracuje v utajení, daleko od domova a nebezpečí číhá v každé sněhové závěji. Ale tato silná žena si poradí se vším a přežije, abychom si mohli přečíst další díly této série a počítat další zlomené kosti a pohmožděné svaly. :-)
Zůstávám sérii věrný, jen to chce chvíli oddychu. Číst několik dílů po sobě bych nezvládnul.

hana4834
hana4834
01.10.2022 5 z 5

Naprosto super

Janaves
Janaves
17.09.2022 5 z 5

Další skvělý díl série. Naprostá spokojenost.

Evaho73
Evaho73
10.08.2022 5 z 5

Od čítania tejto série som si musela dať dlhšiu pauzu, lebo každou ďalšou prečítanou časťou pre mňa jednotlivé zápletky začali strácať svoju originalitu, ktorá ma uchvátila na začiatku. Svet Amišov mi už nepripadal až tak atraktívny, lebo autorka v každej novej časti nejakým spôsobom dementuje ich prísne zásady a celkový spôsob života vôbec. Nehovoriac o nadprirodzených schopnostiach Kate, ktorá prežije snáď všetko...
Ako sa ukázalo táto pauza sa mi vyplatila, a ja som sa opäť nechala uniesť vo svete Amišov. Dokonca sa v tejto časti Kate trochu poženštila a uvarila aj guláš... :-D.

Niu
Niu
06.08.2022 1 z 5

(SPOILER) Asi začínám být trochu zklamaná. Jsem z Kate unavená. Stále ty stejné chyby a stále se nepoučí. Jasně, detektivky jsou o tom, aby tam byl jeden tahoun, který to celé zaštiťuje, ale tohle funguje jen a pouze za předpokladu, že tam nějaký tým je. A ten v těchto knihách rozhodně není. Je to celé jen o Kate, o ní a nikom jiném. Poslední dobou, čím víc toho přečtu, tím už ty příběhy nějak ubírají na kvalitě. Zato kvantity v knihách je požehnaně. Myslím si, že příběh by měl dost velký potenciál na to stát se psychothrillerem/detektivkou, ale ten závěr to pohřbil. Navíc celá ta akce v utajení - dokážu si představit, co by se s tím vším dalo udělat, co napíchnout, co sledovat, hlavně kolik lidí do toho zapojit, prostě pro sichr. Udělat si pár amišských kamarádek byl fajn nápad, ale bohužel až v samém závěru; události, co mu předcházely úplně nevybízely k důvěře. Opět nechybělo pár zmínek o minulosti, Tomassetti v roli kvočny a několik encyklopedických pouček ve stylu ... práce v utajení spočívá .... Přitom celé to bylo nemastné neslané. Sakra, kde je ten sehraný tým, jehož člen zná přesně své místo, kde si každý navzájem kryje záda?! Aha, už to chápu, když se šéfka rozhodně dělat svou práci několik tisíc kilometrů daleko, tak vlastně komu chce šéfovat. A navíc, trochu pochybuju, že je jediná ne-amiška, která ovládá jejich řeč. No...Ne. Čtivé to bylo. Ale co nepochopím je nedomyšlenost obálek. Proč je na každé letní výjev, když se příběh odehrává v zimě?!