Ovšem

Ze života za kamerou. Bez filtrů. Bez scénáře. O všem. Ve sbírce osobních příběhů, básní a fotek sdílí Karel Kovář cestu obyčejného kluka z malého města, jehož život se během pár let otočil doslova vzhůru nohama. Od téměř idylického dětství, přes komplikované dospívání a tragikomické vztahy, až po budování kariéry na YouTube a smíření se se svou identitou. O stránce života, která byla důsledně skryta. O rodině a snaze zůstat sám sebou. O slzách smutku, štěstí a hlavně smíchu, protože toho není nikdy dost… Jednoduše o všem!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358527/big_ovsem-bOO-358527.jpeg 4.2757

Kniha Ovšem

Martina291086

Nikdy jsem kulturu YouTube a těchto tvůrců neprožívala. Nicméně před pár lety byl můj nejstarší syn doslova zažraný do Kovyho a já mu chtěla splnit přání. Kniha byla dárek k narozeninám a já se rozhodla ji předtím přečíst. Musím říct, že jsem na Kovyho změnila názor, protože před přečtením jsem si myslela, že je to jeden z těch blbci, co natáčí nějaká videa. Málokdy se mi stává, že se pletu. V tomhle případě se to stalo a já velice ráda uznávám, že jsem se mýlila.

_Brunetka_

Abychom si to vyjasnili, já nikdy nesledovala YouTube a ani nečetla knížky typu ,,Já, JůTuber 1,2..." (ani nevím, kolik jich ve skutečnosti je). Ale Kovy byl výjimka. To co z něj vyzařuje, jeho postoje k určitým věcem, on má prostě hodně inteligentní tvorbu. A proto, když jsem se dozvěděla,že napsal knížku, s její koupí jsem nezaváhala ani na sekundu. A musím říct, že to byla opravdu skvělá investice. Čte se to totiž samo. Stránky, na kterých jsou zachyceny velmi zajímavé myšlenky, mi doslova mizely pod rukama. Knížka je dokonce místy vtipná a to zvláště kvůli tragikomickým situacím, které se nám dějí dnes a denně. Co se mi však ještě dost líbilo, bylo to, že se tu Kovy zabývá problémy, které se většinou dotýkají nás všech. Já jsem se třeba našla v jeho problémech s akné. Knížku bylo však radost číst i kvůli hodně hezkým básničkám a fotkám. I coming out, který se zde objevil, si myslím, že by řadu lidí mohl inspirovat a nakopnout. A celé bych to asi završila tím, že mi dokonce během čtení ukápla i nějaká ta slza, nojo asi jsem cíťa. Tuhle inspirativní a krásnou knížku můžu teda rozhodně doporučit.

Hobitka

Na Kovyho videa se ráda občas podívám, a líbí se mi kam jeho tvorba na YouTube směřuje. U iPohádky jsme se pořádně nasmáli. A konečně došlo i na Ovšem, mladistvé memoáry :D A musím říct, že mě to bavilo tak, až jsem se místy smála nahlas :D
Některé kapitoly mě překvapily svou hloubavostí, citlivostí a nadčasovostí.
Celkově je knížka moc pěkně graficky zpracovaná, a dokonce jí nechybí ani látková záložka.

Pokud máte Kovyho tvorbu rádi, a chcete se o něm dozvědět něco víc, vřele doporučuji! :)

Jakožto dlouholetý fanoušek kovyho tvorby musím říct, že mi tato kniha udělala radost.
I tak nevím, jestli je ideální psát autobiografii ve 20 letech, mohlo toho postupem času být mnohem víc. 8/10

Radějka

Kovyho mám moc ráda a tato knížka se mi zkrátka trefila do nálady :)) Dala mi jiný pohled na spoustu věcí (např. jsem objevila krásu cestování). Skvělá kniha na oddech. Jsem moc ráda za přečtení :)

midone

Hodnotím po zhruba roce od přečtení. Moc mi toho tedy v hlavě neutkvělo, a to bude asi ten problém. Když čtěte životopisnou knihu, která by zároveň měla být inspirací/motivací, neměly by vám alespoň nějaká slova zůstat v hlavě? Klidně to můžeme svést i na mou mizernou paměť, ale stejně si myslím, že slova "neurazí, nenadchne" budou na to ta pravá.

AngeliS

Kovyho mám samozřejmě na ytb scéně ráda. Podcast také. V podsatě jsem s ním vyrostla, žejo. :)
Knihu jsem četla ale prostě jen proto, že jsem ji u kamaráda viděla. Očekávání teda nulové. Jenomže, v knize jsem toho moc nového nenašla. Je fajn, že se tam asi vypsal z pocitů a problémů s orientací. To může být pro někoho (věřím) fakt důležitý.

majda00

Asi nejsem cílová skupina a vzhledem k hodnocení mi to tu přijde jen jako fanouškovská základna. Kovyho mám ráda, ale kniha mě spíše zklamala. Přišlo mi to celé takové nucené, nepřirozené a bohužel mi tam jsou nesympatické i některé názory, což je samozřejmě v pořádku. Ale jako celek mi kniha nepřijde nijak zvlášť vyjímečná.