Pohádkový dědeček

Pohádkový dědeček

Pohádkový dědeček patří k nejpopulárnějším moderním pohádkovým knížkám pro nejmenší.Kniha vyšla poprvé roku 1958 s líbeznými ilustracemi Zdeňka Milera a rázem si získala děti u nás i v zahraničí.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26244/pohadkovy-dedecek-26244.jpg 4.698
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Československý spisovatel

PetraaMatouš

Chudák knížka. Už byla tolikrát čtená. Divim se, že se ještě nerozpadla. Malej miloval pohádku: Jak se auto předhánělo s vlakem. Já zas vždy milovala: O nenasytném vrabci. Ilustrace jsou strašně roztomilý

Daku
22.12.2017

Je to fajn si jako dospělý přečíst pohádky. Bylo to moc milé čtení.

Halka2
20.11.2017

Kouzelná pohádková knížka, která se u nás čte stále dokola a neomrzí.

stsasa
11.11.2017

Moc krásná knížka nejen pro děti, ale i pro rodiče či prarodiče, kteří ji svým dětem přečtou. Pohádkový dědeček vyprávějící zábavné a poučné příběhy ve vlaku svému vnukovi je krásný a zajímavý motiv. Kniha je navíc doplněna roztomilými ilustracemi od Zdeňka Milera. Mezi mé oblíbené příběhy patří Jak se kluci neuměli spočítat, Na co Toník zapomněl a O panu Šnoufousovi. Knihu jsem zdědila po svém dědovi a nyní jsme ji četli se synem. Až povyroste, nechám dědečka, aby mu jí ještě jednou přečetl. Doporučuji všem.

hroneczek
30.10.2017

Krásná kniha, nápadité příběh, psáno jak pro dětskou představivost, tak pro rodičovskou povinnost.

witiko
22.03.2017

Četl mi ji táta a dnes ji čtu svým dětem. To dokazuje a říká všechno...

Jitka_Roškotová
12.01.2017

Knihu Pohádkový dědeček jsem dostala jako malá od rodičů a úplně jsem si ji zamilovala. Teď jsem ji se stejnou láskou předala své dceři a čteme si ji před spaním. Knížka je napsaná neuvěřitelně milým způsobem, úplně vás pohladí po duši a při každém čtení vás znovu a znovu přiměje k úsměvu. Většina příběhů je také poučná a naprosto nenásilnou formou děti poučí o tom, se má a nemá dělat, proč nebýt líný, lakomý nebo nenasytný... Dcerka má teď navíc právě "mašinkové" období a každý den musíme chodit na nádraží koukat na vláčky. Proto jsou teď pro ni pohádky vyprávěné ve vlaku a často i o vlacích úplně ideální :)

konicekbily
23.07.2016

Vůbec první pohádková knížka, kterou jsem přečetl sám - a ještě s tak skvělými ilustracemi!
A potom jsem ji opakovaně používal i pro své děti a vnoučata - a to ještě dříve, než vnoučata sama četla. No to se snadno vyhrávají plusové body u vnoučat, je-li děda sečtělý!Jednoho dne, pro mne jednoho z nejkrásnějších dnů mého života,jsem odevzdával mého vnoučka do mateřské školky ráno k pedagogické výchově, vnuk odešel do třídy a já si četl pokyny na nástěnce, vyšla učitelka s pěti dalšími dětmi a mým vnukem ze třídy do šatny a uvedla scénu: "tak děti to je TEN pohádkový dědeček!!" Ještě dnes mi to vhání slzy do očí, po deseti letech, jak moc vnuk si ve své fantazii spojil perfektní výkon autora a ilustrátora se svým dědou a přidával své zážitky s dědou jako další díly knížky. Děkuji Vám pánové!

Petrstik
03.07.2016

Nádherné pohádky, s nádhernými ilustracemi.

milatka239
07.02.2016

Moje nejmilejší knížka.... :D

ovpana
06.12.2015

Krásné pohádky které vypráví dědeček.

TaLu
11.09.2015

Je tak krásné vidět, že knihy zasunuté v mých dětských vzpomínkách, vycházejí stále znovu a mohou tím dalším a dalším dětem darovat nezapomenutelné chvíle.
Moje oblíbená: O nenasytném vrabci. Jak já mu přála, aby to s ním, i přes jeho chybu dopadlo dobře !

helenJJhockey
27.11.2014

Knížka mého dětství, je krásná. Doporučuju :) Moje nejmilejší pohádka O lakomém Šnofousovi.

ladyfromskye
29.06.2013

Jedna z nejmilejších knížek mého dětství. Četli mi ji skoro pořád.
Edit 29. 12. 2014: Dnes jsem si ji po letech znovu přečetla, v rámci povinné četby do předmětu Literatura pro děti a mládež. Opět nezklamala :-).

hortenzie
05.05.2013

Nádherná knížka pro děti, hezké ilustrace. Jedna z mých prvních skutečných knížek - když nepočítám leporela. Dětem jsem koupila nové vydání, z tohoto starého již čtu vnoučatům.

tyzik.cejka
03.05.2013

cesta vlakem mě baví čtu si dívám se z okna na přírodu ale rozhodně bych všechno šktrl kdybych dědu který by mi toho tolik napovídal že bych si musel psát poznámky nejvíc mě vždycki zaujala pohádka o automomobilu který soutěžil s vlakem a nebo o nanasitném vrabci či jak si řvířátka volila krále a pár dalších chvilek jako první čtení krasné obr písmenka nebo irustrace Zdenka Milera jsou fakt krásné

jiri77
04.11.2012

Moje nejmilejší knížka z dětských let,rád jsem v ní neustále listoval,nádherné ilustrace Zdenka Milera .

natynka00
30.03.2012

Tato kniha je krásná díky větším písmenum pro děti a také dějem je naprosto strhující