Ota Pavel

česká, 1930 - 1973 statistiky

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 31 knih

Komentáře (22)

Přidat komentář
Greenfingers
11. dubna

Ota Pavel je také má srdcovka. Získal si mě především svými vzpomínkami na dětství v povídkových sbírkách Zlatí úhoři, Jak jsem potkal ryby a Smrt krásných srnců.
Oceňuji jeho poetický způsob vyprávění příběhů. V každém z nich, ať už jsou to povídky z rybářského či sportovního prostředí, lze vypozorovat, že Ota Pavel psal o věcech, které byly jeho srdci velmi blízké.

Nočnípták
19. března

Úžasné knihy. Úžasný Ota Pavel.
Moje první byla Pohádka o Raškovi. Užasla jsem a od té doby jsem nad jeho knihami žasnout nepřestala. Mám všechny. Čerpám z nich sílu, klid a radost. Než jsem poznala spisovatele Otu Pavla, nechápala jsem co na tom rybaření můj tatínek a ostatní rybáři mají. Rybář se ze mne sice nestal, ale už vím, co je k té řece táhne.

Kuža007
15. března

Stejně jako Jan Drda je i Ota Pavel jedním ze spisovatelů, který dokáže skvěle používat češtinu. Jeho knihy jsou autobiografické a dokáží tak čtenáře, aby se do čtení vžil. Úžasný člověk.

Jho
27. ledna

Otu Pavla zcela nekriticky obdivuji - ať už jeho sportovní tvorbu nebo povídky z vlastního života. V jeho jednoduchém stylu psaní není žádná manýra ani exhibicionismus, cítíte jak žije a dýchá se svými hrdiny, že skutečně věří každému slovu, co píše.

Péťa1950
29.08.2019

Mistr povídkové tvorby. Jako sportovní redaktor napsal řadu povídek o našich sportovcích a klubech, vždy byl znát osobní vztah k tématu. Druhá část tvorby-- rodina, láska k rodičům a bratrům, těžká doba okupace, láska k rybaření i osobní tragédie.( "Zbláznil jsem se na zimní olympiádě v Innsbrucku. Zatáhl se mi mozek,jako kdyby přišla mlha z Alp....")

Jana283
10.07.2018

Ota Pavel je oslavou českého jazyka, oslavou přírody, oslavou rodiny, oslavou vůle k životu... Je oslavou všeho, co mi je drahé

ssyyllvvaa
29.01.2017

Jako první jsem z knih Oty Pavla přečetla soubor povídek Fialový poustevník, který vyšel v roce 1977 a výrazně se odlišil od tehdejší literatury, přečetla jsem knihu jedním dechem a další den koupila další tři výtisky, které jsem rozdala a rozpůjčovala přátelům a pak jsem si přečetla postupně vše, co mu vyšlo , a to i z doby předcházející. Filmové zpracování jeho knih mne nezklamalo, protože dokázalo zachovat zvláštní poetiku i jemný humor a celkový půvab jeho příběhů. Ke komentáři přispěvatele ber-tram je dodávám, že by mělo jít vždy spíš o kvalitu než kvantitu a autobigrafické prvky lze najít v díle mnoha světově uznávaných spisovatelů, takže jsem opravdu obsah jeho výhrad nepochopila.

Trafo
19.11.2016

Protože jsem se začal pídit po překladech tvorby Oty Pavla do jiných jazyků, přivedlo mě mé pídění na web Databazeknih.cz . Přečetl jsem všech 14 komentářů k autoru Otu Pavlovi a podepisuji se pod všech 13 příspěvků mimo příspěvku "ber-tram". Mohl bych vydedukovat, že komentář sepsal asi pan Dušek (Bertramka) a nebo jakýsi dřevorubec (ber - tram). Pochybuji, že tito dva pánové Otu Pavla znají!

1