V moci zla

V moci zla https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424882/bmid_v-moci-zla-K6r-424882.jpg 5 410 119

Policejní náčelnici Kate Burkholderovou požádá o pomoc šerif z newyorského venkova, aby místním pomohla vyřešit záležitost týkající se samotářské amišské osady a úmrtí mladé dívky. Jelikož šerif není schopen překonat zeď mlčení, která stojí mezi amiši a zbytkem místních, požádá o pomoc Kate, která má v přestrojení proniknout do místní komunity. Katin partner, státní agent John Tomasetti, je zásadně proti tomu, aby přijala tak neobvyklý úkol, protože dobře ví, že mezi amiši bude mít Kate velmi omezené možnosti spojení s vnějším světem – a ještě menší možnost přivolat si pomoc. Ale Kate už nemůže couvnout, obzvlášť když v okolí osady kolují znepokojivé zvěsti o ohrožených dětech...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Among the Wicked , 2016

Vyllandra
22.04.2020 5 z 5

Jako všechny knihy této série. Poutavé, napínavé, rychlý spád. Opět nezklamalo

Johana
21.04.2020 3 z 5

Lindu Castillo mám moc ráda, čtení je to oddechové ale není pitomé, navíc se dozvím o životě amišů. Tady mne autorka příjemně překvapila tím, že bere příběh za jiný konec, nežli by bylo prosté vyšetřování zločinu. Škoda jen, že o pachatelích jsme se nedozvěděli moc podrobností, závěr mi připadal trochu odbytý.

Arsi
19.04.2020 5 z 5

Čtení jsem si moc užívala. Příběh sice jiný než předchozí, ale skvělý. Asi nejlepší. Napětí od začátku až do konce. Celá série byla úžasná.

Edlik
16.04.2020 5 z 5

Mám celou sérii moc rád. Tento díl je jiný než předchozí. Kate pracuje v utajení. Opravdu za mě nejlepší díl série. Jediné mínus, které bych mohl říct, je že jsem odhadl to největší překvapení už před polovinou. Ale každopádně super napínavé a doslova mrazivé čtení.

Šánka
16.04.2020 5 z 5

To je série, kterou si vyloženě užívám, čte se ale tak skvěle a rychle, že ten zážitek trvá velice krátce :-).
Tento díl je trošku jiný, Kate se navrací v utajení do svého rodného amišského prostředí, aby vyřešila náročný případ. Ale s tím, jak Linda Castillo Amiše nemilosrdně kosí, to bude hodně nebezpečné, protože je v tom sama bez své věrné party.
Líbilo jako vždy, jen si neodpustím maličkou výtku, trošku mi tam chybělo dotažení závěru u některých postav. Jenže je to tak super čtení že bych i odpustila nedotažený začátek :-).....
Tak i tentokrát za 5 a už bez výtek !!!

ddkk
13.04.2020 5 z 5

Začínám autorku obdivovat, kolik toho je schopna vytěžit z jediné, byť pro čtenáře velmi atraktivní, komunity. Musím ocenit, že Amiše zbytečně nepřikrašluje a dokáže psát i o negativních jevech v této specifické společnosti. A že v knize V moci zla skutečně přitvrdila! Naše milovaná Kate je tentokrát vystavena nevybíravému násilí a držíme jí palce, aby všechna nebezpečenství plynoucí z její tajné mise v přestrojení, opravdu ve zdraví ustála.

I tento díl amišské série je čtivý, napínavý a vlastně i oddechový. Jako stvořený pro toto neklidné období...proto dávám plný počet.

georginaa
10.04.2020 5 z 5

Tak tenhle díl mě nesmírně bavil. Díky Kate, která se vrátí ke kořenům v přestrojení, aby vypátrala co se u Amišů děje. Bylo to plný nečekaných zvratů. Opravdu nádherná celá série s Kate.

Pavlnka
06.04.2020 5 z 5

Naprosto úžasné. V této sérii nešlápnete vedle.

Danago
05.04.2020 5 z 5

Pro mě snad nejlepší díl této série.

Pípasek
04.04.2020 5 z 5

Není co dodat, super čtení , autorka dost přitvrdila, přečteno na jeden zátah.

raty
03.04.2020 5 z 5

Další díl skvělé série. Tentokrát trochu jinak. Tedy příběhem. Kvalitou si stále drží svou vysoko nasazenou laťku. V tomto díle se Kate vydává daleko od domova, aby v přestrojení za amišku pomohla vyřešit záhadnou smrt mladé amišské dívky. Bavilo mě to od začátku až do infarktového konce.

daja51
03.04.2020 5 z 5

Přemýšlím co napsat po přečtení další z knih této autorky - všechny superlativy nalézám v recenzích níže uvedených čtenářů a plně se s nimi ztotožňuji - přečteno na dva zátahy - prostě Linda Castillo umí.

JustWomen
30.03.2020 5 z 5

To byla jízda snů!!! Dokonalé, asi nejlepší díl série, přečteno jedním dechem, já Kate miluji a amišské příběhy mě asi nikdy neomrzí. Doporučuji!

Sacinka
26.03.2020 5 z 5

Zbožnuju sérii s Kate!! Vždy se těším na každý díl a ani tento díl nezklamal! Za mě vždy 5 hvězdiček.
Úplná One-woman show. :))
Připadalo mi jako bych tam byla a vše prožívala spolu s Kate.

rumova_kulicka
25.03.2020 5 z 5

Opět skvělé, ale krátké! Kniha by klidně mohla mít dvojnásobný počet stran a nenudila bych se :-) Konec byl brán trochu hopem, ale nevadí... Téma amišské kultury je pořád hodně zajímavé a sympatická Kate s partnerem dodají i trochu romantiky. Tuhle sérii mám moc ráda a budu netrpělivě čekat na další díl....

RADOST
23.03.2020 4 z 5

Vyšetřovatelka Kate tentokrát pracuje v utajení přímo v amišské osadě, v níž se děje něco divného a záhadně tam zemřela patnáctiletá dívka. Vládne tam přísné dodržování víry nebo čiré zlo? Kate odvážně odhaluje tajemství osady, atmosféru tajemna a zla umocňuje věčný mráz a sníh. Obratně napsané, ale uspěchané, zjednodušené.

Ivulka432
19.03.2020 5 z 5

Moc moc hezká! Po díle V troskách tornáda, která mi přišla slabší než ostatní díly, je tato kniha opět super. Kate je prostě skvělá! Doporučuji!!

Knižní střípky
14.03.2020 5 z 5

V tomto díle Kate přijímá nevšední úkol. Na venkově v okolí New Yorku je nalezena mrtvá patnáctiletá Amiška. Místní policii se ani po důkladném vyšetřování nepodaří nic odhalit, tamní komunita Amišů je naprosto neproniknutelná a neuchopitelná. A jelikož je zde důvodné podezření na týrání a zneužívání dětí, rozhodně to nechtějí nechat jen tak. Proto požádají Kate, zda by se v přestrojení za Amišku nevydala do této oblasti a nepokusila se do této velmi uzavřené skupiny proniknout. S čímž zásadně nesouhlasí její partner Tomasetti.
Čtenáři této série je samozřejmě jasné, že Kate se pomoci rozhodne. Povede se jí to? Co se zde děje? Faktem je, že pokud je zde někdo z řad profesionálních vyšetřovatelů, kdo by věrohodně dokázal sehrát amišskou ženu, tak je to jedině Kate, která sama do svých osmnácti let vyrůstala jako Amiška.

No, co Vám budu povídat, bylo to opět výborné, dokonalé. Strašně moc jsem si knihu chtěla dávkovat, ať si ji užiji co nejdéle, ale jak jsem se začetla, nešlo přestat. Já tuto sérii opravdu miluji a i když se již jedná o osmý díl, ani jeden mě ještě nezklamal. Kate s Tomasettim mi již dávno přirostli k srdci, stejně jako ostatní osazenstvo místní policejní stanice, moc ráda sleduji, jak se vyvíjí jejich soukromé životy. Prostředí amišské kultury je pro mě velmi zajímavé, jsou to opravdu atraktivní kulisy pro thrillerovou záležitost. Nemohu jinak, než opět chválit, chválit a chválit.

berila
12.03.2020 5 z 5

Kniha v e-podobě vyšla již koncem února, takže jsem se hned do ní pustila. Od ostatních příběhů v sérii se dost liší, protože hlavní hrdinka Kate se v rámci vyšetřování přesune do amišské osady. Příběh výborně napsaný (ostatně jako vždy u autorky), ale malinko mě mrzel konec, který se mi zdál dost uspěchaný a dle mého názoru nebylo vše vysvětleno. Ale přesto dávám plný počet *.

amišové

Linda Castillo