Doktor Proktor a konec světa. Možná...

Doktor Proktor a konec světa. Možná… je název předposledního dílu ze série knih o šíleném, nebo aspoň skoro šíleném, profesoru Proktorovi a jeho stejně smýšlejících spoluhrdinech. Už jste slyšeli, že konec světa je na spadnutí? A že budeme patrně čelit ohromné invazi z vesmíru? Pokud si chcete všechny ty více či méně pravděpodobné předpovědi ujasnit a hodláte v dohledné době přečíst jen jednu knihu o konci světa, sedminohých peruánských pavoucích, a samozřejmě o Bulíkovi, Líze a doktoru Proktorovi, pak jste tu správně. Přečtěte si ji. Možná…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145229/big_doktor-proktor-doktor-proktor-a-kon-otJ-145229.jpg 4.3196

Doktor Proktor / Príbehy doktora Proktora 3.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

Doktor Proktor og verdens undergang. Kanskje, 2010

Kniha Doktor Proktor a konec světa. Možná...

Amy05
15.04.2021

2,5⭐️/5⭐️
Takže, jsem ráda, že jsem se konečně dostala ke (skoro) dočtení této série, a vlastně za to “vděčím” karanténě, jelikož jinak bych si ji z knihovny možná už ani nepůjčila, ale uviděla jsem ji a řekla jsem si, že, když je ta karanténa, neuškodí nějaké lehčí čtení, ale teď už teda zpátky k recenzi. Jelikož už nepatřím ke cílovým čtenářům, bylo pro mě nejlepší, abych četla po co největším částech, nakonec se mi to celkem podařila, četla jsem to na 2 zátahy (200 stránek a 100 stránek). Postavy této série mám ráda, ale zase ne tak moc, jelikož jsou vtipné. Děj se mi taky celkem líbil, některé věci jsem neočekávala, ale většina mi přišla nereálná, takhle série je celá nereálná, ale tohle mi přišlo nereálné i v této realitě. Suma sumárum knížka vám můžu doporučit, pokud jste mladší čtenáři, asi tak 7 - 12 let.

lazenskaveverka
09.04.2020

Tak tohle je opravdový zázrak. Poslouchali jsme jako audioknihu v autě na našich dalekých cestách s dětmi. A stal se zázrak, děti vydržely 5hodinovou jízdu bez jediného vyrušení. Poslouchaly, ani nedutaly. A my dospělí také ne. Málem jsme cílovou destinaci přejeli. Skvělý příběh ve skvělém provedení Davida Novotného (jeho Goranééé asi dětem zůstane ještě dlouho). Vřele doporučuju.

PanTydlitát
07.04.2020

Humorná kniha o Líze, Bulíkovi a ztřeštěném Doktoru Proktorovi mě ani tentokrát nezklamala!!! Tentokrát musí naše trojka čelit návštěvám z vesmíru a musí zachránit svět... Ale i v nejhorších chvílích si udržují chladnou mysl a Bulíkovy veselé nápady i výmysly rozhodně nechybí.

velociraptor
14.02.2020

Podle mě to je nejhorší proktorovka ostatní díly byly lepší.

katerina0540
10.11.2019

Úžasná knížka.

trudoš
26.03.2019

Tentokrát čelí naši hrdinové největšímu nebezpečí - mimozemské invazi! Nebyl by to ale doktor Proktor a jeho parťáci Bulík a Líza, aby si s tím nevěděli rady. A tak se za pomoci supervynálezů vydávají zachránit svět. Ovšem nebudou to mít snadné, moc toho totiž o měsíčních chameleonech nevědí - zpočátku jen to, že dokáží být neviditelní, trpí řečovou vadou a kradou ponožky.
Za mě rozhodně lepší než druhá kniha. Ač opětovně bláznivé dobrodružství, jehož logika je poplatná dětské fantazii, nějak to celé lépe drží pohromadě. Bezmezná hravost, přesně v duchu Roalda Dahla, okořeněná skandinávskou lokací a komickou nevraživostí mezi Nory, Dány a Švédy, tomu pak dodává originální punc. Ideální čtení pro večerní předčítání, případně jako odměna za rozbité sousedovo okno. A ne, nejedná se o sofistikovanou kopii Harryho Pottera. V tomhle ohledu je Jo Nesbø bezpečně svůj a měl-li bych jeho sérii k něčemu připodobnit, napadají mě akorát eskapády Kopyta a Mňouka, byť je to přirovnání hodně volné.

Marekh
28.06.2018

Kniha se mi celkem líbila.

Citát z knihy, který mne oslovil:

Nejdůležitější však je, aby měl člověk dostatek odvahy připustit, že udělal chybu. Ano, vždyť člověk by vlastně měl tu a tam něco zpackat. Jak jinak by pak mohl své chyby napravit?

Denisa153
31.05.2018

Je to originální, vtipné a čtivé. Co je to?
Přece Doktor Proktor...