Básník v báglu

Vtipný letní příběh s patřičnou dávkou šílených dívčích nápadů, romantiky, lásky a dobrodružství o třech moderních holkách, ale i o poznání jednoho koutu krásných Čech. Vypráví o šestnáctiletých spolužačkách, které se rozhodly, že podniknou máchovské putování kokořínskými lesy přes zříceniny hradů až k Máchovu jezeru. Dívky během cesty prožívají veselé i horké chvíle, potkávají spoustu zajímavých lidí, hlavně partu studentů provozujících na hradech historický šerm. Zdá se, že tohle léto o rytíře nouze nebude...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/6217/basnik-v-baglu-6217.jpg 4.2163

Básník v báglu 1.

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Básník v báglu

JointlieKat94

První komentář k teto knize jsem psala v roce 2017, asi jsem se stěhovala a po letech ji našla. Jako mladší jsem dostala tuto knihu a ani nevěděla, že bude nějaké pokračování.. Letos jsem si sehnala všechny díly s tím, že až nadejde čas, všechny si je dám najednou. Ten čas přišel. :) a já jsem šťastná, jako blecha.

Tři kamarádky se vydávají strávit týden prázdnin po Máchovo cestě, od Mělníka (mého rodného, jehož vykreslení zde opravdu nesedělo, a na konci knihy si myslím, že tu děvčata nechala věci :D ..) až po Bezděz a Máchovo jezero. Celou cestu je provází čtyři kluci a nějaká ta láska. :) v knize se toho dozvíme spoustu o básníkovi Máchovi, který i mě nejednou uchvátil, avšak tolik jsem toho o něm nevěděla. Jako malá jsem asi netušila, že holky projížděj můj kraj, který jsem v té době úplně neznala. Teď jsem šťastná vzpomínala na ta místa, která už mám dávno projetá- asi několikrát.

Díky za tuto knihu a navrácení do těch mladších let. :) zítra pokračuji druhým dílem.

HPmagor
19.02.2019

Skvělá oddechovka, pro toho kdo miluje K.H.Máchu

buldozer5
26.01.2018

Chápu, že se nám autorka snažila přiblížit Máchovu tvorbu, což se jí i docela povedlo, ale celkově mi kniha nic nepřinesla. Příběh je vlastně jenom o tom, jak se tři holky vypráví na výlet po Máchových stopách a potkají partu kluků, se kterými se potom sblíží. Nic pořádně zajímavého se tam ale nestalo, a když už to vypadalo, že se děj začíná rozjíždět, autorka tu napínavou část odbyla na jednu stránku a příběh se nezáživně ubíral dál.

JointlieKat94
08.08.2017

Jé, tuhle jsem četla několikrát, asi jako dvanáctiletá, nevím. Hrozně se mi příběh líbil. :)

bibi.r
19.06.2016

Skvělá knížka, která hned navnadí k návštěvě krásného kraje a přírody. A opravdu zlepší přístup k Máchovi, kterého nám ve škole opravdu velmi pečlivě znechucují.
Stejně jako spoustu jiných zajímavých a skvělých spisovatelů. Holt je málo češtinářů, kteří umí nadchnout.

natalie2171
01.01.2016

Tohle je kniha, kterou dokážu číst pořád a pořád dokola. Idea lásky mezi dvěmi mladými lidmi, přátelství.
Dokonce se dozvídáme něco o Máchovi a nechybí i ukázky, které mě donutily se do příběhu vžít.
Je to prostě příběh pro puberťáky, ale také nás něco naučí a já se k ní pořád ráda vracím. Fany a Kat jsou prostě úžasní a to s jakou něhou se vyvíjí jejich vztah! Občas mám nutkání je nějak postrčit, ale jen mě to utvrzuje v tom, že je to tak krásné

martiiinkajjj
30.12.2015

četla jsem jí jako puberťačka a byla jsem nadšená :) tahle knížka měla všechno lásku, tajemství a samozřejmě dýchala létem :) doporučuju nejen mládeži :)

tevanko
24.11.2015

Knihu jsem ve 14 letech naprosto milovala, prožívála jsem příběh hlavní hrdinky. A četla jsem ji několikrát. Kniha je čtivá a zábavná. Mám ráda i další díly, které již mě nezaujaly tolik, ale přesto mě bavily.

Mokrá náruč léta
Mokrá náruč léta