Útok na Pompeje

Útok na Pompeje https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/5716/utok-na-pompeje-5716.jpg 4 17 3

Historické krimi ze Starého Říma. Píše se rok 62 n. l.: Útok na pompejský vodovod? To by byla pro město katastrofa. Zatímco se římští úředníci radí nad výhružným dopisem, snaží se dvojčata Gaius a Marius najít slabinu nezodpovědného vyděrače. Začíná se odvíjet dech beroucí závod s časem ...

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Thovt

Anschlag auf Pompeji

simca9342
03.03.2024 5 z 5

"Z pravěku"
Vtipné, zábavné, napínavé. Tohle by se dalo napsat o knihách z tady té edice.
Pokud by v časech starého Říma v době největšího sucha přestal fungovat vodovod , který tehdy zasoboval celou zemi šlo by o přírodní katastrofu.
Stojí za tím vyděrač? To zjisti dvojčata Gaius a Marius.

HanKasp
02.10.2017 4 z 5

Kniha pro děti s detektivní zápletkou, která mě zaujala v knihovně pro své grafické ztvárnění a plnění úkolů. A tak jsem po ní sáhla. Pro dospělého pohodové rychlé čtení ani ne na jeden večer. Člověk si aspoň zopakuje dějepis.

Příběh vypráví o atentátu na aquadukt vedoucí do Pompejí. Aureliovi Tulovi, který zastává funkci curatora aquarum, někdo vyhrožuje, že pokud nezaplatí, zničí vodovod a co víc, otráví vodu. Důkazní materiály vedou na někoho z blízkého okolí Tula. Záhadu pomohou vyřešit Tulovi synové, dvojčata Gaius a Marius.

Krom jednotlivých otázek v závěru každé kapitoly, díky kterým musí čtenář číst text pečlivě, které navíc vedou k polapení pachatele, v knize naleznete vysvětlivky některých termínů, jako např. aquadukt, amfora, Ave, Jupiter, Janus, sestercius, papyrus, groma, taberna aj., také chronologickou tabulku období, v kterém se děj knihy odehrává, dále informace o tom, jak se žilo v římské kolonii, o stavebním umění Římanů a podrobné informace o římských mírách.

koprifka
30.03.2013 5 z 5

Kniha patří do řady historických detektivek pro děti. V průběhu čtení jste sami vedeni k hledání stop a řešení záhad. Hned v další kapitole se vždy dozvíte, jak se vám vedlo. Kniha vede děti ke čtení s porozuměním, je svižně psaná a navíc je obohatí o seznámení s historií.