Básník v báglu

Vtipný letní příběh s patřičnou dávkou šílených dívčích nápadů, romantiky, lásky a dobrodružství o třech moderních holkách, ale i o poznání jednoho koutu krásných Čech. Vypráví o šestnáctiletých spolužačkách, které se rozhodly, že podniknou máchovské putování kokořínskými lesy přes zříceniny hradů až k Máchovu jezeru. Dívky během cesty prožívají veselé i horké chvíle, potkávají spoustu zajímavých lidí, hlavně partu studentů provozujících na hradech historický šerm. Zdá se, že tohle léto o rytíře nouze nebude...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/62_/6217/basnik-v-baglu-6217.jpg 4.2154

Básník v báglu (1.)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Albatros

buldozer5

Chápu, že se nám autorka snažila přiblížit Máchovu tvorbu, což se jí i docela povedlo, ale celkově mi kniha nic nepřinesla. Příběh je vlastně jenom o tom, jak se tři holky vypráví na výlet po Máchových stopách a potkají partu kluků, se kterými se potom sblíží. Nic pořádně zajímavého se tam ale nestalo, a když už to vypadalo, že se děj začíná rozjíždět, autorka tu napínavou část odbyla na jednu stránku a příběh se nezáživně ubíral dál.

JointlieKat94
08.08.2017

Jé, tuhle jsem četla několikrát, asi jako dvanáctiletá, nevím. Hrozně se mi příběh líbil. :)

bibi.r
19.06.2016

Skvělá knížka, která hned navnadí k návštěvě krásného kraje a přírody. A opravdu zlepší přístup k Máchovi, kterého nám ve škole opravdu velmi pečlivě znechucují.
Stejně jako spoustu jiných zajímavých a skvělých spisovatelů. Holt je málo češtinářů, kteří umí nadchnout.

natalie2171
01.01.2016

Tohle je kniha, kterou dokážu číst pořád a pořád dokola. Idea lásky mezi dvěmi mladými lidmi, přátelství.
Dokonce se dozvídáme něco o Máchovi a nechybí i ukázky, které mě donutily se do příběhu vžít.
Je to prostě příběh pro puberťáky, ale také nás něco naučí a já se k ní pořád ráda vracím. Fany a Kat jsou prostě úžasní a to s jakou něhou se vyvíjí jejich vztah! Občas mám nutkání je nějak postrčit, ale jen mě to utvrzuje v tom, že je to tak krásné

martiiinkajjj
30.12.2015

četla jsem jí jako puberťačka a byla jsem nadšená :) tahle knížka měla všechno lásku, tajemství a samozřejmě dýchala létem :) doporučuju nejen mládeži :)

tevanko
24.11.2015

Knihu jsem ve 14 letech naprosto milovala, prožívála jsem příběh hlavní hrdinky. A četla jsem ji několikrát. Kniha je čtivá a zábavná. Mám ráda i další díly, které již mě nezaujaly tolik, ale přesto mě bavily.

kamibe
04.11.2015

Také tuto knihu jsem četla jen proto, abych byla v obraze a věděla, co současná mládež ráda čte. Oceňuji nápad - spojení jakési vlastní tvorby na téma Máchova života s tím, že se čtenář dozví o Máchovi víc než ve škole. Nejspíš bych ji jako gymnazistka ráda četla. Teď už však to není můj nejlepší šálek kávy.

Roselunda 1928
02.11.2014

Taková jednoduchá knížečka, u níž jsem ze začátku nechápala tučně vytištěný příběh. Nakonec jsem se rohodla pro krásné tři hvězdičky. :)

Evus
29.09.2014

Před těmi X lety, kdy jsem jí četla, mě bavila. O to víc, že od tama pocházím a popis třeba "průjezdního" města Mělníka naprosto neodpovídá skutečnosti :D

barulina1
23.08.2014

Tahle knížka mě fakt moc bavila chtěla bych aby vyšel ještě třetí díl.Přečetla jsem oba dva díly ani nevím který byl lepší.:-DDProstě tři pubertačky na cestě

Mon12
27.05.2014

Odpočinkový dívčí román se čtivým dějem a skvěle začleněnými informacemi o Máchovi.

kiková
29.03.2014

Llibila se mi,zajimavy dej se zapletkou okolo spisovatele Machy a turistickeho vyletu tří pubertalnich kamaradek.Odpocinkove,cteni na leto:-)

katerinad
02.10.2013

četla jsem ji ještě na základce, a musím říct že to byla jedna z nejlepších dívčích knížek co jsem četla

evča09
30.06.2013

super knížka !! :D
všem holkám doporučuji.

pakoshka
22.05.2013

Pro puberťačky ideální kniha – pobaví se a navíc se doví něco o Máchovi!

Verousek
14.06.2012

Kniha se mi líbila, mělo to děj a navíc jsem se dozvěděla zase něco nového o Máchovi :) pro holky kolem 13-15 fajn knížka :)

Selekcaje
07.04.2012

Hezká kniha pro náctileté dívky:)

WEIL
13.08.2011

Je neuvěřitelné, kolik takových autorek a knih je schopen zdejší knižní trh absorbovat.

Jen jsem do knihy nakoukl a už jsem se zděsil...Stanilava Rudolfa na ně...