Jak jsem potkal ryby

Koupit

Jak jsem potkal ryby Ota Pavel vědomě navázal na úspěšnou sbírku Smrt krásných srnců. Opustil definitivně svět sportovců a sportu a vrátil se opět do krajin svého dětství a mládí na Buštěhrad, na Berounku, k řekám, potokům a mořím... Hrdiny jeho povídek jsou opět členové rodiny v čele s "povedeným tatínkem", bratry Jirkou a Hugem, ale prim tu hraje příroda, ryby především ... A hlavně pokora a úcta k člověku. Celek mistrovského literárního díla je návratem k pramenům ..vody živé" - a čtenáři odtud mohou spolehlivě čerpat energii a sílu k životu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2582/jak-jsem-potkal-ryby-2582.jpg 4.3624
Povídky, Literatura česká
Vydáno, Sláfka

Kniha Jak jsem potkal ryby

Marketplace
včera

E-knihu jsem měl staženou v mobilu hodně dlouho a většinou si četl jen výjimečně- například v čekárně u doktora - doma totiž raději papír. Povídky jsou moc pěkné, skoro bych po přečtení vyrazil na ryby.

maryska09

Krásné, půvabné vyprávění o životě a o dětství. Mistru Pavlovi stačí pár vět na shrnutí velké krásy i velkého neštěstí .

Marciem

Ačkoliv nemám k rybolovu žádný zvláštní vztah, knížka mě nadchla. Je z ní strašně moc cítit autorova láska a úcta k přírodě. Umí tak barvitě vylíčit prostředí, že když se začtu, zapomínám, kde jsem, vidím vodu, přírodu........ prostě fantazie. Knížku už jsem kdysi četla a vrátila jsem se k ní před časem. Není to však naposledy ...... Famózní autor.

Medunkavera

Víte, že mě to kolikrát napadlo? Sednout si na břeh řeky a jen tak pozorovat, jak voda plyne..
Poslouchat ji . .
Vždyť to je přece tak uklidňující..

1amu

Nechytal jsem nikdy ryby . Ani jsem je nikdy nejedl. Ale u knih Oty Pavla o rybách jsem prožil moře hodin s tím největším potěšením. Možná také proto, že znám Berounku opravdu dobře a mnohý čtenář si knihu vychutná ještě více, pokud poznal život u řeky, o které autor s takovým nadšením píše.
Pomohlo mi, že jsem paralelně četl ty knihy, ve kterých píše jeho kamarád Arnošt Lustig o krásných společně prožitých chvílích !
Ota Pavel udělal dobře, že přešel v psaní ze sportu k vodě. Vadí mi pouze jedna věc, že tento národní poklad nedovedli Češi pořádně prodat do světa.
Zdejší hvězdičkování v případech hodnocení těchto knih nestačí, tak tedy pane Oto Pavle ode mne pouze 5 hvězd !

MilanCFC

Po přečtení sbírky Smrt krásných srnců jsem si ihned vrhnul na povídky z tohoto díla a opět vůbec nezklamaly. Tentokrát sice jen z prostředí světa ryb, ačkoliv to "jen" dávám do uvozovek, ale byla to panečku široká škála emocí - od humornějších a usměvavých momentů, přes pohodu na Berounce, silné lidské osudy až po upřímnou, šokující a nekompromisní osobní zpověď samotného autora. Navíc to vše psáno lehkým jazykem, nádhernou češtinou. Nepochybuju, že se v několika příbězích hned několik rybářů jistě našlo. Celkově tedy další krásná sbírka.

Noisette73

Neskutečně úžasná, něžná knížka, která zdaleka není jen o tom jak se rybaří, přesto, že je to knížka tenká příběh v ní je mnohovrstvý a silný. I přesto, že se jedná o mnohdy těžké
zkoušky hrdinů, je vše popsáno jakoby náznakem a s noblesou, napsáno lehkou rukou, jak bylo ostatně autorovým zvykem, určitě se k ní během života ještě několikrát vrátím.

Kuža007

Nádherná knížka Oty Pavla, ve které se věnuje svým zážitkům z přírody.

Kniha apokryfů
Perlička na dně

Ota Pavel
česká, 1930 - 1973

všech 31 knih autora

Kniha Jak jsem potkal ryby je v

Právě čtených2x
dalších seznamech4x