Jak jsem potkal ryby

Koupit

V svazku nazvaném Jak jsem potkal ryby (1974) Ota Pavel vědomě navázal na úspěšnou sbírku Smrt krásných srnců (1972). Opustil definitivně svět sportovců a sportu a vrátil se opět do krajin svého dětství a mládí – na Buštěhrad, na Berounku, k řekám, potokům a mořím. Hrdiny jeho povídek jsou opět členové jeho rodiny v čele s „povedeným tatínkem“, bratry Jirkou a Hugem, ale prim tu hraje příroda, ryby především, a hlavně pokora a úcta k člověku. Celek mistrovského literárního díla je návratem k pramenům „vody živé“ – a čtenáři odtud mohou spolehlivě čerpat energii a sílu k životu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2582/big_jak-jsem-potkal-ryby-vHk-2582.jpg 4.3748

Kniha Jak jsem potkal ryby

Pytlík

Dávám plný počet hvězdiček, ačkoli rybářství jako takové je mi přímo odporné. Ryby holt maj smůlu, že jsou němé, takže při lovení mlčí. Každé jiné zvíře s darem hlasu by ale při té barbarské technice - zabodnutí háčku do pusy - řvalo tak, že by tento způsob lovu byl z humánních důvodů okamžitě zakázán. Ale holt, když se křik neozývá, tak si můžeme představovat, že to cukání ryby na prutu je velice romantické.

Kopta
16.10.2022

Asi nejvíce mě zaujaly části, které jsme viděli už ve filmu. Z nějakého důvodu jsou nejsilnější a nejzajímavější. Ten zbytek je takový vágní až o ničem. Za tu první část děkuji.

Hakate
28.08.2022

Krásná kniha, plná lásky a citu k přírodě. Radostí dětských let z okolí Berounky.

JáraTym
26.07.2022

Messieurs, mesdames, to je pravé umění.

radimch
27.02.2022

"Hermo to je koncert - jako Kubelík!"

mybrave
25.02.2022

Úžasná kniha, plná citu, úcty a lásky k přírodě, řece, rybám. Působila na mě jako intimní vyznání autora. Zpočátku popisuje naivní dětská léta s takovou lehkostí a radostí, že jsem se rád zasnil a užíval si v představách chvíle u Berounky. Některé pozdější příběhy už tak lehké nebyly, radost trochu vymizela, láska a úcta k přírodě, ale ne. Kniha nenápadně nutí přemýšlet nad životem a co je důležité.

Vivetkav
30.12.2021

Krásné povídky ... Jsou velmi procítěné a byla jsem překvapená jak se dokáže vcítit a nádherné popsat ryby přírodu a lidi .. a život nejen svůj ... Jak krásné je souznít s přírodou...

Mirek240
18.12.2021

Prave jsem knihu docetl, sedim a premyslim. Premyslim o zivote, o tom, co je podstatne. Dekuji za tuto knihu, je krasna. Clovek si uvedomi, ze neni potreba se az tak nekam hnat v teto uspechane dobe, ale je potreba zit a prozivat. Je evidentni, ze Ota Pavel reku a ryby miloval a tuto svoji lasku celou prenesl do teto uzasne knihy..