Doktor Proktor a vana času

Zběsilá jízda časem v zábavném a napínavém pokračování o doktoru Proktorovi. Doktor Proktor se vydává do Paříže, aby znovu našel svou dávnou lásku, Julietu Margarínovou. V poštovní schránce Lízy Pedersenové v Dělové ulici se jednoho dne objeví zvláštní pohlednice. Je od doktora Proktora. Líze a Bulíkovi se nakonec podaří vzkaz rozluštit a zjišťují, že doktor Proktor se bez jejich pomoci nemůže dostat nazpět z minulosti. Proč je ale jeho zpráva šifrovaná? Hrozí mu nějaké nebezpečí? Doktorovi věrní přátelé se brzy ocitají v Paříži, kde potkávají Julietu. Tyto bývalé hrdličky se musely před téměř čtyřiceti lety rozdělit za velmi dramatických okolností a doktor Proktor nyní vyrazil za pomoci svého starého vynálezu, vany času, do minulosti, aby změnil chod tehdejších událostí. Nepodařilo mu však vrátit do přítomnosti a jediné, co vyplavalo z vany, u které na něj Julieta čekala, byla pohlednice adresovaná Líze. Nezbývá tedy nic jiného, než aby Líza s Bulíkem podnikli svou životní koupel a vyrazili do minulosti na pomoc doktoru Proktorovi. První dětská knížka Jo Nesba sklidila nadšené kritiky. Připravte se na zběsilou jízdu časem v tomhle zábavném a napínavém pokračování o doktoru Proktorovi......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133866/big_doktor-proktor-doktor-proktor-a-van-TsZ-133866.jpg 4.4288

Doktor Proktor / Príbehy doktora Proktora 2.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

Doktor Proktors tidsbadekar, 2008

Kniha Doktor Proktor a vana času

Atlantis
30.12.2020

Já asi nechápu, proč mne Doktor Proktor tak baví. Jde o naprosto střelenou, ujetou sérii, ve které ale vidím Nesbův styl psaní na každém rohu, namixovaný s troškou Pratchetta (tenhle díl mi hodně připomínal Johnnyho a bombu) a Fimfára, za což asi můžou prapodivné ilustrace. Vana času je mnohem svižnější a akčnější než předchozí díl, dokonce se nebojí smrti a já se při čtení bavil. Hvězdu dolů za nelogičnosti (když nějaká postava nikdy neexistovala, jak si ji můžete pamatovat?), ale těším se na další díl.

petulik330
26.05.2020

Knihu jsem dostala jako dárek ke koupi audio knihy v knihkupectví. Když jsem začala číst nestačila jsem se divit. Ostatní čtenáči mají pravdu,že je to pro mladší čtenáře ale já jsem to brala jako super oddechovku u které se šlověk zasměje a zapomene aspoň na chvíli na starosti a strasti dospělého života. To občas potřebuje každý. Já určitě.

lazenskaveverka
09.04.2020

Tak tohle je opravdový zázrak. Poslouchali jsme jako audioknihu v autě na našich dalekých cestách s dětmi. A stal se zázrak, děti vydržely 5hodinovou jízdu bez jediného vyrušení. Poslouchaly, ani nedutaly. A my dospělí také ne. Málem jsme cílovou destinaci přejeli. Skvělý příběh ve skvělém provedení Davida Novotného. Vřele doporučuju.

Mygli
22.03.2020

Žasnu. Jsem nadšen. Jsem velepoctěn. No zkrátka brilantni dětska knížka pro všelikeré člověčenstvo, jež miluje koktejl ujetého humoru a naprosto originálního děje. Nic podobného nikde nepočtete. No fakt ne:-)

Halt468
09.02.2020

Dobré.

Mabie
30.01.2020

Cestování časem dvou dětí a ještě bláznivějšího profesora vanou času, pár lekcí crazy dějepisu, několik významných letopočtů a historických postav, spousta imaginace.
Knihu jsem četla s vnukem a nelituji, i když je to dětská kniha, bavila jsem se. Je originální i vtipná a trochu připomíná knihy Roalda Dahla. Dosud jsem znala jen dospělou tvorbu Jo Nesba, ale toto považuji za dobrou dětskou literaturu.

Toms16
24.02.2019

Opět se mi kniha velice moc líbila.

trudoš
25.12.2018

Druhé dobrodružství geniálního (a především šíleného) Doktora Proktora, prcka Bulíka a holčičky Lízy se nese v duchu nucené crazy komedie. Nejde o to, že by tomu u předchozího dílu bylo jinak, ale tady se z impulzivní zábavy stala najednou zábava plánovaná.
Autorovi se opět povedlo bravurně vystihnout takřka dahlovskou imaginaci, se kterou svérázný příběh vypráví. Ovšem tam, kde se v první knize čtenář bavil každou další scénou, která děj zamotávala, tady je pro zápletku důležitý pouze začátek a konec. To ostatní je jen nápadité popichování francouzských dějin, ale nic víc. Tentokrát je holt tahle kniha více věnována dětské představivosti než dorosteneckému pragmatismu. Můžete si ji užívat jako bláznivou barevnou estrádu, ale zároveň musíte ignorovat spousty logických kiksů, kterých se Jo Nesbø vědomě i nevědomě dopouští. Jako relax ideální, ale nečekejte nic světoborného. To už raději sáhněte po dospělejší řadě, ve které detektiv Harry Hole dává na frak norským kriminálním živlům.