Jmenuji se Ester - Jsem gamblerka

Ester je dívka z početné rodiny, kde se sice všichni mají rádi, ale nikdo se o nikoho příliš nestará. Ester doma pociťuje nedostatek soukromí, a navíc se upne k myšlence mít vlastní peníze. Čím dál víc začne využívat kamarádského pohostinství rodinného přítele, majitele baru a herny, a od první nesmělé výhry se rychle propadá do závislosti na hracích automatech. Už ji nic nezastaví! 2. vydání Obálka Jozef Gertli Danglár...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/6426/holky-na-voditku-jmenuji-se-ester-6426.jpg 4.3390

Holky na vodítku

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno · Albatros (ČR)

Kniha Jmenuji se Ester - Jsem gamblerka

JancaMia

Krásně napsaný příběh o holce která to neměla lehké a v dobrém sklouzla ke zlému a kam až jí to zavedlo ..

Titina

Celý cyklus "Holky na vodítku" doporučuji všem dospívajícím dívkám.

adevis

Všechny knihy jsem četla v pubertě, kdy mi mohlo být asi tak 14 let. Dnes je mi o 12 let víc a napadlo mě, že se k nim vrátím. Tentokrát jsem příběhy vnímala jinak.
Knihy jsou psané ve dvou časech. První je čas minulý, který vypráví daná hrdinka. Píše ho formou deníku. Druhý je čas minulý, psán v er-formě z Bezděkovské léčebny.
Esteřin příběh je smutný, ale to jsou koneckonců všechny tři. Ester vyrůstá ve velké rodině v malém bytě. Má hodně sourozenců a ona je nejstarší. Snáší to velmi špatně a doma se cítí spíše jako “pomocná síla” než dcera. Proto utíká do baru, kde se skamarádí s majitelem a ten ji zaměstná tak, aby hrála na automatech... a vyhrávala. Při hraní potká Kristiána. Ester později zjišťuje, že je slepý. Zamilují se do sebe.
Ester s hraním nekončí a ani neskončí. Závislost se prohlubuje až je nucena se léčit právě v Bezděkovské léčebně.
Knihu hodnotím dobře, velmi rychle se čte, má méně než 150 stran. Jsem ráda, že jsem se k těmto knihám vrátila a doporučuji je všem náctiletým. Klidně i dospělým! Mrzí mě, že jsou tyto knihy tak málo známé.

nikikostadinova

Kniha je to dobrá. Příběh je výmluvný stejně jako Alice a Martina. I když nevím. S odstupem času si říkám, že ty dobré konce už jsou takové umělé. Se všemi se smíří, všichni odpustí. Ale na kráse knihy to neubírá. Hodnotím trošku méně než další dva příběhy, protože mi vyprávěním seděly více.

Slugterra

Velice poučná knížka. Rozhodně bych nechtěla být v Esteřině kůži a neuvěřutelně lituji těch, kteří skončili tak jako ona, jelikož to je opravdu strašná životní zkušenost. No, díkybohu, že to dopadlo tak jak to dopadlo. To byl opravdu pěkný konec.
Jinak u knihy jsem někdy pomalu ani nedýchala a říkala si jak je Ester pitomá, jenže zato víceméně nemůže, že?
V téhle knize bylo skvěle vyzdvihnuto to, že všechno k něčemu vede a je jen na nás, jak to skončí. Na nikom jiným. To my si píšeme vlastní příběh, ne někdo cizí ale jen my.

Doufám, že podobně na tom bude i druhý díl. Jak s koncem, tak celkově s příběhem. Tahle kniha se mi opravdu líbila. Byla napínavá, skvěle napsaná a někdy i opravdu napínavá. Za mě rozhodně 5* a doporučení.

Greena

Ester žije v rodině, ve které nikdy nebylo příliš peněz, ale dostatek lásky a taky tam bylo hodně sourozenců a málo času. Ester musí doma hodně pomáhat, ale to jí nikdy nevadilo. Také si pokouší sem tam něco vydělat, protože by si chtěla něco hezkého koupit. Příležitost se naskytne v herně, kde začne hrát na automatech jako placená hráčka, která má nalákat další hráče. Situace se Ester bohužel vymkne a začne být na hraní nezdravě závislá.
Ani láska k chlapci jí nezabrání skončit až v léčebně…

SimonaPrihodov
29.12.2018

Omlouvám se, ale tato kniha je jedna z nejhorších, kterou jsem kdy četla. Námět je celkem v pořádku, ale styl psaní mi nesedl. Také chci poukázat na některé nevhodné a nechutné části, které se tam chvílemi vyskytovaly. Četla jsem to na čtenářský deník a je mi líto, že to hodnotím takto špatně.

PetiJelinkova
09.12.2018

Pěkná, ale smutná knížka.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

závislost, narkomanie gamblerství

Ivona Březinová