Motýlí ostrov

Diana Wagenbachová, berlínská právnička, odlétá do Anglie, kde umírá její milovaná teta. Ta v posledních slovech prosí Dianu, aby odhalila dlouho chráněné rodinné tajemství. Stopy minulosti Dianu zavedou do exotické krajiny, kde narazí na věštbu, která navždy změnila osud její rodiny, na zakázanou lásku, která nikdy neskončila, a na svůj vlastní osud......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/182402/motyli-ostrov-182402.jpg 4.2236
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

Die Schmetterlingsinsel (2012)

Kniha Motýlí ostrov

Denčaa

Opravdu jsem touhle knihou mile překvapena. Dle uvedených anotací se toho čtenář mnoho o ději nedozví, ale slušně jej naláká. A rozhodně nelituji. Ze začátku byl děj vláčnější a neuškodilo by jej trochu proškrtat, ale druhou polovinu knihy jsem doslova hltala. Hlavně se mi líbily retrospektivní pasáže do minulosti k oné tragédii. Musím se však přiznat, že jsem se v rodové linii žen docela ztrácela, ale naštěstí autorka často opakuje, kdo je kdo. S hlavní hrdinkou Dianou jsem měla trošku problém, ze začátku mi přišla docela naivní, ale byl tam charakterový posun během děje, takže jsem ve výsledku spokojená. Konec mě hodně dojal a ještě dlouho jsem nad knihou přemýšlela. Od této autorky je to má první kniha, rozhodně ne však poslední. Zatím mi její styl připomíná Leilu Meachamovou.

Dandy1

Knihu u 12. kapitoly odkládám. Pokud se netěším na další kapitolu, je to promarněný čas. A na to je život příliš krátký. Vůně jasmínu byla mnohem lepší.

kikies

Příjemné čtení, prolínání současnosti s minulostí, exotické prostředí, trocha napětí při odhalování rodinného tajemství. Četlo se to opravdu samo a autorce dám určitě ještě šanci.

Misha224

Krásný příběh , dvě časové linie a v každé je něco, co vás nutí číst dále.

Devil-Ivet
13.12.2018

Po relativně dobrém začátku přišlo zklamání. Příběh byl předvídatelný a já skoro od poloviny knihy uhodla víceméně všechny tajemství, které rodina tajila… Docela mě to zklamalo a nevím, zda se mám k autorce ještě vrátit.

Maňule
21.11.2018

Mám ráda příběhy, ve kterých se prolíná minulost a současnost a objevují se stará tajemství. A tento krásný romantický příběh se mně moc líbil.

Lil30
07.11.2018

Hned na první pohled mě zaujala nádherná obálka. Nevybírám si často knihy podle obalu, ale tato byla výjimkou a neprohloupila jsem.
V současnosti jsou dvě časové linie populární, a proto jsem byla sama zvědavá, jak se mi kniha bude líbit. Musím se přiznat, že mě velice mile překvapila a nedokázala jsem se odtrhnout.
Líbilo se mi postupné odkrývání příběhu Grace, i když jsem některé situace odhadla; na zážitku z knihy mi to neubralo. Dianina časová linka byla o něco nudnější a jen doplňovala příběh její praprababičky.
Co mi ale trochu vadilo, byl zmatek v příbuzenstvu na počátku knihy, kdy jsem se v jejich rodové linii ztrácela.
Určitě to není má poslední kniha od této autorky, těším se na další cesty do exotických krajin.

i.stefany
18.10.2018

Motýlí ostrov je opět krásný historicko-romanticko-exotický příběh odehrávající se na Srí Lance. Z počátku jsem měla problém s rodovou linií, v praprababičkách a pratetách jsem trošku lítala, ale to mi pak bohatě vynahradil dokonalý popis exotického Cejlonu. Já bych k dokonalosti příběhu ani nepotřebovala tu část ze současnosti, nicméně to bylo moc příjemné čtení.