Rudá jako rubín přehled

Rudá jako rubín
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110297/bmid_laska-nezna-cas-ruda-jako-rubin-fFV-110297.jpg 4 2628 2628

Drahokamy série

1. díl >

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten , 2009


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rudá jako rubín. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (533)

MartinaCh27
28.04.2024 4 z 5

Kniha je oslnivým dobrodružstvím, které zaujme čtenáře od první stránky. Příběh o časových cestách, tajemstvích a lásce je poutavý a plný nečekaných zvratů. Skvělé postavy a originální zápletka tvoří základ této knihy, která osloví nejen mladé čtenáře, ale i ty, kteří milují napínavé příběhy.

Cara.17
16.04.2024 5 z 5

Pokud bych si měla tipnout, co bývá pro spisovatele skutečným oříškem, pak by se jednalo o cestování v čase. Autor si musí dát především pozor na časové paradoxy. Dále je zapotřebí, aby uměl plynule a nenásilně oddělovat přítomnost od minulosti (případně od budoucnosti). Ruku na srdce - ne všem se to povede. Naštěstí Kerstin Gier patří k těm, kteří to zvládli na výbornou.
V sérii Drahokamy nás autorka seznamuje se středoškolačkou Gwendolyn, která díky svým genům dokáže cestovat v čase (do minulosti). Asi nemusím dodávat, jak nebezpečné to je. I sama hrdinka si velmi rychle uvědomí, že pokud si nedá pozor, mohla by kupříkladu skončit upálená na hranici anebo by se mohla utopit, kdyby se během „skoku v čase“ nacházela na mostě, který před pár lety ještě nestál.
Naštěstí Gwendolyn není jediná, kdo má tuto schopnost. Dalším cestovatelem je Gideon (dle Gwenina mínění arogantní nesnesitelný hňup). Ať se to Gwen líbí nebo ne, tento „hňup“ se stává jejím partnerem pro cesty do minulosti. A aby toho nebylo málo, cestu naší dvojici zkříží tajemný hrabě Saint Germain, o němž se tvrdí, že je nesmrtelný...
Pro kvalitu a přitažlivost je tu pro čtenáře přidán bezkonkurenční humor, který obstarává především oživlý kamenný chrlič Xemerius, jehož si prostě nelze nezamilovat. Nedokážu říct, kdy naposledy jsem se u některé YA série smála tolik jako v případě Drahokamů. Kerstin Gier má navíc velice svižný styl psaní, takže pokud hledáte dílo, které by vás nenudilo, jsou pro vás Drahokamy tou správnou volbou.
P.S. Jestli jste jako první zhlédli zfilmovanou verzi této trilogie a příliš se vám nelíbila, určitě dejte šanci knihám, jsou bezkonkurenčně lepší.


sidonka
28.12.2023 4 z 5

Moc prima příběh o cestování v čase, je to privilegium nebo trest? S Gwen jsem si to opravdu užila

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (1)

„Už zase jsi mluvila s tím výklenkem, Gwendolyn. Docela jasně jsem to viděl.“ „Jo, je to můj oblíbený výklenek, Gordone. Urazí se, když s ním nemluvím.“


Kniha Rudá jako rubín v seznamech

v Právě čtených39x
v Přečtených3 921x
ve Čtenářské výzvě525x
v Doporučených547x
v Knihotéce886x
v Chystám se číst959x
v Chci si koupit282x
v dalších seznamech21x