Bílý tesák

Ve vyprávění o osudech samotářského míšence psa a vlka vyjádřil autor své nejcennější myšlenky – víru v sílu života, přesvědčení o tom, že štěstí je neoddělitelné od věrnosti, s jakou dokážeme sloužit dobrým cílům.

https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/8519/bily-tesak-tb2-8519.jpg 4.51493
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Colmillo blanco, 1907

Kniha Bílý tesák

kikidok
21. listopadu

Příběh fyzickém i psychickém vývoji smíšence vlka a psa, který si s nikým nerozumí a stejně ať někdy šťastně a někdy nešťastně žije svůj život. Od knihy jsem čekala pohádku a dostala jsem surový a velmi emotivní a poučný příběh, vyprávěný z pohledu vypravěče. Hodně poučných a velmi emotivních scén. Příběh o tom, jak těžké ale zdaleka ne nemožné je nechat se zkazit a znocu napravit. O tom, že láska není to stejně jako věrnost. O tom, jak se kdokoliv může snadno stát závislý na někom, koho ve skutečnosti nepotřebuje. Příběh k zamyšlení, zahřátí u srdce i na rozpoutání hněvu. Bylo tam prostě všechno. Bravo!

Avengersfan

To je nejlepší knížka kterou jsem četl ,je moc hezká.Doporučuji ????????

DuncanIdaho

Krásná sonda do psychologie a myšlení vlka. Četlo se to samo.

Zakon_smecky

Chtěla bych mít taky svého Bílého Tesáka, kterého bych ochočila. On by byl mým nejlepším kamarádem :)

kokrokr

Ano, Bílý tesák není člověk a nemůže jako člověk vnímat a cítit. Nechápu, co některým čtenářkám na tomto tvrzení vadí. Realita je ta, že Bílý tesák je divoká šelma, která při lovu zabijí, trhá zkrvavené syrové maso a hltá ještě teplé vnitřnosti ze svého úlovku. Tohle není domácí mazlík, co baští granule a psí konzervy. Tesák je nebezpečné zvíře, tvor reagující instinktivně a pokud je ohrožen zaútočí nebo uteče a je schopen zabít i člověka. Selekce je v přírodě neúprosná a pro šelmy platí zabij nebo pojdi hlady. Sám jsem četl tento dobrodružný román z drsného severu poprvé jako školák. Doufám, že i dnes školáky zaujme kouzlo romantického příběhu o Bílém tesákovi. Je třeba si občas přiznat, že civilizace okolo nás má slabou slupku a skutečný svět přírody je krutý a nelítostně pragmatický.

georginaa

Jako holka jsem četla hodně knih z knihovničky mých bratrů. Ani tento příběh se mi nevyhnul. Vniknutí do myšlení zvířat je odvážné a nemyslitelné, ale náznaky se dá předurčit jejich chování a přizpůsobit situaci. Bílý Tesák je velmi poutavý příběh a zanechá vzpomínku.

Karina_

Knihu jsem začala číst spíše z takové té povinnosti, je to přeci jen uznávaná klasika. Děj byl velmi krásný a některé momenty pro mě byly velmi dojemné, knihu jsem ovšem četla velmi dlouho a nemohla jsem se do knihy začíst, několikrát jsem se bohužel dokonce přistihla, jak jen slepě čtu, bez vnímání děje. Pointa a příběh určitě promyšlený a velmi krásný, ale styl psaní autora mi spíše nesedl, troufám si říct, že podle mého názoru je kniha zbytečně dlouho bez náhlých zvratů. Jsem ovšem tak trochu zkažená fantasy a sci-fi tvorbou, která se Bílému tesáku ani trochu nepodobá.

Roscata

Bílého tesáka jsem v dětství nečetla, po přečtení jsem za to ráda, a tak pořád nemůžu pochopit jak to může být něčí oblíbená kniha. Vadilo mi s jakou krutostí všechny lidské postavy vystupovali, a to i ty které nám byli představeny jako kladné. Skřípala jsem zuby, když autor neustále opakoval, že Bílý tesák není člověk a nemůže vnímat/cítit/prožívat stejné pocity jako člověk. Opravdu se mi to nečetlo dobře, a vůbec si nemyslím že tohle je dobrá kniha pro děti. Dočetla jsem jen proto, že mě zajímal osud Tesáka a jsem ráda že nakonec našel aspoň kousek štěstí.

Patnáctiletý kapitán
Patnáctiletý kapitán
Saeculum
Saeculum
Žut
Žut
Pětka  a prázdniny v maringotkách
Pětka a prázdniny v maringotkách