Venny345 Venny345 komentáře u knih

Nástrahy zubařského křesla Nástrahy zubařského křesla Agatha Christie

Tak tato detektivka mi úplně nesedla... ano byla jsem napjatá až do konce, ale s napětím stoupala i moje zmatenost. S přibývajícími jmény jsem měla trochu problém. Ale to není nic závažného. Možná jsem prostě nechtěla stále "dávat pozor ". Jinak je to klasická výborná Agatha. Vždy mě dostanou myšlenkové pochody Poirota.
Vzhledem k tomu, že mám za sebou již vícero knih od této spisovatelky, tak mohu říci, že má i lepší knihy.

19.06.2019 3 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Úžasně nadčasové dílo! Svědčí o tom i fakt, že jsem se vždy upřímně od srdce zasmála. Poněkud pomalejší rozjezd byl postupně zapomenut a nechala jsem se strhnout Katuškou a jejími promluvami. Mimochodem, doufám, že nejsem sama, kdo si ze začátku pletl Gremia a Grumia...:)

15.06.2019 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Já vlastně ani nevím, co říct...
Příběh jsem prožila společně s Violkou, téměř jsem slyšela tu prvorepublikovou hudbu, ten marš, na který pochodovali vojáci a celkově její atmosféru. Když jsem četla o Birkenau, byla jsem téměř v deliriu. Ten pocit, když jsem se byla podívat na těch místech, kde doktor Smrt páchal ta zvěrstva... dodnes mě mrazí. Jak jen mohl?! Copak v něm nebyl ani kus lidský?!
Violčin válečný příběh byl ten nejlepší, co jsem si zatím přečetla... zároveň mi přes listy papíru předával neskutečnou sílu a motivaci překonat jakoukoli nástrahu, neb nebude větší, než ta, co musela překonat Violka.
Pevně věřím, že se tam nahoře se všemi potkala.

12.06.2019 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Poprvé v životě musím konstatovat, že film je prostě lepší. Kniha se četla rychle a dobře, nicméně občas jsem se trochu nudila. Také jsem čekala, že se budu smát, až se budu za břicho popadat, jako u filmu. To se však nestalo.
Ano tato kniha byla trochu bizarní, ale zároveň na ní něco je.

05.06.2019 2 z 5

Relikvie mrtvých Relikvie mrtvých Ariana Franklin (p)

Tento díl mě zklamal. Na začátku jsem si říkala, že po průměrném druhém díle, musí přijít zase něco velkého. Ale nepřišlo. Opět jsem se ztrácela ve jménech. Zápletka mi též nevyhovovala. Pevně věřím, že poslední díl zachrání celou sérii.

31.05.2019 2 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Pokaždé když dočtu knihu, jež se týká koncentračních táborů, mám o čem přemýšlet. Každý příběh, těch statečných, co zažili k. tábor je vzácný. Tento byl jedním z nich. Bohužel musím konstatovat, že celkově mě kniha začala bavit až na posledních 30 stranách. Často jsem se přistihla, že vůbec nejsem vtažená do děje, což byla škoda. Přislo mi, že příběh občas ztrácel napětí a byl to spíše holý popis. Konec mě vzal za srdce, ale to je vše.

20.05.2019 3 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Tato kniha mi připomínala houpačku... jednou dole jednou nahoře. Chvílemi jsem se nemohla odtrhnout a chvílemi jsem myslela, že usnu nudou...
Oproti prvnímu dílu jsem nebyla tak moc vtažená do děje, a když došlo na rozuzlení, tak se bohužel nedostavil "wow efekt"..
Za mě tedy průměr, ale i tak se pustím do 3. dílu.

17.05.2019 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Právě jsem zaklapla tuto knihu. A čekám, jestli ve mně bude nějak doznívat. Nic moc se neděje...
Samozřejmě Laleův příběh byl emotivní a silný, tak jako každý příběh přeživších z koncentračních táborů. Původně jsem to nechtěla dělat, ale můj mozek nedbal protestů a neustále srovnával tuto knihu s jinými s podobnou tématikou. Z mého srovnání tato kniha nevyšla jako vítěz.
Existují knihy, jež popisují Osvětim daleko barvitěji.
Celkově se mi kniha líbila, bylo to něco originálního a nového, nicméně žádnou stopu ve mně nenechala.

07.05.2019 3 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Já nemám slov! Při dočítání se ze mě stala fontána emocí. Doteď mě z toho závěru, jenž mi vehnal slzy do očí, mrazí. Neustále se v duchu k této hře vracím a přemýšlím o ní.
Veliká poklona panu Čapkovi! Děkuji za toto dechberoucí dílo, na které nikdy nezapomenu!

03.05.2019 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Nadčasovost nebyla Molièrovi cizí. Komedie o lakomci Harpagonovi je stále aktuální. Kde se dnes neřeší peníze?
Teď už ale k mému postřehu; knížku jsem měla za chvíli přečtenou, neb mě bavila a typ humoru mi sedl. Dalo by se říct, že to byla jedna z "odpočinkovějších" komedií, ale to jí ani trochu neubírá na prestižnosti a chvále.
Takže určitě putuje na můj maturitní seznam. ;)

02.05.2019 4 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Na počátku příběhu jsem vůbec nevěděla, která bije. Doufám, že nejsem jediná, kdo měl zmatek ve všech postavách? :)
Každopádně ihned po prokousání se začátkem, přišel zlom, na který jsem již netrpělivě čekala. Tento zlom mi zaručil potěšení z knížky až do konce.
Středověká Cambridge byla výborně popsaná a připadala jsem si jako bych tam žila. A co zápletka? Výborný nápad, ale zároveň jsem měla pořádný strach. Když potom přišlo rozuzlení, tak jsem napětím, kdo bude vrah, málem praskla.
Celkově tedy knihu hodnotím velmi pozitivně a přečtu si pokračování.
A pokud vám na začátku přijde nesrozumitelná, tak zkuste ještě chvíli počkat, vše se brzy vyjasní, jako slunce zpoza mraků. :)

30.04.2019 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Na Inferno jsem se těšila velmi dlouhou dobu! Mé srdce zaplesalo, když jsem otevřela tuto knihu a nechala se jí naprosto pohltit. A pak mi to došlo! Potřebovala jsem další "brownovku" jako Dante svou Beatrici a Vergilia. Zápletka spojená právě s Dantem Alighierim mi opravdu sedla. Výborně zpracovaný děj, který odsýpal. Dan Brown už má čestné místo v mě knihovně. Doporučuji všem!

17.04.2019 5 z 5

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Úplně nevím, jak bych se měla vyjádřit k této knize. Mé pocity jsou smíšené. Chvílemi jsem se nemohla odtrhnout a chvílemi jsem se hrozně nudila. Jako celek však byla kniha dobře propracovaná a originální! Napoleonovu dobu mám ráda, proto mě bavil historický podtext.
Občas mi zůstával rozum stát nad Désirée a jejími rozhodnutími, ale to už je vedlejší a nemá na moje hodnocení vliv. ;)

07.04.2019 4 z 5

To byla tak milá knížka. Jednotlivé krátké příběhy mě přiměly zamyslet se nad maličkostmi, které denně přehlížím. Díky panu Fulghumovi jsem se naučila nad věcmi přemýšlet jinak, hlavně více pozitivně. A to je právě poselství této knížky, alespoň podle mě. :)

24.03.2019 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Další originálně zpracovaný příběh z dob druhé světové války. Byla to první kniha, jež jsem četla, odehrávající se z pohledu malého, nicnetušícího chlapce. Ale to mi právě v knize vůbec nesedělo. 3/4 knihy byly víceméně o Brunově životě, který mě moc nezaujal.
Konec... ten byl opravdu smutný a asi jej ještě dlouho nedostanu z podvědomí. Závěrem bych tedy ráda řekla, že už jsem přečetla jiné knihy s válečnou tematikou, které byly daleko lepší. Tato kniha však na ně neztrácí mnoho.

20.03.2019 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Paráda! Naprostá pecka! Příběh Marka Watneyho mi přišel tak reálný a to nejen díky věcnému popisu všech chemických reakcí, fyzikálních dějů a technických věcí. Ano uznávám, že jsem byla občas úplně mimo, ale to mi vůbec nevadí.
Bavil mě Markův nadhled a sarkasmus, prostě jako z jiné planety.
A konec? Do poslední chvíle netušíte...
Jednoduše tahle kniha je jedna z nejlepších na Zemi i na Marsu. :)

10.03.2019 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Po této geniální knize jsem sáhla zcela dobrovolně, žádná povinná četba. A musím říct, že jsem nešlápla vedle. Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se do příběhu vžila, ale po pár stranách mě kniha pohltila.
Ještě teď ve mně doznívají všechna přikázání napsaná na stěně farmy...

06.03.2019 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Poněkud pomalu rozvíjející začátek mi plně vynahradil bezkonkurenční konec! Myslela jsem si, že po přečtení některých knih od Agathy už budu mít vždy hned od začátku jasno, kdo je vrahem. Jak jsem se zase zmýlila! Ani tentokráte se mi vraha nepodařilo určit. Nu což, Hercule Poirot ze mě asi nebude.
Výborná četba. :)

04.03.2019 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Já jsem ten Láďův humor a ironii už potřebovala jako sůl! Kniha mě bavila, stejně tak jako její mladší sestry, se kterými jsem už měla tu čest. Pokud si chcete přečíst vtipnou a originální knihu plnou úsměvných příhod a zároveň malých zamyšlení nad životem a světem, tak určitě nesáhnete vedle! Ba právě naopak. :) Již teď se těším na Ladislavovu 4. knihu.

26.02.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Když jsem se dostala na konec tohoto příběhu, tak bylo ráno. Probouzející se obloha měla fialovou až trochu narůžovělou barvu. Klid...
Dostal se ke mně vskutku silný příběh malé sladké Liesel. Chuť mi však vždy upravila nějaká ta ironická poznámka vypravěčky. Ano donutilo mě to zamyslet se nad vším, co mám a v jakém blahobytu si žiji. Jedinečný román, moc se mi líbil styl psaní autora. Mám pouze jednu výtku - prostředek knihy byl velmi zdlouhavý a vůbec nemusel být tak obsáhlý, často se věci i opakovaly, ale odměnou pro mě byl závěr, ten se povedl!

15.02.2019 4 z 5