simca9342 simca9342 komentáře u knih

Hádanky a luštěniny Hádanky a luštěniny Jiří Žáček

"Z pravěku"
Sbírka různých básniček , hádanek a rebusů pro malé děti, jejich sourozence a rodiče.

" Šlápneš na to: zamlaská to, zabublá to. Odpověď: bláto. "

10.03.2024 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

"Z pravěku"
Četla jsem několikrát a viděla na DVD v dětství.
Příhody malého kluka, který cestuje sám na vesnici k babičce a dědovi, kde zažívá dobrodružství s místními dětmi a denně poznává okolí kolem sebe a učí se novým věcem.
Krásné ilustrace dodávají příběhu i po letech rozmanitost a děj postavený na hrách venku s kamarády místo PC a dnešních "minecraftových dětí" je ukázka toho, že i takový svět existoval. Kdysi.
V knize se malí čtenáři i starší generace setkávají s pojmy, které dnešní děti těžko uslyší. Např. Družstvo, plátěnky nebo kukaň pro slepice .
Honzík s kamarády brzy ovládnou malou vesničku Koníkovice.

09.03.2024 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

" Z pravěku"
Legendární příběhy malého kocourka a jeho přátel vnímané doslova kočičím okem . Hlavně svět a soužití se svým občas potrhlým dvounožcem.

Během let se dočkal i filmového a divadelního zpracování.

09.03.2024 5 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Přečteno před lety
Nádherný romantický příběh o pátrání v zemi skoro na jiném konci světa po tajemné a záhadné minulosti. Hlavní hrdinka nejenom, že má smysl pro humor, ale taky si v příběhu zažije pořádný adrenalin. Doporučuji! Příběh je prokládaný vyprávěním života dvou dívek, které v té době žíly a o kterých se Diana snaží zjistit, co nejvíc. Navíc můžete cestovat po Srí Lance formou papír expres úplně zadarmo :DD

08.03.2024 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Přečteno před lety.

Co je lepší: žít s manželem v klidu a bez hádek nebo s tím, že vám manžel něco skrývá?
Tím druhým způsobem žije manželský pár. Stephanie si myslí, že její manžel ví něco, co ji nechce nikdy říct. V Patrikově životě hrálo roli několik žen, ale jedna z nich Erika se po letech vrací, ale proč to ví jen ona. Stejně jako Patrik udělala v minulosti chybu. Chyby ,na které oba nemůžou zapomenout. Jaké ale budou reakce okolí až se na vše přijde?

07.03.2024 5 z 5

Devadesátkrát jinak Devadesátkrát jinak Eric Walters

Když se s holkou rozjede kluk, je to tragédie. Když je ale s prominutím debil a své holce dá kopačky v poslední den školy, je to konec všeho. Vesmíru, vztahu, života,...
U Sophie to není jinak než u každé holky jejího věku. Je zklamaná, má "zlomené srdce" a její plány na prázdniny před výškou jsou asi jasné. Smutnit a nic nedělat Mladá studentka má velké štěstí na lidi kolem sebe. Ví, že se na svou nejku Ellu může spolehnout. Ta nezklame ani tentokrát. Rázem má Sophie takové úkoly, že má co dělat, aby je stihla splnit.
Cílem bláznivé výzvy je nejen zabavit rozhozenou kamarádku, ale donutit jí, aby své pokroky během plnění různých aktivit sdílelela na sociálních sítích.
Chce to dávku trpělivosti a hlavně odvahy. Někdo se tady totiž nekamarádí s IG a k FB se chová jako neandrtálec. Přišel čas to změnit! Vtipné napsaný příběh o vymoženostech dnešní doby.

06.03.2024 4 z 5

Knížka o knížce Knížka o knížce Eva Mrázková

Přečteno před lety.

Jak vlastně vzniká taková kniha? Kdo je autor a ilustrátor? To a ještě další věci vám řekne sama kniha. Krátký příběh pro děti o tom jak se vyrábí a píšou knížky.

05.03.2024 5 z 5

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Přečteno před lety.

Nádherný fantasy příběh, který se odehrává částečně ve snech a realitě- střední škole a životě hlavní hrdinky. Alice a Max... zdálo se , že se navzájem mají moc rádi, ale bude to tak ve skutečnosti nebo je za objevením vztahu čeká dlouhá cesta? Moc se mi to líbilo!

05.03.2024 5 z 5

Povídej pohádku Povídej pohádku Adolf Dudek

"Z pravěku"

Klasické pohádky, které jsem četla jako malá. Červená Karkulka , hladový vlk , kterému nestačila ani bábovka v košíku nebo Budulínek, který si nic netušící povídá s Jezinkami.
K tomu krásné ilustrace od známého českého výtvarníka Adolfa Dudka.

04.03.2024 5 z 5

Tamarín a pomeranč Tamarín a pomeranč Martina Drijverová

" Z pravěku "

Krátké pohádkové příběhy o zvířatech z pralesa. Konkrétně o jednom z nich - Tamarínovi. Krásná opička barvy pomeranče má starosti . Neví, co dělat dřív, jestli se začít učit poznávat lidi nebo získat vnitřní sílu a začít žít samostatně.

Lenka au-pair Lenka au-pair Martina Drijverová

Čteno asi rok před maturitou. Oddechová četba se tehdy hodila :)

Dobrodružství mladé slečny, která odjíždí na dalekou cestu do země té nejlepší čokolády, aby v jednom místním domě hlídala děti.

Spiknutí proti Hannibalovi Spiknutí proti Hannibalovi Fabian Lenk

"Z pravěku"
Vtipné, zábavné, napínavé. Tohle by se dalo napsat o knihách z tady té edice.
Zařadit někoho je zlé. A zradit vůdce země? Nezákonné! Ve starověké Hispánii jde asi někomu o víc než jen o rozčilení panovníka.

Útok na Pompeje Útok na Pompeje Fabian Lenk

"Z pravěku"
Vtipné, zábavné, napínavé. Tohle by se dalo napsat o knihách z tady té edice.
Pokud by v časech starého Říma v době největšího sucha přestal fungovat vodovod , který tehdy zasoboval celou zemi šlo by o přírodní katastrofu.
Stojí za tím vyděrač? To zjisti dvojčata Gaius a Marius.

03.03.2024 5 z 5

Neposlušná kůzlátka a jiné pohádky Neposlušná kůzlátka a jiné pohádky Ivana Kocmanová

"Z pravěku"

Pohádky pro nejmenší s doplňujícimi ilustracemi, které jsou místo některých slov. Klasické příběhy pro malé čtenáře slouží ke společnému čtení s rodiči. Ke konci každého minipříběhu je několik otázek, které mají za úkol udržet pozornost dítěte.

Ztratil pejsek trenýrky Ztratil pejsek trenýrky Hynek Vilém

Absurdní rýmované verše o předmětech všedního dne pro děti napsané netradiční formou.
"Při zápase v tenisu musel zajic na mísu. Při soupeřově podání, přišlo na něj kakání."

Důkaz, že i o nepříjemných a ve společnosti nezmiňovaných věcech se dá psát i s humorem.

Dobrodružství s myškami Dobrodružství s myškami Carlos Busquets

"Z pravěku"
Myšky, potkani nebo krysy. Pro nás lidi havěť. Pro zvířata pravý opak .
Vyprávění o myší řidiče, která si kromě užívání spokojeného života musí dát dobrý pozor na.. ano na nás, aby myšátka nespadla do pasti nebo neskončila bůhvíkde. Ilustrace opět pěkné , příběhům nechyběl vtipný námět.

Učím se číst Učím se číst Carlos Busquets

93 krátkých, ale oddechových příběhů s úsměvným koncem opět o dětech (a zvířatech), ale každé se ocitá v jiné situaci. Koulování spolu s dědou nebo vidět zapřaženého vořecha táhnout saně s dětmi může být zábavné a číst příběh o poctivém klukovi a dobrosrdečném papouškovi je poučné.
Kniha je ukázkou toho , že pokud se někomu nechce číst, ilustrace a příběhy na různá témata ze života a jejich pestrost je může zaujmout.

Zachraňte faraona Zachraňte faraona Renée Holler

"Z pravěku "

Vtipné, zábavné, poučné, napínavé. Tohle by se dalo napsat o knihách z tady té edice. Dá se z toho něco naučit plus jeden detektivní příběh v jednom. Skvělé!!
Ke knize - čtenář spolu s hlavními hrdiny pátrá po tajemné knize ,kterou musí objevit dřív než bude pozdě..

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Přečteno před lety.

Mladá studentka Sára po cestě z práce zmizí. Nikdo ji neviděl , neví, kde by mohla být. Nejdříve ani policie není moc nápomocná. Její sestra Klaudie a Sářin přítel Oliver se pouští do pátrání. To, že nezmizela dobrovolně vědí všichni. Co skrývá? Nebo skrývala? Teď to už nevím ani já :)
Líbí se mi, že s příběhem v YA thrilleru byla spojena s tématikou židovského náboženství a symboliky kolem podsvětí. Doporučuji a těším se na další knihy, které byly součástí soutěže s názvem Hvězda inkoustu a nyní je z nich zhotovená edice .

Povídání o zvířátkách Povídání o zvířátkách Elke Meinardus

"Z pravěku"

Pěkné příběhy o zvířatech pro malé a větší děti. Jsou psané srozumitelně a mají velká písmena takže jsou vhodné pro začínající čtenáře a jejich rodiče jako čtení na dobrou noc nebo k procvičení společného čtení.