Deník Bridget Jonesové

Deník Bridget Jonesové

V roce 1995 se na stránkách britského Independentu objevil deník svobodné třicátnice Bridget Jonesové, které dělají starosti hlavně vlastní váha, příjem kalorií, kariérní postup a „citové vydírání“ ze strany mužského pohlaví. Nikdo tehdy netušil, kam to tento literární text dotáhne. Neuplynuly ani tři roky a z Deníku Bridget Jonesové se stala přímo kultovní kniha. Deník, jehož pisatelka bývá nazývána „Adrianem Molem v ženské podobě“, vedl po několik měsíců žebříček nejprodávanějších titulů na britském knižním trhu a v roce 1997 získal prestižní cenu British Books Award za nejlepší knihu roku. Deník Bridget Jonesové nečekaným způsobem změnil život svobodných žen kolem třicítky, kterých jen v Británii žije více než milion, a k jeho obdivovatelům se dnes hrdě hlásí i někteří poslanci Dolní sněmovny, jejichž literární vkus se v posledních letech radikálně změnil....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/7818/denik-bridget-jonesove-7818.jpg 3.81016

Bridget Jones (1.)

Bridget Jones´s Diary (1996)

Literatura světová, Humor, Pro ženy
Vydáno:, Aurora

agatha2

Kdysi dávno, když kniha u nás vyšla poprvé, jsem si ji hned musela přečíst a moc se mi líbila. Ale uběhlo již mnoho let od té doby a já se ke knize nyní vrátila a uznávám, není to žádný zázrak. Stokrát více se mi líbí v tomto případě film a už u něj asi zůstanu. Knihu již potřetí s největší pravděpodobností za dalších dvacet let číst nebudu.

Vendulik

Velice průměrná kniha. Těšíla jsem se na knihu plnénou nápěti, ale vesměs to byly jen bláboly.

bookcase

Čas od času si dávám opáčko. Baví mě pořád, i když s postupujícím věkem ji vnímám trochu jinak. Každopádně její matka mi leze na nervy pokaždé.

Julinka679

Já se bavila! Bridget je prostě jedním slovem trhlá. Daniel se mi moc nelíbil ale Mark Darcy s véčkovým svetrem a vtipnými ponožkami na začátku taky ne. Bridget evidentně nemá nouzi o chlapy ale ani o trapasy. Samozřejmě nechybí ani nějaké to drama v podobě její "trhlé" matky - vážně nevím, po kom to ta Bridget má :D
Za mě pohodové čtení, které máte za chvilku přečtené, u kterého se zasmějete a budete Jonesové přát její happyend :-)

Nomia

To co ve filmové verzi funguje a dokáže působit vtipně, tak oproti tomu v knižní verzi skřípe. Bridget mě velmi často spíš iritovala. Tři hvězdičky, ale notně k tomu přispěl idol dívčích srdcí, pan Darcy.

Rea1307

Popravdě, kniha mě moc nebavila. Ne, že by byla napsaná špatně. Jsem ráda, že jsem si jí přečetla. ALe nebyl to můj šálek kávy..

janyska13

Nechápu, že jsem tuto knihu nečetla už dříve. Brzy půjdu pro další díly do knihovny.

GaleW
26.12.2017

V tomhle případě mě mrzí, že jsem nejdřív viděla film, který nemá chybu. V jeho světle, bohužel, knížka nemůže mít plný počet hvězdiček. Filmoví tvůrci udělali celkem dost změn oproti knižní předloze a výjimečně to bylo ku prospěchu věci. Kdybych byla četla román dřív, možná by to dopadlo jinak. Ale i tak jsem se místy smála z plna hrdla!

vendysantos
03.12.2017

Super kniha i film, vtipné, hlavně když Bridget popisuje své neúspěšné vztahy a diety. Opravdu jsem se bavila.

karolina94
24.11.2017

Příběh, který vtipně sděluje, že žena nemusí být zrovna krasavice, aby našla svého Darcyho.

nycol
22.11.2017

Vtipne, svizne, uveritelne.

Katulik86
22.11.2017

Tak bych to asi shrnula takto: Miluju Colina Firtha jako pana Darcyho,je mi 31 a kazdy den si rikam: Kruci,co ta Bridget resi,ja mit jeji vahu tak si piskam a nebojuju s 20-30 kily uz skoro 10 let,akorat mam o dite navic, ale taky jeste nejsem vdana... Jen tech cigaret a sklenicek na me bylo az moc,ale v prubehu cteni na me padla nostalgie a zjistila jsem,ze mam dokonce doma i dvd s prvnim dilem a to byla teprve romantika s panem Darcym... Uvidim,jak dalsi dily,tenhle me moc nenadchl...

Mikako
20.11.2017

Přečetla jsem to. Nevím, jak podle této knihy mohl vzniknout tak skvělý film. A ten konec? :-(
Vlastně bych ani neřekla, že film byl natočen podle této předlohy, spíš se jí nechal hodně, opravdu jen hodně vzdáleně inspirovat...
Nestává se mi to často, ale tady na sto procent stavím film před knihu.

Vera Silent
12.11.2017

Jelikož film mám moc ráda, obávala jsem se, že kniha bude horší. Ale musím přiznat, že jsem se opravdu bavila, i když samozřejmě těch pět hvězd odpovídá žánru této knihy, není to stejná liga jako Marquez nebo Tolstoy. Mark se objevoval mnohem méně než ve filmu, zato drama kolem Brigetiny matky bylo mnohem divocejsi. Nakonec jsem od této knihy dostala přesně to, co jsem chtěla a v angličtině se to čte krásně, takže za mě spokojenost.

Devil-Ivet
28.10.2017

Kniha do nepohody. Zvedne Vám náladu, vyloudí úsměv na tváři. Já se rozhodně bavila. Akorát by mě zajímalo, jak autorka přišla na to, že 58 kilo je moc a Bridget je tlustá.

avalonek
23.10.2017

Původně jsem chtěla dát čtyři hvězdy,ale čím víc jsem četla,tím víc příběh upadal.Film byl super,smála jsem se a bylo to moc pěkný,ale kniha měla pár vtipných kousků a to bylo vše.Vůbec nevím,jestli mám číst další díly..

Mermaid
21.10.2017

Vzpomněla jsem si, jak jsem Bridget četla poprvé. Byla sem nadšená a říkala si, jak by bylo hezké ji vidět ve filmu.
Někdo mě vyslyšel, až na to, ehm, že se mi moc nelíbil. Chyběla tam spousta scén a asi jsem si to celé představovala trochu jinak.
Po skoro dvaceti letech (!!!) je všechno naopak. Filmy jsou z těch, které v televizi neprepnu a všechny knížky jsem si teď naordinovala jako vlastní čtenářskou výzvu. Nemělo to být těžké, dost jsem se těšila. Ale nakonec to občas výzva byla.
Hodně balastu, zvláštního přeskakování, až moc katastrof...myslím, že tomu opravdu pomohlo odlehčení na filmovém plátně.
Nicméně z nostalgie dávám 3*, i za to, že mi celou knihu v hlavě poctivě odříkala Martina Hudečková. Toho hlasu už se prostě v souvislosti s BJ asi nezbavím.

petgona
17.10.2017

Vlastne sa mi to celkom pacilo. Uvedomila som si, ze kedze sa mi nepacil sfilmovany druhy diel, mala som celkom prirodzeny odpor k celej Bridget Jones. Vlastne mi bola celkom sympaticka (mozno preto, ze mam takmer 30 a som stale slobodna :D) Cele to bolo zabavne a prijemne, hoci ten preklad bol podla mna pomerne zly. V originali by bol moj dojem zrejme este lepsi.

M122
15.10.2017odpad!

Podle mě je to totální pitomost. Četba pro nenáročné čtenáře. Jsou tam věci, u kterých člověk prostě nevěří, že je průměrná, svobodná žena udělá. Všeobecné kladné hodnocení mě pak dost překvapilo. Anebo já jsem tu ta čudná. :D Za mě určitě ne.

Booky84
12.10.2017

Příjemné, oddechové čtení, ve kterém se najde každá žena.

holy17
10.10.2017

Pro mě naprosto úžasně napsaná kniha!

Jana283
09.10.2017

V každé z nás je kousek Bridgit - toužíme po nezávislosti, lásce, shozených kilech... První díl je jednoznačně nejlepší.

ddkk
03.10.2017

Kdo by neznal Bridget, ano, přečetla jsem nejen Deník. Je to zábavné, vtipné, kdykoli odložitelné, a tudíž příjemné. Žádná mimořádná literatura, ale dobře napsaný příběh jedné buclaté Angličanky...fakt je, že film se mi, kupodivu, líbil víc.

raty
01.10.2017

Film je film a kniha je kniha, ale Bridget je jenom jedna. Nezklame a pobaví.

hrosik3
15.09.2017

Nenáročná četba, film se mi líbil víc.

janasim
08.09.2017

Jasně, film to není. Já jsem ale nadšená. Je pravda, že jsem si při čtení představovala přímo herce (hlavně Colina Firtha :-D ), ale ničemu to nevadilo. Moc mě to bavilo a na druhý díl se též chystám.

Olous1
29.08.2017

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy.Bylo to příjemné čtení,britský humor se mi líbí a filmové zpracování se také povedlo.

pichova.veru
18.08.2017

Dlouho jsem si chtěla přečíst Bridget v knize :) Bohužel jsem docela zklamaná, vím že kniha je velmi často něco jiného než film ....jsem velký fanda Bridget Jonesové a filmy miluju ale kniha mě nebavila a další díly číst nebudu...

Dimas
16.08.2017

Hledala jsem oddychové čtení a tento účel knížka naprosto splnila.

Lemurka
03.08.2017

Kniha se mi nelíbila (nedočtěno), film ano (většinou to bývá naopak)