Domeček pro šneka Palmáce

Domeček pro šneka Palmáce

Pohádkový příběh, v němž vystupují různá zvířátka, která pomáhají šneku Palmácovi najít náhradu za rozbitou ulitu, rozvíjí ústřední téma vzájemné pomoci. Palmácovo hledání vhodného domečku, rozčleněné do krátkých kapitol, je živým vyprávěním s dialogy, proloženým krátkými verši. Mohou ho využít k předčítání nejen rodiče, ale také učitelky v MŠ. Pomocí otázek připojených za každou kapitolou si mohou ověřit, jak děti textu porozuměly. Otázky jsou zaměřeny na emoce a city a jejich cílem je pomoci rozvíjet emoční inteligenci dětí, učit je orientovat se v pocitech druhých a rozvíjet schopnost empatie.Kniha je určena dětem předškolního věku, případně začínajícím čtenářům....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27140/domecek-pro-sneka-palmace-27140.jpg 47
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Portál

Taťka Hraboš
06.10.2017

Pro děti bezpochyby poutavá četba, navíc zpracovaná tak trochu jako učebnice. Děti mají po každé jednotlivé epizodě odpovídat na rozličné otázky, aby se ověřilo, zda a jak textu rozuměly, a dále si rozšířily své obzory. Já jsem tenhle prvek pomíjel, protože čítáváme večer, když už jsou děti v posteli. Jinak mne jako dospělého styl autorky moc neuchvacuje, ale koneckonců je to četba pro děti, ne pro dospělé.

Danafantom
09.09.2016

Synek dává 5* , bavilo ho, jak se děj v každé kapitolce opakoval a on ho mohl předvídat :-)