Labyrintem smrti

kniha od:

Labyrintem smrti https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44953/bmid_labyrintem-smrti-UDy-44953.jpg 4.2 359
Koupit Koupit eknihu Bazar

Vykladačka smrti - thriller odehrávající se v Anglii 12. století - se stal bestsellerem. Neudivuje, že se na pultech knihkupectví objevuje další detektivní příběh s hlavní hrdinkou Adélií, středověkou lékařkou ze Salerna. Té, která dokázala rozřešit hrůzný případ vraždění dětí, zabránil král Jindřich II. vrátit se zpět na Sicílii, neboť si chce ponechat mimořádně schopnou vyšetřovatelku ve svých službách. Pro ni to ovšem není dobrá zpráva - žena lékařka, navíc s nemanželským dítětem, to nemá ve středověké Anglii zrovna lehké. Znovu však dostává příležitost prokázat svůj neobyčejný talent. Je totiž otrávena králova milenka Rosamunda. Hlavní podezření padá na královnu, Eleonoru Akvitánskou. Adélie je povolána biskupem Rowleym, aby se pokusila prokázat královninu nevinu. Ještě nikdy se neocitla ve větším ohrožení. Vrah se pohybuje na svobodě a královna má za sebou celou armádu příznivců, kteří jsou odhodláni bojovat proti Jindřichovi. Ledový zimní vítr a kruté mrazy Adélii pátrání nijak neulehčují. Musí se prodrat nejen složitým labyrintem obklopujícím Rosamundinu věž, ale také rozluštit záhadu mrtvé a zmrzlé ženy, která se nachází uvnitř...... celý text

Série:

Dobrodružství lékařky Adélie 2.


Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Historické romány

Vydáno: , Jota
Originální název:

The Death Maze , 2008


více info...

Komentáře (75)

Komentáře 75 Recenze 2

m2056
m2056
05.09.2023 3 z 5

Další kniha v serii ale asi se čekalo o malinko více autorka nás minule více potěšila příběhem. Teď mě to přišlo o malinko více natažené ale dá se to číst.

adorjas
adorjas
20.03.2023 3 z 5

Táto časť mi prišla oproti prvej časti, taká nejaká pritiahnutá za vlasy s tým labyrintom a všetkým. Napriek tomu, ďalšia pátavá historická kniha.


BlackBlade
BlackBlade
07.01.2023 3 z 5

(Audiokniha). Příběh lékařky ve středověké Anglii pokračuje zhruba rok dva po první knize, ale zápletka a řešení za mě už nedosahuje na jedničku. Nicméně jsem to doposlouchal a jako oddechovka se to dalo.

Adapa
Adapa
30.05.2022 2 z 5

První díl jsem nečetl, dostal jsem se až k tomuto druhému. Od začátku mi to připadalo tak zvláštně napsané, prvních několik stránek neustále odkazující na minulý velký příběh, na minulý díl… Docela to nudilo.
Když se knížka konečně rozjela, přišla zase najednou nuda a naivita. Pak zase přišel rozjezd a zase nuda. Postavy se chovají naprosto nelogicky, chaoticky. Přišlo mi, jak kdyby knížku psala ne jedna spisovatelka, ale více autorů.
Lékařka Adélie vyšetřuje postupně dvě vraždy, čekal jsem u toho nějakou gradaci, napětí. Hlavně když kolem umírali ostatní. Ale to napětí tady chybělo. A přesně jak dole píše Dominika2111, rozuzlení bylo tak nějak „mimochodem, udělal to tenhle“.
Takže za mne nuda, po dalších dílech této lékařky sahat již nebudu.

Jenny055
Jenny055
29.03.2022 3 z 5

Mám rada historické detektívky, ale táto ma akosi neoslovila. Myslím, že tretí diel čítať nebudem.

J0hn
J0hn
20.03.2022 3 z 5

Historické detektivky mám rád a hlavní hrdinka se cítí být ztělesněním logiky, rozumu a pokroku uprostřed středověkého tmářství. Potud je vše v pořádku. Bohužel od tohoto ideálu se autorka dost často (a zřejmě nevědomky) odvrací. Od rozumu k ženské intuici a od historické detektivky k románu pro ženy. V některých pasážích jsem dokonce nabyl pocitu, že čtu spíše knihu pro děti. Což je škoda, protože co se týká vyšetřování zločinu a popisu středověkých reálií byla kniha zábavná. Bohužel ty zábavné části byly utopeny v nudné a z mého pohledu až iritující omáčce okolo.

gad
gad
13.03.2022 4 z 5

Přiznávám, že sérii čtu na přeskáčku a trochu jsem si na styl autorčina psaní musel zvykat. Toto byla má druhá kniha v pořadí a byl jsem spokojenější než s Vrahovou modlitbou. Opět se mi líbily historické údaje i když příběh samotný je fiktivní a jak autorka v dovětku dodává, využila jen díru v historických pramenech a popustila trochu uzdu své fantazii. A opět kladně hodnotím slovníček na konci knihy. Velice mě oslovuje Adélin styl myšlení, její svobodomyslnost, náboženská tolerance a neochota pochopit rozdílný přístup ke vzdělání mužů a žen.
A nyní otevírám první díl série Vykladačku smrti, takže, jak doufám, pochopím řadu souvislostí.

Iluska85
Iluska85
15.01.2022 5 z 5

Opět perfektní, těším se na 3. díl série o Adélie

Awča
Awča
17.12.2021 4 z 5

Příběh zavede čtenáře blíže ke královně, což byla velmi pozoruhodná osobnost, ráda jsem si o ní našla další seriózní informace. Vůbec celá doba byla zajímavá a náročná, jsem moc ráda, že jsem v ní nežila, k obvinění z čarodějnictví mívaly ženy velmi blízko.
Čtení mě bavilo, i když stějně jako u předchozího dílu měla kniha některé pasáže, které byly zdlouhavější.

Evina74
Evina74
14.10.2021 5 z 5

Kniha poslouchaná jako audiokniha. Bohužel nikde nemohu sehnat další namluvené díly. Určitě si je tedy přečtu.

Belanna
Belanna
22.09.2021 5 z 5

Stejně jako první díl i tento mě nezklamal. Je psán ve stejném duchu, i naivita Adélie je tu nedotčena. K tomu trochu intrik, lásky, detektivní zápletka a je tu velmi čtivá a poutavá knížka.

Dominika2111
Dominika2111
26.01.2021 2 z 5

Mohla to byt skvela kniha, ale pripadala mi tak trochu sucha. Rozuzleni bylo tak nejak "mimochodem, udelal to tenhle". Hezky se to rozjelo, ale gradace moc nebyla.

Opatov
Opatov
26.01.2021 4 z 5

Druhý díl. Stejná úroveň. Velmi dobře napsáno a stejně jako v prvním díle určitá naivita při rozuzlení celého příběhu.
Ale jinak opět velmi dobrý námět a zápletka.
Určitě si přečtu další 2 díly. Bohužel k napsání dalších už diky osudu nedošlo ...

Bubo19
Bubo19
25.10.2020 4 z 5

Stejně jako první díl se mi kniha četla dobře, dozvěděla jsem se nové informace o životě ve 12.století v Anglii a vlastně i v dalších částech Evropy. Jen bych stejně jako u Vykladačky smrti občas některé popisy událostí trošku zkrátila.
A upozornění pro ty, kteří by chtěli číst sérii od 2.dílu. Autorka sice lehce naznačila základní informace týkající se hlavních hrdinů, ale bohužel i trošku zmínila první případ a údaje, které bych před čtením detektivky zrovna vědět nechtěla.

Nočnípták
Nočnípták
14.09.2020 5 z 5

Opět bezvadná detektivka ze středověku. Líbila se mi dokonce ještě víc než Vykladačka smrti. Na knihách o lékařce Adelii se mně líbí nejen detektivní zápletka, ale i popis života v Anglii 12.století.
Drobné překlepy v textu mně sice vadily, ale za ty autorka nemůže.

babystar
babystar
31.08.2020 4 z 5

Další střípek do mozaiky anglické historie konce 12. stol. Děj bych vyjádřila slovy písničky: "Kujme pikle, pikle kujme obvyklé i neobvyklé....". Zajímavý je pohled na život v klášterním hospodářství i na rozmařilém dvoře královny Eleonory Akvitánské. Je vidět, že autorka fandí Jindřichovi a prostému životu původních obyvatel. Jen už začínám být alergická na Adéliino "feministické" rozjímání.

juliesze
juliesze
17.08.2020 4 z 5

Výborné prostředí středovké Anglie zmítající se v politických bojích a intrikách. Velice zajímavě vykreslené dobové prostředí, kde lze čtenáře zaujmout historickým podkresem doby, intrikami a charakterem postav nebo samotnými způsoby života obyčejných lidí. Strašně se mi líbí důraz na to, že pokud si ženy nehrály na hloupé, byly považovány za čarodějnice. To už pak musely být velmi moudré, aby postupovaly jako Adélie a přechytračili ostatní. Líbí se mi důraz na to, jak silně církev ovlivňovala život obyčejných lidí. A i ta zápletka vlastně byla velmi chytlavá. JEdnu hvězdičku ubírám za to, že bylo relativně brzo prokouknutelné, kdo byl viníkem a vrahem.

MichellePixie
MichellePixie
23.06.2020 5 z 5

Za mě správně a jedinečně napsaná středověká detektivka, je vidět, že autorka má ve věcech přehled. Příběh je zajímavý, postavy mají velmi dobře promyšlené charaktery. Navíc se dozvídáme více o životě před námi, jak věci vlastně fungovali, jaké postavení měli ženy ve společnosti, a jak těžké bylo se lišit od ostatních. Ani chvíli jsem se nenudila, knihou jsem příjemně proplouvala, ale přesto jsem chtěla číst dál a dál. Navíc se s Adélií naprosto ztotožňuji, jak v názorech, tak v reakcích na situace. Určitě doporučuji.

Boby17
Boby17
07.09.2019 5 z 5

Mrtvá králova milenka a situace hrozící opětovně rozpoutat v Anglii občanskou válku znovu přivedly Adélii do smrtelného nebezpečí a tentokrát byl v sázce i život její dcery. Mráz se sypal prakticky z každé stránky a já knížce dávám 4,7*, takže zaokrouhluji na plný počet.

Pjater
Pjater
16.06.2019 4 z 5

Skvělé pokračování úžasné série. Doporučuji.

kaja77
kaja77
06.06.2019 3 z 5

Jaksi se mi ta kniha táhla...uf natrapila jsem se, ale dočetla jsem.to s tou kočkou na začátku si autorka mohla fakt odpustit.vrazdy lidí mi nepřišly tak děsne,jako ta ubohá kočka.kazdopadne první díl se mi líbil víc.

Venny345
Venny345
17.05.2019 3 z 5

Tato kniha mi připomínala houpačku... jednou dole jednou nahoře. Chvílemi jsem se nemohla odtrhnout a chvílemi jsem myslela, že usnu nudou...
Oproti prvnímu dílu jsem nebyla tak moc vtažená do děje, a když došlo na rozuzlení, tak se bohužel nedostavil "wow efekt"..
Za mě tedy průměr, ale i tak se pustím do 3. dílu.

haki34
haki34
17.05.2019 3 z 5

!!! možné SPOILERY !!!
Mno...jak začít ? takže..po prvním díle jsem chtěla, ať je druhý klidnější...a taky ať je vražda méně drsná - žádné děti, prosím !!! takže tohle se mi splnilo..Rosamunda budiž, ale ten klid - resp. místy skoro nuda !! v ději mě trochu zklamal... upřímně, celá zápletka mně nebavila, smrt chudáka Talbota k Kidlingtonu mě taky celkem nezaujala, (že by na jeho vztahu s Emmou chtěla hlavně ukázat to utrpení žen a jejich omezená práva ? při nemožnosti zvolit si ženicha končící v domluvených sňatcích, často bité znásilňované ?...jinak to nevidím , a klidně bych jejich linku oželela...ale nevadí, jdeme dál...
Vztah JIndřicha a Eleonory - nevím, jak tomu opravdu v historii bylo, autorka lehce nastíní historické souvislosti v "doslovu" na konci knihy, ale tady mám občas pocit, že čtu o dvojici celebrit z bulváru .
Z Adélie se nám stala hyperúzkostná matka, do toho se zmítající mezi láskou k Rowleymu, potřebě muže, sexu a zároveň si namlouvající, že nejpotřebnější je její práce...a při všech těch stescích a obavách se pravidelně dokáže jako lusknutím prstů ihned odosobnit a nadšeně se věnovat stádiím rozkladu mrtvoly..hmmm...fascinující hlavní hrdinka.
Nepochopila jsem nutnost ustavičných přesunů, (klášter, Wormhold, znova klášter, znova Wormhold), řeka, mráz, spousta dějě mi přisla nelogická...po prvním napínavém díle zklamání...
Rowley - rychle skáčoucí z role svatého muže, důstojného biskupa - do role otce, milence, válečníka a muže...a stejně rychle kolísají Adéliiny city.
Vztah Adeline a Rowleyho se opravdu posunul, minimálně o jedno dítě, jsem zvědavá, zda se posune ještě o jedno dál...:D :D a co se malé Allie týká, trochu mě udivuje, že Adeline, na ty doby pokrokově hygieny a prevence infekcí dbalá, se nepozastavuje nad tím, že své dceři předžvýkává potravu ..a nejen ona, ale i Gylta...

no zhrnu to, zasněžená krajina asi vypadala hezky. Klášter v zimní krajině, včetně bruslení - taky hezké. Klášterní život, drobnosti typu ledárna - přibližující nám dobové fungování, fajn. Ale celkově, tento děj a příběh mně moc nezaujal..takové všechno jakoby nasilu našroubované, aby to do sebe nějak zapadlo..místy chyby (třeba hned na začátku - zmínka o tom, že Adélie před rokem řešila záhadu mizejících dětí v Cambridge...ehmn, už jen jaksi z logiky věci - jelikož s Rowleym počali dítě po Cambridge, dítě má nyní 9m, před rokem to nemohlo být ani náhodou...ale to jsou malé věci, nebudeme hnidopich :P.)
Adélie je taková nějaká rozpolcená a nevyhraněná...Dakers a její černá magie - taky jsem čekala něco víc...nicméně, autorce dám ještě šanci a určitě zkusím další díl série !!

jaroiva
jaroiva
19.01.2019 4 z 5

No, líbilo se mi to, ale oproti prvnímu dílu už to bylo pro mě spíš slabší. Do třetího se nejspíš v dohledné době pouštět nebudu.
Jestli nečtete postupně, doporučuji spíš Vykladačku smrti.

Modrina
Modrina
17.01.2019 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem. Takto volnomyšlenkářská Adélie by v té době rozhodně dlouho nepřežila, ale i přes tuto výhradu se mi knížka hodně líbila a okamžitě jsem sáhla po další. :)

A pokud si chcete přečíst něco o Eleonoře Akvitánské, skvělá je Zajatá královna (https://www.databazeknih.cz/knihy/zajata-kralovna-261303).

Ctenar1202
Ctenar1202
12.01.2019 5 z 5

Skvely a krasne zpracovany pribeh.

ferda16
ferda16
20.09.2018 5 z 5

Mě tato série baví! Autorka skvěle vykresluje historii. Je to další napínavý příběh se zajímavou zápletkou. Jinak velmi chmurná doba, ve které se příběh odehrává, mě baví a líbí se mi!

gigi77
gigi77
22.08.2018

Vůbec mi nesedí styl ... těžko se mi čte, mnoho historických slovních výrazů, občas zasazena současná ryze hovorová perla, k tomu přiškrcený nádech humoru ... jakoby se autorka snažila odlišit od ostatních a předčít jiná historická díla svým zvláštním stylem. Na mě to nefunguje. Vzdávám to, nebudu dočítat.

Vercutka
Vercutka
08.07.2018 4 z 5

Detektivní zápletka nic moc, ale stejně mě to bavilo číst. Jdu shánět třetí díl.

petunkav
petunkav
26.06.2018 3 z 5

Na knihu jsem se těšila (první díl se mi líbil moc), ale bohužel jsem trochu zklamaná. Buď jsem ji četla ve špatné době nebo je opravdu trochu málo zajímavá, málo vtáhne do děje. Dost rozvláčná, málo poutavá... no prostě pro mě jen za tři hvězdy. Přečíst se určitě dá, to určitě ano. Ale žádný velký dojem po přečtení nemám.

karolina7748
karolina7748
24.12.2017 4 z 5

A mně se to líbilo, ikdyž ostatní díly byly určitě o něco lepší,ale i tak je to moje oblíbené čtení tyhle středověké detektivky.

evask
evask
29.10.2017 3 z 5

Když jsem konečně dospěla k rozuzlení, už jsem zapomněla, kdo je kdo. Taky se snažím ignorovat, jak Adélie stále zdůrazňuje, že nevěří v žádného boha. Tím se chce vlichotit dnešnímu modernímu čtenáři?

Dousabel
Dousabel
22.09.2017 3 z 5

Druhý díl mě trochu zklamal. Adélie tady neměla moc prostoru ke svému lékařskému umění, ale i detektivní zápletka mi přišla hodně upozadněna. Navíc mi celou dobrou půlku knihy chyběl biskup :) Přečíst se to dalo, ale mohlo to být kratší.

evickakyticka
evickakyticka
02.08.2017 2 z 5

Tuto knihu jsem tak dlouho odkládala, až jsem ji nedočetla. Začátek mě nebavil, potom ten labyrint, ten se dal. No a pak už jsem se nemohla začíst, oko četlo, ale mozek text nezpracovával. Škoda. První díl byl super, četla jsem i třetí, bohužel tento nedám.

Nakonec jsem knize dala ještě jednu šanci a bohužel jsem se utvrdila v tom, že je to nejslabší díl ze série. Dočteno, ale nebavilo.

moudivlacek
moudivlacek
12.06.2017 5 z 5

Také velmi zajímavý díl, i když musím přiznat, že první se mi líbil víc. Zde je zase novinka - amputace ruky vojáka a hlavně labyrint. Moc se mi líbilo vysvětlení rozdílu mezi labyrintem a bludištěm.
A i když král Jindřich je velmi svérázná postava, má mé sympatie, protože to nebyl žádný zpátečník a měl rád pravdu.
Rozhodně budu v této sérii pokračovat dále.

Schamila
Schamila
11.06.2017 4 z 5

Také dobré, ale první lepší, i tak byla zde bravurně vykreslena historie, bylo i napětí a bezva zápletka. Ještě mám před sebou dva díly - už se těším. Prostě historie a napětí, to je bezva spojení pro mne....

IHT
IHT
21.05.2017 4 z 5

Srovnam-li prvni a druhy dil teto (zatim) tetralogie, tak prvni jsem si uzil vice. Mozna za to mohou realie (fakt nemam rad zimu). Mozna ale i vetsi(?) mira feminismu v tomto dile - prijde mi, ze si hlavni postava vice stezuje na nedostatek uznani pro zeny a vice se navazi do "sexistickych prasat". Hlavne behem bloudeni labyrintem - tam mi to prislo az otravne. Celkove je vsak pribeh moc prima, rozuzleni prekvapive a ja uz se tesim na dalsi dily :)

Lenka40
Lenka40
18.01.2017 4 z 5

I druhý díl s lékařkou Adélíí byl moc pěkný. Opět nám Ariana Franklinová předvedla , jak umí dobře psát . Zápletka perfektní celá kniha se velice dobře četla a hlavně rychle . Nejvíce se mi ale líbí , jak mě spisovatelka vždy dokáže překvapit , tím jak do děje vsune postavu , od které by jste až do konce nečekali ,že je záporná. Určitě si přečtu i Relikvii mrtvých a Vrahovu modlitbu.

aannyy
aannyy
03.01.2017 4 z 5

I když normálně historii moc nemusím, Adélii jsem se neubránila. Možná bych trochu zkrátila některé pasáže, takže 4 hvězdičky.

Jordyz
Jordyz
23.12.2016 4 z 5

Možná se mi krapet víc líbil první díl, ale to nic nemění na faktu, že to je krásná kniha, plná děje, zajímavá.... a doporučuju :-)