Bílý tesák přehled

Bílý tesák
https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/8519/bmid_bily-tesak-jxX-8519.jpg 4 1849 1849

Ve vyprávění o osudech samotářského míšence psa a vlka vyjádřil autor své nejcennější myšlenky – víru v sílu života, přesvědčení o tom, že štěstí je neoddělitelné od věrnosti, s jakou dokážeme sloužit dobrým cílům.

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

White Fang , 1907


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bílý tesák. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (259)

papanoel69
předevčírem 5 z 5

Téhle knize jsem se dlouho vyhýbala, považovala jsem ji za dílo pro dospívající, a zatím ji nyní považuji za to nejlepší, co jsem od Londona četla - připomínalo mi to Strace a moře. Hluboké, citlivé, alegorické. A že je to přístupné i mladším, každý si v tom najde to své, je známka velikosti autora.

Jadla
04.06.2024 5 z 5

Četla jsem kdysi jako dítě. Silně na mě zapůsobil, hodně jsem Tesákův osud prožívala. Ale už je to dávno.
Teď za mnou večer s prosíkem přišel syn, že mu babička četla strašně dobrodružnou a napínavou a krásnou knížku a že by ji chtěl číst dál a jestli jí máme. A že je vážně skvělá a jestli jí nemáme, mohli bychom si ji koupit anebo půjčit nejlépe ještě ten večer v knihovně a hlavně ji číst dál. Šlo o Bílého tesáka a doma jsme ho měli. Takže čteme. Má to jedinou nevýhodu, že děti nechtějí zavřít oči a spát, chtějí jen, abych četla dál a dál. Aleluja.


cubeice
21.04.2024 5 z 5

Krásný a silný příběh, který vnímán nejen jako dobrodružství, ale i jako podobenství. O vůli k životu, o síle lásky, která někdy zvítězí i nad potřebou svobody nahrazena oddaností a věrností. I když někde v hloubi srdce bude stále plát jiskra touhy. Nikdy úplně nevyhasne, snad svým způsobem živena právě ohněm nejčistšího citu, kterého jsou schopny zvířata stejně jako lidé (kteří, také z evolučního pohledu byli, jsou a budou zvířaty - nikoliv bohy - často horšími než ti nejdivočejší zástupci přírody - z pohledu duchovního).

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Bílý tesák v seznamech

v Právě čtených30x
v Přečtených2 998x
ve Čtenářské výzvě216x
v Doporučených225x
v Knihotéce885x
v Chystám se číst380x
v Chci si koupit59x
v dalších seznamech23x