Bílý tesák

Ve vyprávění o osudech samotářského míšence psa a vlka vyjádřil autor své nejcennější myšlenky – víru v sílu života, přesvědčení o tom, že štěstí je neoddělitelné od věrnosti, s jakou dokážeme sloužit dobrým cílům.

https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/8519/big_bily-tesak-jxX-8519.jpg 4.51722
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

White Fang, 1907

Kniha Bílý tesák

Simona317

Pro ty, co milují zvířata, přírodu a dobrodružství je kniha jako stvořená. Četla jsem ji poprvé a oceňuji autora jak uměl psát tělem I duší. Chystám se i na další jeho díla:-)

Mira7
22.12.2022

Dostal jsem chuť na nějaké „zimní“ mluvené slovo. Padla volba na Bílého tesáka v podobě audioknihy. Proč se nepodívat na školní literaturu znovu. Je to stále hodně dobré, i když také dost kruté a neúprosné. To ale odpovídá prostředí a ději, který neztrácí nic na své kráse.

Hobitka
14.11.2022

(+ SPOILER) Překvapilo mě, jak moc je tahle knížka drsná. A hlavně, že si to o ní nepamatuju. Bílého tesáka jsem četla někdy na druhém stupni základky. Vím, že je to jedna z prvních knížek, která mě naprosto vtáhla a nemohla jsem se odtrhnout. Vybavuju si pasáž o štěněcím věku, a pak že tam Bílého tesáka někdo bil... Ale celou první ani pátou pasáž jsem vůbec nečekala :D
Jsem moc ráda, že jsem se do opětovného čtení po letech pustila. Užila jsem si to. A zírám, kolik příběhu se dá dostat z tak málo stránek...

heavy66
28.09.2022

Bílý tesák je jedním z nejkrásnějších příběhů o vztahu člověka a zvířete, a věčném koloběhu života. Jack London musel být v minulém životě psem nebo vlkem, jak jinak by dokázal vstoupit tak hluboko do jejich duše! A teď, sto let po své smrti, se možná znovu prohání po studených a zasněžených severských pláních, aby se jednou vrátil jako další nadaný spisovatel survival literatury!

Vivetkav
30.08.2022

Moc hezký příběh .. smutný emotivní a zároveň krásný

Hakate
23.08.2022

Krásný, dobrodružný, dojemný a emočně velmi silný příběh.
Stojí za přečtení a doporučuji nejen milovníkům zvířat.

Obelix15
23.08.2022

Oblíbená kniha mého dětství, rád se k ní občas vracím.

Janizoun
21.08.2022

Nádhera i po X letech. Moje další srdcovka a oblíbený spisovatel. Mám ráda všechny knihy od tohoto autora. V mém mládí jsem četla spoustu krásných knih, které jsou krásné dodnes. Četba pro všechny, pro mládež, pro dospělé, pro všechny generace. Doporučuji všem, koho se tato četba zatím nedotkla. Je to skvělá kniha, skvělý autor.