Venny345 Venny345 komentáře u knih

Rose pod palbou Rose pod palbou Elizabeth Wein

Moje první kniha, která se zaměřuje na druhou světovou válku a koncentrační tábory - rozhodně nezklamala!
Krásně sespaný příběh, který mě donutil zamyslet se nad válečnou tématikou. Myslím, že se mi to v hlavě rozleželo dostatečně, jelikož se mi o tom zdál i sen.
Nemohu jinak hodnotit, než pěti hvězdičkami. :)
Vřele doporučuji!
P.S. Smekám před překladatelem všech Roseiných básní!

07.02.2018 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Tak tohle mě hodně zklamalo.
Neustále popisy krajiny byly často až zbytečné. Pořád jsem přeskakovala stránky..
Bohužel jen 1* :(

29.01.2018 1 z 5

Běsnění Běsnění A.G. Howard (p)

Výborný nápad jak ukončit sérii, ale některé historky tam nemusely být:)
Za mě 4☆

29.01.2018 4 z 5

Za mě nejlepší díl celé série. Opravdu klobouk dolů. ;)
Všechny díly mě opravdu nadchly.

29.01.2018 5 z 5

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Ivona Březinová

Opět ctive a nezklamalo ;) Sázka na paní Březinovou je vždy jistota.
Knížka na jedno odpoledne.
Výborně napsané. :-)

29.01.2018 5 z 5

Krásné, jak se autorka dokázala poprat s tématem, jako je bulimie.
Výstižné a ctive a navíc skvěle zasazene do příběhu.
Velmi sympatická knížka,určitě doporučuji, je to k zamyšlení.
Za mě jednoznačně 5☆

Jak jsem potkal ryby Jak jsem potkal ryby Ota Pavel

Jako první jsem si řekla ,,Fuj, povinná četba"
Ale když jsem přečetla prvních pár stránek , věděla jsem, že jsem se těžce zmýlila.
Tak úžasné čtení už mě dlouho nepohltilo. Velmi milá knížka. Smekám před Otou Pavlem. A jednoduše 5☆

28.01.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Romantika se tu snoubí se smutkem. Skvělý nápad a propracovaný dej až úplně dokonce, za mě 4 ☆ .
P. S. Nebezpečí dojetí ;-)

28.01.2018 4 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Série měla výborný základ, ale postupně vadla.
První díl byl úžasný, druhý o malinko horší a třetí mi přišel trochu odbytý a konec uspěchaný.
Proto jen tři*.
(Možná, to bylo i tím, že mezi knihami byl velký odstup.) :-(

28.01.2018 3 z 5

Fascinující knížka, která mi hodně dala. Líbí se mi, jak si Ladislav bravůrně poradil s českými obraty, nemělo to chybu. U knihy jsem se také hodně nasmála. :-)
Část o Arménii byla krásně nostalgická a o Gruzii jednoduše dokonalá.

28.01.2018 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

To bylo teda něco!!!
Dechberoucí dílo, které mě od sebe nechtělo pustit...
Kniha se dobře čte... stačí 1 den.. :-)
A musím smeknout klobouk před Kovym... Není totiž jednoduché napsat vystiznou, přesto poutavou knihu...

30.12.2017 5 z 5

Tak tohle je teda pecka!!!
Skvělá kniha, vtipne napsaná.
Moc se mi líbila část, kde Ladislav putoval po Nepálu.
Určitě doporučuji !
Moc se těším, až přečtu další Ziburovy knihy.
Za mě určitě 5*

10.12.2017 5 z 5

Krverůž Krverůž A.G. Howard (p)

Kniha byla skvělá....
Moc se mi líbil Etalon a Ďábel :-)
Smekám klobouk pred prekladatelkou, výborná práce.
Jediné, co bych vytkla, tak byl trochu uspechany konec. :-/

10.12.2017 4 z 5

Já nemám slov. Úplná nádhera!!! Nechápu jak někdo může tak krásný děj zapsat ještě do přesné historie. :)

29.12.2016 5 z 5

Tak, tohle bylo něco úžasného. Pro milovníky historie jako vyšité. :) Opravdu výborná kniha. Smekám před panem Smithem.

08.08.2016 5 z 5

Doktor Proktor a vana času Doktor Proktor a vana času Jo Nesbø

Usměvavá kniha s ještě usměvavějším Bulíkem a Lízou. Super zápletka i rozuzlení. Dost mě překvapilo to, co se stalo s Rašplí.

Nespoutaná Nespoutaná Cynthia Hand

Tento díl byl ze všech třech nejlepší.
Skvělá zápletka, Clara se alespoň na chvíli odpoutala od Tuckera. Stejně spolu skončili a to mě nejvíc pobouřilo. :((
Angela mě dost překvapila, ale udělala správně. Pro ni to všechno muselo být také hodně těžké.
A Samjeeza se nakonec ukázal v tom pravém světle.
(Dost mě překvapil autorčin pohled na peklo.)
Jinak hodnotím za 5 hvězdiček.

Zasvěcená Zasvěcená Cynthia Hand

Pozor! Spoilery!
Je mi moc líto Clary, protože přišla o matku.
Na druhou stranu nesnáším Tuckera a už vůbec nechápu, jak se do něj mohla zamilovat. Kdybych to měla porovnat, tak Christian je tisíckrát lepší.

14.07.2016 4 z 5

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

Neobvyklé téma, tento první díl se mi moc líbil. Je to velmi čtivá kniha. Ze srdce mám ráda Angelu, je prostě správná holka.

14.07.2016 5 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Pro mě asi nejlepší díl z celé trilogie.

10.07.2016 5 z 5