Koupit knihy

Pavel Čech

česká, 1968

Nahrávám...

Nová kniha

Prstýnek z kopřivy

Prstýnek z kopřivy - Pavel Čech

Osobní a osobitá knížka malíře a ilustrátora Pavla Čecha, který v ní básněmi doprovází své vlastní monotypy. Krajiny barevných skvrn se prolínají s vnitřními krajinami du... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 32 knih

Komentáře (19)

Corso
17.12.2021

Ano, som stary ...tri bodky. :) Rocnik 1974. A predsa sa dokazem na jeho ilustracie pozerat cele minuty a "tetelit se blahem". Dokazem sa v tych priestoroch stratit ako vo svojej fantazii. Zazivam rovnake pocity ako ked som mal par rokov a obrazky v knihach boli pre mna vsetkym a tym jedinym, comu som mohol rozumiet. Mozes sa tvarit ako citatel ked citas Dostojevskeho, Camusa, Eca, ale toto je cira krystalicka radost z vnimania pribehu ocami.

bralenka
30.08.2021

Tvorba Pavla Čecha je ohromující. Jsou to umělecká díla. Moje nejoblíbenější knihy. Právě jsem dočetla O malíři - tak málo slov a tak velký příběh, překrásné ilustrace.

Monika1717
01.05.2021

Krásné ilustrace, skvělé texty, jedním slovem BOŽÍ.

intelektuálka
11.03.2021

Tady musím napsat koment - o brňákovi, kterého jsem podporovala ve volbách ...

" Mám rád zarostlé zahrady, pohled na hvězdné nebe a lidi s dobrým srdcem...."

Pane Čech - toto vše je cítit ve vaší tvorbě a já mám radost, že to cítí i jiní ....

TaLu
11.09.2020

Moji dědečkové výrazným způsobem formovali můj život. Proto je mi líto těch člověků, kteří tento dar neměli. Autor promíchal na paletě své touhy, sny a přání a "stvořil" si své Dědečky sám. Určitě s nimi prožil krásné chvíle. A díky jeho něžnému a dech beroucímu umění se i jeho čtenáři ( nebo spíše pozorovatelé, protože textu je v knize malinko), mohou vydat na dobrodružnou výpravu za moudrostí stáří. Úsměv mě neopouštěl u statečného dědouška z povídky Hruška a slovy nedokážu vyjádřit, jak hluboce na mě zapůsobil Knoflík.
Nezapomeňte na ilustraci na zadní straně ! Je úžasná !!
Autorovi moc děkuji.

TaLu
17.08.2020

Dočetla jsem příběh o Červenáčkovi.
Autor se v doslovu vyznává, že svým dílem chtěl prokázat úctu autorovi Rychlých šípů.
Podle mě se mu to opravdu povedlo.
Jemně, citlivě s pokorou....posunul příběh o kousek dál....tam, kam se dostaneme všichni....k dospělosti.
Ano, pane Pavle, bílá oblaka plují rychleji a rychleji, ale pokud v sobě opatrujeme i to dítě, kterým jsme byli, tak s námi tahle patra přátel zůstane navždy.
Dívám se na letní večer, stíny zvou k putování pustými zákoutími starých uliček a zahrad, k novým dobrodružstvím.
Pan Foglar Rychlé šípy nechal navždy prožívat dobrodružství chlapeckých let. Pan Čech jim dovolil vyrůst a já se vší pokorou věřím, že přátelství postavené na pravdivých základech přežije. Takže "kluci" se určitě čas od času potkávají, třeba v hospůdce, nebo vezmou na výpravu své děti.....takže žádná nostalgie. Život !

Monika1717
15.08.2020

Nádherné ilustrace. Neznám lepší. Pan Čech je pro mě Malíř s velkým M. Jeho text a jeho obrázky rozsvítí i ten nejsmutnější den.

TerJac
07.08.2020

Můj kouzelník. Protože jeho kresby mě naprosto vždy očarují. Moje srdcovka. Protože jeho kresby mě vždy pohladí. Můj adrenalin. Protože jeho kresby mi vždy rozpulzují krev. Zkrátka a dobře, neznám nikoho z malířů (až na L. Asiato, ale ta není češka), kdo by mě tolik nadchnul. Díky za vaše překrásné knihy :)

1