Jmenuji se Martina: Jsem bulimička

Jmenuji se Martina: Jsem bulimička https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6428/bmid_jmenuji-se-martina-jsem-bulimicka-650c60fd80c4b.png 4 564 87

Holky na vodítku série

< 3. díl

Martina vyrůstala pouze se zamindrákovanou matkou. Veškerá výchova směřovala k tomu, že z dcery nesmí být boubelka. Nesmí být tlustá, osamělá a nešťastná jako její máma. Martina tedy kopíruje matčiny nepřetržité diety, až se odmítáním jídla dostane na okraj propasti. Ač se nenávidí za to, co dělá, nemůže si pomoct. Teprve až pozná, že i do dívky, jako je ona, se někdo může zamilovat 2. vydání Obálka Jozef Gertli Danglár... celý text

viki77
16.12.2018 3 z 5

Mě kniha moc nezaujala nedočteno

PetiJelinkova
09.12.2018 4 z 5

Tenhle díl byl z celé trilogie nejlepší.

teddymu12
15.10.2018 4 z 5

poutavý vstup do nemocné duše, která se svou sebereflexí pomalu zotavuje a nalézá nový důvod proč chtít žít a žít normálně :)

zuzi509
08.10.2018 5 z 5

Jako první z téhle série jsem četla o narkomance Alici. Musím říci, že příběh o Alici se mi líbil víc, více se mi také líbila povaha Alice. S Martinou jsem se moc neztotožnila.
Čekala jsem možná více drama,ale i tak byla kniha skvělá. Jako první díl, se četla hodně rychle a svižně. Určitě by si knihu měli přečíst rodiče!!
Opět chválím, tenhle koncept knih se mi moc líbí poučné a zároveň čitelné( až moc čitelné). Dlouho jsem se do žádné knihy takhle nezačetla! Podívejme se na to takhle: To že byla Alice narkomanka. Mohly za to rodiče?? Z knihy lze vypozorovat, že na tom měly nemalý podíl. Mohla za to Martinina matka, že se stala její dcera bulimičkou. Ano, Martina měla na výběr spadnout do toho nebo ne nikdo ji nenutil, ostatně stejně jako Alici, ale Martinina matka za to také mohla. Jak? To si přečtěte! Opravdu knihu doporučuji a sama jsem zvědavá, jaký příběh prožije gamblerka Ester.

Heyhey
14.09.2018 4 z 5

Knihu jsem zvolila kvůli Výzvě a chystala jsem se ji po pár stránkách odložit. Obálka knihy je děsná, konec přeidealizovaný, ale vysvětlení problému je velmi dobře zpracováno z různých úhlů pohledu. Jako strašák mládeži a jako "pomůcku" rodičům hodnotím vysoko.

Eliška12
26.06.2018 4 z 5

Nádherná kniha i celá série Holky na vodítku . Kniha vypráví příběh Martiny , která nechce být jako její matka ( tlustá ) . Matka svou dceru svým mindrákem dostane až do léčebny v Bezděkově . Autorka se krásně vcítila do pocitů mladé bulimičky . Kniha se mi moc líbila , jen je škoda , že celá série touto knihou končí

MartinaP1984
19.03.2018 4 z 5

Rozhodně to není jen klasický dívčí román. Četla jsem knihu kvůli čtenářské výzvě, ale natolik mě nadchla, že si s radostí přečtu i první dva příběhy. Podle mě by tato kniha měla být povinnou četbou už na ZŠ. Moc hezky zpracované téma a příklad toho, jak může vlastní rodič zničit své dítě...

Tesinka_Laufey
13.02.2018 5 z 5

Úžasný díl jako předešlé dva. Oceňuji, že autorka popsala anorexii i bulimii. Tohle je přesně ten typ knížky, který by měl projít pod rukama co nejvíce lidem.

Venny345
29.01.2018 5 z 5

Krásné, jak se autorka dokázala poprat s tématem, jako je bulimie.
Výstižné a ctive a navíc skvěle zasazene do příběhu.
Velmi sympatická knížka,určitě doporučuji, je to k zamyšlení.
Za mě jednoznačně 5☆

mia.com
23.01.2018 4 z 5

Četla jsem v tom nejlepším věku - v pubertě. Kniha velmi zapůsobila na mé představy o tom, že bulimie se dá přece v pohodě zvládnout, stejně jak si myslela hlavní hrdinka. A jak dopadla...

Kája95
30.11.2017 3 z 5

Jako náctiletá jsem trilogii holky na vodítku četla jedním dechem.

SmallLucia
14.09.2017 5 z 5

Nechci si představovat, že tento problém má v této době spousta mladých dívek. Děsivé, ale stojí za přečtení.

Dorazilka
23.05.2017 5 z 5

Krásný příběh, Martina mi sice byla zezačátku trochu nesympatická, ale jinak super knížka. Určitě doporučuji k přečtení celou sérii Holky na vodítku!

maygirl
20.05.2017 5 z 5

Skvělá, čtivá knížka o těžkém tématu. Rozhodně stojí za přečtení.

dudu14
16.05.2017 5 z 5

Knížka je napsaná zábavně a poučně. A proto bych ji doporučila hlavně dívkám od 13-14 let. Kniha je na zamyšlení. Je to jeden jediný dívčí román, který jsem přečetla, protože většina mě nebaví a nikdy jsem nebyla schopná je dočíst až do konce ale u téhle knížky se mi to povedlo. Není ani tlustá dobře a rychle se čte. Jelikož v knížce má vliv na hlavní postavu i rodič, tak bych to určitě doporučila i rodičům je to přesný opak toho jak by se neměli ke svým dětem chovat.

Knižní střípky
02.04.2017

Výborně napsané všechny tři knihy, měly by si je přečíst nejen každé dospívající dívky, ale i rodiče dětí, které pomalu odrůstají dětským střevíčkům. Je zde krásně vidět, jak nás všechny formuje dětství a je hlavně na nás rodičích, jaké dětství našim dětem připravíme. Čerpají z něj pak celý život. Tři dívky pocházejí každá z různých poměrů, a přesto se nakonec sejdou v Bezděkovské léčebně pro mladistvé. Martina vyrůstala sama s matkou, která svůj život upnula na to, aby si našla nějakého chlapa, který s ní vydrží a po každém ztroskotání vztahu vše sváděla na to, že nemá postavu modelky,a proto se s ní partner rozešel a Martina odmalička toto nasávala, až si přivodila poruchu příjmu potravy a málem zemřela. Ester vyrůstala v rodině, kde bylo plno dětí, malý byt, žádné peníze, za rohem herna, a tak si peníze snažila sehnat hraním automatů. A Alice jako jediná vyrůstala dá se říci v "normální" rodině, rodiče spolu žili, peníze také problém nebyl, ale jejich přílišné nároky na dceru a absence obyčejného lidského pohlazení a tepla rodinného krbu a a vědění, že i když selžu a nedonesu zrovna dobrou známku, tak se svět nezboří a rodiče mě budou stále milovat, dovedly Alici až k drogám.....

Mali88
08.11.2016

Čtením této knihy jsem navázala na předchozí díly. Určitě je to zajímavá a poučná kniha, ale mě se příběh líbil nejméně. Špatně se mi četla. Nicméně je škoda, že příběhy z Bezděkovské léčebny nepokračují. Zajímal by mě třeba příběh "prsatice" Beáty :)

MotorkaN
07.11.2016 4 z 5

K této knize jsem se dostala díky povinné četbě. Přečtení vůbec nelituji, ba naopak. Kniha mě zaujala. Byla zajímavá a poučná.

Hecate23
21.10.2016 4 z 5

"Holky na vodítku" jsou asi jedny z hodně mála dívčích románů co jsem přečetla, neboť mi většina z nich přijde jako nezajímavý, nudný brak. O to víc je oceňuji. Psychologie postav a vůbec celý příběh jsou velmi pěkně a realisticky propracované, dále zde nejde primárně jen o lásku a vztahy (to je další plus).

buccaneerka
01.08.2016 5 z 5

Martina si píše svůj terapeutický deník, ze kterého se čtenář dozví, jak se stalo, že Martina zápasí s přejídáním a následným dávením. Čteme její životní příběh, který má kořeny v utkvělých představách Martininy matky, že úspěšná a šťastná bude pouze tehdy, když bude štíhlá.
Z trilogie Holky na vodítku je příběh Martiny pro dívky snad nejaktuálnější. Je skvělé, že v dnešní době, kdy kult těla ovládá většinu společnosti a jejího mínění, existuje literatura, která náctiletým vhodně ukazuje katastrofální důsledky podlehnutí módním trendům.

anorexie bulimie závislosti

Ivona Březinová