Dobře mi tak

Příběh o tom, že náprava chyb je k ničemu, když v životě děláme další Sebestředný a bezohledný malíř Boris se rozvádí se svou ženou Vanesou a stěhuje se ze společného bytu ke svému kamarádovi Viktorovi. Tento životní zlom ho náhle nutí zamyslet se nad sebou samým a bilancovat. Boris si postupně uvědomuje všechny svoje chyby a životní selhání. Se svérázným humorem se poněkud neohrabaně pokouší napravit své chyby. Hledá cestu zpět ke svému dospělému synovi, minulost se mu ale vrací jako bumerang a jeho kroky značně komplikuje. V té chvíli mu navíc zkříží cestu šestnáctiletá Erika....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/198123/dobre-mi-tak-2Yb-198123.jpg 3524
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Motto

Kniha Dobře mi tak

Havrnka

Z knihy jsem trochu rozpačitá. Některé pasáže byly humorné, některé odkrývaly narcistické chování hlavního hrdiny.

Potolu

"Dobře mi tak" je moje třetí přečtená kniha od Třeštíkové a musím říct, že zatím teda snad nejslabší, co jsem od ní četla. Oceňuju psychologickou propracovanost hl. postavy, ale na můj vkus se z toho dalo vytřískat mnohem více, pokud by se autorka nezabřehávala do smyček jiných příběhů, které se týkají hl. postavy (minulé vztahy, vztah se synem, atd.). Vytratila se úplně ta hl. myšlenka, tj. milostné vzplanutí k o mnohem mladší dívce... Závěr teda takový nijaký... Je zajímavé, jak autorka vidí mužský svět, alespoň tak mi to z chování Borise přišlo - ten snad jen myslel na ženský, masturboval, intimně se s nimi setkával, kouřil, pil a maloval... Jako jasně, může to být pohled na muže jako bohéma, umělce, ale i tak... Té masturbace a sprostoty tam bylo na můj vkus docela hodně. ;-)

redsharon

Moje první kniha od Třeštíkové a přemýšlela jsem nad 4* ale nakonec dávám 3*. Hlavním důvodem je, že mi prostě nepřijde, že by tam byl příběh ? Hlavní postava mi sice nesympatická úplně nebyla, ale bylo to takový nudný trochu no. Je to kniha plná myšlenek a pocitů. Ale dějová linka mi tam chybí. Taky to přeskakování z minulosti do přítomnosti a ve finále ,,podpříběh,, psaný kurzívou o chození na poštu? Nechápu. Většinou se snažím pochopit záměr, ale tady mi to prostě nějak uniká. Nad 4* jsem přemýšlela hlavně proto, že se mi líbila ta nadsázka, ironie a vtipné poznámky v celé knize (ta o superveganovi Emilovi byla nejlepší (smích) ). Knihu mi doporučila kamarádka s tím, že si není jistá, jestli se mi její styl zalíbí. Nezalíbil, ale neházím flintu do žita a zkusím ještě To prší moře a třeba mě mile překvapí a třeba taky ne. Takže asi tak.

kacka.haas

Nelíbilo se mi to, o ničem, depresivní příběh. Hlavní postava je na pěst. Kdybych od ní nečetla i jiný knihy, tak si ji nekoupím. Nejlepší kniha od autorky je Osm.

Doemit

Na Třeštíkovou slabší a hlavně mě naštval ten konec, který byl moc rychlý a bez emocí. První polovina knížky byla o dost lepší :)

tereza2627

po knizkach, co jsem od Trestikove cetla, byla takhle rozhodne nejslabsi, nejako me ten dej nepohltil a hlavni hrdina mi totalne nesedl. docteno, ale cist znovu 100% nebudu

LeKal

Nebylo to úplně špatné, vadil mi styl. RT umí lépe.

Ba.Ru

Kniha mi přišla jako něco ve stylu Výchovy dívek v Čechách... stylem vyprávění ale pro mě o něco lepší. Jinak docela depresivní, a to hlavně v poslední třetině po smrti jedné z hrdinek příběhu, kdy děj jakoby ztratil spád, zpomalil. Těžko jsem jej dočítala. Konec mě překvapil. Básně v průběhu děje bych úplně vynechala.

lagareta

Nic moc.

Fafla
29.12.2018

Moje první kniha od Radky Trestikove. Četla se mi dobře, děj má spád a některé zvraty jsou nečekané, jiné zase až moc vyumělkované. Jako knihu o hledání smyslu života, ale hodnotím pozitivně. Pozorný čtenář si rozhodně něco odnese.

Ála41
16.12.2018

Kniha se mi nelíbila. Hlavní hrdina Boris.... Když jsem si ho představila, úplně jsem se ho štítila... Už bych ji rozhodně znovu nečetla.

LisaEla
09.12.2018

Knížka mi přišla divná, málo vtipná, zápletky působí vyloženě vykonstruovaně. Znovu bych ji nečetla.

TýnaKasja
05.12.2018

Musím říct, zvláštně napsané, ale čtivé

Denys
15.11.2018

zajímavé čtení

Garfinela
13.11.2018

Velké zklamání

Alex_Jura
12.11.2018odpad!

Když jsem psala hodnocení Bábovek, dušovala jsem se, že od RT už nic číst nebudu… Pak jsem v knihovně natrefila ve vrácených knihách na tenhle titul a řekla jsem si, že dám autorce ještě šanci.
Dobře mi tak, nomen omen. Tohle je hodně slabý čtení. Vykonstruovaný příběh, u nějž ani na vteřinu neuvěříte, že ho doopravdy vypráví chlap. Spíš to tak trochu připomíná nějaké vyřizování účtů – jako by autorka stvořila Borise jen proto, aby se mstila mužskému pokolení za všechny křivdy. Bohužel si nabrala příliš velké sousto. Výstavba příběhu chatrná, zápletky nic moc a to vše korunované jedním ze smrtelných hříchů každého bezradného vypravěče: když nevíš, co dál s postavou, prostě ji nech umřít.
Spousta nedotažených věcí: u počtu aut jsem se trochu ztratila, ale nevyšel Boris z předrozvodové bitvy nemotorizován? A pak si jezdí před gympl autem…? A co ten jeho hotelový pokoj během pobytu v nemocnici? V příběhu se do něj vrací, jako by ho měl pronajatý prakticky nastálo – což i při jeho příjmech (pět let nic nenamaloval, no dobře) nevyznívá u Hiltonu moc přesvědčivě. Atd., atp., podobných věcí by se našlo vícero.
Vložené verše jsou na místě asi tak u dvou pasáží, jinak působí dost křečovitě a uměle. Vydržela jsem až do konce (byť posledních pár stránek už jsem počítala každý řádek) hlavně proto, abych zjistila, zda to bude tak zlé až do finále. A bylo.

Ivka_77
04.11.2018

Tato knížka se mi moc nelíbila. Několikrát jsem ji chtěla odložit, nakonec jsem ji sice dočetla, ale musela jsem se hodně přemlouvat. Nejslabší Třeštíková, jakou jsem zatím četla.

Stani95
02.11.2018

Nechapu, jak tahle znama autorka mohla neco takoveho napsat v roce 2014. Prislo mi to zastarale, okoukane a uplne mimo. Nejsem zadny puritan, ale ty sexualni scenky byly divne a proste celkove jsem pribehu vubec neuverila. A ten konec tomu dal na frak. Autorka umi psat, to ji neberu, ale ten dej teda...

Val
01.11.2018

Do poměrně velké skupiny kritizujících se nezařadím. Nic moc jsem od knihy nečekala , ale byla jsem docela překvapená. Kniha mi nepřijde vůbec depresivní. Já jsem se docela i zasmála. Radka Třeštíková umí skvěle a velmi vtipně popisovat myšlenkové pochody postav a to mě na jejich knihách baví ze všeho nejvíc. Hlavní hrdina způsobem sobě vlastním bruslí celý život od ženy k ženě, od průšvihu k průšvihu a ono mu to vlastně docela prochází ... Ironie a ke konci i lehká dávka sebekritiky, s jakou Boris k bilancování vlastního života přistupuje, mě prostě bavila :-)

tezzpoletsar
25.10.2018

pro mě nejslabší od Třeštíkové.

Danielle_R
23.10.2018

Za poslední dobu jsem si velmi oblíbila knížky Radky Třeštíkové. U této knihy tomu tak ale bohužel není. Možná je to kniha pro starší generaci, ale na mě působila velmi depresivně a nezábavně. Musím říct, že znovu bych si ji nepřečetla a autorka má lepší knihy.

KateTheBlogger
19.10.2018

Depresivní příběh sebestředného, sobeckého padesátníka...znovu bych si ji nepřečetla.

Janča089
15.10.2018

Ve srovnání s ostatními knihy od této autorky (četla jsem dosud Osm a Bábovky) byla tato jako kdyby ji ani nepsal ten stejný člověk. Pořád jsem čekala, co se bude dít a ono pořádně nic. Asi to mělo být celé hlavně k zamyšlení - soudím i podle citátů a básní, jimiž byla kniha proložená a mně to moc neříkalo..

swon
11.10.2018

Tohle byla nuda s nulovým poselstvím. Dobře situovaný padesátník, který do určité doby žije s pocitem, že může všechno. A pak se to vymkne a na každého jednou dojde a tedy dobře mu tak.
Absolutně nic výjimečného, ta knížka mě nezaujala v ničem.

Věrča18
02.10.2018

Já nějak tak nevěřím knihám, které píšou ženy a popisují co se honí v hlavě mužům, četlo se vcelku fajn, ale nedůvěra mě provázela celou dobu.

jahlina
29.09.2018

Bábovky a Osm se mi opravdu líbily. Teď jsem přečetla Dobře mi tak. Považuji ji za slabší. Ze začátku jsem se nemohla začíst, asi v půlce mě to chytlo, ale konec mě zase tak nějak rozhodil. Celkový dojem nic moc.

Aaloha
19.09.2018

Knihu jsem přečetla, ale jednoduše mě nebavila. Příběh mě ničím nezaujal, osoby nesympatické.

Matita310
17.09.2018

Další skvělá oddechová knížka. Tuto autorku mám čím dál víc ráda. Kniha je velice čtivá, ale konec mě tedy velice překvapil.

bigben
12.09.2018

Když už začíná být hlavní postava sympatická, je konec.

Roberta
02.09.2018

Zda se mi, ze ackoli pribeh vypravi muz, je tam znat to, ze autorkou je zena.

homosexualita sex smrt

Radka Třeštíková