Motýlí ostrov

Diana Wagenbachová, berlínská právnička, odlétá do Anglie, kde umírá její milovaná teta. Ta v posledních slovech prosí Dianu, aby odhalila dlouho chráněné rodinné tajemství. Stopy minulosti Dianu zavedou do exotické krajiny, kde narazí na věštbu, která navždy změnila osud její rodiny, na zakázanou lásku, která nikdy neskončila, a na svůj vlastní osud......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182402/big_motyli-ostrov-ahz-182402.jpg 4.2299
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Die Schmetterlingsinsel, 2012

Kniha Motýlí ostrov

m_martina
18. listopadu

Mám strašně moc ráda romantické knihy a tuhle paní spisovatelku. Proto dávám pět hvězd a doporučuji.

hapac

Romantický příběh s trochou exotiky a napětí.

veronika4937

Nádherná knížka ze zajímavého prostředí, začátek byl pomalejší, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout. Střídají se kapitoly z minulosti a ze současnosti.

Chesterton

Pro mě trochu úkrok stranou nebo lehký návrat do dospívání :o) Romantika je asi nejslabším rysem mé osobnosti, ale covidový čas si žádal osvěžení. Příběh se nečetl špatně, lehce rozvláčné, ale ještě v mezích snesitelnosti. Postupně ovšem přichází zahlcení naivitou a ve srovnání s Žízní po životě, nezbývá než si vypůjčit výstižná slova Dandy1:
Pokud se netěším na další kapitolu, je to promarněný čas. A na to je život příliš krátký.
Třeba někdy na dlouhé nudné dovolené se ještě potkáme :o)
3/3

milena8281
13.12.2020

Stejně jako předchozí knihy autorky, i tato mě zaujala nádherným příběhem. Kniha se dobře četla, příběh byl napínavý, i když vývoj se dal dobře vytušit. Velmi čtivé. Moc dobře se mi knihy této autorky čtou.

Lemurka
06.11.2020

Krásná kniha, mám ráda příběhy z cizího prostředí a prolínání času. Víc se mi líbila linka z minulosti a škoda, že to skončilo tak rychle. Klidně příběh Grace na konci mohl být více rozepsán. Rovněž pěkně vykreslen život na čajové plantáži. Od autorky si přečtu i jiné knihy.

jitkapeldova
27.10.2020

Nejsem úplně fanda knížek, kde se minulost prolíná s přítomností.. každá ta dějová linka měla své kouzlo, ale pro mě takový průměr..

mil
19.10.2020

Takový pěkný příběh. Místy bohužel rozvláčný.
Ještě k některým komentářům: Příběh se odehrává na Srí Lance (Cejlon), ne v Indii.