Pohádka přehled

Pohádka
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507743/bmid_pohadka-mVC-507743.jpg 5 776 776

Charlie Reade vypadá jako obyčejný středoškolák, ale už toho má dost za sebou, život se s ním rozhodně nemazlil: máma mu umřela při autonehodě, z táty se stal alkoholik. Ve svých sedmnácti Charlie potkává Howarda Bowditche, samotáře z domu na vysokém kopci. Na zahradě za domem stojí zamčená kůlna, z níž se linou příšerné zvuky. Pan Bowditch umírá a Charlie zjišťuje, že mu dům odkázal – spolu s tajemstvím, které bude zatraceně těžkým břemenem. V kůlně je totiž portál do jiného světa. Ten jiný svět je v ohrožení a spolu s ním i ten náš. V paralelním vesmíru jsou honosné paláce s vysokými věžemi, zatuchlé podzemní kobky a magické hodiny, které umějí vrátit čas.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Fairy Tale , 2022

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pohádka. Přihlašte se a napište ho.

Belanna
16.06.2024 5 z 5

Kingovská Pohádka se mi moc líbila. Litovala jsem, že nemám tolik času, jaký bych chtěla a musela jsem čtení často odkládat.
Jak je u autora zvykem, směr příběhu se těžko odhadoval a styl psaní opět způsobil, že jsem se cítila součástí všeho dění.
Tentokrát mi tu ani trochu nechyběla obvyklá hororová linka.

Peter73
13.06.2024 4 z 5

(SPOILER) Môj prvý KING, niektorí hovoria, že toto nie je tá správna kniha od KING-a, ale nebola zlá. Dej sa odohráva v súčasnosti, je o živote amerického teenagera, ktorý to nemá v živote ľahké. Prvá 1/3 knihy je taký príbeh z bežného života. Bol to asi úmysel autora, aby vás po takomto začiatku namotivoval čo bude ďalej. Je zaujímavé, že túto takú obyčajnú časť som čítal s napätím a vyčkával čo bude ďalej, kedy sa to začne... Potom sa dej presúva do paralelného sveta, kde veľa udalostí, postáv, autor to asociuje s rozprávkami (preto asi aj ten názov Rozprávka) Je to už je taká rozprávka pre dospelých. Nečakajte napätie, hrôzu ani krimi, je to taký mix žánru románu zo súčasnosti a fantasy. Autor napísal toto dielo počas Covidu a je to pocta všetkým rozprávkam. Za mňa je to slušná kniha, je to taký mix, nie každému sa musí páčiť, ale myslím že každý si v nej niečo nájde čo ho zaujme.

Emily82
12.06.2024 5 z 5

Úžasný příběh. Kinga moc nečtu, ale manžel ho má moc rád a tuto knihu mi doporučil, že se mi bude líbit, že je to opravdu pohádka. Nemohla jsem se odlepit.

všechny komentáře

Související novinky (11)

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

10 nejčtenějších knih (září)

15.09.2023

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

01.09.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (14)

V životě nikdy nevíte, kdy se pod vámi otevřou padací dveře.

Nejsi už otrávený a unavený z toho, jak jsi otrávený a unavený?

Fascinace zlatem je něco úplně jiného než jeho peněžní hodnota.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Pohádka v seznamech

ve Čtenářské výzvě331x