Řvi potichu, brácho

Jeremiáš je jiný. Žije ve světě, který má svá přísná pravidla, ve světě, kde každý den v týdnu má jinou barvu a kde jsou krajíce chleba kulaté. Se světem, v němž žije maminka se sestrou, si příliš nerozumí, nevyzná se v něm. Ale nevadí mu to, má přece ten svůj. Ostatním sice občas připraví horkou chvilku, ale ani milující maminka, ani dvouvaječné dvojče na něj nedají dopustit. Hlavně aby jim Jeremyho nedali do ústavu, to by nepřežily. Ivona Březinová citlivě, ale s nezbytným nadhledem vypráví příběh autistického chlapce a jeho okolí, které se s jeho poruchou musí dennodenně vyrovnávat. Knížka s výtečnými ilustracemi Tomáše Kučerovského dětem ukazuje, že s poruchou autistického spektra se dá žít a že nakonec je ze všeho nejdůležitější jako vždycky láska a dostatek porozumění....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295842/rvi-potichu-bracho-tIu-295842.png 4.7418
Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Řvi potichu, brácho, 2016

Kniha Řvi potichu, brácho

domihruzkova
03. listopadu

Kniha popisje příběh, který skutečně zažívají mnozí rodiče a sourozenci. Každý z nás jim jejich situaci může ulehčit tím, že budeme mít pochopení.

Vydrýsek

Děkuji p. Březinové za další knihu, která mi pomůže si uvědomit, že těžké dny s bráškou, mohou být ještě těžší. Uvědomit si s vděčností, že mám takového brášku a s takovou formou PAS jako má, a za jeho radost a lásku, kterou mi neopomíná neustále projevovat. :)
Jsem ráda, že kniha byla psaná z pohledu sestry.

kotatkoz

Nádherná knížka, krásně se čte a nenásilnou formou ukazuje jak může být úsměvný, ale hlavně těžký život s takovou poruchou (zmíněný autismus nebo asperger) - nejen pro onoho člověka, ale hlavně pro jeho okolí... Člověk by nejraději všechny tři (Remíka, Pamelu i maminku) objal a smekl před nima, nicméně až jednou někoho z "nich" potkáte na ulici, stejně si zas většina řekne, že ta máma je neurotická hysterka, co nezvládá svý dítě, dítě je nevychovanej spratek,... :( Jen víc takové osvěty a ještě víc síly rodinám, pro které je to každodenní chleba...

Allys

Veľmi zaujímavo napísaná kniha z pohľadu 14-ročného dievčaťa, ktoré má brata postihnutého ťažkou formou autizmu. Autorka citlivo a s nadhľadom poukazuje na problémy, ktoré trápia rodiny, kde sa takéto alebo podobné postihnutie vyskytuje. Kniha čitateľovi rozširuje obzory a môže mu pomôcť pochopiť veľa vecí, patrí k náučnejšej beletrii. Napriek tomu, že je príbeh určený pre deti a mládež, myslím, že je vhodný aj pre starších čitateľov. Veľmi sa mi páčili aj ilustrácie. Používanie zahraničných krstných mien v kombinácii s českými bolo trochu zvláštne (napr. Pamela, Robin, Jeremiáš, Fred, Zlata v jednom odstavci) . Inak je to kniha, ktorú sa oplatí prečítať.

inachisio

Díky této knize jsem pochopila, jak těžké to může rodina autisty mít. Krásně napsaná i zpracovaná, ale přišla mi trochu nedokončená. Pro děti a dospívající je to ale určitě vynikající knížka, která dokáže člověku živě ukázat, jak to chodí. Četla se sama.

ClariceL.

Líbí se mi forma, jakou je kniha napsaná hlavně pro mladé čtenáře. Oceňuji, že sourozenci jsou ve vyšším věku a autorce se podařilo docela přesně popsat nejen každodenní režim rodiny, ale také pocity, hlavně Pamely, která vlastně velmi brzy dospěla a stejně jako maminka a Remík to nemá vůbec lehké. Kniha není náročná , a byť by jsme my dospělí měli nějaké výhrady, je srozumitelně napsaná k tématu pro cílovou skupinu.
Dojalo mě to několikrát a obdivuji všechny, kteří mají vlastní zkušenosti s tímto trochu jiným světem. 4,5*

Aleh

jeremiáš má svůj svět. S nezměrnou láskou a nebetyčnou trpělivostí a laskavostí o něj pečuje jeho maminka a také sestra Pamela, jeho dvojče. Jeremiáš je středobodem zase toho jejich světa a za nic na světě by ho nechtěly dát do ústavu. Denně však naráží na tvrdou realitu života , jež jim přináší péče o autistického syna a bratra v jedné osobě. Pamela ve svých 14 letech ví, že kdyby nebylo Jeremiáše, byla by jiná. S bráchou předčasně dospěla. Jeho agresivita vůči svému okolí však stoupá. Jeremiáš potřebuje odbornou péči...
Příběh Ivony Březinové může pomoci a třeba i poradit rodinám s podobně postiženými dětmi, ale je určen i těm, kteří se s touto nemocí nikdy nesetkali a pomůže jim nahlédnou do složité problematiky péče o děti s autismem.

medlovice

Asi mám o autismu zkreslené iluze a autisti jsou pro mě tiché, neškodné osoby, žijící ve svém světě. Jeremiáš byl trucovitý a paličatý a obdivuju Pamelu jak silná dívka to je, že se o něj tak starala a pomáhala s ním.
Na knížku pro mládež dost náročné čtení , doplněné ilustracemi a velmi věrohodně napsáno. Možná, že se tu někdy objeví štítek zfilmováno, protože tato kniha si to zaslouží.

Půlnoční sny
Půlnoční sny