Dobře mi tak

Dobře mi tak https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198123/dobre-mi-tak-2Yb-198123.jpg 2.8 1007

Příběh o tom, že náprava chyb je k ničemu, když v životě děláme další. Sebestředný a bezohledný malíř Boris se rozvádí se svou ženou Vanesou a stěhuje se ze společného bytu ke svému kamarádovi Viktorovi. Tento životní zlom ho náhle nutí zamyslet se nad sebou samým a bilancovat. Boris si postupně uvědomuje všechny svoje chyby a životní selhání. Se svérázným humorem se poněkud neohrabaně pokouší napravit své chyby. Hledá cestu zpět ke svému dospělému synovi, minulost se mu ale vrací jako bumerang a jeho kroky značně komplikuje. V té chvíli mu navíc zkříží cestu šestnáctiletá Erika.... celý text

Komentáře 258 Recenze 2

sodmic
sodmic
17.11.2023 odpad!

nevím, zda by se tato kniha neměla označit jako naprostá ztráta času, za mě určitě nedoporučuji

asam
asam
28.07.2023 2 z 5

Přečetla jsem, ale kdybych se s knížkou nepotkala, nic by se nestalo. Nenadchla - nevím co si o tom myslet,

Prim
Prim
29.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Příběh o tom, že někteří chlapi prostě ženský berou jako "kus masa" a některé ženy si za to mohou samy. Ale aby se "starý chlap" zaláskoval do "malé holky" tak to tedy nevím. Dobře se to poslouchalo a zasmála jsem se u té předposlední kapitoly. A nakonec bych řekla : Dobře mu tak! :)
Audio kniha na mujRozhlas.

iz67
iz67
24.06.2023 1 z 5

Celý koncept je trapný. Banálně nesympatický hrdina, který má děvčata jen k tomu, aby si zašukal? Ok, proč to nenapsat po sté! Ale pro tuto onanii použít ichformu? To už si spisovatelka musí hodně věřit v analýze našeho mrzkeho mužského nitra. Žel, víra je tu nenaplněna. A trapnost finále, resp. všeho, co se děje po pohřbu, už je fakt ukrutná.

mauglie
mauglie
19.06.2023 1 z 5

no, co napsat...po knize Osm jsem chtěla nějakou knihu opět od autorky, ale teda číst o bezpáteřním ztroskotanci, co osouloží všechno kolem něho mi úplně nesedlo....

roxy9413
roxy9413
15.06.2023 1 z 5

Přízemní a trapné. Snaha za každou cenu čtenáře šokovat, no.... a z příběhu se rázem stala mexická telenovela.

vekkr
vekkr
09.06.2023 3 z 5

Audiokniha na ČR.Čtu knihy RT,jelikož teď vychází nová,chtěla jsem mít tuto poslechnutou.Už jsem jí jednou rozečetla,ale odložila.Jako audio jsem to dala,ale moc mě to nebavilo.

Vzpurny_samotar
Vzpurny_samotar
06.06.2023 1 z 5

Já nechci, aby to vyznělo, jako hejt, takže se pokusím svůj pocit z knihy dostatečně vysvětlit a třeba někoho ochráním od jejího čtení:
0. Hlavní hrdina je debil. Ale to je za mě v pohodě. Na světě existují i lidi, co nejsou úplně dokonalí, a i o nich se můžou psát knížky. Problém je za mě v tom, že nejsou dostatečně vysvětleny jeho pohnutky. A když nevím, proč je takový idiot, tak se s ním je těžké ztotožnit, pochopit ho. Důsledkem je, že to celé působí dost neuvěřitelně a uměle.
1. Hlavní hrdina se snaží přefiknout šesnáctiletou holku. Lolita už byla napsána a díky problému popsanému v bodu 0 to tady prostě působí jenom jako snaha o kontroverzi. Možná to v roce 2016 bylo zajímavé téma, co prodává, v roce 2023 to je prostě jenom nechutný a laciný. A to jsem ještě nezmínila to, že jiná postava chtěla tu samou holku přefiknout už v jejích třinácti.
2. Pak se tam děje takový velmi nepravděpodobný vztahový tóčo, který tady nebudu spoilovat. Problém je pořád ten bod 0. Bylo by to zajímavé, ale takhle se to jenom nabaluje do koule neuvěřitelnosti.
3. Přijde Deus ex machina a je konec.
Závěrem: Já neříkám, že je ta knížka špatná. To si vůbec netroufám posuzovat. Já se jenom snažila vysvětlit, proč se mně nelíbila. Dalo mi dost práce ji dočíst, ale nechtěla jsem mít mezery ve vzdělání, když je paní Třeštíková tak populární. Už od ní nic číst neplánuju.

marky2558
marky2558
08.05.2023 2 z 5

Řekla bych zatím nejslabší kniha co jsem od paní Třeštíkové četla. Všechny postavy naprosto nesympatické až nereálné. Znovu určitě číst nebudu..

baji42
baji42
29.04.2023 3 z 5

Knihu jsem přečetla celkem rychle, ale myslím, že už za dva dny nebudu vědět, že jsem ji četla.

Jana_2
Jana_2
26.04.2023

Kniha mě moc nebavila. Nevím, zda to bylo tím, že jsem ji četla na etapy, nebo zda jsem ji četla na etapy právě proto, že není až tak zajímavá. U mě stále zůstává nejlepší Osm a Tajemství.

Mikindada
Mikindada
21.02.2023 4 z 5

Knihu jsem přečetla v rekordním čase, no nicméně to na mě trochu působilo jako jednostranný okolnostma ovlivněný pohled zhrzené ženy, na druhou stranu proč ne, v každé životní situaci se dá napsat skvělé dílo.

hana17.1.
hana17.1.
06.02.2023 4 z 5

Výstižný název knihy. Už od Radčiny prvotiny je její specialitou mít promotané osudy všech postav v knize. Líbí se mi její styl psaní, její humor. Ne každému sedne, ale mně se její knihy líbí. Kniha je čtivá s mírně depresivním nádechem. Radčiny knihy jsou ale stále lepší.

Máca216
Máca216
24.01.2023 1 z 5

Ztráta času.

Hakl54
Hakl54
13.12.2022 3 z 5

Knížka se mi moc nelíbila, Boris mě byl krajně nesympatický. Pouze oceňuji, jak zdařile autorky popsala život z pohledu muže.

likaf
likaf
06.12.2022

Za mne úplně zbytečná kniha. O ničem....bez hvězdiček.

nikola6615
nikola6615
29.11.2022 3 z 5

Asi jsem měla začít novějšími knížkami od autorky, kde už se více vypsala. Tady jsem s hlavní postavou příliš nesouzněla. Neříkám, že mi musí být za každou cenu sympatická, ale tady mi to zkrátka nesedlo.

Terezka.a
Terezka.a
12.11.2022 5 z 5

Já teda nevím, ale upřímně... Miluju Borise. Nevím, proč je kniha tak nízce hodnocená, ale já ji mám strašně ráda. Četla jsem od Radky všechny knihy, ale tahle patří k těm oblíbenějším. :-)

Nicole_picole
Nicole_picole
30.10.2022 2 z 5

Takové divné a zlé...

dragonina
dragonina
26.09.2022 1 z 5

Nevím, co mě napadlo tuhle knížku číst. Možná, abych se utvrdila, že Radka Třeštíková je přeceňovaná autorka a bez dobře vyvdaného jména, by se těžko etablovala mezi komerčně úspěšné autory. Byť se kniha dobře čte je o ničem. Zítra nebudu vědět, že jsem tento příběh četla.

koolsavage
koolsavage
28.08.2022 2 z 5

Třeštíková tuto knihu pravděpodobně psala v rozpoložení, kdy ji nějaký muž hodně naštval :-) Každopádně, čekala jsem to horší, vzhledem k pověsti, která autorku předchází. Bylo to ale přehnané, chlapi zde vystupují jako zvláštní postavičky, které ženám v podstatě jen ničí život. Konec zvláštně uspěchaný. /2,5*/

prochajda
prochajda
19.08.2022 3 z 5

Jak výstižný název.....
Jednoduchá, rychlečtoucí kniha o malíři, ztroskotanci, sobci a zoufalci středního věku. V podstatě ztráta času. Hodnotím aspoň některé vtipné a komické situace.

santa1212
santa1212
05.06.2022 3 z 5

Moc mě to nebavilo. Knížka není vůbec špatná, ale ja asi nejsem správná cilovka. Navic je vidět, ze autorčin styl se vyviji a jeji dnesni psani je jiné, a mimochodem stoji za to si precist jeji novejsi i starsi dila, je to zajimave srovnání. Novější autorčiny knizky jsou pro me ale mnohem čtivější.

Jančislava
Jančislava
02.06.2022 3 z 5

Další kniha za mnou. Nějak se mi předchozí knihy líbily více (Bábovky, Veselí, Osm). Celkově je kniha dobře napsaná a vlastně i nápad nebo pointa je zajímavá. Jen mě to úplně nechytlo. Konec je zajímavý a líbily se mi celkové výhledy do myšlení a přemýšlení hlavní postavy.

Pogy
Pogy
19.05.2022 3 z 5

Knížka mě začala bavit asi až na 120 straně. Zvláštní konec.

novina
novina
27.04.2022 4 z 5

Shrnutí Borisova života jeho očima. Místy smutné, tragikomické - i takový je život.

princesse
princesse
01.03.2022 2 z 5

Tak Osm rozhodně lepší. Nějak to ve mě nic nezanechalo a myslím, že za pár dní nebudu ani vědět, že jsem tohle četla.

le21nka
le21nka
21.02.2022 3 z 5

Kniha se velmi dobře čte, za mě dobrý. Jen ten konec. To jako fakt?

Radkab.
Radkab.
21.11.2021 2 z 5

Pro mně zatím nejslabší kniha, kterou jsem od autorky četla. Nezáživná, špatně čtivá. Mít více stránek, zřejmě bych ji ani nedočítala.

Aneleh
Aneleh
13.11.2021 3 z 5

Mám ráda humor a styl psaní paní Třeštíkové, v tom mě ani tato kniha nezklamala. Jinak samotný příběh neustále opilého, promiskuitního malíře nezanechá v člověku nic hlubšího a ten příšerně depresivní konec mě taky nenadchnul.