Bílý tesák přehled

Bílý tesák
https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/8519/bmid_bily-tesak-jxX-8519.jpg 4 1855 1855

Ve vyprávění o osudech samotářského míšence psa a vlka vyjádřil autor své nejcennější myšlenky – víru v sílu života, přesvědčení o tom, že štěstí je neoddělitelné od věrnosti, s jakou dokážeme sloužit dobrým cílům.

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

White Fang , 1907

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bílý tesák. Přihlašte se a napište ho.

HakuTheDeadBoi
14.07.2024 3 z 5

Můj velký hřích, že jsem nic od Londona nečetl do mých osmadvaceti let. Takových hříchů mám ale podstatně víc.

Bílý Tesák je neuvěřitelně čtivý příběh plný napětí, krutosti, bolesti, dobrodružství a přírody. Rozhodně to nebyl ztracený čas.

papanoel69
11.06.2024 5 z 5

Téhle knize jsem se dlouho vyhýbala, považovala jsem ji za dílo pro dospívající, a zatím ji nyní považuji za to nejlepší, co jsem od Londona četla - připomínalo mi to Strace a moře. Hluboké, citlivé, alegorické. A že je to přístupné i mladším, každý si v tom najde to své, je známka velikosti autora.

Jadla
04.06.2024 5 z 5

Četla jsem kdysi jako dítě. Silně na mě zapůsobil, hodně jsem Tesákův osud prožívala. Ale už je to dávno.
Teď za mnou večer s prosíkem přišel syn, že mu babička četla strašně dobrodružnou a napínavou a krásnou knížku a že by ji chtěl číst dál a jestli jí máme. A že je vážně skvělá a jestli jí nemáme, mohli bychom si ji koupit anebo půjčit nejlépe ještě ten večer v knihovně a hlavně ji číst dál. Šlo o Bílého tesáka a doma jsme ho měli. Takže čteme. Má to jedinou nevýhodu, že děti nechtějí zavřít oči a spát, chtějí jen, abych četla dál a dál. Aleluja.

Zatím zde není žádná související novinka.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Zfilmováno

Bílý Tesák (2002)