simca9342 simca9342 komentáře u knih

Už vím proč... Už vím proč... Jana Smetanová

" Z pravěku"

Soubor nejrůznějších otázek zodpovězených pro děti předškolního věku členěný na různé kapitoly. V samotném závěru nechybí ani rejstřík .

Už vím proč a jak! Už vím proč a jak! Laure Cambournac

01.04.2024 5 z 5

Pohádky, aneb jak to bylo doopravdy Pohádky, aneb jak to bylo doopravdy Anne Gudule

"Z pravěku"

Zajímavá ( doufám si tvrdit, že snad konečně pravdivá) a vtipná odhalení o tom, jak to skutečně bylo s pohádkami . To, co nám v dětství četli nemusela být vždy pravda a tohle přiznání je o životech pohádkových postav a jaké byly v tom druhém světle.

Pohádky z bílého pyžamka Pohádky z bílého pyžamka Ludmila Pelcová

"Z pravěku"
I obrázky-potisk - na pyžámku umí mluvit. Teda autorka jim dala slovo a tak vznikly různé pohádky a navodila se pěkná atmosféra při jejich předčítání nebo samostatnému čtení.

01.04.2024

Maxl žhář Maxl žhář Anna Strnadová

Příběh o odsouzenci mi připomněl maturitní četbu -Máj. Stejně jako chudák Vilém byl i Max odsouzený za drobné prohřešky a časté krádeže, ale narozdil od Viléma nezemřel. Ani krutou smrtí. Ale z hlediska tehdejší doby a hlavně společnosti nebude mít klid asi nikdy. Oženit se a založit rodinu je pro kohokoli zábavná událost. Ne však pro Maxla, který dokonce i šťastný okamžik musí skrývat.

31.03.2024 4 z 5

Kolo kolo mlýnské Kolo kolo mlýnské Josef Štefan Kubín

"Z pravěku"

Děti si určitě užijí společně čtení s rodiči s touto knihou- částečně zhotovenou ve formě malovaného čtení. Slova jsou buď doplněná obrázky nebo první písmeno vždy výrazně převyšuje ostatní. K tomu barevné ilustrace od českého spisovatele.

30.03.2024 5 z 5

Moje abeceda Moje abeceda Josef Lada

" Z pravěku"

Krátké básničky pro malé děti i s doprovodnými ilustracemi. Každá z nich začíná písmenem abecedy tak, jak jdou písmena za sebou.

30.03.2024 5 z 5

Český špalíček pohádek, říkadel, hádanek, přísloví a písniček Český špalíček pohádek, říkadel, hádanek, přísloví a písniček Milada Motlová

" Z pravěku"
Klasiku nic nepřekoná. Důkaz je i v pohádkách, které vznikly nejdříve ústním podáním, aby se dochovaly , musely být sepsané.
Tlustopis má i koledy , starší i novější, pohádky a různá říkadla sestavena podle věku čtenáře. Ilustrace podnou hned do oka a čtení je příjemnější :)

29.03.2024

Strašidelná zvířata Strašidelná zvířata Lynn Huggins-Cooper

"Víkendovka"

Informativní příručka o zvířatech, která u nás nenajdete. Vzhůru nejen do pralesa, ale také na podmořskou výpravu. Za kým?
Za zvířaty, kteří nevoní zrovna nejlíp, za tvory , kteří jsou dnes chráněni zákonem nebo za těmi, co mají většinou holou hlavu a za svou kořistí se vrhají střemhlav. Nechybí ani návody, jak si takové strašáky vyrobit i doma .

29.03.2024 5 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

Princezna.Obvyklé maminčino oslovení malé dcery. Máma Mirabelle však tohle oslovení bere až moc doslova. Její dceři bylo právě 13 let a to, co mají holky v jejím věku nemá. Sama neví, co znamená přijít pozdě domů, protože to nezažila. Máma jí obléká a líčí každý den, celých 13 let tráví zavřená sama Matkou a momentálně s mladší Emmou. Zatím nebyly ani jednou venku. Nesmí, protože je nepustí. Svět venku objevují z knih, které ale taky nemají dovolené číst bez dozoru matky. Kromě toho matka dává Mirabelle najevo že pro ní není dost dobrá, starší "dcera" tak dělá vše proto, aby se matce (spíše bych řekla vězeňkyni) zavděčila.
Kdy bude volná? Proč obě máme podle matky alergii na světlo? Ptá se Mirabell sama sebe. Ložnice dosud zamčená skrývá odpovědi...
V knize se objevuje životní příběh "Matky" , co stojí za její úzkostnou výchovou.

Jeden ze silných příběhů .

28.03.2024 4 z 5

Přátele měj nablízku Přátele měj nablízku Paula Daly

Přečtená před lety náhodně v létě tématicky: před dvěmi lety na pláži v Řecku :D
Mladý pár žije šťastně a spokojeně se dvěmi dětmi v krásném a velkem domě. Vše se zdá být "jako na obláčku" do doby než jedna z dcer po úrazu skončí v zahraničí, kam jela se školou v nemocnici. Natty tam samozřejmě jede za ní, ale doma je právě v ten okamžik její kamarádka s tím, že se o rodinu postará a pomůže v domácnosti. Vše ale nemusí být, jak se na první pohled zdá....

28.03.2024 5 z 5

Česká říkadla Česká říkadla Josef Lada

"Z pravěku"

Krátké básničky o práci, povolání běžných lidí psané vtipnou formou pro ty nejmenší a jejich sourozence , rodiče... vlastně kohokoliv, kdo má rád dětskou poezii . Ilustrace jsou od velice známého autora.

28.03.2024 5 z 5

Pohádky o Honzovi Pohádky o Honzovi Milada Motlová

" Z pravěku"

Film nebo knihu o hloupém Honzovi zná dnes už asi každý. Ale víte, že nebyl vůbec hloupý? Tyhle pohádky jsou toho důkazem. Jan, Honzík, ale pořád stejný Honza s "novou" povahou (někdy taky převahou) ve všech pohádkách jistě zaujme mladší a starší čtenáře .

27.03.2024 5 z 5

Česká říkadla, hádanky, písničky Česká říkadla, hádanky, písničky Milada Motlová

"Z pravěku"
Tak tuhle knihu jsem měla jako malá moc ráda. Právě nad ní jsem ve třech letech s mamkou seděla a počítala kolik má babka jablek v nůši jablek a četla pro mě tehdy neznámá říkadla

Dneska jsem jí našla v knihovičce, některé stránky léty roztrhané, ale stále v dobrém stavu :)
Rozpočitadla, hádanky nebo vánoční koledy. Žádná z nich nebude nikoho nudit ani prudit :) .

27.03.2024 5 z 5

Česká říkadla, písničky a pohádky Česká říkadla, písničky a pohádky Milada Motlová

"Z pravěku"
Známá česká říkadla pro děti, které se s pomocí rodičů učí číst.
Knížka obsahuje také doplňující ilustrace ke každé básniček.

27.03.2024 5 z 5

Otázky a odpovědi pro zvídavé děti VÍŠ O TOM? Otázky a odpovědi pro zvídavé děti VÍŠ O TOM? kolektiv autorů

"Z pravěku"

Kniha plná pestrých témat , otázek a odpovědí z různých oblastí. Ať jde o historii, vynálezy nebo počátky techniky vždy přijde další otázka. Položena dětmi, ale také vždy se najde odpověď.

Diogenés v sudu Diogenés v sudu Hana Doskočilová

" Z pravěku"
Vidím, že nejsem sama , kdo má tuhle knihu spojenou se svým dětstvím. Já do něj také počítám různé řecké báje a mýty, protože je to kus rodinné historie.
Příběhy o starém Řecku, dávných heroických osobnostech a jejich činech.

Pohádky na dobrý den Pohádky na dobrý den Hana Doskočilová

"Z pravěku"
Soubor pohádek na zahnání dlouhého dne pro děti a jejich rodiče. Jsou nejen krátké a úsměvné, ale také pěkně ilustrované.

Pohádky čtyř větrů Pohádky čtyř větrů Ludvík Aškenazy

" Z pravěku"

Pohádky nejen pro malé čtenáře ze vsech koutů světa. V každé zemi vypráví místní babička svou pohádku . Nechybí fantazie ani humor.

Pohádkový dědeček Pohádkový dědeček Eduard Petiška

"Z pravěku"

Stejně jako babička tak i dědeček měl své krásné příběhy na ukrácení dlouhé chvíle tentokrát při cestě za babičkou.
Vypráví o železnici , ptácích a osamělých vlacích na kolejích

26.03.2024