Temná cesta

Temná cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443752/bmid_temna-cesta-i8N-443752.jpg 5 340 94

Případy Kate Burkholderové série

< 9. díl >

Před osmi lety byl Joseph King za vraždu své ženy odsouzen na doživotí. Podle místní policie to byl „padlý“ amiš a známý uživatel drog se vznětlivou povahou. Teď King utekl z vězení a míří do městečka Painters Mill. Novinky o uprchlém vrahovi se šíří jako požár a v týmu policejní náčelnice Kate Burkholderové panuje nervozita. Když se King v městečku ukáže s pistolí a z domu jejich amišského strýce unese svých pět dětí, noční můra se stane skutečností. Kate má o děti strach, a tak se vrhne do akce, jenže v průběhu zběsilého pátrání po vrahovi sama padne do jeho spárů. King ji ale propustí nezraněnou a požádá ji, aby dokázala jeho nevinu. A tak se Kate začne pídit po pravdě.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Down a Dark Road , 2017

05.02.2024 5 z 5

(SPOILER) U této série je už opravdu těžké napsat komentář, aniž bych se musela opakovat. Celkově je vyrovnaná, pokud jde o kvalitu. Ještě se mi totiž nestalo, abych hodnotila méně než plným počtem ;-). Také tento případ s Kate Burkholderovou je výborný. Tentokrát ji o pomoc požádá Joseph King, muž, kterého znala už jako mladé děvče. Jako jediný podezřelý prý zastřelil svoji ženu. A Kate má dokázat jeho nevinu, což nebude nijak lehké. A navíc je zde pět dětí, které tento amišský pár po sobě zanechal. Kate hodně dlouho nemá téměř žádnou stopu, až na výpověď jedné z dcer, v době činu tříleté, která v domě zahlédla nějakého cizího muže. A to ani zdaleka není všechno, na co Kate přijde...
Na závěr je sice případ vyřešený, ale za jakou cenu? Protože i King je zabit a jeho děti se tak ve finále ocitnou bez obou rodičů. Kniha jako taková je ovšem zase skvělá a já autorce tedy opět nemám co vytknout...

Micandy
Micandy
27.11.2023 5 z 5

Opět skvělý díl, který mě moc bavil. Kam autorka chodí pořád na ty náměty?Nevím ,ale já jsem se u žádného dílů ještě nenudila a každý díl je něčím zajímavý. Sice Kate je takový nesmrtelník, ale to mi neva.

Bedřich63
Bedřich63
22.10.2023 5 z 5

Tak další, tentokrát už devátý díl je za mnou. K předchozím dílům už jsem napsal spoustu postřehů a tak je docela složité napsat něco dalšího.
Tento díl se mi hodně líbil, podle mě patří mezi ty nejlepší.
Náčelnice Kate Burkholderová jde opět po hlavě do dalšího vyšetřování a znovu jí hrozí mnohá nebezpečí. Tentokrát se postaví zlu v řadách ochránců pořádku. Odhalí v rámci jednoho starého případu, který se jí osobně velmi dotýká, "nestandardní" postupy v řadách policie.
Těším se na další díly a celou sérii určitě doporučím i ostatním čtenářům.

minirock
minirock
09.10.2023 5 z 5

Tak Linda opět nezklamala, mě se to hodně líbilo. Trošku ubrala na napětí ale příběh mě zaujal a konečné zúčtování bylo fajn, už jsem to s Kate viděl černě. Kate hodně vzpomíná na dětství a zážitky s Josephem a sourozenci.
Trošku upozaděný byl vztah s Tomasettim, což nebylo na škodu, stejně už to o nich musí všichni vědět. A doufám, že ji po vyřešeném případu ta parta z radnice povolá zpět do služby, rád bych si brzy přečetl co ti Amišové v Painters Mill zase provedou. Nejvyšší hodnocení.

danica6371
danica6371
05.08.2023 3 z 5

Po dvou nebo třech fajn knihách, byl toto takový průměr. Neurazí - nenadchne.

Evule *
Evule *
02.08.2023 5 z 5

Skvělé, čtivé, napínavé stejně jako celá série.

tami1
tami1
04.07.2023 5 z 5

Perfektní pokračování mé oblíbené série.

Tentokrát je kniha trochu intimnější. Méně podezřelých, méně krve a rvaček. Kate hodně vzpomíná na dětství. Přesto je příběh plný akce a má neuvěřitelně rychlé tempo. Jako vždy doporučuji.

Pája699
Pája699
05.06.2023 5 z 5

Tohle byla nebezpečně rychlá jízda :-) Děj napínavý, svižný, nervy drásající. Sotva jsem se začetla, hned byl konec. Příběh jsem zhltla jak malinu. Knihu řadím určitě k těm lepším od autorky. Mělo to prostě ty správné "koule" :-)

Nikterak drastický a krvavý.....prostě to krásně plynulo a zapadalo do sebe. Joseph King byl odsouzen za vraždu své ženy...opravdu spáchal tento čin? Co se vlastně tenkrát stalo a kdo tahá za nitky? Tak samozřejmě, že naše zlatá Katie a její úžasný tým na vše přijde a dotáhnou do zdárného konce.

Já jsem spokojená a maximálně doporučuji!

lucisek5056
lucisek5056
05.06.2023 5 z 5

Včera jsem jí začala čist je hodně zajímavá..

Laf
Laf
19.04.2023 5 z 5

Wow, tahle kniha se mi opravdu líbila. Napínavá od začátku a děj pěkně svižně utíkal. Knihu jsem téměř neodkládala, jak mne to vtáhlo. Vřele doporučuji :)

ivoiro
ivoiro
26.01.2023 5 z 5

Zdolal jsem další skvělou knihu z této série. Jsem plně uspokojen.

SilvieSisinka
SilvieSisinka
06.12.2022 5 z 5

Z vražd mezi amisi vždycky mrazí a Linda Castillo je v tomto žánru opravdovou mistryní.

kap66
kap66
27.11.2022 4 z 5

Svůj vztah k sérii bych nedefinovala líp než Evaho73: prvotní čtenářské pozlátko se začalo olupovat. Zklamání jsem prožila u 3. dílu a v 5. až 7. jsem zažívala téměř krizi. V tomto dílu se ale autorka polepšila v jedné věci – a za to přiděluji hvězdičku navíc – vyvarovala se úpících pozůstalých a protahovaného nářku. Také ustálila hlavní milostný vztah (jenom jsem se znovu zarazila nad oslovováním: John oslovuje Kate jménem, ona jeho příjmením, i v osobním rozhovoru; vyzkoušejte to na manželovi a pak mi dejte vědět, jestli vám to přišlo normální, jo? Mému muži moc ne. :-)). Linda Castillo jinak jede podle schématu (zvlášť ve finále), které se zajídá, pokud čtete díly brzy po sobě. Já tu chybu už nedělám, jeden díl ročně stačí na to, abych pozapomněla, že Kate reaguje na fyzickou zátěž a zranění jako android (čili nijak) a že jí autorka kvůli zvýšení napětí vypne ke konci mozek.
Tak zas za rok, Kate a Tomasetti.

hana4834
hana4834
03.10.2022 5 z 5

Naprosto super nemohla jsem se odtrhnout. Prostě musela dočíst na jeden zátah

čef
čef
09.09.2022 5 z 5

Tato kniha zkrátila moji dobu spánku, nemohl jsem ji totiž opustit, dokud ji nedočtu, tak byla zejména v závěrečné části napínavá. Určitě jedna z nejlepších v této řadě o šéfce policie v jednom městečku s mnoha amišskými obyvateli, která tvrdě bojuje se zkaženými jablky ve sboru.

Evaho73
Evaho73
22.08.2022 4 z 5

Neodolala som a pustila som sa ešte do jednej "amišovky".
Čo dodať ?
Autorka sa drží stále rovnakej schémy, ktorá ma neprekvapila ani v tejto časti.
Rozprávkovo nesmrteľná Kate robí dookola tie isté chyby, z ktorých vždy zázračne vyviazne bez vážnejšej újmy...
Atraktívne prostredie a schopnosť zaujať čitateľa hneď od začiatku, aby si začal konšpirovať svoje predpoklady, ako sa bude zápletka vyvíjať, sú najsilnejšie motivačné prvky pre čitateľa, ktorými si autorka získala aj moje sympatie. Odporúčam sa príliš nezamýšľať nad logikou jednotlivých príbehov, lebo prvotné čitateľské pozlátko sa začne oľupovať, a potom vzniká tendencia uberať hviezdičky na svojom hodnotení :-))).

Lolila
Lolila
16.08.2022 5 z 5

Ďalšia časť - opäť skvelá. Mám rada túto sériu z amišského prostredia.

dlabikk
dlabikk
28.07.2022 4 z 5

Kate opět nezklamala. Skvělé, čtivé, napínavé ... :o)

Mandlevest
Mandlevest
11.07.2022 5 z 5

Pro mě asi jeden z nejemotivnějších příběhů této opravdu čtivé série. Ač si jednotlivé díly dávkuji, v poslední době jsem dala tři díly docela rychle (na mě :-)) za sebou a musím říct, že Temná cesta se mně dotkla nejvíce. Asi to bylo těmi vzpomínkami na dětství, tyto kapitoly se mi moc líbily, byly dojemné a uvěřitelné. A ten boj, v této knize nejen se zločinem, jsem Kate věřila beze zbytku. Budu se opakovat, ale tato série mě pořád baví. Nových dílů letos docela přibylo, pořád se mám na co těšit!

zdehan
zdehan
21.06.2022 5 z 5

kniha mě dostala do konce jsem nevěděla kdo je vrah nutilo mě to číst až jsem to za dva dny přečetla stojí za přečtení.