Labyrintem smrti

Vykladačka smrti - thriller odehrávající se v Anglii 12. století - se stal bestsellerem. Neudivuje, že se na pultech knihkupectví objevuje další detektivní příběh s hlavní hrdinkou Adélií, středověkou lékařkou ze Salerna. Té, která dokázala rozřešit hrůzný případ vraždění dětí, zabránil král Jindřich II. vrátit se zpět na Sicílii, neboť si chce ponechat mimořádně schopnou vyšetřovatelku ve svých službách. Pro ni to ovšem není dobrá zpráva - žena lékařka, navíc s nemanželským dítětem, to nemá ve středověké Anglii zrovna lehké. Znovu však dostává příležitost prokázat svůj neobyčejný talent. Je totiž otrávena králova milenka Rosamunda. Hlavní podezření padá na královnu, Eleonoru Akvitánskou. Adélie je povolána biskupem Rowleym, aby se pokusila prokázat královninu nevinu. Ještě nikdy se neocitla ve větším ohrožení. Vrah se pohybuje na svobodě a královna má za sebou celou armádu příznivců, kteří jsou odhodláni bojovat proti Jindřichovi. Ledový zimní vítr a kruté mrazy Adélii pátrání nijak neulehčují. Musí se prodrat nejen složitým labyrintem obklopujícím Rosamundinu věž, ale také rozluštit záhadu mrtvé a zmrzlé ženy, která se nachází uvnitř......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44953/big_labyrintem-smrti-UDy-44953.jpg 4.3333

Dobrodružství lékařky Adélie 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , Jota

The Death Maze, 2008

Kniha Labyrintem smrti

Adapa

První díl jsem nečetl, dostal jsem se až k tomuto druhému. Od začátku mi to připadalo tak zvláštně napsané, prvních několik stránek neustále odkazující na minulý velký příběh, na minulý díl… Docela to nudilo.
Když se knížka konečně rozjela, přišla zase najednou nuda a naivita. Pak zase přišel rozjezd a zase nuda. Postavy se chovají naprosto nelogicky, chaoticky. Přišlo mi, jak kdyby knížku psala ne jedna spisovatelka, ale více autorů.
Lékařka Adélie vyšetřuje postupně dvě vraždy, čekal jsem u toho nějakou gradaci, napětí. Hlavně když kolem umírali ostatní. Ale to napětí tady chybělo. A přesně jak dole píše Dominika2111, rozuzlení bylo tak nějak „mimochodem, udělal to tenhle“.
Takže za mne nuda, po dalších dílech této lékařky sahat již nebudu.

Jenny055

Mám rada historické detektívky, ale táto ma akosi neoslovila. Myslím, že tretí diel čítať nebudem.

J0hn

Historické detektivky mám rád a hlavní hrdinka se cítí být ztělesněním logiky, rozumu a pokroku uprostřed středověkého tmářství. Potud je vše v pořádku. Bohužel od tohoto ideálu se autorka dost často (a zřejmě nevědomky) odvrací. Od rozumu k ženské intuici a od historické detektivky k románu pro ženy. V některých pasážích jsem dokonce nabyl pocitu, že čtu spíše knihu pro děti. Což je škoda, protože co se týká vyšetřování zločinu a popisu středověkých reálií byla kniha zábavná. Bohužel ty zábavné části byly utopeny v nudné a z mého pohledu až iritující omáčce okolo.

gad

Přiznávám, že sérii čtu na přeskáčku a trochu jsem si na styl autorčina psaní musel zvykat. Toto byla má druhá kniha v pořadí a byl jsem spokojenější než s Vrahovou modlitbou. Opět se mi líbily historické údaje i když příběh samotný je fiktivní a jak autorka v dovětku dodává, využila jen díru v historických pramenech a popustila trochu uzdu své fantazii. A opět kladně hodnotím slovníček na konci knihy. Velice mě oslovuje Adélin styl myšlení, její svobodomyslnost, náboženská tolerance a neochota pochopit rozdílný přístup ke vzdělání mužů a žen.
A nyní otevírám první díl série Vykladačku smrti, takže, jak doufám, pochopím řadu souvislostí.

Iluska85

Opět perfektní, těším se na 3. díl série o Adélie

Awča
17.12.2021

Příběh zavede čtenáře blíže ke královně, což byla velmi pozoruhodná osobnost, ráda jsem si o ní našla další seriózní informace. Vůbec celá doba byla zajímavá a náročná, jsem moc ráda, že jsem v ní nežila, k obvinění z čarodějnictví mívaly ženy velmi blízko.
Čtení mě bavilo, i když stějně jako u předchozího dílu měla kniha některé pasáže, které byly zdlouhavější.

Evina74
14.10.2021

Kniha poslouchaná jako audiokniha. Bohužel nikde nemohu sehnat další namluvené díly. Určitě si je tedy přečtu.

Belanna
22.09.2021

Stejně jako první díl i tento mě nezklamal. Je psán ve stejném duchu, i naivita Adélie je tu nedotčena. K tomu trochu intrik, lásky, detektivní zápletka a je tu velmi čtivá a poutavá knížka.