Temná cesta

Temná cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443752/bmid_temna-cesta-i8N-443752.jpg 5 356 97

Před osmi lety byl Joseph King za vraždu své ženy odsouzen na doživotí. Podle místní policie to byl „padlý“ amiš a známý uživatel drog se vznětlivou povahou. Teď King utekl z vězení a míří do městečka Painters Mill. Novinky o uprchlém vrahovi se šíří jako požár a v týmu policejní náčelnice Kate Burkholderové panuje nervozita. Když se King v městečku ukáže s pistolí a z domu jejich amišského strýce unese svých pět dětí, noční můra se stane skutečností. Kate má o děti strach, a tak se vrhne do akce, jenže v průběhu zběsilého pátrání po vrahovi sama padne do jeho spárů. King ji ale propustí nezraněnou a požádá ji, aby dokázala jeho nevinu. A tak se Kate začne pídit po pravdě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Down a Dark Road , 2017

INCOGNITOREADER
26.09.2020 5 z 5

Už devátý díl s obálku , která evokuje podzim, ale děj knihy se odehrává na jaře. A stejně jako obálka i příběh uvnitř nemusí být tím čím se na první pohled zdá. Originální. Napínavý. Skvělý. Tak by ho popsal. Mám sérii moc rad a vzhledem k tomu jak dokáže po devět dílu držet kvalitu doufám, že nás čeká ještě hodně podobně dobrých dílů.

kolacky
25.09.2020 4 z 5

Kate, skvělá a nezdolná jako vždycky! Mám ji ráda.

Roubas
25.09.2020 4 z 5

Kvalitní detektivka z neokoukaného amišského prostředí, ve které jsou všechny postavy policejního týmu civilní, uvěřitelné a v zásadě velice sympatické. Zápletka je krásně jednoduchá a pátrání se nese v duchu staromódního vyslýchání, procházení starých složek a neustálého cestování. Ke konci kniha stopu po stopě umně zvyšuje napětí až k výbornému rozuzlení, které je zcela logické a není tam žádná překombinovanost.

alzbeta4340
21.09.2020 5 z 5

Tentokrát je podrobně popsané pátrání Kate, která se i přes nepřízeň okolností nevzdává. V principu je pointa jasná, přesto jsem byla napnutá, jak to celé dopadne.
Dobře se to četlo, doporučuji.

Hella
21.09.2020 5 z 5

Jako vždy výborné, mohu jen doporučit.

Danago
20.09.2020 5 z 5

Další díl si drží stále stejnou laťku. U této série se nemusíte bát, že vás zklame a nebude bavit. A je velmi dobře, že autorka dokáže vymyslet pokaždé naprosto nový a originální příběh, přestože zůstáváme stále ve stejném prostředí. Rozhodně to není psáno podle jedné a té samé šablony.

raty
19.09.2020 5 z 5

Skvělá Kate Burkholderová opět na válečném tažení ve jménu spravedlnosti a proti všem (samozřejmě s výjimkou Tomassetiho a jejího oddaného týmu). Bezva čtení.

alexis818
15.09.2020 5 z 5

Skvělé,opět skvělé počteníčko od úžasné Lindy,která prostě umí.Už aby vyšel další díl.

georginaa
03.09.2020 5 z 5

Devátý díl ze série a vůbec neztrácí svůj styl, napětí a důmyslnost. Opravdu zase skvělá Kate, která tentokrát se vrací do minulosti, kdy byla zamilovaná do Josepha. Musí věřit svému instinktu víc než kdykoliv. Věřit nebo nevěřit...vrátit se zpět o dva roky a prošetřit tak případ, kdy vše ukazuje proti Josephovi. To by nebyla ale Kate, aby nešťourala do vosího hnízda a nepobouřila tím ostatní detektivy, kteří nechtějí Josepha na svobodě.

Zzofinka
01.09.2020 5 z 5

Knížka se četla lehce,pribeh plynul,napeti neustavalo. Velmi se mi libi autorcin styl,pohled zeny,ktery je proste takovy citlivější. Prestoze je Kate profik,jeji lidsky přístup a empatie jsou mi sympaticke :)

ddkk
31.08.2020 5 z 5

Další z výborných případů náčelnice Kate. Tentokrát jde až na dřeň jejího soukromého i profesního života - vzpomínky z dětství, první láska, vraždy a obvinění, napadení, zneužívání moci a i Kate jde o život ... Je to napínavé do samotného konce tak, že knihu neodložíte, dokud se všechno nedovíte.

U Amišů v Ohiu se prostě stále něco děje a že to není vždycky právě hezké? Přece právě proto je to tak čtivé, napínavé a vlastně i zábavné. Skvělá kniha, jako dosud vždy.

Dávám za pět a vřele doporučuji!

Arsi
29.08.2020 5 z 5

Jako vždy skvělá detektivka. A jako vždy skvělá Kate. Rozhodně doporučuji přečíst celou sérii a doufat, že nebudeme muset čekat dlouho na další knihu.

GYROTOURBILLON
29.08.2020 5 z 5

Ano , souhlas plný počet *****

Šánka
24.08.2020 5 z 5

No co mám k této sérii nového napsat ? Je to stále, pořád a furt výborné :-). Té chvály tady bude brzy určitě plno.
Tak snad jen.... tentokrát se případ hodně osobně dotýká Kate a její dávné dívčí lásky. Ne, nebojte se, je to stále detektivka, jen jsou tam i takové dojemné momenty a není tam tolik krve. Kate si vše řeší po svém, nadřízení jsou na odstřel, takže se, (jako už mnohokrát), dostává do bezvýchodné situace a ohrožení života.
Prostě čtěte !!!

JustWomen
23.08.2020 5 z 5

Opět za plný počet... tentokrát ne tak drsné, ale i tak skvěle napsané a čtivé. Ve všech knihách Lindy Castillo je prostě něco, co spousta knih nemá, něco lidského, vřelého, logického, děj je nepřekombinovaný a postava Kate a prostředí amišké komunity to jen umocňuje. Doporučuji přečíst všechny díly, na pořadí až tak nezáleží.

RADOST
23.08.2020 5 z 5

I devátý díl série je skvělý. Tentokrát o opožděném a skutečném hledání pachatele vraždy mladé ženy, matky pěti dětí. Kate opět ve velkém nebezpečí, ale slib příteli z dětství se jí podaří splnit. Čtenář spolu s ní tuší a předvídá, ale rozsah odhaleného překvapí všechny.

Knižní střípky
13.08.2020 5 z 5

Před dvěma lety Amiš Joseph King zavraždil svou manželku a ze svých pěti dětí udělal poloviční sirotky. Byl obviněn z vraždy prvního stupně a odpykával si doživotní trest ve věznici, děti si vzali do péče jeho příbuzní, kteří žijí v Painters Millu. Nyní se mu však z vězení povedlo uprchnout a celý okres je v očekávání toho, co bude následovat. Náčelnice Kate Josepha znala od dětství, jejich farmy spolu sousedily a oni spolu vyrůstali. Místní policie je ve střehu a všichni po Kingovi pátrají. Ten se zde opravdu ukáže, a se zbraní v ruce unese z domu svého strýce svých pět dětí. Kate poháněna obavou o děti se pouští po jeho stopě a nakonec i ona skončí v jeho zajetí. Joseph ji však propustí nezraněnou a žádá ji, aby vypátrala pravdu, aby prokázala jeho nevinu. King nebyl v amišské komunitě oblíbený, dle slov ostatních Amišů byl problémový, výbušný, bral drogy a dvakrát byl obviněn z domácího násilí. Před Kate tak stojí opět další nelehký případ, s kterým jí vydatně pomáhá její přítel agent Tomasetti.

No, co Vám budu povídat, bylo to opět výborné, dokonalé. Strašně moc jsem si knihu chtěla dávkovat, ať si ji užiji co nejdéle, ale jak jsem se začetla, nešlo přestat. Já tuto sérii opravdu miluji a i když se již jedná o 9. díl, ani jeden mě ještě nezklamal. Kate s Tomasettim mi již dávno přirostli k srdci, stejně jako ostatní osazenstvo místní policejní stanice, moc ráda sleduji, jak se vyvíjí jejich soukromé životy. Prostředí amišské kultury je pro mě velmi zajímavé, jsou to opravdu atraktivní kulisy pro thrillerovou záležitost. Nemohu jinak, než opět chválit, chválit a chválit.