Venny345 Venny345 komentáře u knih

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Knihu jsem přečetla jedním dechem, moc ráda sleduji biatlon a ještě radši mám všechny biatlonisty a biatlonistky.
Ale Gabča... to je prostě kapitola sama o sobě. Vždycky jsem jí moc fandila a též si moc přeji její návrat.
Co se týče životního příběhu, četla jsem to málem s otevřenou pusou...
To, čím si musela Gabi projít je obdivuhodné. Ale! Často mi prislo, ze některé kritiky byly přehnané. A pamtujme, nic není tak horké, jak se uvaří. Ani v biatlonu ne.

Na druhou stranu casto od sportovců bereme jejich vítězství jako samozřejmost, ale nikdy si neuvědomujeme, jakou má obrovskou cenu. A Gabča pro mě stále zůstává velkou hvězdou.

No, myslela jsem si, že toho o Gabi vím hodně, ale to jsem se těžce zmýlila.

15.04.2018 3 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Opět povinná četba, do které se mi vůbec nechtělo...
Ale to by byla chyba, kniha se mi moc líbila, na to, že podobné knihy vůbec nečtu.
Takže velký palec nahoru!

19.03.2018 5 z 5

Strašliví Egypťané Strašliví Egypťané Terry Deary

Knihy z této série se mi líbily:)
Poučné a čtivé.

05.03.2018 4 z 5

Můj sen o zlatě a sněhu Můj sen o zlatě a sněhu Martin Fourcade

Když jsem viděla tuto knihu přeloženou do češtiny, tak jsem neváhala a hned si ji pořídila. A musím říct, že pro mě, jakožto velkou fanynku biatlonu, by nepřečtení tohoto díla znamenalo něco, jako kdybych vynechala jedno kolo Světového poháru v biatlonu. :)
Musím poznamenat, že se Martin opravdu vytáhl... všechna ta upřímnost mě opravdu dostala. I přesto, že to byla autobiografie, tak mě to nutilo číst dál, jako nějaký příběh.
Jsem nadšená!! ♡
Vřele doporučuji!

01.03.2018 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Sůl moře a V šedých tónech jsou nádherné knihy, které mezi sebou mají určité pouto.
Ale i tak je každá jiná.
Knihu jsem přečetla jedním dechem.
Byla jsem opět v jakémsi transu. Bylo mi líto všech těch lidí, co muselo zažít kolchoz ci gulag...
Jednoduše 5☆

24.02.2018 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Pro mě je to klasika. Některé z balad se mi už navždy vryly do paměti.
Docela by mě zajímalo, kde bral Erben inspiraci...

21.02.2018 4 z 5

Pohádky Pohádky Oscar Wilde

Krásné dílo. Některé příběhy mě přímo uhranuly, třeba Slavík a růže nebo Dítě hvězd.
Jediné, co se mi nelíbilo, tak zbytečné ,,vycpávání" nepotřebnými údaji některých pohádek, bylo to pak mnohem zdlouhavější, než mohlo být. :)

21.02.2018 3 z 5

Johanka z Arku a její pochodující šiky Johanka z Arku a její pochodující šiky Phil Robins

Jelikož mě Johanka, jakožto historická osobnost fascinuje, tak jsem knihu nemohla nechat bez povšimnutí... A nezklamala!
Super;)

10.02.2018 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Jedním slovem NÁDHERA!
Dlouho už mě takhle zadny pribeh nepohltil. Opět mě to donutilo, zamyslet se nad tragédiemi druhé světové války.
Moc se mi líbilo, to jak autorka knihu psala že čtyř rozmanitých úhlů pohledu. Vše do sebe hezky zapadalo. Jsem úplně v nostalgii a pribeh ve mne nechal urcitou stopu. Určitě si knihu přečtu ještě jednou. Těším se na další autorčina díla.
NÁDHERA!

09.02.2018

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Není co dodat ♡
Výborně a smekám před autorkou!
Výborný byl i překlad.

08.02.2018 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Celá série nabírá na obrátkách a je to cim dál tím víc úžasnejsi!

1000× nejlepší!

08.02.2018 5 z 5

Ve filmové podobě je to můj nejoblíbenější díl...jinak se nemůžu rozhodnout, který je můj nejoblíbenější v knižní podobě ;D

08.02.2018 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Miluju, Miluju, Miluju! ♡

08.02.2018 5 z 5

Doktor Proktor a velká loupež zlata Doktor Proktor a velká loupež zlata Jo Nesbø

Bohužel tento díl nebyl tak skvělý, jak díly předchozí, a proto musím hodnotit 4*.
Příběh byl jinak velmi nápadity a poutavý.

08.02.2018 4 z 5

Doktor Proktor a konec světa. Možná... Doktor Proktor a konec světa. Možná... Jo Nesbø

Druhý nejlepší díl, hned po vaně času!
Doporučuji.

08.02.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

K Harrymu se stále vracím a nikdy nepřestanu! Moje nejoblíbenější série ♡

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Tuto sérii hodnotím celkově jako mnohem lepší než Stříbrnou sérii...prostě me více zaujala a nemohla jsem se odtrhnout od čtení:)
Smekám před Kerstin Gier!

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Xemerius je skvělý!
Celá kniha je výborná. :) opravdu se to začíná skvele rozjíždět!

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Výborný nápad s cestováním v čase. Opravdu si mě získal Gideon už od začatku! Moc se mi kniha líbila!

07.02.2018