Devadesátkrát jinak

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Poslední den na střední škole se dostane Sophie od svého přítele košem. Prý je moc předvídatelná, moc zodpovědná… prostě nudná. Její nejlepší kamaráda Ella jí místo toho, aby ji utěšila, řekne totéž. A to bolí dvojnásob. Ella však nelení a připraví plán na celé léto. Během devadesáti dnů prázdnin mezi střední a vysokou školou vymyslí pro Sophii devadesát různých úžasných, zábavných, nových a občas trochu děsivých aktivit. Sophie nesmí říct ne a svá dobrodružství navíc musí sdílet na všech sociálních sítích. Může ji devadesát dní změnit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/374603/devadesatkrat-jinak-kqp-374603.jpg 3.269
Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
Orig. název:

90 Days of Different (2017)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (28)

Kniha Devadesátkrát jinak

Přidat komentář
PhoebePollard
předevčírem

Celkem hezký příběh, dobrý na odpočinek. Zápletka jednoduchá a nepravěpodobná, ale rychle se to čte.

Knihomolka10942
19. květnaodpad!

Já jsem od knížky nic extra nečekala, ale tohle byla fakt hrůza! Jako proč by se měla měnit jen proto že je hodně zodpovědná?! Ta její kamarádka Ella je pěkně pitomá a já bych se s ní v žádném případě nekamarádila... Nepřečetla jsem ani 70 stran...

Sarajana
15. dubna

Velmi krásný příběh.

Selendra
20. března

Kniha mě moc bavila, ale takovou kamarádku bych teda nechtěla mít. Jako něco co pro Sophii udělala bylo dobré, ale jinak se chovala špatně.

Tofinka
08. března

Námět knihy mi přišel hodně zajímavý, celá kniha byla velmi vtipně napsaná a zážitky, které Sophie zažívala byly opravdu nevšední... Mě osobně se kniha líbila.
Ella neměla zrovna hezkou povahu a to, že záviděla Sophii vzhled z ní přímo čišelo, ale Sophie mi byla sympatická.

A to všechno, co jsem teď napsala, jsem mohla napsat hlavně díky skutečnosti, že JE TO KNIHA! Chápu, že kdyby tohle měla být skutečnost, tak je vše v knize naprosto špatně, ale podle mě přesně o tohle jde... Není to realita.
Také bych řekla, že hlavní 'účel' knihy je říct, že někdy neuškodí se odvázat a udělat nějakou blbost ;) (tím nemyslím chovat se nezodpovědně, ale trochu se bavit).

chanahd
03. březnaodpad!

Co to proboha bylo? Je špatné být zodpovědným člověkem a to i tehdy, když je puberta za vámi a vy jste plnoletí a čeká vás studium na VŠ. OK je být hlavně závislákem na sociálních sítích (ideálně na všech) a dávat tam info o každém prdu. A dělat ty největší blbiny. Jako vetřít se na cizí svatbu a asi se zdarma nadlábnout, porušit zákon nebo se hnusně chovat k lidem a dát se vyhodit z práce. A to hlavní je mít za kamarádku zamindrákovanou kozu, co vám závidí i vzhled. Asi tak bych to shrnula.
Hlavní hrdinka měla udělat jedinou změnu. Změnit kamarádku.

BouBára
17. únoraodpad!

Tato kniha je jedna z nejhorších knih, které jsem kdy četla. Proč by se sakra Sophiie měla měnit? Přeci se nebude měnit kvůli dvoum lidem! A ktomu, když ji umřela maminka. Achjo. To, že převzala roli maminky je sice nějakým způsobem špatně ale i tak je dobré tatínkovi pomoci s výchovou bratra a s vařením.

Pro mne tato kniha byla jen ztrátou času. Velké zklamání. Již nebudu soudit knihu podle obalu.

Mergirus
09. ledna

Dala bych tak 2,5 hvězdy. Nápad byl dobrý, ale chyběl mi klasický sladký konec - jsem rozmazlená happy endy a romantickými komediemi. Ne, i tak to skončilo hezky a mile. Ale. Tu kamarádku bych vyměnila. Jak se snažila Sophii ztrapnit a vypadat vedle ní líp? Vždyť na Sophii nebylo nic zlého, nevytahovala se ani nepovyšovala. A sdílení a komentování na sociálních sítích mi taky nebylo blízké.