Vůně jasmínu

Po těžké nehodě svého snoubence, který leží už řadu měsíců v kómatu, hledá nešťastná Melanie útěchu u své prababičky Hanny. Když stará žena pochopí, že si její vnučka nedokáže sama se zoufalou situací poradit, začne jí vyprávět svůj životní příběh a o ranách osudu, kterým musela čelit. Melanie se tak spolu s ní vydává na imaginární cestu do Vietnamu, poté do Berlína dvacátých let a nakonec do Paříže, přičemž si uvědomí, co je v životě a v lásce opravdu důležité....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311466/vune-jasminu-KuS-311466.jpg 4.3178
Vydáno, Knižní klub

Die Jasminschwestern, 2014

Kniha Vůně jasmínu

martiline

Kniha s krásným příběhem. Je zvláštní, že nezanechává pocit těžkosti života Hannah, naopak ... když víte, že hlavní hrdinka (pro mne Hannah) tím životem byla naopak zocelena.
Moc pěkné čtení, doporučuji.

Ester71
04.11.2020

Jedna z knih, u které jsem se po přečtení musela zamyslet a strávit ji. Líbila se mi moc.

vladka16
26.10.2020

Milý příběh

sadlo
05.10.2020

Moc milé čtení. Od začátku až do konce mne příběh uchvátil. Výborně čtivé a nesentimentální.

iiiccc
16.09.2020

Melaniin snoubenec je po těžké nehodě v kómatu. Když se to stalo, tak řídil Volvo, takže nechápu, jak je to možné. Navíc, protože se to stane hned na začátku knihy, je nám to v podstatě jedno, nemáme k postavě citový vztah. Vlastně celou knihu nám to je jedno, protože aby Melanie přišla na jiné myšlenky, vypraví ji její prababička Hanna svůj životní příběh a zároveň ji dohazuje mladého zahradníka. Jo a ještě srovná do latě Melaninu hroznou budoucí tchyni. Příběh prababičky Hanny je úžasný. Vypraví o dětství ve Vietnamu, o tom jak se dostala do Evropy, o tom co získala, co ztratila a zase našla, aby to mohla opět ztratit a získat něco jiného. Bolestivé a nádherné. Proč tam vůbec byla nějaká Melanie? Naprsto zbytečná dějová linka, nebavila mě.

hapac
08.09.2020

Hezký obal knihy, lákavý název a nakonec i milý příběh.

Ulrika
31.07.2020

pěkný příběh, ale něco tomu chybělo..

mStationka
10.07.2020