Pohádka přehled

Pohádka
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507743/bmid_pohadka-mVC-507743.jpg 5 804 804

Charlie Reade vypadá jako obyčejný středoškolák, ale už toho má dost za sebou, život se s ním rozhodně nemazlil: máma mu umřela při autonehodě, z táty se stal alkoholik. Ve svých sedmnácti Charlie potkává Howarda Bowditche, samotáře z domu na vysokém kopci. Na zahradě za domem stojí zamčená kůlna, z níž se linou příšerné zvuky. Pan Bowditch umírá a Charlie zjišťuje, že mu dům odkázal – spolu s tajemstvím, které bude zatraceně těžkým břemenem. V kůlně je totiž portál do jiného světa. Ten jiný svět je v ohrožení a spolu s ním i ten náš. V paralelním vesmíru jsou honosné paláce s vysokými věžemi, zatuchlé podzemní kobky a magické hodiny, které umějí vrátit čas.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Fairy Tale , 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pohádka. Přihlašte se a napište ho.

kikies
včera 5 z 5

Velice dobrá knížka, skvěle vystavěný příběh. Napínavá pohádka pro dospělé, čtivé, promyšlené, bohaté, silné i dojemné. Příběh, který vás vtáhne a nepustí.

Netae
05.07.2024 4 z 5

Určitě to není klasický King, ale i tak je to moc dobrá kniha. Má trochu pomalejší rozjezd, než začne děj ubíhat tak, že je nutné obracet rychle stránku po stránce, chvilku to trvá. Všechno, co se dělo v Empisu bylo neskutečně napínavé. Charliemu i Radar jsem celou dobu držela palce.

WonderNika
21.06.2024 5 z 5

Skvost!! Úžasný kingovsko rozprávkový príbeh sveta, v ktorom je mágia iná, ako tá v našom svete ;-)
Bavil má každý riadok, každá veta knihy, prostredie, postavy. Môžem s istotou povedať, že ide o jednu z mojich najobľúbenejších kingoviek! Spojenie rozprávkových, mýtických bytostí oboch svetov má veľmi milo prekvapilo. Koniec, aj keď presne taký, na aký sme u Kinga zvyknutí, má veľmi bavil. Je to predsa len rozprávka, v ktorej dôležitá bola cesta, dobrodružstvo, priateľstvá a láska ..nie, to, ako rýchlo sa to všetko skončí.
Dávam 10/5. Budem mať problém po tomto príbehu začať ďalšiu knihu. Chvíľu ešte chcem žiť s predstavou, že kdesi pod naším svetom existuje iný, pre nás tajomný a zázračný..

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

10 nejčtenějších knih (září)

15.09.2023

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

01.09.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

V životě nikdy nevíte, kdy se pod vámi otevřou padací dveře.

Nejsi už otrávený a unavený z toho, jak jsi otrávený a unavený?

Fascinace zlatem je něco úplně jiného než jeho peněžní hodnota.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Zfilmováno

Pohádka (2002)