Pohádky z bílého pyžamka

Pohádky z bílého pyžamka https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77851/pohadky-z-bileho-pyz-77851.jpg 4 26 7

Autorka vyčarovala z obrázků na obyčejném dětském pyžamku veselá i něžná vyprávění.

simca9342
01.04.2024 5 z 5

"Z pravěku"
I obrázky-potisk - na pyžámku umí mluvit. Teda autorka jim dala slovo a tak vznikly různé pohádky a navodila se pěkná atmosféra při jejich předčítání nebo samostatnému čtení.

Edeltruda
24.09.2022 3 z 5

(SPOILER) Moc pěkný námět, obrázky, vysvětlování rčení, z úvodů kapitol přímo sálá atmosféra zimních večerů strávených u dědečka a babičky... Ale samotné pohádky často zas tak pěkné a promyšlené nejsou, několikrát je to dokonce jen jednoduchý příběh o provinění a fyzickém trestu nebo odjinud známá říkanka.

Petja
05.08.2019 5 z 5

Není nad to, když v krabici s knihami najdete svou milovanou knížku z dětství (i když díky častému čtení rozpadlou na prvočinitele a lepenou takovou tou papírovou páskou, co se musí olíznout a pak stejně vůbec nedrží :-) ) s obrázky, které jsou snad z cukrové vaty. A když se ještě zde dozvíte, že existuje i jako audiokniha (díky, hippiesak!), tuto obratem pořídíte a pak už jen dceru obléknete do podobně obrázkového pyžamka a společně se radujete při čtení i poslechu. Pozor, vlak do Hajánek právě odjíždí!

hippiesak
20.01.2019 5 z 5

3x sláva :) konečně jsem tuto nahrávku, dnes moderně audioknihu, našel na Audiotece a hned si ji koupil. Toto byla moje best kazeta po tom roce 1982... :) To je tak krásně namluveny příběh, tak krásné pohádky, pro mě veliká nostalgie a MOC mě těší, že to baví i moji dceru, takže to můžeme poslouchat před spaním společně... :) Moc doporučuji a za mě top 5 hvězdičk! EDIT 2022: přečtená i knižní verze sehnaná v knihovně :) Audio verze, která je tedy velmi, ale velmi zkrácená, se mi ovšem líbila víc :)

bibi.r
08.03.2016 3 z 5

Námět opravdu zajímavý a hezký, některé pohádky však byly až příliš dlouhé.

Malachit
14.02.2016 4 z 5

Ilustrace mě jako dítě doslova fascinovaly. Navíc je kniha psána velmi něžně, mívala jsem pocit, že mě hladí a kolébá, ráda jsem ji přečetla své dceři.

levente
29.10.2014

To je taková nádhera... Zejména pak nahrávka s Brodským a Tomášem Holým. Paní Pelcová umí vyprávět. Žádné kudrlinky, vpravení do dětského světa je přirozené a milé. Co ale obdivuji nejvíc je jazyk. V příběhu je promyšlené každé slovo, aby při čtení nahlas bylo vše libozvučné.

Ludmila Pelcová
česká, 1922 - 2013
1979  85%Pohádky z bílého pyžamka
1993  88%Než Krakonošovi narostly vousy
1991  0%Pohádky ze sluníčka
1984  100%Tajuplná hrací skříňka
1981  68%Ani jeden čtyřlístek

Kniha Pohádky z bílého pyžamka je v