Dědeček v růžových kalhotách

Laskavý obrázkový příběh o prarodičovské lásce a ohleduplnosti k přírodě. Dědeček z našeho vyprávění není jako ostatní prarodiče – nosí totiž růžové kalhoty! A vůbec se někdy chová legračně a lidé si o něm povídají, že je podivín. Někteří si dokonce myslí, že je zlý. Jak ale jeho vnouček roste, pomalu začíná chápat, proč dědeček provádí tolik divných věcí a nechce se vzdát těch směšných kalhot. V příběhu s přesahem a poselstvím děti zjistí, že nenápadné hrdinství může být působivější než tisíce velkých gest....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480930/big_dedecek-v-ruzovych-kalhotach-FLm-480930.jpg 4.316

Kniha Dědeček v růžových kalhotách

mrabla
23. listopadu

Určitě je tu pěkně vyjádřen šetrný přístup k planetě, ale opravdu nevím, proč musí být kolem tohoto dědečka lidé nešťastní. Jediný, s kým hezky komunikuje, je jeho vnuk. Babička samozřejmě nemusí dostávat růže ze Španělska, ale kytička lučních květů nebo ze zahrádky by jí určitě taky udělala radost, zvláště, když by věděla proč to dědeček dělá. K čemu je zachraňování planety, když ubližujete lidem kolem sebe?

deauville
20. listopadu

Koupila jsem sedmileté neteři k Vánocům. Kraťoučký příběh, ale s hlavou a patou a "morálním přesahem". Na rozdíl od komentáře pode mnou se mi ilustrace líbí, ano, nejsou prvoplánově pěkné, ale hodí se ke knížce - která je i jinak graficky pěkně zpracovaná.

dagmar7365
15. listopadu

Moc krásný příběh. Pokud se také snažíte o šetrný přístup k naší planetě, tak vás pohladí po duši. Je to kratinký příběh, ale je v něm vše, včetně protichůdných emocí a nepochopení okolí. Ideální startovací bod pro otevření tématu s dětmi. Souhlasím s uživatelkou mone, také se mi moc nelíbí ilustrace Andrei Tachezy, nejsou prvoplánově líbivé. Ale právě proto k tomuto příběhu skvěle pasují.

mone
04. listopadu

Takovej Horáček v sukni, vlastně v růžových kalhotách. Přečetla jsem to hned v knihkupectví a musím říct, že mě to skoro dojalo. Moc pěkný! Ilustrace paní Tachezy, upřímně, moc ráda nemám, ale tohle je tak kompaktní celek, že se mi ty její, pro mě nehezký obrázky snad ještě začnou líbit. Takže pět hvězd, dědo, a běda, jak si tě někdo půjčí z mé knihovny a nevrátí!