Ovšem

Ovšem https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358527/bmid_ovsem-bOO-358527.jpeg 4 823 196

Ze života za kamerou. Bez filtrů. Bez scénáře. O všem. Ve sbírce osobních příběhů, básní a fotek sdílí Karel Kovář cestu obyčejného kluka z malého města, jehož život se během pár let otočil doslova vzhůru nohama. Od téměř idylického dětství, přes komplikované dospívání a tragikomické vztahy, až po budování kariéry na YouTube a smíření se se svou identitou. O stránce života, která byla důsledně skryta. O rodině a snaze zůstat sám sebou. O slzách smutku, štěstí a hlavně smíchu, protože toho není nikdy dost… Jednoduše o všem!... celý text

AngeliS
26.01.2022 3 z 5

Kovyho mám samozřejmě na ytb scéně ráda. Podcast také. V podsatě jsem s ním vyrostla, žejo. :)
Knihu jsem četla ale prostě jen proto, že jsem ji u kamaráda viděla. Očekávání teda nulové. Jenomže, v knize jsem toho moc nového nenašla. Je fajn, že se tam asi vypsal z pocitů a problémů s orientací. To může být pro někoho (věřím) fakt důležitý.

majda00
17.01.2022 2 z 5

Asi nejsem cílová skupina a vzhledem k hodnocení mi to tu přijde jen jako fanouškovská základna. Kovyho mám ráda, ale kniha mě spíše zklamala. Přišlo mi to celé takové nucené, nepřirozené a bohužel mi tam jsou nesympatické i některé názory, což je samozřejmě v pořádku. Ale jako celek mi kniha nepřijde nijak zvlášť vyjímečná.

zirafinec
04.01.2022 5 z 5

Úžasná kniha. Nevím, jestli by mě zaujala, pokud bych Kovyho neznala. Ale jako Kovyho fanynce mě kniha nadchla a přečetla jsem ji asi za dvě hodiny. Zkráceně Love it!

Lenka2533
01.01.2022 5 z 5

Kovy je úžasný mladý kluk. Mám ho opravdu strašně ráda, takže jsem si hrozně chtěla tuto knížku přečíst. A byla skvělá. Pobavila, dojala... Zkrátka byla nádherná. Jestli Kovyho máte rádi, tak si jí přečtěte :)

Mosula
27.12.2021 3 z 5

Žádný literární skvost to není, vtipy působí trapně a nuceně, ale Kovy je sympaťák a zjistila jsem, že věříme v životě ve stejné věci. Graficky je knížka moc pěkně zpracovaná. Kovyho fanoušci a náctiletí z knihy budou určitě nadšení, pro dospělého čtenáře je to taková jednohubka do vlaku - pokud to chcete dočíst, doporučuju nebrat si s sebou nic jiného.

Elulilinka1
21.12.2021 5 z 5

Na Ovšem jsem se dlouho chystala - a konečně jsem si ho přečetla! Musím říct, že mě hrozně potěšily četné fotky z Kovyho dětství (a i jiné dokumenty). Knížka se četla úplně sama, nemám jí co vytknout. Dozvěděla jsem se hodně zajímavých i zábavných informací. Doporučuji (nejen Kovyho fanouškům️).

NikolaJ.
12.12.2021 5 z 5

Ke knížce jsem se vrátila po asi třech letech a musím říct, že se mi líbila asi ještě více, než když jsem ji četla poprvé. Kovyho styl psaní je mi moc sympatický a připadá mi neuveritelně čtivý. Smála jsem se a dojímala, dokonce jsem si i něco odnesla. Spousta věcí se změnila, ale Kovy je pořád ten můj nejoblíbenější youtuber, jakým byl jak před třemi, tak i před osmi lety.

leny.wood
05.12.2021 4 z 5

Příjemná oddychovka, která pobaví a má v sobě i mnohá ponaučení. Škoda některých do očí bijících pravopisných chyb, ale rozhodně to nepředčí dobrý pocit ze čtení.

Liss93
26.11.2021 5 z 5

Ač mi není ještě 30, tak nejsem správnou cílovou skupinou youtuberů. Nikdy jsem žádného nesledovala, považovala jsem to za ztrátu času. O Kovym jsem slyšela, že je prý jeden z těch rozumných a chytrých, ale jeho tvorbu jsem zatím neviděla. A co se týče (auto)biografií, tak ty také nejsou můj žánr. Naštěstí Ovšem není dlouhá, je proložená fotkami a obrázky, kapitoly jsou krátké a popisy událostí jsou podle konkrétní situace buď stručné a nebo naopak rozvětvené, ale nikdy do unylých a předlouhých souvětí a nudných popisů. Doufám, že Kovy zůstane tak milým a upřímným člověkem jakým je v téhle knize a možná se i na pár jeho videí kouknu, ať vím, co ty mladé bere :D

Makkys
02.11.2021 5 z 5

Kovyho sleduji ráda a jeho knížku jsem si chtěla přečíst už dlouho a díky knižní výzvě sem se na ni konečně vrhla. A musím říct že to bylo skvělé čtení. Nejen že jsem se u toho zasmála, ale něco zajímavého jsem se o Kovym dozvěděla. Knížka je doplněná fotografiemi a je to pěkně a čtivě napsané. A co musím vypíchnout jsou básničky ty se mě moc líbili. Knížku jsem měla za den přečtenou. Pokud máte tvorbu Kovyho rádi tak mužů knížku doporučit.

hnilda3
31.10.2021 5 z 5

Četlo se to příjemně. Nikdy jsem Kovyho nějak nesledovala, ale přišel mi rozumný. Je vidět, že to je normální kluk :).

Kara28
15.10.2021 3 z 5

Kniha se četla dobře, stránky rychle ubíhaly, ale přišla mi zmatená a vlastně mi ani nic moc nepřinesla.

Arkagas
19.09.2021 5 z 5

Kovyho jsem objevila až díky dceři, která mi ukázala jeho video úlovky z wattpedu a od té doby jsem ho začala sledovat trošku víc. Ne, není mi 15, ani 17, je mi skoro 33, ale musím smeknout, protože videa která jsem náhodně projela na yt mluví sama za sebe - Kovy už není ten mladej puberťák, co se snažil zaujmout, ale má svou vlastní základnu, do které patří i dospělí. Jeho videa - hlavně ta cestovatelská mě vážně baví, sleduju ho na instagramu, protože je tam spoustu zajímavých podmětů a hlavně mi přijde, že i přesto, kolik lidí má kolem sebe a jak je nyní "slavnej", zůstává sám sebou. Ostatně vedl hodinový rozhovor s Dalajlámou, spolupracuje s Jankem z Honest guide a celkově mě jeho tvorba prostě baví. Knížka sama o sobě není nijak literárně převratné dílo, je to spíš soubor vzpomínek a ucelení života, doplněná skvělými rodinnými fotkami, ke kterým je výborný komentář. Důležité je totiž se nevzdávat - viz soutěž s bramborou a obrázek vesmíru. Moc mě potěšila kapitola o jídle, kde Karel píše, že je jedno jakou máte postavu, že je mu jedno, jestli jsou jeho přátelé tencí, tlustí, malí, vysocí nebo širocí, protože přátelství je o hodinách strávených nad jídlem, o stovkách vypitých čajů, káv a piv.. a je to tak.
Dalo by se říct, že v s ním souhlasím vlastně ve všem. Je to sice záležitost na max. 2 hodinky čtení, ale velmi příjemná.Díky Kovy :)

Pavla79
08.09.2021 3 z 5

Přiznám se, že dětství a až moc časté přímé řeči bych klidně vynechala, ale přerod v dospělého, pohodového muže, cestování a básně se mi líbili moc. Něco, jako je na základce povinná četba, doporučila bych na střední povinné sledování Kovyho. :)

Nifgai
14.08.2021 3 z 5

Knížka se četla sice dobře a rychle, ale přišla mi trochu zmatená.

Nikol2110
18.07.2021 5 z 5

Krásné napsána kniha, která se rychle četla. Jakmile člověk zacal cist, tak se nemohl odtrhnout. Bylo popisováno jeho dětství, zazitky z cestování a vlastně jeho zacatky. Pro mě to není žádný YouTuber, ale člověk co už v tak málo letech má spousty zážitku ze zahraničí ale také rozhovoru (viz Dalajláma). Doporučuji všem, co odsuzují mladé lidi proslavené internetem.

PanTydlitát
29.05.2021 5 z 5

Nádherně napsaná kniha, protkaná množstvím vtipných pasáží. Kovy dokáže i obyčejně nehumorným situacím vdechnout humor, a za to smekám oba své klobouky.

ReziEngli
27.05.2021 4 z 5

#audiokniha - Kovyho jsem sledovala na youtube jednu dobu hodně, hltala jsem každé video, které vydal. Ale po letech už můj zájem o něj dost opadl. Ale na Audiolibrixu jsme narazila na to, že jeho kniha OVŠEM vyšla i v audiu a že ji sám namluvil. Jelikož plním audioknižní výzvu a je tma právě bod - Audiokniha namluvená autorem, řekla jsem že to zkusím. Můj oblíbený youtuber a zároveň splněný bod ve výzvě, proč ne. Knížka je zajímavá, fanouškům Karla přinese spoustu zajímavostí z jeho života. Nemám, co bych knize vytkla.

Malíček
23.05.2021 3 z 5

Kniha se četla velmi dobře, styl psaní je nenáročný a kniha hezky plyne pod rukama. Na druhou stranu musím ale říct, že příběh je sice fajn, ale určitě jsem z něj nebyla nijak extrémně nadšená. Neurazí, nenadchne, možná lepší průměr?

SherlyMoony
13.05.2021

Bylo zajímavé přečíst si o soukromých příbězích a historkách Kovyho. Toto byla vlastně první knížka ze života nějaké české známé osobnosti, kterou jsem četla.

Kniha je velice pěkná, určitě doporučuji!