Agnetino dědictví

Agnetino dědictví https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431607/bmid_agnetino-dedictvi-zcm-431607.jpg 4 158 46

Paní ze Severu série

Agnetino dědictví je první část švédské ságy o rodu Lejongardů a jeho panství, jež líčí osudy několika generací šlechtického rodu v průběhu 20. století. Rod Lejongardů vlastní nádherné staré panství na jihu Švédska. Statek a šlechtický titul Lejongardové obdrželi jako projev díků švédského krále za podporu a věrnost během třicetileté války za podmínky, že budou za všech okolností stát při královské rodině. A jsou to především odvážné a sebevědomé ženy tohoto rodu, jež se dokážou postarat o prosperitu panství a nadcházejících generací.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Agnetas Erbe

astroweb
16.09.2021 2 z 5

Jako u Čokoládovny si hodně rozmyslím číst další díly, i když už je mám. Dosti slabé a slabší.

Kanimůra2
02.09.2021 5 z 5

Já nemám knize co vytknout, mě se líbila. Nedala bych ji do "super" knížek, ale do "dobrých" knížek. Těším se na další díl a další knihy od autorky

Enessis
26.05.2021 5 z 5

Toto čtení bylo jako pohlazení po duši. Krásně napsané, postavy i prostředí se mi natolik líbily, že jsem měla pocit, že to tam důvěrně znám

Zelený.úval
08.05.2021 4 z 5

Kniha pro mě zase tak předvídatelná nebyla, naopak mě sled událostí překvapil. Co mi trochu vadilo, bylo prezentování Agnety jako volnomyšlenkářky a bojovnice za ženská práva, protože ona ve svém postavení mohla toto ovlivnit daleko více. A přitom je pro ní nakonec odsouzení společností nepředstavitelné a svatbou udělá to, co se sluší a patří. Jinak se kniha četla hezky a těším se na další díly. :-)

Aranel15
14.04.2021 5 z 5

(SPOILER) V knize se vlastně pořád něco zásadního dělo, takže ani nebyl čas se začít nudit, přestože měla tolik stránek. Možná bych úplně vynechala celého Maxe a rovnou se věnovala rozvíjení vztahu s Lennardem. Stejně jsem od začátku věděla, že spolu budou a těšila se na popis jejich sbližování, které bylo bohužel bylo dost useknuté.

cérka
22.03.2021 4 z 5

Romantický příběh s pohádkovým koncem, zasazený do mě neznámého, švédského prostředí.
Hvězdičku ubírám za poměrně velkou předvídatelnost, ale i tak už v ruce držím druhý díl.
Rodinné ságy mě zkrátka baví a dokážu si u nich skvělé odpočinout. Kniha je do postele sice trochu těžší, ale má hezkou obálku a děj, který má spád ;).

Květ
16.03.2021 3 z 5

Potřebovala jsem něco odpočinkovějšího a tomu tato knížka plně odpovídá. Román má téměř pět set stran, je malinko natahovaný, ale uběhne rychle, je psán jednodušším stylem. Čte se snadno, děj je předvídatelný, přesto dokáže zaujmout. Bohužel jsem postrádala větší hloubku, děj i emoce klouzají spíše po povrchu, pro hlavní hrdiny jsem se nedokázala úplně nadchnout. Přesto mě pokračování zajímá, jsem zvědavá, jaký bude druhý díl. (2,75*)

putpuda
16.02.2021 4 z 5

Moc hezky napsané. Měla jsem strach, že to bude zdlouhavé a nudné, ale je to čtivě napsané, tak stránky rychle ubývají. Mám ráda rodinné ságy, takže si určitě přečtu i pokračování....časem ;)
Za mě pořád vede Vůně jasmínu :D

Toňula
30.01.2021 4 z 5

Přečetla jsem dosud všechny autorčiny knihy,které jsou takovým pohlazením na duši. I Paní ze severu je milým, lidským románem se sympatickou hrdinkou a zajímavým příběhem .Těším se na pokračování.

SmisekIvuska
23.01.2021 4 z 5

Knížku jsem dostala a musím uznat, že i přesto, že jsem autorku neznala, tak výběr to byl velmi dobrý. Knížka je čtivá a nejsou tam nudné pasáže. Ráda si přečtu i další díl :-)

knihovnička007
16.12.2020 3 z 5

Nečekejte žádný velký historický román. Příběh je zasazen do období, které mám ráda, ale o historii je tam jen pár zmínek (další informace jsem si už musela zjišťovat sama), což mne dost zklamalo. Celá kniha má téměř 500 stran a vše se točí kolem Agnety a jejich lásek. Druhý díl si ale určitě přečtu, abych věděla, jak to bude s rodinou pokračovat, ale stačí půjčit z knihovny...
Více v recenzi v záložkách nebo na FB stránce Tučňákův knižní svět.

Nika151
11.12.2020 5 z 5

Nechala jsem se přesvědčit a přečetla si i něco jiného, než román ze současnosti a neprohloupila jsem. Líbí se mi povaha Agnety a Lennarda. I přes tragédie, které se v knize odehrají, to je relativně pohodové čtení. Trochu jsem se bála, aby do knihy nebyla až příliš zavlečena 1. světová ..a naštěstí se mé obavy nenaplnily. Přečtu si rada i další dil..

knihomolkadorfa
03.12.2020 4 z 5

Moc pěkná knížka, i když lehce předvídatelná. Těším se na další díl.

Holly.W
20.11.2020 5 z 5

Krásné čtení. Moc se těším na další díl!

Katerina015
18.11.2020 5 z 5

Krásný historický román, který nás přivede na panství švédské šlechty... Přiběh se četl velmi dobře a já už se velmi těším na další pokračování :-)
Jinak to bylo první setkání s touto autorkou... Rozhodně si přečtu i její další knihy :)

Martooni
26.10.2020 4 z 5

(SPOILER) Zajímavý čtivý fiktivní příběh ze začátku 20. století odehrávající se u vysoké švédské šlechty. Autorka v knize poukazuje na prosazování práv žen a jejich problematiku prostřednictvím mladé panské dědičky Agnety.

Agneta se nám ze začátku představuje jako vzpurná dcera bojující za práva žen a svoje studium umění na univerzitě ve Stockholmu. Po tragédii se vrací na panství a začíná ho spravovat za pomocí nového správce Maxe. Byť je Agneta jeho zaměstnankyní, vzplane mezi nimi milostný poměr, který má následky. Agneta má velmi komplikovaný vztah se svojí matkou a vše se jí postupně hroutí až jí nakonec zachrání její dobrý přítel z dětství Lennard...

Kniha se čte dobře a lehce vás vtáhne do děje, byť je děj dopředu předvidatelný. Na podzimní odpoledne ideální. Doporučuji a těším se na pokračování, již trochu tuším o kom a o čem bude ;).

Květi62
17.10.2020 5 z 5

Moje oblíbená spisovatelka a její nová knížka: 1. díl ságy velmi překvapil. Čekala jsem střídání času současného a minulosti, tak, jak to bylo v předchozích knížkách autorky. To se ale nestalo. Děj začíná v roce 1913 a končí v polovině roku 1915. Za toto krátké období se Agnetin vysněný život obrátí "naruby". A přesto se s ním Agneta dokáže srovnat. Na své cestě se musí vyrovnat s velikou bolestí nad ztrátou svých blízkých a poznáním, že "Radost se vrací, když se bolest přemění v hezké vzpomínky a vděčnost". Musí se vyrovnat s nejedním zklamáním, které jí připraví ti, kterým věřila, ale zjistí, že "Život je příliš krátký na to, aby ho člověk strávil se špatnými lidmi. Jen vám ubírají sílu, kterou potřebujete na důležitější věci". Závěr knihy dostává spád a na povrch vyplouvá další tajemství.
Už se těším na další pokračování Mathildino tajemství, které vyjde v listopadu. Corina Bomann opět nezklamala.

hokada
15.10.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, četla se jedním dechem a už se těším na její pokračování.

Martina023
25.09.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, četla se sama... už se těším na další díl ať vím,jak to bude pokračovat.

alnahu
21.09.2020 5 z 5

Švédské panství -mocný rod Lejongárdů,kteří po léta chovají koní-první díl rodinné ságy mě mile překvapil. O panství a koně se stará otec se synem,vše se změní,kdy oba zemřou, když se snaží zachránit při požáru koně ze stáje,které vzplály rukou žháře.A tak je povolána dcera,aby se stala dědičkou panství,která měla ale o svém životě jiné představy.Agneta se tohoto úkolu ujme a dokáže panství udržet.Najde zde i muže svého srdce ,ale ten ji zklame ,opustí ji bez jakéhokoliv vysvětlení. Jejich sblížení, ale nezůstane bez následků. Agenta se obrátí na svého přítele z détství o pomoc a ten ji neodmítne.Již se těším ,jak bude tato sága pokračovat.

romantika ságy historické romány

Corina Bomann