Dědečkové

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tato knížka byla napsána na počest všech dědečků bývalých, současných i budoucích a v tomto ohledu je v rámci české literatury i českého komiksu unikátní. Autorem poetických a nápaditých komiksů je Pavel Čech – tajný člen Rychlých šípů, indián, rekordman v rozdělávání ohně třecími dřívky, bývalý hasič, otec dvou synů – a také malíř, spisovatel a jeden z nejvýraznějších domácích autorů komiksu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60500/dedeckove-yoC-60500.jpg 4.8154
Žánr
Komiksy, Literatura česká
Vydáno, Albatros (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (36)

Kniha Dědečkové

Přidat komentář
TaLu
11.09.2020

Moji dědečkové výrazným způsobem formovali můj život. Proto je mi líto těch člověků, kteří tento dar neměli. Autor promíchal na paletě své touhy, sny a přání a "stvořil" si své dědečky sám. Určitě s nimi prožil krásné chvíle. A díky jeho něžnému a dech beroucímu umění se i jeho čtenáři ( nebo spíše pozorovatelé, protože textu je v knize malinko), mohou vydat na dobrodružnou výpravu za moudrostí stáří. Úsměv mě neopouštěl u statečného dědouška z povídky Hruška a slovy nedokážu vyjádřit, jak hluboce na mě zapůsobil Knoflík.
Nezapomeňte na ilustraci na zadní straně ! Je úžasná !!

ADE138
21.07.2020

Dědečky si čas od času prohlížím znovu a znovu. Pořád nacházím něco nového, co jsem dřív přehlédla.


Daben
13.03.2020

Tuhle pecku jsem četl ve svém dětském věku a můžu říct, že tahle kniha je geniálním dílem pro rozvoj fantazie a lidského vnímání.

norrasun
17.02.2020

Popravdě řečeno, tvorba Pavla Čecha mě přivádí do stavu absolutního vytržení. Silné příběhy beze slov..laskavé, inteligentní, a nechybí humor.. Listuji a studuji obrázky s Dědečky zas a znova..

Osice
07.12.2019

Skvostná knížka. Shrbené postavy, prořídlé vlasy, stářím zvrásněná tvář, vlídný bezzubý úsměv, klobouk na hlavě, hůlka v ruce - to jsou na první pohled dědečkové. Pro mě je dědeček jedinečná postava, s nímž mám spojené vzpomínky na hraním karet (naučil mě třeba mariáš a bulku), na společně strávené chvilky na "sejpce", kde nás učil řezat pilkou a vyrábět různé věci ze dřeva, fascinovala mě jeho sbírka budíků, které uměl opravit a modely letadel, které sestavil a je toho ještě spoustu...

Při prohlížení knížky jsem přemýšlela o tom, kým asi postavy dědečků byly, než se z nich stali "vetší staříci", co a koho nechali za sebou, podle výrazu tváří bych řekla, že prožili spíše hezký život...

Prohlížela jsem několikrát a nejvíc mě zasáhl příběh Knoflík. Jakoby se na chvilku zastavil pokaždé čas, když jsem viděla poslední okénko příběhu. I když jsem věděla, co přijde, tak efekt byl vždy stejný... A příběh Ještě něco - nádhera, vykouzlil mi melancholický úsměv na tváři... Bavily mě úplně všechny.

P. Čech je v mých očích nejlepší český autor, jehož knížky jsou postaveny na ilustracích.

maha75
07.11.2019

Moc povedené. Jen si nejsem jistá, zda jsem si knihu zařadila do "Přečtených" správně, když vlastně nemá text :-))

andrii24
28.10.2019

Stačí vzít za kliku, schůdek po schůdku, a jste ztraceni v křivolakých uličkách přání a snů. U vytržení, jako Alenka v říši divů. Tajuplná Laterna Magika pod taktovkou kouzelného štětečku. Rozzářené oči mytických časů. Rozhýbané, živé obrazy cest. Vychytané tahy a čáry romantiky, půvabu a fantazie. Netušené možnosti tužeb, umu výšek a hloubek v kresbě.

bacouch
02.09.2019

První kniha od Pavla Čecha, kterou jsem četla. Dostala se mi náhodou do ruky, když to nějaký dítě vracelo. O výtvarný stránce asi netřeba mluvit, ta je prostě dokonalá, každá čára sedí. K ději jsem přistupovala trochu skepticky, protože si nejsem jistá, jestli knihy, u kterých učůrávají dospělí, vždy ocení (a pochopí) i děti. Nicméně toto jsou mé výstupy - Hrušku jsem nepochopila, Biograf mě VELMI bavil, líbily se mi odkazy na známé filmy, časopisy, na které jsem už dávno zapomněla a Giulietta Masina a jeden z mých nejoblíbenějších filmů v jednom stripu. V Moři byla moc pěkná záclona. A povídka o Psích bojovnících mě velmi potěšila. Takže mi nezbývá než hodnotit plným počtem.

1