Venny345 Venny345 komentáře u knih

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Louisa Clark je zpět! A s ní i další díl ságy Než jsem tě poznala. Musím však konstatovat, že jsem od tohoto dílu neměla velka očekávání, protože již druhý mě tolik nezaujal. Budu se asi opakovat, ale pro mě příběh skončil prvním dílem, další díly už byly výplodem setrvačnosti - rozvést děj dál a dál . Já jsem tuto knihu vlastně také přečetla ze setrvačnosti, neb v druhém dílu byl otevřený konec a kdo by přeci nechtěl vědet, jak se příběh vyvine dále? Kniha by jako samostatný román obstála, byť je její děj snadno předpovídatelný a v ničem mě nepřekvapil , ale na druhou stranu byl čtivý. Už mi to prostě nepřišlo, jako ta stará známá Louisa, bylo to něco úplně vytrženého z kontextu a k první knize tento díl vůbec nepasoval. Postrádala jsem tu spojitost s Willem, díky které jsem si první díl tak oblíbila.

14.02.2019 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Při čtení této knihy mě nesčetněkrát mrazilo v zádech. Příběh Minky mě pohltil a hrál na moji strunu citů, až mi několikrát bylo do pláče. Prostě to nejde neprožít ten příběh společně s Minkou. A co se mi líbilo nejvíce? Příběh z Osvětimi nebylo žádné otřepané klišé, ba právě naopak, byl velmi originální!
Číst tuto knihu bylo jako stát na tenkém ledu, nikdy jste nevěděli jak bude zápletka pokračovat, nebo co se naopak nečekaně vyjasní.
A ten závěr? Kdo by si to jen pomyslel...
Musím říct, že toto je nejlepší kniha odehrávající se částečně v koncentračním táboře, jakou jsem kdy četla! A proto říkám, neváhejte nad přečtením, stojí to za to.

06.02.2019 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

V průběhu četby jsem si několikrát sama sobě gratulovala, neb jsem si myslela, že jsem konečně přišla na to, kdo je vrahem. A přeci, jak jsem mýlila! :) Každou chvíli se objevovaly nové znepokojující okolnosti a tím pádem bylo zase všechno jinak! Celý příběh byl tak mistrovsky propracovaný a zamotaný, že mi zbývá udělat jediné, a to smeknout klobouk hodně hluboko před Agathou Christie a jejím umem.
Asi bych knihy typu "Orient- express" nemohla číst každý den, ale jednou za čas - proč ne?

29.01.2019 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Do knihy jsem se začetla rychle a snadno, byla jsem plná očekávání a to byla asi trochu chyba. Děj byl snadno předpovídatelný a měla jsem pocit, jako bych už to někde četla. Jako by autorka psala podle předem dané univerzální předlohy. Avšak nápad knihy byl hodně dobrý a moc se mi líbilo paralelní prolínání dvou příběhů, které vlastně byly jedním zapadajícím celkem. :)
P. S. Dan Rosinski si velmi získal mé sympatie, obdivuji jeho respekt a toleranci...a vlastně celkově jeho povahu. :)

25.01.2019 3 z 5

Když chcete uniknout ze světa práce či školy, tak je pro vás série Aristokratka to pravé! Jednoduchý a vtipný děj vám dá zapomenout na všechny trable a obavy. U tohoto dílu akorát musím podotknout, že byl o dost slabší, než díly předchozí a trochu ztrácel jiskru, proto dávám 3 hvězdy. Tím samozřejmě nechci naznačit, abyste si tuto vtipnou knihu nepřečetli. ;) Právě naopak.

18.01.2019 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Na knihu jsem si brousila zuby už hodně dlouho a teprve teď jsem se k ní dostala. Jak jsem jen mohla tak dlouho čekat!?
Ze začátku jsem měla zmatek ve jménech, ale postupem děje mi bylo všechno více jasnější, jako verše říkanky o černoušcích, a zároveň se celý příběh víc a víc zamotával. Vraha jsem neuhodla, i přestože má fantazie pracovala naplno, a myslím, že se to nepovede ani vám. :) Příběh vás dokonale pohltí a zmate; vše do sebe mistrovsky zapadá. Závěrem; při čtení mě pohltil strach a napětí a celá knížka stále nabírala grády a samozřejmě na sofistikovanosti.
Byla to první A. Ch., kterou jsem četla, a rozhodně ne poslední! Klobouk dolů!

12.01.2019 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Nikdy bych neřekla, že zrovna tragédii Hamlet, budu hodnotit 4 hvězdami! A právě se nemožné stalo možným. Knihu jsem začala číst, neb ji máme v povinné četbě. Ze začátku jsem si říkala, že tohle v životě nedočtu. Ale! Asi tak po 20 stranách se ve mně něco zlomilo a toto drama mě začalo neuvěřitelně bavit. Do konce jsem to četla jedním dechem. Jednu hvězdičku jsem strhla zato, že jsem si musela často vyhledávat významy různých archaismů, nejsem přeci jazykovědec. :)
P. S. I když je to tragédie, tak ironie a sarkasmu není nikdy dost! :)

09.01.2019 4 z 5

Život k sežrání Život k sežrání Mikäel Ollivier

Bohužel, kniha mě hodně zklamala. Byla celkem předvídatelná a plná klišé. Titulek mě velmi zaujal, ale kdyby neměl děj knihy takový spád, tak to ani nedočtu. :(
Co mi ale nejvíce vadilo, tak nespisovná čeština.

02.12.2018 2 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Kniha jako celek mě bavila. Byla skvěle popoháněna ironií a sarkasmem. Toto však bylo na druhou stranu vyváženo scénami, které nebyly "úplně vhodné " a trošku mi celý dojem z knihy zkazily. Takže se rozhoduji mezi 3 a 4 ☆, ale budu hodná a dam 4, protože příběh byl nápaditý.

27.11.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Počátek je opravdu velice nápaditý a sofistikovaný román. Osvěžením byla vědecko-náboženská tematika. Shrnu to tedy takto; další výjimečná kniha s báječným Langdonem.
Má to však jeden háček. Když tuto knihu porovnám s ostatními knihami s RL, tak tato nebyla nejlepší. Ze začátku mě kniha moc nebavila, později se však vše rozjelo a já jsem se nemohla odtrhnout. Konec jsem čekala trochu více dramatický, tak jak jsem od Browna zvyklá.
Ovšem kniha jako celek - za to palec nahoru!

25.11.2018 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Sarkasmus a ironie kastelána Josefa mě vždy dostanou! :D Jinak další nádherný, růžový, béžový díl! :)
Ale taky musím poznamenat, jak to je dál? Nutně si potřebuji přečíst další díl.:D

19.10.2018 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

...a jedu dál, na vlně humoru aristokratické série..
Teď seriózně; příhody aristokratky Marie mě prostě baví. A nevím co víc bych dodala, snad jen to, že další díly nenechám dlouho ležet ladem. :)
P.S. První díl, mi přišel o malilinko lepší, ale to je zanedbatelné. :)

18.10.2018 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Musím říct, že kniha opravdu splnila svůj účel. Byla pro mě odpočinkem a zároveň i pobavením. Je napsána zajímavou formou, a nejvíce se mi líbila různá, originální přirovnání. ;) Hodně jsem se u ní nasmála a nemohu se dočkat, až si přečtu následující díly. :) Vřele doporučuji všem lidem, kteří chtějí na chvíli "vypnout" a užít si příběh aristokratky.

17.10.2018 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Jak začít tento komentář? Toť otázka... nápad knihy mě velmi zaujal. Když jsem si přečetla o čem kniha má být, tak jsem si řekla : Tohle musím přečíst! Ale... ano je tu to slůvko ALE. 2/3 knihy mě bohužel vůbec dějem nezaujaly. Příběh se hrozně vlekl a nemohla jsem se do něj začíst. Ovšem posledních 100 stran knihy, jo tak to byla jiná! Příběh nabral takový spád, že jsem se nestačila divit. Akorát ten závěr mohl být trochu více rozvinutý. Úplně nevím, co bych si z knihy měla vzít. Celkem tuto knihu hodnotím 3 hvězdami a opravdu mě mrzí, že jich nemohu dát více, protože příběh byl vymyšlen náramně.
Alespoň, že jsem si to vynahradila dalšími dvěma knihami Ruty Sepetysové, které byly úžasné, jako sama autorka. :)

12.10.2018 3 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Celý příběh mě velmi zaujal, i přestože jsem se přes začátek knihy musela trochu prokousávat. Avšak! Zbytek knihy mi ten začátek vynahradil! Kniha byla opravdu velmi čtivá a uměla čtenáře vtáhnout do děje. Obzvláště se mi líbilo konečné rozuzlení. Myslím, že tohle nečekal nikdo. Těším se na další díl s Robertem Langdonem. :)

02.09.2018 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Kdyby to šlo, tak bych dala 6 hvězdiček! Celá kniha mě neskutečně pohltila. Šifra je dokonale zamotaný příběh, jenž vás nenechá v klidu. Pořád chcete číst dál, aby byl příběh rozuzlen. :) Obdivuji Dana Browna, jak skvěle dokázal propojit náboženství s historickými fakty, životem Leonarda da Vinci, Převorstvím sionským, dobrodružstvím a dokonce i se zeměpisnými fakty! Dokonalé dílo, ke kterému se určitě vrátím. A ten závěr! To nečekal nikdo... Dlouho mě žádná kniha nezaujala jako tato. Pokud váháte, zda-li si máte knihu přečíst, tak vám jednoznačně říkám, neváhejte! :)
Opět hluboko smekám před překladateli!

22.08.2018 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Tak tohle jsem opravdu nečekala! Kniha je skvěle napsaná a nenechá čtenáře v klidu. Líbilo se mi, jak bylo vše promyšleno do posledního detailu, je vidět, že autor psaní nebral na lehkou váhu. A asi úplně nejvíce mě překvapilo to, že děj byl vážně vměstnán do pouhých 12 hodin. Opravdu vřele doporučuji. Jednoznačně dávám 5*. Těším se na další knihy od Dana Browna.
P.S. Smekám klobouk, a to hodně hluboko, překladatelům.

01.08.2018 5 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

O knihu jsem se zajímala už delší dobu a moc jsem si ji chtěla přečíst. Mám z toho momentálně takové smíšené pocity. Na začátku mě kniha vůbec nebavila, doslova jsem se jejími řádky prokousávala. Zhruba od půlky mě děj trochu zaujal a na konci jsem se nemohla odtrhnout. Proto je velká škoda, že kniha nebyla takto chytlavá už od začátku. V porovnání s Rose pod palbou je tato kniha průměrná.

22.07.2018 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Ze začátku se mi příběh moc líbil, ale postupně začal "uvadat". Čekala jsem trochu něco jiného... Autorka píše skvěle, to není výjimka ani tady u této knihy. Ale bohužel pribeh mě ke konci nenadchl.

16.05.2018 3 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Knihu jsem přečetla jedním dechem, moc ráda sleduji biatlon a ještě radši mám všechny biatlonisty a biatlonistky.
Ale Gabča... to je prostě kapitola sama o sobě. Vždycky jsem jí moc fandila a též si moc přeji její návrat.
Co se týče životního příběhu, četla jsem to málem s otevřenou pusou...
To, čím si musela Gabi projít je obdivuhodné. Ale! Často mi prislo, ze některé kritiky byly přehnané. A pamtujme, nic není tak horké, jak se uvaří. Ani v biatlonu ne.

Na druhou stranu casto od sportovců bereme jejich vítězství jako samozřejmost, ale nikdy si neuvědomujeme, jakou má obrovskou cenu. A Gabča pro mě stále zůstává velkou hvězdou.

No, myslela jsem si, že toho o Gabi vím hodně, ale to jsem se těžce zmýlila.

15.04.2018 3 z 5