simca9342 simca9342 komentáře u knih

Supervědátor Supervědátor Eoin Colfer

Život nalezence není úplně jednoduchý.To nebyl nikdy a za dob Jane Eyrové nebo Olivera Twista už vůbec ne, ale v tomto příběhu z budoucnosti to taky není lehké .
Cosmo čekal na příležitost k útěku.V institutu Clarissy Frayneové se tohle bralo za nejlepší z možností pokud vás neadoptovali za hodně dlouhou dobu nebo vás nepotkala smrt. Útěk se nakonec podařil. V nestřeženém okamžiku využil poruchy vozidla. Útěk se povedl bohužel jen jemu. Jeho dlouholetý kamarád zůstal bez známek života na zemi. Cosmo zůstal sice sám na cizím území, ale pro úřady mrtvý, takže může být beze strachu ze stíhání. Potká nové přátelé, o kterých zjistí, že patří do party Supervědátorů - týmu, který loví parazity. Je nasazen okamžitě do týmu, protože pomoc se hodí vždycky a jde se zbraní v ruce bojovat na záchranu světa.
Za mě dobré scifi .

19.03.2024 5 z 5

Poslouchám pohádku a čtu podle obrázků Poslouchám pohádku a čtu podle obrázků Marcela Kotová

Předškolní věk je u dětí těžký - musí před zápisem do školy naučit spoustu věcí. Kromě zodpovídání na dotazy o své adrese a kreslení by měly ovládat čtenářskou gramotnost. Porozumění čtenému textu je jednou ze základních věcí potřebných do života každého z nás. Krátké příběhy ze života rodiny malé holky Aničky doprovodné malované obrázky k nim rozvíjí jak pozornost a myšlení tak zrakové vnímání nebo fantazii.

19.03.2024 5 z 5

Mám tě ráda Mám tě ráda Jenny Bakker

Příběh délkou tak akorát pro malé děti o tom, jaké to je mít někoho rád.
Sofie má ve třídě ráda jednoho kluka, ale neví, jak mu to má sdělit. Dá na radu babičky, která ji při společně procházce začne vyprávět o svém setkávání s dědou. Jaký dárek si vzájemně dali . Proč? Přece z lásky ke druhému .
Krásný příběh plný šťastného pocitu a vzájemného pouta , přátelství mezi lidmi, které se později rozvine ve vztah. Sofie vymyslela, jak to kamarádovi dát najevo. Že nevěříte? Hurá do čtení!

18.03.2024 5 z 5

Jak Krtek ke kalhotkám přišel Jak Krtek ke kalhotkám přišel Eduard Petiška

" Z pravěku"
Legendární Krtek ožívá v příběhu. S kalhotami nebo bez nich je to pro mě pořád zvíře, které je slavnou postavičkou pro všechny na světě . I když jaké by to bylo , kdyby děti viděli krtka dole bez? Kritika by se snesla na autora a bylo by mu zakázáno psát. Co tedy na sebe? Kalhoty s kapsami z poctivého lnu. Jak se vyrábí?
Pro učební obory : zde máte popsaný celý proces zpracování lnu.
Příběhu nemám co vytknout , milé a zábavné pro malé děti určitě a dospělý aspoň zavzpomíná...

Neviditelná Zuzanka Neviditelná Zuzanka Eduard Petiška

" Z pravěku "
Příběh o malé holce, která má zvláštní kamarády. Zuzanka si ráda vymýšlí, ale ne lži nebo pomluvy , ale pohádky. Její fantazie ale vymýšlí mnohem více. Přátelé, které nejde vidět. Těch opravdových moc nemá. Taky si přeje být neviditelná. Jednou k ní přiletí ptáček a poví jí, jak to udělat. A rázem je fuč! Ale jak se vrátit do původní podoby?

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

"Z pravěku"

Hangár. Zvláštní slovo a přitom běžně používané. Jednoduše řečeno jde o velkou garáž pro letadla.
Sežeňte obyčejnou partu dětí, pár zvířat k tomu a jedno letadýlko. Zábava je na světě - Pes Kociánek, Anička, Vojta a další postavy ukážou čtenářům svět jiným způsobem. Že i s knihou se dá trávit volné odpoledne .

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Přečteno před lety.

Ya román o hudbě a lásce.
Story hudbou celá prolezlá! Lily Abottová bydlí s mámou a bratry, o kterých si mysli, že aspoň někdy by se mohli chovat normálně. Chodí do školy, kde se někdy ztrácí v textech svých oblíbených písní. Baví jí si vymýšlet skladby, poslouchat hudbu. Když přijde další ráno do třídy s mizernou náladou , uvidí dopis. Od koho? Kluk, holka? Neví. Na scénu vejdou obyčejné věci i tužka a papír, bez kterých by se komunikace těch dvou asi neobešla.

Pro slepičí kvoč Pro slepičí kvoč Jiří Žáček

"Z pravěku"

Sbírka vtipných básní navazující na Aprílovou školu. Napsaná na jakékoliv téma pro děti s ilustracemi od známého českého autora.

16.03.2024

Máme rádi zvířata Máme rádi zvířata Jiří Žáček

" Z pravěku"

Básně tentokrát o zvířatech, kterým dal auror lidskou podobu, takže dělají to, co lidé. Chodí po dvou, hrají na hudební nástroje nebo jedí z talířů.

Basta fidli trumpeta Basta fidli trumpeta Jiří Žáček

"Z pravěku"
Opět básnická tvorba pro malé děti spolu s pěknými ilustracemi od známého českého autora. Veršovánky o tom, jak šli bratři pro kládu nebo o putování zvířat.

Abeceda Abeceda Miloš Holas

" Z pravěku "

Soubor říkadel s pěknými ilustracemi pro děti předškolního věku. Slouží k naučení se jednoduchých veršů. Jednotlivé básničky jsou abecedně seřazeny.

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

"Z pravěku"
Vyprávění o mladé holce, která moc rychle dospěla vlivem smutné událostí se mi trochu líbil. Ztráta matky a samotný život s tátou a bráchou v žádném případě, ale čas a doba , ve které se příběh odehrává . Bláža se musí nejen starat o malého Péťu, ale padla na ní veškerá starost o to, co dosud musela zajišťovat maminka. Ta zemřela po porodu a život bez ní se hodně těžký. Čtrnáctiletá studentka si připadá jako známý trosečník z románu D. Defoea- ve fantazii a představách se stává jeho ženským protějškem- robinsonkou.

Helenka a Princezna Helenka a Princezna Eduard Petiška

" Z pravěku"

Fantaskní vyprávění pro děti o přátelství malé holky s kočkou. Pomohou staré paní, na kterou po letech dcera nějak zapomněla. Příběh s krásnými ilustracemi o opětovném setkání a přátelství se zvířaty.

Dědečkové Dědečkové Pavel Čech

Přečteno v knihkupectví aneb blázen do knih se pozná okamžitě :)

Komiks od autora grafické tvorby s hlubokými myšlenkami skrytými v kresbách. Pavel tuto knihu věnuje všem dědečkům jako poctu, poděkování, že jsou zde pro nás. Vyplývá to také z osobního života , své dědy bohužel nestihl poznat, ale věděl, že jeden by ho vzal na ryby a druhý ukryval tajemství z války, které Pavel před lety objevil . Byl to sice udavač na gestapu, ale jeho tajné spojenectví nebylo nikdy dokázáno, protože dopisy s adresami nikdo nenašel.
Každý příběh s obyčejným názvem je různý a znázorňuje povahy dědečků, ale jedno mají stejné - důkaz , že lásku a druhým lidem ( těm už poměrně starším) lze vyjádřit beze slov.
Krásně napsáno... vlastně namalováno

15.03.2024 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Napínavý YA román o knihách, ale i osobních věcech je skvělý na začátek jarních prázdnin.

Hlavní hrdinka si splnila svůj sen dříve než já! Přála jsem si a doteď si přeji být zavřená v knihovně aspoň přes noc.
Někomu se to povedlo na celý víkend! Vite kolik knih by se dalo přečíst?
To je případ Autumn , která ale skončila uvězněná v knihovně nešťastnou náhodou spolu s cizím klukem k tomu.
Všichni spolužáci/ kamarádi odheli kempování na tři dny a Autumn si jen chtěla odskočit. Malé rozhodnutí se během vteřiny změní na pocit prázdnoty zlost a smutek nad uplynulými dny plné zábavy s partou. Být mezi knihami je k vzteku. Ale ne napořád.

" Knížky! Někdo by to mohl dokonce považovat za svůj sen."

Jakoby mi vymyšlená postava z knihy četla myšlenky. Ale zase bych nechtěla, aby mě od čtení rušilo (zde spíše vadilo) nejen to, že nemám připojení na WiFi a tím pádem ani mobil, ale třeba přítomnost někoho jako je Dax.
Čtenáři se naskytne životní příběh kluka, který se stejně jako Autumn ( i ona má své tajemství v podobě prášků na úzkost) ukrývá v knihovně, ale z jiného důvodu. Také jim současná současná situace v knize ukáže pocit kamarádství v izolaci , postupné sblížení neznámých lidi prostřednictvím her dostupných v knihovně.

14.03.2024 5 z 5

Líbánky Líbánky Tina Seskis

Už vím proč mi trvalo jí týden přečíst.
Děj bez jakéhokoliv zvratu , zápletky nebo akční scény.
Příběh novomanželů , kteří se rozhodnou krátce po svatbě odjet za teplem , ale v polovině se náhle změní na boj o život , protože se ztratí manžel.
Tak dramatické jak jsem čekala to ale nebylo.
Příběh se vrací do minulosti a sleduje začátek vztahu Jemmy a Dana. Nebo Jamieho?

10.03.2024 3 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

" Z pravěku"

Jako malá jsem je mohla číst pořád. Ale stále vychází nové a pěkné knihy, takže není čas se neustále zastavovat u jedné. Přece o téhle dětské knize napíšu pár slov.

Děti, rodiče a jejich domácí mazlíčci žijící v jedné malé vesnici ve Švédsku vypráví svůj příběh. Dohromady ano , ale hlavním vypravěčem je Lisa - malá sedmiletá holka na svůj věk chytrá tak, že by mohla psát knihy.
To jak se Anna s kamarádem Lassem často hádá nebo jak Annina sestra Britta chystala s kamarády útěk, který se nepovedl. Také ale poznáme oslavy známých svátků (Vánoce, Velikonoce,...) a švédský způsob života.
Výhoda kamarádství je bydlet poblíž. Ve Švédsku jsou domy tak blízko sebe, že můžete přeskočit plot a jste u kamaráda. Takhle žijí děti v celém Švédsku a prostřednictvím života v této zemi nám autorka ukázala nejenom typickou rodinu, ale taky tradiční švédské zvyky.

10.03.2024 5 z 5

Hádanky a luštěniny Hádanky a luštěniny Jiří Žáček

"Z pravěku"
Sbírka různých básniček , hádanek a rebusů pro malé děti, jejich sourozence a rodiče.

" Šlápneš na to: zamlaská to, zabublá to. Odpověď: bláto. "

10.03.2024 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

"Z pravěku"
Četla jsem několikrát a viděla na DVD v dětství.
Příhody malého kluka, který cestuje sám na vesnici k babičce a dědovi, kde zažívá dobrodružství s místními dětmi a denně poznává okolí kolem sebe a učí se novým věcem.
Krásné ilustrace dodávají příběhu i po letech rozmanitost a děj postavený na hrách venku s kamarády místo PC a dnešních "minecraftových dětí" je ukázka toho, že i takový svět existoval. Kdysi.
V knize se malí čtenáři i starší generace setkávají s pojmy, které dnešní děti těžko uslyší. Např. Družstvo, plátěnky nebo kukaň pro slepice .
Honzík s kamarády brzy ovládnou malou vesničku Koníkovice.

09.03.2024 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

" Z pravěku"
Legendární příběhy malého kocourka a jeho přátel vnímané doslova kočičím okem . Hlavně svět a soužití se svým občas potrhlým dvounožcem.

Během let se dočkal i filmového a divadelního zpracování.

09.03.2024 5 z 5