simca9342 simca9342 komentáře u knih

☰ menu

Koně a jezdectví - Moje oblíbená kniha Koně a jezdectví - Moje oblíbená kniha Gudrun Braun

Maxi a Hobit - Mladá jezdkyně se svým koněm, který má zajímavé a příznačné jméno- provází malé budoucí zájemce o koňský svět základní výbavou každého jezdce, jednotlivými styly ježdění , ale hlavně dvoustránkovými zápisy ze svého deníku, kterými zpestřuje celou knihu.

27.05.2024 5 z 5


Botička Botička Aneta Žabková

Lístěnka a Jablonín - skřítčí manželé žijící v jedné jabloni nedočkavě vyhlíží příchod miminka. Ale nějak nebyl čas vyrobit postýlku. No, v případě Jablonína spíše přišly karty na první místo, ale to už nemá cenu řešit. Něco se snad najde...
Mezitím v nedalekém domě je malá Lili na oslavě narozenin své kamarádky. Oslava skončila, všichni se rozchází domů , Lili ale nemůže najít jednu věc, která byla její. Až doteď. Momentálně ji u sebe má někdo jiný. Kdo je ten neznámý?

26.05.2024 5 z 5


Pohádkoví pohádkáři Pohádkoví pohádkáři Alena Peisertová

Před mnoha a mnoha lety se narodila Pohádka... a co bylo dál? Ležela zabalená v peřince. Ale kdeže. Prostřednictvím krátkých vyprávění a s nimi souvisejících životopisy autorů - všedních lidí, kteří se díky své tvorbě, která většinou vznikala z ústní tvorby , stali slavnými - se dočteme něco z historie pohádek.
Němcová, Erben nebo Andersen. Slavní jsou několik set let po své smrti a nejspíš ještě dlouho budou.

26.05.2024 5 z 5


Polibky a croissanty Polibky a croissanty Anne-Sophie Jouhanneau

Mladá Mia je štěstím bez sebe, protože ve svých 16 letech dostala potvrzení o přijetí na letní baletní školu. Jak by taky ne, když jí tanec koluje v krvi. Její prapraprababička působila jako minulosti jako hlavní tanečnice v Pařížské opeře.

Škola, ve které se bude Mia nějakou dobu vzdělávat, není běžná jako třeba ve Státech. Tam ji stejně nevzali. Pojede do krásou oplývající Paříže, kde spolu s více než stovkou dalších tanečníků a tanečnic předvede to nejlepší, co v sobě má. Cestou zjistí, že pobyt nebude až tak příjemný a zajímavý, jak si představovala. Audrey - její odvěká soupeřka a nepřítelkyně - jde nejen na stejnou školu, co ona, ale ještě s Miou bude sdílet pokoj. Ve společnosti dalších kamarádů objevuje denní a noční život Francie, ale i tvrdě dře u taneční týče pod dohledem přísného učitele. Co se stane, když se "omylem" zamiluje do jeho syna Louise? Spolu s ním se pak vrací o století v čase a objevuje minulost své vlastní rodiny.

Na knize se mi líbil výčet slavných památek, jako například muzeum Orsay, katedrála Notre dame nebo ty méně známé, např. Champ de Mars - park před Eiffelovou věží nebo restaurace Cafe de Flore zmíněná v románu pro dívky. Také nesmím zapomenout zmínit francouzský rychlokurz jako součást příběhu.
Parfait... perfektní :)

25.05.2024 5 z 5


Domeček pro šneka Palmáce Domeček pro šneka Palmáce Zuzana Pospíšilová

Neobyčejné příhody obyčejného šneka Palmáce, ve kterých hledá s pomocí ostatních obyvatel lesa náhradu za zničený domeček.
Na konci každého krátkého povídání jsou doplňující otázky textu, které mají pomoct dětem vyznat se v tom, jak se druhý cítí skrz vyprávění o zvířátkách.

24.05.2024 5 z 5


Vánoční pohádka Vánoční pohádka Daniela Krolupperová

Přečtená před lety.

Vánoce, Vánoce přicházejí... co to meleš?
Je teprve květen, máj - lásky čas. To sice ano pane Mácho, ale v tomhle příběhu se opravdu objevují hromady sněhu, klid a pohoda. Kromě té pohody pohádce nic nechybí. Ale přece jen - Jezulátko se ztratilo! Celá vesnice hledá jestli jim náhodou nespadl do záchodu :)
Ale konec srandy vážení,
Jezulátko je ve vážném ohrožení.
Skončilo tam, kde nikdo nechodí,
uvidí se jak si s tím Maruška s Jozífkem poradí.

24.05.2024 5 z 5


Ježíšek Ježíšek Hana Skálová

Přečteno před lety.

Ach ano, asi mi jak se říká straší ve věži :) Vánoce, sníh a dárky. Tohle nás všechny sice čeká za více než půl roku, ale nejkrásnější svátky v roce si můžete připomenout v obsáhlé knize. Kromě čtyř povídek s vánoční tématikou nakouknete do jiných států, jak to mají s Ježíškem nebo se naučíte básničky. Také rebusy a hádanky čekají na své čtenáře.

24.05.2024 5 z 5


Moje nejmilejší příběhy Moje nejmilejší příběhy neznámý - neuveden

Kouzelné příběhy o vilách, na dobrou noc pro malé děti, které mají společné nejen to, že jsou krátké a napsané ve verších, ale i to, že si u nich děti oddechnou po náročném dni ve škole. Rozdílné můžou být snad jen v tom, že každý jednotlivý příběh je ilustrovaný jiným způsobem.
V pohádkách o pár stranách se dozvíme, jakého zvířecího kamaráda má jedna dívenka nebo jak se mohlo stát, že do školy dorazila jen jedna víla.

23.05.2024 5 z 5


Petronie a Ptáčník Petronie a Ptáčník Martin Šinkovský

Neznám dítě, které by nemělo rádo přírodu a nenadchl by ho ptačí svět .
Petronela je jím okouzlená a nejraději sleduje
ptáky nejen doma, ale i ve svém okolí. Čte o nich, zná všechny druhy. To málo stačí k tomu, abyste si o ní řekli, že je chytrá. Až se malí tvorové začnou jednoho dne ztrácet v hojném počtu, zjistí, že za vše může proradný kouzelník Ptáčník, který je vězní. Vydá se jim na pomoc a při cestě objeví přátele.
Na příběhu se mi líbilo, že v něm střídavě provázejí tito malí tvorové, kterým autor "vdechl život."

Kniha vznikla na autorův nápad darovat své dceři Zoji k sedmým narozeninám příběh o tom, co má sama ráda.

22.05.2024 5 z 5


Vůně posečené trávy Vůně posečené trávy Ivanka Devátá

Přečtená před lety.

Humorné vzpomínky známé autorky na protektorátní dětství, školní léta a pozdější dobu dospělosti.

21.05.2024 5 z 5


Víla Jahůdka Víla Jahůdka Stefanie Dahle

Přečteno před lety .

Malé kouzelné stvoření víla Jahůdka žije v kouzelném lese. Je menší postavy, stále s úsměvem na tváři a barvou šatiček trefně odpovídá svému jménu. Prožije doslova čarovná dobrodružství se svými zvířecími kamarády.

21.05.2024 5 z 5


Čekání na Vlka Čekání na Vlka Sandra Dieckmann

Malé děti smrt buď vůbec nepochopí nebo je jim ji těžké vysvětlit. Tento krátký příběh na toto téma, které je bohužel tragické, ale vlastně součástí života každého z nás jej vysvětluje skrz vyprávění o dobrodružstvích lišky a vlka.

"Zítra budu hvězdička."

Hluboké, skryté myšlenky jsou na dětských knihách to nejlepší.

20.05.2024 5 z 5


Černý kocour, bílá kočka Černý kocour, bílá kočka Silvia Borando

6/6
Stejná zvířata dvou barev a rozdílných povah se jednou setkají. Co vše se může stát, když každé má rádo jinou denní dobu a různé věci, které si k nim přiřadilo?

20.05.2024 5 z 5


Dědeček v růžových kalhotách Dědeček v růžových kalhotách Lucie Hášová Truhelková

5/6
Žil byl jednou jeden muž, který nikdy neměl na nic náladu. Svou ženu nikdy nepotěšil, okolí ho nevidělo se usmívat. Změnil ho až vnouček a jedna položená otázka.
" Dědo, proč jsi ke mě hodný a na ostatní zlý? Následovaly další, všechno situace, kterých si bystrý vnuk všiml.
"nezáleží na tom, co si o tobě myslí cizí lidé. Důležité je jen to, co si myslí ten, kvůli komu to všechno děláš."

Tento příběh se může brát také jako foma, jak naučit děti již od malého věku, že se máme chovat k planetě ohleduplně, že nosit staré oblečení, dokud se nevynosí není zas tak špatné, ale to, za jakých podmínek se to oblečení vyrobilo, už špatné je.

20.05.2024 5 z 5


Buenos Aires, kotě Buenos Aires, kotě Stanislava Reschová

4/6
Různé příběhy o zvířatech. Začínají poněkud zmateným kotětem, které se rozhodlo cestovat do daleké země, což nedopadlo podle jeho představ. Pokračují závodem dvou aut, nápravě lakomé a pyšné veverky a jiných krátkých příběhů dnešní doby. Na všech pohádkách oceňuji hrátky se slovy -
ze smutně znějících slov porazit zvíře může vzejít radostný pokřik, protože dotyčný prostředek myslel porážku ve hře, když při odpovědi, že je princezna k sežrání ve smyslu, že je moc pěkná drakovi zakručí hlady v břiše nebo, že někoho vůbec neslyšet by bylo krásné.

20.05.2024 5 z 5


Jak dinosauři fungují Jak dinosauři fungují Alan Snow

3/6
“Vaši rodiče jsou staří... to mě rozesmálo :) Ano a dinosauři jsou mnohem starší, však už přece vyhynuli. Ale přečíst si o nich můžeme. Koukněte dinosaurům na zoubek a přijde na to, co ve volném čase dělal brontosaurus , jak se stravoval tyrannosaurus nebo jestli stegosaurus byl tak chytrý jak vypadal.

20.05.2024 5 z 5


Kniha o noci Kniha o noci Bonnie Pang

2/6
“ Existuje mnoho nočních světů, které jen čekají na to, až je prozkoumáš.
Nejen v továrně, kdy mají zaměstnanci “noční , pracuji v noci a přes den spí, ale podobně je to se zvířaty. Za městem v hlubokém lese právě v noci vylézají ze skrýše. Různá forma přepravy, rozvážky jídla , lodní dopravy různého nákladu. To vše za tmy. Slyšeli jste třeba o polárním kruhu nebo Grónsku, kde je půl roku den a půl roku noc?
Svět je krásný ve dne v noci a ukazuje nám, že v obou částech dne lze dělat cokoliv.

20.05.2024 5 z 5


Už nechodím na nočník Už nechodím na nočník Guido Van Genechten

Přečteno v knihovně 1/ 6

Strefit se někam je umění, ale rozsednout svůj vlastni záchod je mistrovské dílo.
Pejskovi se chce na nočník,ale všechny místnosti, ve kterých jsou ostatní zvířecí kamarádi na těchto vlastních i vypůjčených předmětech jsou obsazené. Vypadá to, že pejsek už to nevydrží, ale naštěstí je jedna místnost volná - opravdový záchod. A rázem je z malého pejska velký pes.

20.05.2024 5 z 5


Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Přečtená před lety.

Russel Green je úspěšný mladý ženatý muž. Kdysi ale tomu tak nebylo. Od základky chtěl získat srdce budoucí ženy, ale nedařilo se mu. O pár let později se s Vivian seznámili a zamilovali. Ale tohle není ta pohádka se šťastným koncem. Dcerka London je sice oba dělá šťastnými rodičů, ale Vivian přijde, že si s Russelem prohodil nejen práci, ale i život. Zůstanou s London sami bez matky na nějaký čas, ale tragédie v rodině donutí Vivian se zamyslet nad sebou a nenechat rodinu na holičkách.

19.05.2024 5 z 5


Krámek pana Smítka Krámek pana Smítka Veronika Hájková

Přečteno před lety.

Kdysi to byl obchod pana prodavače. Teď je z něj už několik let malý opuštěný krámek. Tedy.. o zákazníky nemá nouze, ale je přeplněný věcmi, které jsou opotřebované a nikým nevyužité. Hračky, plyšová zvířata, knihy... Když v krámku nikdo není, hračky zázrakem ožijí a plány na to, jak se odsud dostat začínají!

19.05.2024 5 z 5