Řvi potichu, brácho

Jeremiáš je jiný. Žije ve světě, který má svá přísná pravidla, ve světě, kde každý den v týdnu má jinou barvu a kde jsou krajíce chleba kulaté. Se světem, v němž žije maminka se sestrou, si příliš nerozumí, nevyzná se v něm. Ale nevadí mu to, má přece ten svůj. Ostatním sice občas připraví horkou chvilku, ale ani milující maminka, ani dvouvaječné dvojče na něj nedají dopustit. Hlavně aby jim Jeremyho nedali do ústavu, to by nepřežily. Ivona Březinová citlivě, ale s nezbytným nadhledem vypráví příběh autistického chlapce a jeho okolí, které se s jeho poruchou musí dennodenně vyrovnávat. Knížka s výtečnými ilustracemi Tomáše Kučerovského dětem ukazuje, že s poruchou autistického spektra se dá žít a že nakonec je ze všeho nejdůležitější jako vždycky láska a dostatek porozumění....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/295842/rvi-potichu-bracho-tIu-295842.png 4.8278
Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Řvi potichu, brácho (2016)

Kniha Řvi potichu, brácho

chrastil

Knížka mě opravdu chytla za srdce. V rodině žádného člověka s autismem nemáme, dokonce ani nikoho osobně neznám. O tuhle problematiku se zajímám jako laik. Knížka je napsaná hezky, srozumitelně a opravdu je vhodná i pro starší děti, aby věděly a uvědomily si, že tito „divní lidé s autismem“, které s nimi chodí do třídy, mají stejné city a potřeby jako oni, kteří jsou „normální bez postižení“. Škoda, že nemůžu dát knížce v hodnocení 6 nebo více hvězdiček. Opravdu by si to autorka s ilustrátorem zasloužili.

adlenka

Přečtena za jeden den, takové knihy by měly patřit mezi povinnou četbu. Líbí se mi, že je v knize pohled na autismus z různých stran - matka, sestra, širší rodina, sousedé, spolužáci, učitelé, náhodní kolemjdoucí... a je zahrnuté celé široké spektrum reakcí, navíc dvojčata v náročném věku 14 let - slečna začíná mít zájmy i jinde a z kluka se fyzicky stává muž.
Láska a bezmoc, den co den.
Tak lidi - nesuďte dle prvního dojmu, nikdy nevíte! A buďte ochotni přeparkovat!

hanka33

Spisovatelka dokonale a velmi citlivě popisuje problematiku autismu. Kniha o dvojčatech a přesto je každé jiné. Chlapec trpící autismem a sestra, která na něj nedá dopustit. Kniha tuto problematiku nenásilně přiblíží a popíše dětem a mladistvým.

Janca13

Úžasná kniha, která mě chytla za srdce a asi už ve mně zůstane. Ani po přečtení si člověk není schopen úpně představit, jak náročný život s PAS je pro rodinu, ale i pro autisty samotné. Skvěle napsané z pohledu sestry, kterou jsem mimochodem obdivovala za její obětavost, která je u dnešní mládeže vzácná a pro většinu z nich něco divného a nepochopitelného.

Japade

Zajímavá kniha, líbila se mi.

nikikostadinova

Tak jsem se přes čtenářskou výzvu dostala k této knize, o které jsem neslyšela poprvé. A dost se mi to líbilo. Zajímalo mě jak autorka příběh zakončí a nebylo to úplně předvídatelné. Takže je to jedna z těch nejlepších knih pro mladé co jsem četla.

Péťa1950

Kniha nejen pro děti. Zajímavě přiblížené rozdíly v závažnosti autismu. Ti s lehčí formou dokáží ve společnosti žít, ale podle svých stereotypů a podmínek, které nejsou schopni měnit. Obdiv pro rodiny, kde je dítě s nejtěžší formou postižení.Tady je krásně vykreslený i sourozenecký vztah a láska k bratrovi a také láska matky k oběma dětem.Měli by si přečíst ti, kdo pracují s dětmi.

Prske

I když je kniha určena spíše pro dospívající děti, tak jsem byla příjemně překvapená, že i mě to zasáhlo a dost věcí jsem se dozvěděla. Klobouk dolů před všemi rodinami, které se rozhodnou svého člena s PAS nedát do ústavu a bojují s každodenními problémy sami.