Jak jsem potkal ryby

od:


KoupitKoupit eknihu

Jak jsem potkal ryby Ota Pavel vědomě navázal na úspěšnou sbírku Smrt krásných srnců. Opustil definitivně svět sportovců a sportu a vrátil se opět do krajin svého dětství a mládí na Buštěhrad, na Berounku, k řekám, potokům a mořím... Hrdiny jeho povídek jsou opět členové rodiny v čele s "povedeným tatínkem", bratry Jirkou a Hugem, ale prim tu hraje příroda, ryby především ... A hlavně pokora a úcta k člověku. Celek mistrovského literárního díla je návratem k pramenům ..vody živé" - a čtenáři odtud mohou spolehlivě čerpat energii a sílu k životu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/2582/jak-jsem-potkal-ryby-2582.jpg 4.3517
Žánr:
Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Sláfka
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (37)

Přidat komentář
los
22. srpna

krásné setkání, které proměnilo můj život

Thrawn
03. června

Sice jsem to dostal jako povinnou četbu, ale můžu jen doporučit. Krásně se mi četla. Skvělá česká knížka, která nemá chybu...

Maevie
31. května

Ota Pavel se v povídkách vrací ke svému dětství, životu a hlavně milovanému rybolovu. A vypráví o tom tak hezky, mile, nostalgicky a s láskou, že by mu člověk ty chvíle u Berounky snad i záviděl (i když nerybaří).

Chesterton
25. dubna

U mne fuj povinná četba, u syna kupodivu ne :) Až na lehce starší kolena jsem po shlédnutí několika filmů ocenila kouzlo tohoto životem celkem dost zkoušeného muže. Audiokniha mě přenesla do světa mých rodičů, do přírody jak jí sama vnímám a humoru, který je mi tolik blízký :)

Venny345
28. ledna

Jako první jsem si řekla ,,Fuj, povinná četba"
Ale když jsem přečetla prvních pár stránek , věděla jsem, že jsem se těžce zmýlila.
Tak úžasné čtení už mě dlouho nepohltilo. Velmi milá knížka. Smekám před Otou Pavlem. A jednoduše 5☆

vivienna
30.12.2017

opět krásná kniha od Oty Pavela... jedinečný...

hroneczek
31.10.2017

Krásné čtení, vřele doporučuji.

DuncanIdaho
10.09.2017

Jak jsem potkal ryby jsem si chtěl přečíst už dávno. Jsem rád, že jsem si to přečetl teď. Je to kniha složená z pěkných povídek. Je to o tom, že i ve stastiplném životě se dají najít hezké a milé chvilky, při nichž se mohou zažít i veselé příhody.

Aninaj
18.07.2017

Znám okolí Buštěhradu i Luhu pod Bránovem, kde se většina povídek odehrává. Možná i proto mi byla kniha bližší. Jinak je to příjemné a klidné čtení, takové které člověk ocení když přijde z práce a potřebuje vypnout :-)

morava
28.06.2017

To bylo krasne poctenicko, moc hezky napsano.Rada jsem se toulala nadhernou prirodou , uzila si rybareni a skvele jsem se pri tom bavila :-)

dancadragneel
05.04.2017

Velmi zajímavá kniha s velmi zajímavým příběhem....

helenkan
16.02.2017

Díky čtenářské výzvě jsem přečetla tuhle knížku. Ani jsem netušila,jaké je to krásné čtení. A můžu jen doporučit.

Iljaajli
31.01.2017

Prostě krásné.

ArwenAragorn
01.01.2017

Krásná kniha.

eva4036
27.12.2016

Ke knížce jsem se dostala díky seznamu četby k maturitě. Moc se mi líbí, jak autor píše a knížku jsem přečetla během jednoho odpoledne. Rozhodně doporučuji :)

lucille48
20.07.2016

Moc krásná literatura, líbila se mi už v 9. třídě. Doporučuji! Určitě!

RudýOnkel
15.07.2016

Četl jsem ji dvakrát, ale do třetice to asi nepůjde. I tak se ale dobře četla a na konci to bylo i trochu emotivní :)

Marla
06.07.2016

Poetické a lehce zádumčivé příběhy, stejně jako je poetická a lehce zádumčivá i Berounka....

110022
11.06.2016

Povídky o přírodě, lidech a přátelství. Někdy se ke knize ještě vrátím.

niknikita
06.03.2016

Krásné a poetické vyprávění, stejně jako je malebná Berounka, která tvoří neoddělitelnou součást příběhu.

LPG
29.02.2016

Jo jo..prostě fakt dobrý..

Gold351
03.09.2015

Skvělá a hluboce lidská kniha, jako ostatně všechny Pavlovy knížky. Při jejím čtení člověk dostane chuť toulat se kolem Berounky a jen tak se kochat...Dík, pane Pavle :-)

vevera6
28.08.2015

Musím přiznat, že tuhle knížku jsem četla jen kvůli povinné četbě. Neříkám, že je napsána nějak špatně to ne, ale nečetla se mi moc dobře.

bob0985
27.04.2015

Poezie psaná v próze. Četl jsem ji, když mi bylo 18 let.

malej-strom
08.03.2015

Ota Pavel prostě uměl psát neskutečně lidsky, číst tohle dílko nebo Smrt krásných srnců, znamená nechat se pohladit na duši. Naprosto se ponoříte do jeho mládí a nevím jak vy, ale já mám pak po přečtení vždycky děsnou chuť jít rybařit

Tonny 20
13.09.2014

Tato otázka patří všem co tuto knihu četli. Pro jaké věkové kategorie je tato kniha??? Prosím odpověd hned.

anisek989
27.03.2014

Otu Pavla sem si bezhlavě zamilovala. Ikdyž o chytání ryb nic nevím a nebaví mě to tak tahle knížka mě podobně jako Smrt krásných srnců dostala.

valda
27.12.2013

Myslím, že tohle je ta esenciální kniha, pokud se chcete dozvědět něco o tom, jaké to je jít na ryby. Ota Pavel prostě vzal hodně koncentrovaný roztok všeho krásného, co se dá u ryb potkat, přidal k němu pořádnou dávku melancholie z touhy, aby všechno bylo jako dřív. A vytvořil z toho ne román, ale jak je u něj zvykem spíše soubor sem tam navazujících povídek. Sám nejsem fanda rybaření, ale myslím, že každý kdo kroutí hlavou nad tím, co rybáři vlastně vidí v tom nudném posedávání v dešti, pokud si přečte tuhle knihu může dost změnit názor. Jinak na motivy téhle knihy natočil Karel Kachyňa film http://www.csfd.cz/film/4989-zlati-uhori/ , který se rozhodně vyplatí vidět, i když jste knihu už četli.

ThePetinka
09.12.2013

Knihy z řad povinné četby mě překvapují stále více a více. Buďto jsou všechny skvělé, nebo jsem prozatím vybírala tak dobře, že všechny hrůzy tohoto seznamu jsou prozatím skryté. Tuším spíš to druhé. Nicméně nepředbíhejme, kniha ´Jak jsem potkal ryby´ patří mezi ty lepší, hodně se mi líbila.
Byla psaná docela jednoduše, rozuměla jsem každému slovu a skoro všem rybím větám. A to i přesto, že k rybaření nemám pražádný vztah. To byla snad jediná věc, která mě iritovala. Ryby mi jsou blízké asi jako ICQ mojí mámě, občas jsem trochu kolabovala, když jsem si představovala to hodinové sezení a nic nedělání.
Hodně se mi líbilo, jak byla popsaná Křivoklátská kravina. Tu mám taky hodně ráda, kolem Berounky je nádherně, i když tam jezdím jen na kole. Vždy jsem měla hroznou radost, když jsem našla název nějaké vesnice nebo hradu, které znám.
Měla jsem z toho všeho pocit, že kniha byla psaná pro lidi. To se jen tak nevidí, myslím že hodně knížek píší autoři kvůli tomu, aby jednou nezapadlo do hlubin nicoty nebo pro slávu, snad pro peníze. Tohle vyšlo na světlo boží, aby si o sobě mohla přečíst každá hospodská, co kdy u Křivoklátu točila pivo. Hodně se mi to líbilo.
Ota Pavel uměl psát takové ty věty, které člověka chytí za srdce a je z nich potom celý melancholický a bez odmlouvání poslouchá rodiče, protože najednou je všechno vzácné a čas plyne hrozně rychle. Kolikrát jsem se málem rozplakala. Kniha se mi opravdu dost líbila.

pakoshka
18.10.2013

Pokud máte chuť na něco jemného, citlivého, úchvatně a s láskou podaného... tak si přečtěte Otu Pavla a jednu ze dvou nejúspěšnějších povídkových knih.