Labyrintem smrti

Vykladačka smrti - thriller odehrávající se v Anglii 12. století - se stal bestsellerem. Neudivuje, že se na pultech knihkupectví objevuje další detektivní příběh s hlavní hrdinkou Adélií, středověkou lékařkou ze Salerna. Té, která dokázala rozřešit hrůzný případ vraždění dětí, zabránil král Jindřich II. vrátit se zpět na Sicílii, neboť si chce ponechat mimořádně schopnou vyšetřovatelku ve svých službách. Pro ni to ovšem není dobrá zpráva - žena lékařka, navíc s nemanželským dítětem, to nemá ve středověké Anglii zrovna lehké. Znovu však dostává příležitost prokázat svůj neobyčejný talent. Je totiž otrávena králova milenka Rosamunda. Hlavní podezření padá na královnu, Eleonoru Akvitánskou. Adélie je povolána biskupem Rowleym, aby se pokusila prokázat královninu nevinu. Ještě nikdy se neocitla ve větším ohrožení. Vrah se pohybuje na svobodě a královna má za sebou celou armádu příznivců, kteří jsou odhodláni bojovat proti Jindřichovi. Ledový zimní vítr a kruté mrazy Adélii pátrání nijak neulehčují. Musí se prodrat nejen složitým labyrintem obklopujícím Rosamundinu věž, ale také rozluštit záhadu mrtvé a zmrzlé ženy, která se nachází uvnitř......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44953/labyrintem-smrti-UDy-44953.jpg 4.3297

Dobrodružství lékařky Adélie 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány
Vydáno, Jota

The Death Maze, 2008

Kniha Labyrintem smrti

Bubo19
25.10.2020

Stejně jako první díl se mi kniha četla dobře, dozvěděla jsem se nové informace o životě ve 12.století v Anglii a vlastně i v dalších částech Evropy. Jen bych stejně jako u Vykladačky smrti občas některé popisy událostí trošku zkrátila.
A upozornění pro ty, kteří by chtěli číst sérii od 2.dílu. Autorka sice lehce naznačila základní informace týkající se hlavních hrdinů, ale bohužel i trošku zmínila první případ a údaje, které bych před čtením detektivky zrovna vědět nechtěla.

Nočnípták
14.09.2020

Opět bezvadná detektivka ze středověku. Líbila se mi dokonce ještě víc než Vykladačka smrti. Na knihách o lékařce Adelii se mně líbí nejen detektivní zápletka, ale i popis života v Anglii 12.století.
Drobné překlepy v textu mně sice vadily, ale za ty autorka nemůže.

babystar
31.08.2020

Další střípek do mozaiky anglické historie konce 12. stol. Děj bych vyjádřila slovy písničky: "Kujme pikle, pikle kujme obvyklé i neobvyklé....". Zajímavý je pohled na živost v klášterním hospodářství i na rozmařilém dvoře královny Eleonory Akvitánské. Je vidět, že autorka fandí Jindřichovi a prostému životu původních obyvatel. Jen už začínám být alergická na Adéliino "feministické" rozjímání.

juliesze
17.08.2020

Výborné prostředí středovké Anglie zmítající se v politických bojích a intrikách. Velice zajímavě vykreslené dobové prostředí, kde lze čtenáře zaujmout historickým podkresem doby, intrikami a charakterem postav nebo samotnými způsoby života obyčejných lidí. Strašně se mi líbí důraz na to, že pokud si ženy nehrály na hloupé, byly považovány za čarodějnice. To už pak musely být velmi moudré, aby postupovaly jako Adélie a přechytračili ostatní. Líbí se mi důraz na to, jak silně církev ovlivňovala život obyčejných lidí. A i ta zápletka vlastně byla velmi chytlavá. JEdnu hvězdičku ubírám za to, že bylo relativně brzo prokouknutelné, kdo byl viníkem a vrahem.

MichellePixie
23.06.2020

Za mě správně a jedinečně napsaná středověká detektivka, je vidět, že autorka má ve věcech přehled. Příběh je zajímavý, postavy mají velmi dobře promyšlené charaktery. Navíc se dozvídáme více o životě před námi, jak věci vlastně fungovali, jaké postavení měli ženy ve společnosti, a jak těžké bylo se lišit od ostatních. Ani chvíli jsem se nenudila, knihou jsem příjemně proplouvala, ale přesto jsem chtěla číst dál a dál. Navíc se s Adélií naprosto ztotožňuji, jak v názorech, tak v reakcích na situace. Určitě doporučuji.

Boby17
07.09.2019

Mrtvá králova milenka a situace hrozící opětovně rozpoutat v Anglii občanskou válku znovu přivedly Adélii do smrtelného nebezpečí a tentokrát byl v sázce i život její dcery. Mráz se sypal prakticky z každé stránky a já knížce dávám 4,7*, takže zaokrouhluji na plný počet.

Pjater
16.06.2019

Skvělé pokračování úžasné série. Doporučuji.

kaja77
06.06.2019

Jaksi se mi ta kniha táhla...uf natrapila jsem se, ale dočetla jsem.to s tou kočkou na začátku si autorka mohla fakt odpustit.vrazdy lidí mi nepřišly tak děsne,jako ta ubohá kočka.kazdopadne první díl se mi líbil víc.