Dědečkové

Tato knížka byla napsána na počest všech dědečků bývalých, současných i budoucích a v tomto ohledu je v rámci české literatury i českého komiksu unikátní. Autorem poetických a nápaditých komiksů je Pavel Čech – tajný člen Rychlých šípů, indián, rekordman v rozdělávání ohně třecími dřívky, bývalý hasič, otec dvou synů – a také malíř, spisovatel a jeden z nejvýraznějších domácích autorů komiksu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60500/big_dedeckove-yoC-60500.jpg 4.8182

Kniha Dědečkové

Karoley

Nádherné obrázky, kouzelné příběhy! Nejvíc se mi líbily Knoflík, Ještě něco, Moře a Hvězdář. Několikrát si to ještě prolistuju, nemůžu se na kresby vynadívat! Musím si od Pavla Čecha půjčit další knížku!

Murphy722
07.11.2021

Víte kdy je umění, nebo text vážně dobrý? No, co dobrý... Skvělý? Když Vám jde mráz po zádech a hrnou se Vám do očí slzy. A tak to mám s panem Čechem já. A doufám, že vy také... Nebo?

vlkove
21.10.2021

Krásné příběhy, které pohladí po duši.

ddkk
18.08.2021

Další nádherná kniha Pavla Čecha. I když on své dědečky ve skutečnosti nepoznal, já měla naštěstí oba (zato babičku ani jednu :-(...) A kupodivu, podobali se dvěma dědečkům z titulní stany - dědeček Ondřej, od celoživotní kovařiny nahluchlý a do konce svého života neustále cosi kutící a vyrábějící, byl bezvousý. Zato dědeček Josef honosící se druhým jménem Hieronymus, nosil hrdě bílý knír, kouřil viržinka a každé ráno nazouval kožené kamaše proti vlhku...

Dědečkovské příběhy nepotřebují vůbec žádná slova. Jsou srozumitelné, trochu smutné, vtipné (třeba boj lékařů na operačním sále se smrťákem), nápadité a plné citu a pochopení. Moc se mi líbí drobné rafinované detaily v kresbách i nečekaná vyústění (třeba v příběhu Přání).

Že jsou kresby úžasné, ba nádherné, ani netřeba připomínat.

Doporučuji.

oladnb
24.06.2021

Dojemné, unikátní, kouzelné, perfektní na každé straně. Takto na mě dědečkové působili. Výborný námět a každý z devíti příběhu velmi osobitý, mnohdy dovadejici až k slzám. Stáří není lehká věc, ale čeká každého z nás. I stareckove mají své sny, jsou možná lehce posetili a ti, kteří je ještě stále mají, je jistě z mnoha důvodů milují. Díky za tuto knihu, Pavle!

jarynek
31.05.2021

Zase jedno Čechovo dokonalé pohlazení po melancholicko nostalgické duši. Velké příběhy vyprávěné bez jediného slova a pouze na několika stránkách. Každý obrázek se dá dlouho prohlížet a je možno si vychutnávat jednotlivé detaily kreseb navozující atmosféru časů, které se již nevrátí.

Dajda
05.05.2021

Tohle si prostě musíme "přečíst" - prohlédnout je výstižnější..chytí vás to za srdce..

Jadla
30.03.2021

Dotýkala jsem se dědečků prsty, nejen očima. Fantastičtí a zároveň životní, staří a vrásčití a nádherní, chcete být v jejich společnosti.
Mému romantickému srdéčku chyběl aspoň jeden dědeček, kterého doma čeká babička, v zástěře a s bábovkou na stole.