Bílý tesák

Ve vyprávění o osudech samotářského míšence psa a vlka vyjádřil autor své nejcennější myšlenky – víru v sílu života, přesvědčení o tom, že štěstí je neoddělitelné od věrnosti, s jakou dokážeme sloužit dobrým cílům.

https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/8519/big_bily-tesak-jxX-8519.jpg 4.51614
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

White Fang, 1907

Kniha Bílý tesák

danny_21
včera

Bílý Tesák byl povinnou školní četbou mého mládí a samozřejmě patřil mezi ty oblíbené kousky než klasická, nezáživná díla některých pisálků ze Sovětského svazu. Dobrodružství vlkopsa, kterého sledujeme na cestě od zrození v kanadské divočině, přes první lovecké úspěchy k setkání s Bohy až ke smíření s lidským pokolením v civilizovaných Spojených státech - 85 %

Ava365
předevčírem

Krásná kniha pro děti i pro dospělé.

janka2000

Řekla bych, že to je celkem drsná kniha pro děti. Ukazuje, co dokáže láska a co nenávist a touha po penězích.
V tomto vydání jsou úžasné ilustrace.

Snoopi

Poutavá kniha nejen pro děti, ale i dospělé.
Nepochybně patří do zlatého fondu dětské literatury snad už od doby svého vzniku.
Pro všechny, kteří se zajímají o drsný život v severské divočině, o vztah člověka k přírodě - ale i pro ty, kteří se nebojí snít.
Je znát, že autor vychází ze svých zkušeností: naprosto originálně a zcela věrohodně zachycuje krásu i krutost zdejší krajiny a s podivuhodným porozuměním proniká do mysli zvířete. Dívá se na svět očima Bílého tesáka a my sledujeme se zájmem a napětím jeho pouť od nenávisti k lásce. Bohové, tedy lidé, se pro něj nakonec stávají vším a neváhá pro ně i obětovat život.
Pro současné děti může být kniha až příliš plná "zbytečných" a nudných pasáží - ale právě díky nim nám autor prostředí dokonale přibližuje. Kdo má rád příběhy o zvířatech, cestu k této knize si určitě dokáže najít.

evineckY

...a o vlkovi mi nepiš, o tom ti napíšu já .
I když je to smutná kniha, konec je šťastný. Nádherné popisy přírody Aljašky, jak to umí Jack London. Žádný zlý člověk by neměl mít žádné zvíře, protože ne všechny se umí bránit, jako vlk

1Booklover

Upřímně mě že začátku kniha moc nebavila, jelikož obsahuje především popis/vyprávění o životě vlků.
Ke konci ovšem kniha začala mít napínavý děj, kdy jsem se nemohla odtrhnout od toho, co se nakonec stane s Bílým tesákem.

Ešína

Nejznámější dílo pana Londona mě bohužel nebavilo, nevím čím to je. Každopádně bych této knize ale dala ještě jednu šanci.

Doubravka1975

Nejznámější dílo Jacka Londona. Silný příběh o věrnosti vlka - psa k člověku, za každé situace. Na konci i slza ukápla.
Napadlo mě přísloví : Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá