Dreamologie

Kdo by nechtěl potkat kluka svých snů? ...A jak se vůbec stane, že se do někoho zamilujeme? Alice potká kluka svých snů – doslova. S Maxem toho od dětství prožili spoustu, pojí je dlouhá léta přátelství, ale i vzájemných sympatií – až na to, že vše se odehrává pouze v jejich snech. Když se pak Alice se svým otcem přestěhuje z New Yorku do Bostonu a začne chodit na novou školu, je pro ni velkým překvapením, když Maxe ve třídě potká – krásného kluka z masa a kostí. Cestu k sobě ale nenacházejí snadno. Za vším vězí dávný experiment, který jim hranici mezi realitou a snovým světem nadlouho rozostřil. Komediální příběh s laskavě potrhlými hrdiny a spoustou sympatických postav, které čtenáře donutí smát se nahlas!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/309933/dreamologie-0F5-309933.png 3.9184

Dreamology (2016)

Literatura světová, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli

markulka

Neuvěřitelně lehké a ověžující čtení. Nad ničím jsem nemusela přemýšlet, hlavní hrdinové byli sympatičtí a mile mě překvapily sny mezi kapitolami. Taky bych chtěla sny jako Alice :)

Vevo

Krásný a milý příběh.Oddychovka u které jsem se nasmála a příjemně si odpočala.

Zlá-Ňufie

Fajn oddechovější čtení, s trochu pomalejším začátkem, ale po překonání této části už sem nemohla přestat. Líbí se mi nápad a věrnost dialogů. Určitě to není poslední kniha od autorky :)

Market = )

Byla jsem od kamarádek asi předem moc navnazená :-D. Vím, že to bylo pro děj knížky důležitý, ale strašně mě otravovaly ty "snový" části, jinak postavy, prostředí, dialogy, vztahy... se mi moc líbily :-).

Tánička11

I když mi zpočátku tahle knížka nebyla sympatická, přemýšlela jsem proč a došla k názoru, že pravděpodobně nemám ráda anglické názvy, které jsou tak zvaně počeštěné. Ale nakonec mi knížka přišla miloučká a krásná. Trošičku jsem se dozvěděla o výzkumu snů fázi REM, atd.

katee21

Milá odpočinková knížka. Nezařadí se úplně mezi mé top knížky, ale potěšila mě. Moc se mi líbil popis snů, byly velmi nápadité. Max mi někdy připadal trochu Moc arogantní. Milý zamilovaný příběh. Dávám 4/5

Vivca864

Skvělá knížka se skvělým tématem .

caroline.aiko

Je to hezky napsané, ale příběh samotný je slátanina, ale musím se přiznat, že jsem už četla horší. Knihu mi doporučila kamarádka, která si ze mě vystřelila a pověděla mi vymyšlený konec, takže jsem čekala něco jiného a konec mě překvapil. Četla jsme to hlavně jako lehčí četbu mezi náročnějšími knížkami, takové.. spíše na uvolnění. Celé mi to přišlo jako nereálný romantický příběh s překvapivě simpatickými hrdiny. Možná jsem čekala něco trochu víc..

leník511

Velké zklamání

Magič

Nádherný lehký a romantický příběh, co potěší na duši a vykreslí úsměv na tváři.

evelis48

Boží. Trochu uspěchaný konec, chvílemi až moc sladké, ale oceňuji autorčinu fantasii. Moc se mi to líbilo. ♥

Lenas2412

Celkem dobrá knížka, ale spíš bych ji doporučila jako oddechové čtení, neurazí ani nepřekvapí... Osobně si myslím že by se s příběhem dalo udělat mnohem víc... :)

MíšaK.

Oceňuji originální téma, ale popis toho, co se dělo při "léčbě" by nebyl od věci

AnetV

Milá oddechovka se zajímavou zápletkou, jen ten konec mi přišel uspěchaný

Petra17
02.11.2017

Celkem příjemná, milá, roztomilá oddechovka, kterou jsem četla s úsměvem na rteh... :)

rarášek
22.10.2017

Nádherná oddechovka, kde se sny stanou skutečností. Je sice pravda, že plně nevyužila svůj potenciál, ale i tak jsem si čtení užila. :)

Pei8
29.09.2017

Bylo to příjemné čtení. Kniha neurazila, ale přece jenom jsem od toho čekala trochu víc. No, ale jinak příjemná oddechovka.

elik-play5518
28.09.2017

Bylo to milé

Cipori
16.09.2017

Jsem ráda, že jsem se nenechala odradit negativními komentáři, protože tahle knížka mi opravdu sedla. Bavil mne příběh, hlavní hrdinka a její prožívání světa, bavil mě autorčin styl psaní. Že tam neproběhlo žádné velké drama? No a? Mě to tedy ani v nejmenším nevadilo, knížce to totiž vůbec neubralo na její kvalitě.

Hayley_Wilson
08.09.2017

Kniha je příjemná a veselá. Obzvlášť jsem si oblíbila postavu potrhlého Olivera. Nápad propojených snů mě zaujal, i když bych v knize některé procesy uvítala popsané více dopodrobna. Kniha mi zvedla náladu, a to se stačilo jen podívat na obálku nebo přečíst název některé kapitoly. Příjemné, odpočinkové čtení, které můžu jen doporučit.

Alča31
06.09.2017

Tahle kniha je naprosto úžasná , sice mi styl psaní Lucy připomíná trošku knihu lásku a gelato ale to ani neberu jako nevýhodu, postavy jsou absolutně úžasné a jedinečné. Chvílemi mě trochu štval Max kvůli svojí nerozhodnosti ale vzhledem k situaci jsem to chápala. Jinak ji musím vážně doporučit je to úžasný poutavý příběh

maxihrosik
28.08.2017

Při prvním rozhovoru s ředitelem nové školy se Alice dozví, že je nadšený z jejích skvělých známek z předchozí školy, ale nezdá se mu slovní hodnocení učitelů, kteří ji jednotně označují jako nevyhraněný potenciál. Myslím, že téměř stejnými slovy lze popsat tuto knihu - nevyužitý potenciál. Nápad dobrý, ale povrchně zpracovaný a nedotažený. Škoda.

kedlis
20.08.2017

Dreamologie byla příjemnou oddechovou knihou. Postavy byly sympatické, příběh plynul neuvěřitelně rychle a než jsem se nadála četla jsem poděkování autorky. Ale i tak mě trochu mrzí to, že kniha postrádá vysvětlení ohledně propojení snů Alice a Maxe.

Katty3007
09.08.2017

Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem. Moc milá a čtivá kniha.

Adelin239
23.07.2017

Jak se píše na obálce knihy....opravdu jsem se některým částem zasmála :D
Kniha byla jedním slovem krásná. Lehké, nenáročné čtení, které čtenáře vtáhne do děje a přiměje je knihu dočíst do konce. Musím uznat, že nápad na děj je velice zajímavý a poutavý. Proto mi nezbývá nic jiného než dát pět hvězdiček, protože jsem s knihou byla maximálně spokojená :)
Kdo by chtěl alespoň trochu snít, tak si tuhle knihu určitě přečtěte!

Jasomknihomolka
28.06.2017

Nenáročné napísané. Postavy som si obľúbila. Miestami som si myslela, že sa to deje mne nie Alici. Zistenie ako to s tými snami je bolo prekvapujúce. Zbližovanie Alici a Maxona pre mňa bolo príjemne zvláštne. Proste super knížka.

Nikyyy
25.06.2017

Kniha byla čtivá a velice mě bavila. Děj knihy mě mile překvapil.Ze zezačátku jsem tušila,jak to s Alicí a Maxem dopadne.

Ver-ča
15.06.2017

Skvělá knížka od prvního dne ,co jsem začala číst jsem se nemohla odtrhnout a konec knížky mě překvapil.

DracoMalfoy
31.05.2017

Tak 3 a půl, snad čtyři. Asi nejvíc mi vadil Maxon, ten kluk byl furt tak nerozhodnej a náladovej... no topový to teda nebylo.

Vianescee
27.05.2017

Nejspíš už jsem na tohle moc stará, protože mě to prostě nebavilo. Neskutečně růžový obal mě spíš zahanboval, když jsem knihu vytáhla na veřejnosti. V ději mi nějak chyběly zvraty a akce, na které jsem zvyklá. Stejně tak mě nenadchl ani styl psaní. Kniha, která donutí čtenáře smát se nahlas? Ani ne... Potom co jsem četla třeba Skleněný trůn, jsou mé představy hlavní hrdinky i dalších postav trochu jiné. Ale chápu, že tohle nemůžu očekávat vždy a že se jedná o jiný druh literatury. Jinak nápad určitě zajímavý, jen bych ho rozvíjela trochu jinak. Třeba mi tam chybělo vysvětlení, jak je vlastně propojila ve snech. Jako jak to dokázala? Takže dávám dvě hvězdičky za celkem příjemné jednoduché čtení, a protože jsem tu knihu koneckonců dočetla.

sny romance

Lucy Keating