Jak jsem potkal ryby

Jak jsem potkal ryby Ota Pavel vědomě navázal na úspěšnou sbírku Smrt krásných srnců. Opustil definitivně svět sportovců a sportu a vrátil se opět do krajin svého dětství a mládí na Buštěhrad, na Berounku, k řekám, potokům a mořím... Hrdiny jeho povídek jsou opět členové rodiny v čele s "povedeným tatínkem", bratry Jirkou a Hugem, ale prim tu hraje příroda, ryby především ... A hlavně pokora a úcta k člověku. Celek mistrovského literárního díla je návratem k pramenům ..vody živé" - a čtenáři odtud mohou spolehlivě čerpat energii a sílu k životu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/2582/jak-jsem-potkal-ryby-2582.jpg 4.3548
Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Sláfka

Kniha Jak jsem potkal ryby

raketackova

Ota Pavel měl opravdový talent vtáhnout čtenáře do děje a zaujmout ho. Na začátku jsem byla dost skeptická, jelikož mě rybaření moc nezajímá, ale po přečtení několika povídek mě kniha bavila každým řádkem víc a víc. Konec knihy je opravdu emotivní a tvoří skvělý závěr této sbírky.

Sambóši

První mnou přečtená knížka od Oty Pavla a takové pohlazení po duši... Ne nadarmo je povinou četbou, já bych řekl povinná četba pro rybáře v zimních měsících. Jednoznačně pět palců nahoru.

Vabr
16.12.2018

Odporná knížka. Tohle téma ryby mě ani nezajímá. Proč jsem si to vůbec vybral?! Asi jsem měl chuť se zabít nebo co?! Ani svý úče na matiku bych to nedal, no i když :). Divím se, že tohle téma zabere tolik stran. Ne že by byla kniha dlouhá, ale zabralo mi to celkem dlouho přečíst, protože se mi absolutně nechtělo. Opravdu jsem se ztrácel jednou v ději, protože jsem byl znuděnej a tohle mě totálně zabilo! Do teď si ani nepamatuji, kde se příběh odehrával. Nezdá se mi normální, že každá postava tu chodí ve slipech nebo je nahá! To jsou jako všichni chudí nebo co?! Všechny postavy mě tu sraly. Hlavní postava byla introvert, byla naštvaná kvůli kravinám a byla ÚCHYLNÁ jako každá postava v knížce. Úchylnej byl jeho táta, strejda, bráchové, cizí chlap ve stanu a každá jiná postava! Kapitola, kde všichni zemřou byla ze všech nejlepší. Fakt jsem jim to přál, ale nakonec se zjistilo, že to bylo jinak a já musel dál umírat u čtení týhle srajdy. Kdybch chtěl někoho doopravdy zabít, tak mu to dám jako dárek, ale abych ho ušetřil, dal bych mu asi několik kilo kokainu, trávy a buhví čeho, aby byl pěkně u čtení zhulenej. Proklínám Otu Pavla! Už se bojím kapra na večeři! 2/10. POVINNÁ ČETBA

los
22.08.2018

krásné setkání, které proměnilo můj život

Thrawn
03.06.2018

Sice jsem to dostal jako povinnou četbu, ale můžu jen doporučit. Krásně se mi četla. Skvělá česká knížka, která nemá chybu...

Maevie
31.05.2018

Ota Pavel se v povídkách vrací ke svému dětství, životu a hlavně milovanému rybolovu. A vypráví o tom tak hezky, mile, nostalgicky a s láskou, že by mu člověk ty chvíle u Berounky snad i záviděl (i když nerybaří).

Chesterton
25.04.2018

U mne fuj povinná četba, u syna kupodivu ne :) Až na lehce starší kolena jsem po shlédnutí několika filmů ocenila kouzlo tohoto životem celkem dost zkoušeného muže. Audiokniha mě přenesla do světa mých rodičů, do přírody jak jí sama vnímám a humoru, který je mi tolik blízký :)

Venny345
28.01.2018

Jako první jsem si řekla ,,Fuj, povinná četba"
Ale když jsem přečetla prvních pár stránek , věděla jsem, že jsem se těžce zmýlila.
Tak úžasné čtení už mě dlouho nepohltilo. Velmi milá knížka. Smekám před Otou Pavlem. A jednoduše 5☆

Ota Pavel

Ota Pavel
česká, 1930 - 1973

všechny knihy autora

Kniha Jak jsem potkal ryby je: