Jmenuji se Martina - Jsem bulimička

Martina vyrůstala pouze se zamindrákovanou matkou. Veškerá výchova směřovala k tomu, že z dcery nesmí být boubelka. Nesmí být tlustá, osamělá a nešťastná jako její máma. Martina tedy kopíruje matčiny nepřetržité diety, až se odmítáním jídla dostane na okraj propasti. Ač se nenávidí za to, co dělá, nemůže si pomoct. Teprve až pozná, že i do dívky, jako je ona, se někdo může zamilovat 2. vydání Obálka Jozef Gertli Danglár...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/6428/holky-na-voditku-jmenuji-se-martina-6428.jpg 4.4415

Holky na vodítku

Literatura česká, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Jmenuji se Martina - Jsem bulimička

Akléda_

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu která byla skvěle namluvená. Příběh byl psaný formou deníku, což bylo zajímavé. Líbilo se mi jak jsme se postupně dozvídali proč se stala bulimičkou a co jí pomáhalo. Zajímavá a poučná kniha.

silvinka12

Tahle kniha mě přesvědčila, že i čeští autoři dokážou napsat poutavý a zajímavý příběh. V knize se střídaly dva děje - na život před tím, než byla Martina uzavřena v léčebně a pak přímo na děj v léčebně. Minulost a přítomnost se skvěle doplňovaly. Kniha byla napsaná čtivě a vedla k zamyšlení. Vůbec by mi nevadilo, kdyby kniha byla jednou tolik tlustší, četlo se to vážně dobře a takového témata se moc autorů nechytne. Konec mohl být podle mě delší.

Kira128

Knížku jsem poslouchala jako audio kvůli Klárce, která ji namluvila. A bylo to skvělé. Úplná hudba pro uši.
Normálně bych si něco takového nevybrala. Ale vážně moc na tom oceňuji to zpracování problému bulimie. Takhle je to srozumitelné a pochopitelné a děti si uvědomí, čím si takoví lidé prochází.

DK197

Příběh Martiny stojí za přečtení tak jako ostatní "Holky na vodítku". Problematiku poruch přijmu potravy podává v zajímavém ději, čtivě a uvěřitelně. Doporučuji.

esfinge

Přečteno za jeden den. Poutavý příběh bulimii trpici Martiny určitě stojí za zamyšlení...co, nebo spíše i kdo je spoustecem bludného kruhu.

RenoPi

...Za tu dobu, co jsem byla v nemocnici tam skutečně jedna zemřela. Adriana. Taková vysoká, černovlasá. Prý radši umřít než přibrat jedno jediné kilo. A tak umřela. Jak jednoduše to zní, takhle, když se to člověka netýká. Ale co kdyby tou jednou z deseti bývala byla ona, Martina?...
Opravdu těžké stavy, kterými musí na dívky s touto diagnózou přežít. Nemůžu říct, že bych knihu přečetl jedním dechem, ale z profesního hlediska mě obohatila. Doporučuji nejenom rodičům, ale také učitelům především 2. stupně. Nic s čím byste se ve školách nemohli potkat.

Zorka

Série Holky na vodítku je sice označena jako literatura pro děti a mládež, nicméně povinně by si ji měli přečíst i rodiče. Aby si víc všímali, víc si s dětmi povídali a také aby uměli alespoň občas naslouchat.

Greena

Martina žije jen s mámou, která se neustále snaží zhubnout. Myslí si, že až bude štíhlá, bude i šťastná, určitě si najde fajn partnera a vše bude zalito sluncem…
Ale zaprvé jí nejde zhubnout a zadruhé svým marným snažením dává špatný vzor své dceři.
Ta se jednoho dne zatvrdí, že rozhodně nebude tak neúspěšná jako její matka!
Sklouzne do propasti zvané anorexie a následně bulimie.
Stejně jako hrdinky ostatních skvělých knih od české autorky Ivony Březinové Holky na vodítku, i Martina skončí v léčebně, kde se jí pokusí pomoci…

anorexie bulimie

Ivona Březinová