veru_nedvedova veru_nedvedova komentáře u knih

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Panebože, tohle si musíte dát. Napínavé jak kšandy, které prasknou na poslední chvíli. Baví mě, že čím víc se blížíte ke konci, tim víc jsou kratší kapitoly. Konec má tak rychlejší spád a vy se nemůžete odtrhnout.
Ale nejvíc mě dostal ten konec. Už jen kvůli tomu konci si to musíte přečíst! :D

08.03.2022 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Neuvěřitelná. Tahle kniha mě neuvěřitelně zasáhla. Po dočtení jsem nevěděla, co mám dělat. Jen jsem seděla a přemyšlela o tom, co se dělo. Popravdě jsem ani nemohla spát.
Tuhle knihu by si měl přečíst úplně každý. Je to opravdu hodně silný příběh.

01.05.2017 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Ano, rozumím tomu, proč tato kniha obletěla celý bookstagram. Je to poutavé, dobře čtivé a na konci vám to zlomí srdce. Postavy v knize jsou skvěle napsané a když knihu čtete, máte pocit, že je velmi dobře znáte. Máte pocit, že to jsou reálné postavy. Máte pocit, jako když to žijete vy sami.
Kdo ji četl, dá mi určitě za pravdu. Kdo nečetl, tak šupky dupky do knihkupectví.

20.04.2023 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Takovouhle frustraci jsem necítila ani ve svém vlastním životě, jako když jsem četla tuhle knihu.
Ale četlo se to skvěle. To zase joo.

13.02.2023 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Jakože jo, ale že bych z toho udělala takové haló...to asi ne. Všichni teď kvůli této knize šílí a myslím si, že možná trochu zbytečně. Kniha se četla hezky, rychle, bylo to napínavé a konec mě lehce znechutil. Nejvíce se mi na tom ale líbila obálka.

20.11.2018 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Neuvěřitelná kniha s neuvěřitelnou myšlenkou. Určitě doporučuji a po té, co dočtete knihu se mrkněte na seriál. Teď mě asi všichni ukamenujete, ale seriál je o něco málo lepší. Je v něm toho mnohem víc. Ale možná to je tím, že jsem seriál viděla jako první. Každopádně tato kniha by vám neměla chybět v knihovně. Jde z ní mráz po zádech. Doufejme, že se nám tohle nikdy nestane. Prosím, běžte volit! :D

18.10.2017 5 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Pořád se nemůžu rozhodnou jaký díl je lepší. Každý má v sobě tak krasné kouzlo, že vždy při čtení cítíte, jak vás spaluje horké slunce.
Každopádně tyto knihy ve mně vyvolávají takové emoce, že mi přijde, jako bych ten příběh prožila já. Jsou to geniální knihy a mohu to jen doporučit.
Třetí díl, prosím...

24.05.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Tato kniha má těžké téma, je smutná a chytne vás za srdce. Tohle považuji za kvalitní literaturu, která vás nenechá v klidu spát.
Když tohle člověk čte, zamyslí se nad tím, co bylo a taky nad lidmi, kteří si válku ještě pamatují a stále mezi námi chodí. Myslím si, že tato kniha mi v hlavě zůstane hodně dlouho.

28.02.2017 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Dost jsem se téhle knihy obávala. Přišla mi do ruky náhodou a začala jsem ji číst s pocitem, že ji kdyžtak odložím.
Ale tenhle pocit se ani na chvíli neobjevil. Byla to skvostná nádhera. Autorka má vytříbený jazyk a její všemožně popisy člověku vyrazí dech. Opravdu, někdy zapomenete u knihy dýchat.

28.08.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Pro tuto knihu mám pouze jedno slovo, a to: TOP!!!!!!!

03.08.2020 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Geniální přítelkyně je skoro geniální kniha. Úžasně čtivá knížka, která popisuje zrození přátelství dvou dívek až po dospívání. Najednou se ocitnete v Itálii a úplně na sobě cítite kapky moře.
Příběh pomalu plyne a nechá vás se unášet do dívčího přatelství.
Druhý díl, prosím...

25.04.2017 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Celou dobu si myslíte, že víte jak to dopadne. Ale konec vám vyvrtá díru do hlavy.

30.09.2019 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Má první kniha od autorky...a jsem nadšená. Přijde mi jako by to byla Picoultová a Mornštajnová v jednom - obě jsou to výjimečné autorky.
Viktorie Hanišová oplývá barvitou slovní zásobou a dokáže vás vtáhnout do nejtemnějších koutů Šumavy a křehkých lidských duší.
Kdo by řekl že rodinné peklo a sběr hub k sobě tak neuvěřitelně pasuje a že to spolu bude fungovat.
Toto velmi smutné krásné dílo vám doporučuji.

20.06.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Detektivky moc nečtu, ale tato ve mně zanechala neuvěřitelné pocity. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Po celou dobu čtení jsem se nemohla dočkat konce, až konečně zjistím, kdo je vrah.

06.03.2018 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Martina Selnera jsem si zamilovala. Užívám si jeho styl vyprávění a humoru! Díky bohu, za to, že píše blog! Nutně potřebuji víc jeho textů!
Knihu každopádně doporučuji. Vtipným způsobem vás seznámí s autismem, i přesto, že to není vůbec lehké téma.
Co kapitola ,to velká myšlenka! Úžasné. :)

07.12.2017 5 z 5

Na konci samoty Na konci samoty Benedict Wells

Tolik krásných myšlenek v jedné knize!

16.11.2017 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Třeštíková má prostě úžasný humor. Nikdy jsem nevyčetla tolik krasných úryvků jako z téhle knihy. Dá se říct, že tahle kniha je fakt dokonalá. Každopádně musíte číst mezi řádky. Doporučuji!

19.04.2017 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

První půlka super, druhá dlouhá. Takhle to dopadne, když thriller skončil v půlce a pak už se to tam tak nějak šolíchá. Škoda.

18.08.2023 2 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Četla jsem ji u moře jako Veronika, ale jako bych byla v Praze a byla Ema.

07.08.2022 5 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Když jsem knihu začala číst, říkala jsem si to bude něco. Začátek byl úžasný, bavil mě příběh geniálního dítěte. Ale uprostřed knihy se to nějak zlomilo a už to nebylo tak poutavé.
Celkově to ale bylo příjemné čtení, o tom žádná.

28.04.2022 3 z 5