P.S. Líbíš se mi

Podepsáno, zapečetěno, doručeno! Další romantická kniha od oblíbené Kasie Westové. Lily při jedné obzvláště nudné hodině chemie nedává pozor a čmárá si na lavici slova oblíbené písničky. Druhý den zjistí, že někdo rozepsanou sloku dokončil, a ještě přidal vzkaz pro ni. Zajímavé! Brzy už si se svým anonymním přítelem vyměňují dlouhé dopisy, doporučují si vzájemně kapely a sdílí ta nejsoukromější tajemství. A to je teprve začátek dopisového přátelství, které se postupně promění v něco víc. Promluví si s tajuplným neznámým někdy naživo?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395844/big_p-s-libis-se-mi-kMe-395844.jpg 4.3764
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

P.S. I Like You, 2016

Kniha P.S. Líbíš se mi

veronikaverunka

Roztomilé dívčí čtení, přečtené za dva večery. Jedna z těch lepších "Westovek".

KajkaMicinka

Tento typ knih se moc nevyskytují v mé knihovně, ale na léto je toto ideální.

Butterfly340

(+ SPOILER) O téhle autorce, která produkuje knihy jak na běžícím páse, jsem toho hodně slyšela. A tak jsem si řekla, že bych si od ní měla také něco přečíst.

P. S. Líbíš se mi se zdálo skvělou volbou. Písničky, dopisy, romantika... A krásných 86% na Databázi. Co víc si přát?

Než začnu kritizovat, tak ano, kniha se četla dobře. Takové rychlé čtení na slunný víkend. Ale čekala jsem prostě víc. Když to srovnám například s Dopisy ztraceným... Ty dvě knihy se snad ani srovnávat nedají... Nebe a dudy.

Hlavní hrdinka Lily mě zvládla štvát už od prvních stránek knihy. Její postoj k chemii... Místo toho, co by se tomu předmětu snažila dát šanci, tak ne, hned od prvních hodin učitele vytrvale ignoruje, přestože on se zjevně snaží. Lily je taková ta typická "k čemu mi to jako bude?!" osoba a autorka tento postoj (ne) úmyslně glorifikuje.
Taky nechápu, proč něco z tý chemie nezmínila. Pořád se mluví o chemii, ale ze samotný chemie tam nic nezazní. Celkově se prostě klouže po povrchu a celá kniha je postavena na dialozích, přičemž postavy se dělí na ty sarkastický a na ty, které sarkasmu absolutně nerozumí. Nic mezitím. Výsledek je, že všichni mluví podobně.

Další věc, se kterou jsem měla problém, byla "divnost", na kterou se permanentně upozorňovalo. Hlavní hrdinka je divná. Její rodina je divná. Ale proč sakra? Nic divného ani ujetého na Lily ani její rodině nebylo. Přesto se to pořád řešilo.
Nevím, jestli za mladých časů autorky bylo divné, když holka nosila i oblečení ze sekáče a měla vlastní názory, ale hej, dneska je to úplně normální.
Taky ty dopisy byly jakože... Když se někdo pokouší mluvit jako teenager, ale prostě mu to nejde...

SPOILER

Konec byl předvídatelný. Lily mě štvala pořád stejně, nicméně Cade byl zlato. Docela jsem ho chápala a bylo mi ho líto.
Co se týče Lucase, nevím, proč dostal jen epizodní roličku. Moc to nedávalo smysl. Mohli jsme se o něm dozvědět víc.

KONEC SPOILERU

O nedostatcích knihy by se dala napsat slohovka. Někde to totálně nedává smysl a vy se jenom díváte, co to ty postavy vlastně dělají...

Nicméně, hodlám dát autorce ještě jednu šanci.

_Brunetka_

Přiznávám,že tyhle typy knížek mě obvykle moc nedostávají,odpočinu si u nich, jsou fajn,ale tohle? To bylo naprosto BOŽÍ. Bylo to hrozně moc čtivé,k čemuž přispívala ich-forma,spousta přímé řeči a žádné dlouhé popisy. Stránky mi doslova mizely pod rukama, až tak návykové to bylo. Pokud máte problém si to představit,přirovnala bych to asi k tomu,když si otevřete čokoládu a pořád saháte pro další kousek,až nakonec nahmatáte prázdný obal. A navíc po mých přečtených knihách za poslední dobu jsem tohle vážně potřebovala. Nechyběl tu však ani šmrnc a humor, celou dobu jsem se u čtení téhle knížky buď chechtela a nebo beznadějně culila. A hlavní postavy? Lily byla tak moc skvělá a mně přirostla k srdci. Líbila se mi její oraženo-sarkastičnost,její styl,její přístup k rodině,všechno prostě! A její dopisovatel? Samozřejmě neprozradím jméno (které jsem nečekaně uhodla,což mi ani za mák nevadilo),ale řeknu,že od první chvíle,co se tam ta postava objevila,jsem doufala,že to bude on! V téhle knížce taky nechybělo moje oblíbené prostředí střední školy. Navíc tohle nepostrádá ani originální námět. Moc se mi líbil i nápad skládání písničky,jejíž text jsem si zamilovala. A asi tomu nikdo nebude věřit,ale já vážně u téhle knížky brečela. Blahem,štěstím nebo smutkem nad tím,když jsem se blížila ke konci? Sama nevím. Konec byl samozřejmě BOŽÍ jako zbytek knížky. A já po přečtení chci jen dvě věci. Svého vlastního dopisovacího kamaráda na hodinách fyziky/chemie a pořídit si tuhle knížku domů!

kimChristopher

Knížka se četla jedním dechem. Autorka uměla děj nádherně vysvětlit a zpestřit. Splnila mé očekávání a stává se jedna z mých oblíbených. Vřele doporučuji :)

E.T.007

Roztomilá oddychovka. Občas sa to človeku zažiada - nechať sa unášať dejom a nič neriešiť - a práve Kasie West má na také príbehy talent. Práve preto dávam štyri hviezdičky - lebo splnila svoj účel a spríjemnila mi deň.

Termaap

Já takovéhle knížky potřebuju; oddechovku, u které nemusím moc přemýšlet, u které můžu vypnout a odpočinout si tak od náročnější literatury a vlastně všeobecně tak nějak od všeho:).

Měla jsem teď s tímto žánrem trochu ponorku, nebavila mě ta předvídatelnost a stále se opakující scénář, ale zřejmě to bylo spíše stylem psaní, protože u “P.S.LÍBÍŠ SE MI” jsem se s tím setkala také a přesto jsem knížku nemohla odložit a vážně si jí užila.

Veber

Příjemná jednohubka, která však nezůstane dlouho v paměti.