Agnetino dědictví

Agnetino dědictví https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431607/bmid_agnetino-dedictvi-zcm-431607.jpg 4 156 46

Paní ze Severu série

Agnetino dědictví je první část švédské ságy o rodu Lejongardů a jeho panství, jež líčí osudy několika generací šlechtického rodu v průběhu 20. století. Rod Lejongardů vlastní nádherné staré panství na jihu Švédska. Statek a šlechtický titul Lejongardové obdrželi jako projev díků švédského krále za podporu a věrnost během třicetileté války za podmínky, že budou za všech okolností stát při královské rodině. A jsou to především odvážné a sebevědomé ženy tohoto rodu, jež se dokážou postarat o prosperitu panství a nadcházejících generací.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Agnetas Erbe

ikul
22.04.2024 5 z 5

Zajímavý příběh o ženě, která si chtěla zvolit svobodný život a připojila se k hnutí sufražetek ve Švédsku před první světovou válkou. Tragický osud v rodině zmařil její plány. Celou knihou prochází složitý vztah Agnety a její matky, aby se nakonec ukázala stará pravda. Že jablko nepadá daleko od stromu. Pěkné čtení.

petrulkaa
31.12.2023 5 z 5

Sice červená knihovna, ale tentokrát mě to nevadilo. Začátek byl až moc dlouho pochmurný, smutný, plný slz a strádání. Chtělo se mi četbu vzdát, ale to nemám ve zvyku. A vyplatilo se. Po 100 prvních stránkách jsem knihu téměř neodložila a těším se na další díl.

sodmic
24.09.2023 2 z 5

klasická "růžová" knihovna, jako oddechovka fajn, ale některé pasáže, které nemají přímou souvislost s dějem (např. popisují cestu na nádraží) jsou zbytečné roztahané, svádí to tyto části přeskakovat, skoro jako by autorka, chtěla z 200 stran udělat 400 pouze těmito vycpávkami, znovu si knihu asi nepřečtu

Joyce24
22.07.2023 5 z 5

Již jsem přečetla vícero autorčin knížek a ani tentokrát jsem nebyla zklamaná. Děj rychle plyne a knížka se čte téměř sama. Je potřeba si čas od času přečíst nějaký nenáročný příběh a nechat se jím unášet. Docela mě i láká někdy v budoucnu Švédsko osobně navštívit. V každém případě druhý díl už mám v knihovně zarezervovaný. Už se těším na další osudy Agnety.

jirina3500
18.07.2023 5 z 5

Nemohla jsem si na dovolenou vybrat lépe.Úžasně napsaná kniha,seznamující nás se životem vesnické šlechty ve Švédsku na počátku minulého století.Napínavé a čtivé vyprávění a proto se již těším na druhý díl.

mončičák42
24.06.2023 4 z 5

První díl trilogie popisující život šlechty na panství na počátku 20. století ve Švédsku mě zaujal. Je psán příjemným poklidně plynoucím stylem. Dozvídáme se i o boji za ženská práva ve Stockholmu a úrovni zdravotnictví v této době. Chtěla jsem si přečíst něco nenáročného a zvolila jsem správně.

Slůník
24.01.2023 3 z 5

Atraktivní téma, zajímavá doba, jako hrdinku bych ale uvítala např. Marit, nebo Suzannu...

Janík511
20.12.2022 5 z 5

Moc pěkné odpočinkové čtení. Příjemně mě kniha naladila.

AndreaP.
03.12.2022 5 z 5

SPOILER
První díl této trilogie se mi moc líbil. Oddechové romantické čtení. Po tragickém úmrtí otce a následně i bratra je nucena Agneta opustit svůj vysněný moderní život, za který bojuje, vzdát se studia umění a vrátit se na panství, kde se narodila a odkud po hádce s rodiči utekla, a zde převzít odpovědnost jako nová hraběnka.

LéňaM
14.10.2022 4 z 5

Kniha a vlastně celá trilogie se mi moc libila.
Takové oddechove čtení které zaujme.

kaja77
27.07.2022 3 z 5

tak docela jsem sáhla vedle, čekala jsem že se dozvím trochu více o Švédsku... ale natrefila jsem na klasický román pro romantické ženy. Totálně mě rozsekalo oznámení matce ženicha o nastávající svatbě...Víš přece, že jsme tenkrát s Agnetou zůstali nějaký čas o samotě, když nás přijely s matkou navštívit, začal a na tváři měl rozpačitý výraz.
Ano? Jeho matka se tvářila vyplašeně.
No tedy, tenkrát nás přemohla vášeň a my jsme No a teď za mnou Agneta přijela, aby mi sdělila, že čeká dítě" cha cha cha. No každopádně autor obálky by se alespoň mohl kouknout, jak vypadala móda v letech 1913-1915, kdy se odehrává kniha, protože dáma v šatech na přebalu knihy zabloudila v čase...a to dost

Arsi
01.07.2022 5 z 5

Moc pěkná sága, četlo se to samo. Už se těším na další díl.

čef
25.06.2022 4 z 5

Román z vyšších vrstev společnosti Švédska z počátku 20. století. Především jde román pro ženy a tak se hodně bojuje za uznání žen a úsilí o odstranění jejich nerovnoprávného postavení. Romantika a porody také samozřejmě nemohou chybět, nějaké to tajemství si také necháme do dalších dílů této vcelku zajímavé rodinné ságy.

m_martina
05.06.2022 5 z 5

Krásná kniha a nádherný romantický příběh. Přečetla jsem ji jedním dechem. A doporučuji.

85098211
21.05.2022 5 z 5

Autorčiny knihy jsem si oblíbila už dávno a ani v tomto případě jsem se nezklamala ;-). Tentokrát se v příběhu přeneseme do Švédska začátku 20. století. Agneta z rodu Lejongardů před časem utekla do Stockholmu, aby unikla přísným konvencím na venkovském statku svých rodičů. Tam žije se svým přítelem Michaelem, studuje umění a přidává se k hnutí sufražetek. Se svým životem je spokojená a opravdu je všechno v pořádku, dokud ji telegram od matky nepovolá zpět na venkov. Za tragických okolností totiž zahynul její otec a také těžce zraněný bratr záhy umírá. Agneta tedy nyní musí převzít zodpovědnost, ale stále touží po lásce a svobodě. Ale i v této pozici si stojí za svým a jde si svou cestou. A když se zamiluje do Maxe, zdá se, že se do jejího života zase vrátila láska. Pak ale vypukne první světová válka a všechno se změní...
Kniha je opravdu moc hezky napsaná a čtivá, proto nemohu jinak, než hodnotit plným počtem. A samozřejmě se brzy budu těšit na další setkání s Agnetou a jejími blízkými ;-).

Filomena1961
20.04.2022 5 z 5

Mám ráda ságy , tentokrát je děj zasazen na jihu Švédska a jedná se o šlechtický rod, který se věnuje chovu koní, podporuje a je věrný královské rodině. Do tohoto rámu je zasazen Agnetin příběh, která opouští v důsledku tragické smrti svého otce a bratra svůj vysněný život a vrací se na panství. Samozřejmě, že nechybí láska. První díl se mi líbil a doporučuji.

danka13
10.04.2022 4 z 5

No, asi jsem čekala trochu víc, je to taková pohádka pro dospělé, hlavně, že všechno dobře dopadlo, další díly už asi kupovat nebudu.

tittanie
04.11.2021

Ke knize jsem přistupovala rozpačitě. Od autorky jsem četla dvě knihy. Jedna se mi docela líbila a druhou jsem se nutila do čtení.
Tady jsem ovšem absolutně nadšená. Je pravda, že kniha mohla být aspoň o padesát stran kratší a autorka nemusela popisovat kdeco, ale i tak se mi kniha líbila a přečetla jsem ji za tři dny.

picapica
08.10.2021 1 z 5

už dlouho jsem nečetla nic takového,co tak silně zavání červenou knihovnou.Přečíst se to dá ale....naivní a předvídatelné.Tak na dovolenou ale ve čtečce,tahat knihu nestojí za to.

Mathiola8
25.09.2021 5 z 5

Moc se mi kniha líbila. Odpoutala jsem se zcela od přítomnosti a chvíli jsem ztrávila s paní ze Severu. Děj pokojně plyne, líbí se mi prostředí. Už se těším na další dil.

romantika ságy historické romány

Corina Bomann