Řvi potichu, brácho

Jeremiáš je jiný. Žije ve světě, který má svá přísná pravidla, ve světě, kde každý den v týdnu má jinou barvu a kde jsou krajíce chleba kulaté. Se světem, v němž žije maminka se sestrou, si příliš nerozumí, nevyzná se v něm. Ale nevadí mu to, má přece ten svůj. Ostatním sice občas připraví horkou chvilku, ale ani milující maminka, ani dvouvaječné dvojče na něj nedají dopustit. Hlavně aby jim Jeremyho nedali do ústavu, to by nepřežily. Ivona Březinová citlivě, ale s nezbytným nadhledem vypráví příběh autistického chlapce a jeho okolí, které se s jeho poruchou musí dennodenně vyrovnávat. Knížka s výtečnými ilustracemi Tomáše Kučerovského dětem ukazuje, že s poruchou autistického spektra se dá žít a že nakonec je ze všeho nejdůležitější jako vždycky láska a dostatek porozumění....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/295842/rvi-potichu-bracho-tIu-295842.png 4.8255
Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Řvi potichu, brácho (2016)

Kniha Řvi potichu, brácho

Prske

I když je kniha určena spíše pro dospívající děti, tak jsem byla příjemně překvapená, že i mě to zasáhlo a dost věcí jsem se dozvěděla. Klobouk dolů před všemi rodinami, které se rozhodnou svého člena s PAS nedát do ústavu a bojují s každodenními problémy sami.

avalonek

Krásná kniha.Vůbec nevíme,co prožívá rodina,ve které je autista..Není to jednoduchý život...Měli by jsme na to myslet,když se někde v okolí takový človíček pohybuje a chovat se k těm lidem slušně a ne jako blbci..Protože oni a ani lidé okolo těčhto lidí to nemají jednoduché..

Daniel2009

Tato kniha nemá jedinou chybu. Rychle se do děje vcítíte a zakousnete. Určitě doporučuji.

zuzana4291

Jak tuto knihu popsat, neuvěřitelně dobře napsaná, s úžasným příběhem, do kterého se člověk dokáže velmi rychle vcítit. Tato kniha nemá jedinou chybu.

Mateo67

A ještě by to chtělo další hvězdičky za ilustrace a hlavně barevné dělení knížky. Prostě působí na více smyslů a každý si v ní najde to “své”.

Mateo67

Hluboká poklona spisovatelce. Dokázat napsat knihu a zpracovat takovéto téma tak, aby bylo slyšet spadnout špendlík při několikatýdenní společné četbě 25 puberťáků, to se v dnešní době jen tak nepovede. I největší “tvrďáci” , i chroničtí odpírači jakýchkoli knih hltali děj dobrovolně až do konce. A vůbec nejde o to, zda je v knize vše přísně logické a domyšlené. Určité zjednodušení, vzhledem k tomu, komu je kniha primárně určena, je tady rozhodně na místě. Nemůžu jinak než plný počet*. Za sebe i za žáčky.

Sůvička4

Naprosto strhující příběh. Velmi uvěřitelně popsána nesmírná náročnost každodenního života s dítětem s PAS. Okolí musí být stále ve střehu a přesto nelze vše uhlídat a všemu předejít. Vedle toho jsou vyzdvihnuty i důvody, proč se dítěte s PAS nelze vzdát. Oceňuji i přiblížení rozdílu mezi nízko a vysokofunkčním autismem. Úplně si nedovedu představit, že je kniha určená 10letým, ale je možné, že sourozenci nebo děti, v jejichž třídě dítě s PAS je, díky ní dokáží víc porozumět jejich chování.

Netopyr07

Obdivuji rodiče, kteří zvládají své autistické děti. Obdivuji každého, kdo není "vykolejený" z lidí, kteří jsou duševně postižení a dokáží s nimi jednat normálně (v přátelské, nevyděšené rovině). Tento příběh, vlastně pro děti, mi dal vhled do problémů spojených s autismem (ne, že bych se s ním nesetkala naživo).