Motýlí ostrov

Diana Wagenbachová, berlínská právnička, odlétá do Anglie, kde umírá její milovaná teta. Ta v posledních slovech prosí Dianu, aby odhalila dlouho chráněné rodinné tajemství. Stopy minulosti Dianu zavedou do exotické krajiny, kde narazí na věštbu, která navždy změnila osud její rodiny, na zakázanou lásku, která nikdy neskončila, a na svůj vlastní osud......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182402/motyli-ostrov-182402.jpg 4.2278
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Knižní klub

Die Schmetterlingsinsel, 2012

Kniha Motýlí ostrov

Lemurka
06. listopadu

Krásná kniha, mám ráda příběhy z cizího prostředí a prolínání času. Víc se mi líbila linka z minulosti a škoda, že to skončilo tak rychle. Klidně příběh Grace na konci mohl být více rozepsán. Rovněž pěkně vykreslen život na čajové plantáži. Od autorky si přečtu i jiné knihy.

jitkapeldova

Nejsem úplně fanda knížek, kde se minulost prolíná s přítomností.. každá ta dějová linka měla své kouzlo, ale pro mě takový průměr..

mil

Takový pěkný příběh. Místy bohužel rozvláčný.
Ještě k některým komentářům: Příběh se odehrává na Srí Lance (Cejlon), ne v Indii.

Knihomolka506

MOTÝLÍ OSTROV - Corina Bomannová (12-14.10./20)
Nádherný romantický příběh o pátrání v zemi skoro na jiném konci světa po tajemné a záhadné minulosti. Hlavní hrdinka nejenom, že má smysl pro humor, ale taky si v příběhu zažije pořádný adrenalin. Doporučuji!♥️ Příběh se přerušuje vyprávěním života dvou holek , které v té dobe žíly a o kterých se Diana snaží zjistit, co nejvíc. Navíc můžete cestovat po Srí Lance formou papír expres úplně zadarmo :DD

Jjala1

Kniha byla zajímavá, už se těším na další knihy této autorky :)

medlovice
26.11.2019

Jsem snílek. A mám hodně fantazie. Někdy , když čtení odložím pokračuju ve své fantazii v příběhu dál. Protože tento příběh má velkou spoustu klišé , rozvinula jsem si příběh po svém. Dvě sestry, jedna trochu odvážnější , druhá , co jen následuje . Viděla jsem je v těch bílých viktoriánských šatech s volánama a krajkama jak procházejí špinavými ulicemi Indie, v tom hrozném vedru , jak se zaplétají do tajemství a do lásky , protože jsou mladé a krásné. Kniha má nádherný obal , plný lehounkých motýlků a lákavý název, ale pro mě je dost zklamáním a to rodinné tajemství, páni takové je v mnoha rodinách dodnes.

Ishir
25.09.2019

Opět super čtení od této autorky.

Lasi808
13.08.2019

Knížku jsem dostala jako dárek a ve výsledku ji hodnotím jako velmi hezké čtení. Prolíná se zde příběh ze současnosti, kdy mladá právnička a hlavní hrdinka objevuje rodinné tajemství, a pak příběh z minulosti odehrávající se v nádherném prostředí Cejlonu, který je osvětluje. Osobně mi kapitoly ze současnosti přišly trošku roztáhlé a čtení nemělo příliš velký spád, naproti tomu kapitoly věnované příběhu z minulosti mne okouzlily a nadchly. Kdyby byl celý román zasazen do minulých časů, hodnotila bych na 5 hvězdiček. Celkově ale knížku určitě doporučuji, příjemné čtení.

Nebe, na němž nesvítily hvězdy
Nebe, na němž nesvítily hvězdy