Básník v báglu

Vtipný letní příběh s patřičnou dávkou šílených dívčích nápadů, romantiky, lásky a dobrodružství o třech moderních holkách, ale i o poznání jednoho koutu krásných Čech. Vypráví o šestnáctiletých spolužačkách, které se rozhodly, že podniknou máchovské putování kokořínskými lesy přes zříceniny hradů až k Máchovu jezeru. Dívky během cesty prožívají veselé i horké chvíle, potkávají spoustu zajímavých lidí, hlavně partu studentů provozujících na hradech historický šerm. Zdá se, že tohle léto o rytíře nouze nebude...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/6217/basnik-v-baglu-6217.jpg 4.2180

Kniha Básník v báglu

Sasha001

K téhle knížce a vlastně k celé sérii jsem se vrátila díky jednomu z témat ve čtenářské výzvě. S odstupem let trochu naivní pubertální příběh, ale pořád mě to bavilo a pořád se mi líbí spojení romantiky s trochou literární historie. A jak Fany přenesla Máj do současnosti? To mě na tom od dětství bavilo snad nejvíc a stále mě to baví.

Hanncha

Březinová celou tuhle sérii vystřihla velmi bravurně. Kniha je čtivá, příběh zajímavý a poučení netlačí na pilu. Za mě super.

Knihomolka506
04.06.2021

Romanticko- humorný příběh pro dívky. Parta náctiletých puberťaček - spolužaček se chystá jít pěšky po stopách slavného básníka K.H. Máchy.
Vtipný příběh o poznávání, cestování minulostí, ale hlavně o osobním životě jednoho z nejslavnějších českých básníků . Vhodné akorát na léto a prázdniny ️

martineden
11.04.2021

Básník v báglu, to je opravdu Mácha! Myslím, že je to výborný nápad, jak poutavě přiblížit osobnost tohoto básníka nejen mládežníkům, ale zajímavosti najdou i znalí básníkova díla. Nechat promlouvat Máchu skrze současný příběh, bravo!

Amneris
01.04.2021

Knihu jsem poprvé četla asi ve 14 letech a teď jsem na sérii znovu narazila. Příběh o třech dívkách, které se vydají na prázdniny po stopách Karla Hynka Máchy a zažijí přitom i setkání s partou fajn kluků. Oblast kolem Máchova jezera mám moc ráda, takže se mi příběh moc líbil.

verka5083
30.03.2021

Pokud máte rádi oddechovou knihu a Máchu, tak je tahle knížka pro Vas ideální.

Jirikk
08.12.2020

Příjmné , milé oddychové, jiskřívé a ještě na mym oblíbeným Kokořínsku......

JointlieKat94
15.06.2020

První komentář k teto knize jsem psala v roce 2017, asi jsem se stěhovala a po letech ji našla. Jako mladší jsem dostala tuto knihu a ani nevěděla, že bude nějaké pokračování.. Letos jsem si sehnala všechny díly s tím, že až nadejde čas, všechny si je dám najednou. Ten čas přišel. :) a já jsem šťastná, jako blecha.

Tři kamarádky se vydávají strávit týden prázdnin po Máchovo cestě, od Mělníka (mého rodného, jehož vykreslení zde opravdu nesedělo, a na konci knihy si myslím, že tu děvčata nechala věci :D ..) až po Bezděz a Máchovo jezero. Celou cestu je provází čtyři kluci a nějaká ta láska. :) v knize se toho dozvíme spoustu o básníkovi Máchovi, který i mě nejednou uchvátil, avšak tolik jsem toho o něm nevěděla. Jako malá jsem asi netušila, že holky projížděj můj kraj, který jsem v té době úplně neznala. Teď jsem šťastná vzpomínala na ta místa, která už mám dávno projetá- asi několikrát.

Díky za tuto knihu a navrácení do těch mladších let. :) zítra pokračuji druhým dílem.