Motýlí ostrov

Motýlí ostrov https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182402/bmid_motyli-ostrov-ahz-182402.jpg 4 346 110

Diana Wagenbachová, berlínská právnička, odlétá do Anglie, kde umírá její milovaná teta. Ta v posledních slovech prosí Dianu, aby odhalila dlouho chráněné rodinné tajemství. Stopy minulosti Dianu zavedou do exotické krajiny, kde narazí na věštbu, která navždy změnila osud její rodiny, na zakázanou lásku, která nikdy neskončila, a na svůj vlastní osud...... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Die Schmetterlingsinsel , 2012

Kačík
10.07.2014 5 z 5

Pro mě velmi krásná knížka. Ze začátku jsem se ztrácela ve jménech, ale pak mě děj zcela pohltil. Tuto knížku si rozhodně pořídím do své knihovny.

alnahu
11.06.2014 5 z 5

Krásná obálka,příjemný příběh právničky Diany,která pátrá po smrti tety po rodinném tajemství.Moc pěkné pohodové čtení.

Lucka.79
22.05.2014 5 z 5

Na začátku jsem měla s knihou problém, nemohla jsem se začíst, také jsem se ztrácela v rodokmenu rodiny, už jsem si říkala, že si budu muset na papírek vypsat, kdo do jaké linie patří. Na pár dní jsem knihu i odložila, ale někde trošku před stou stránkou se příběh začne krásně rozjíždět a to už jsem měla problém knihu odložit. Některé zvraty jsou možná předvídatelné, hlavně co se týká Diany …. Příběh Grace autorka zakončila moc hezky. Poutavě napsáno a mohu jen doporučit.

Antoaneta
16.05.2014 5 z 5

Pěkně napsaná kniha rozhodně doporučuji je to lehké oddechové čtení prolíná se zde minulost z přítomností zpočátku to při čtení trochu ruší ale postupně už čtenář jména postav zná tak je přechod z minulosti do přítomnosti lehčí.Zajímavý příběh nechybí romantika popis exotické krajiny vás vtáhne do děje a toužíte po odhalení rodinného tajemství stejně jako hlavní hrdinka.Časem se knize určitě ráda vrátím.

pavka_2009
19.04.2014

kniha se moc hezky cetla,

stanza
15.04.2014 4 z 5

Hezký příběh, rodinné tajemství, exotické krajina a spousta hrnků čaje.

Brambram
06.04.2014 4 z 5

Odhaduji, že skoro každá rodina má nějakého kostlivce ve skříni, svoji černou ovci. Nejinak je to v rodině Diany. Po smrti tety se rozhodne splnit její poslední přání a vypátrat rodinnou historii. Zavede jí na Cejlon, ostrov motýlů, kde zjistí,že život jejích předků byl mnohem spletitější než si dovedla představit.

Ze začátku mě mátla jména, orientace v rodokmenu byla kostrbatější a taktéž střídání kapitol ze současnosti a minulosti mě obtěžovalo. Přesto je to příjemný romantický příběh s happyendem, byť ne pro každou postavu knihy.

Lucik666
03.04.2014 5 z 5

Po přečtení této knihy mi bylo snad poprvé v životě líto, že to skončilo. Bylo to tak něžně napsané, tak krásně se to četlo. Sice jsem pár stránek před koncem tušila jak to dopadne, ale to je jedno. Stejně to je nádherná knížka. Víc takových.

MartinaF
25.02.2014 4 z 5

Nádherný příběh, ve kterém se odhaluje rodinné tajemství. Prolínají se zde dvě dějové linie, které jsou opravdu dobře napsané. Příjemná oddechová četba, která splňuje všechny podmínky - romantická zápletka, trochu dobrodružný děj. Ke konci jsem stránky jen hltala a neskončila jsem, dokud jsem knihu nedočetla celou. Vřele doporučuji.

Morsie
21.01.2014 4 z 5

Je to docela náhoda, že jsem si přečetla tuhle knihu zrovna v době, kdy se snažím sestavit jakousi kroniku své vlastní rodiny.
S postupem času přicházím na to, že stejně jako Diana, i já dost často tápu a nevím. Sice náš příběh není tak tajuplný a záhadný, ale plno míst opředených nejasnostmi se najde. A taky plno krutých, krásný, veselých i smutných míst - takových příběhů, jakých jsou životy plné.
Když tak nad tím přemýšlím, člověk doopravdy nikdy neví, jací byli jeho předci - pokud je nepoznal osobně - neví co prožívali, jak to prožívali. Prostě jen víte, že byli a že jsou doposud vaší součástí.

Motýlí ostrov je takové melancholické vyprávění o starých dobách, o krutostech i radostech jedné rodiny a o poutu, které nás s našimi dávnými příbuznými pojí.

Nakonec, každý máme svůj malý motýlí ostrov...