Deník Bridget Jonesové

V roce 1995 se na stránkách britského Independentu objevil deník svobodné třicátnice Bridget Jonesové, které dělají starosti hlavně vlastní váha, příjem kalorií, kariérní postup a „citové vydírání“ ze strany mužského pohlaví. Nikdo tehdy netušil, kam to tento literární text dotáhne. Neuplynuly ani tři roky a z Deníku Bridget Jonesové se stala přímo kultovní kniha. Deník, jehož pisatelka bývá nazývána „Adrianem Molem v ženské podobě“, vedl po několik měsíců žebříček nejprodávanějších titulů na britském knižním trhu a v roce 1997 získal prestižní cenu British Books Award za nejlepší knihu roku. Deník Bridget Jonesové nečekaným způsobem změnil život svobodných žen kolem třicítky, kterých jen v Británii žije více než milion, a k jeho obdivovatelům se dnes hrdě hlásí i někteří poslanci Dolní sněmovny, jejichž literární vkus se v posledních letech radikálně změnil....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7818/big_denik-bridget-jonesove-9u9-7818.jpg 3.81317

Bridget Jones 1.

Vydáno: , Aurora (Praha)

Bridget Jones´s Diary, 1996

Kniha Deník Bridget Jonesové

brunette362

Příběh miluju zfilmovaný. Knížku jsem si přečetla vlastně jen kvůli němu a očekávala jsem něco podobného. Musím říct, že moje pocity jsou někde na půli cesty. Děj se táhl a zbytečně se situace opakovaly.Na druhou stranu jsem z knížky cítila tu Bridget, kterou mám tak ráda a nad jejími přešlapy se s chutí zasmála. Ohodnotila jsem knížku 3 hvězdami, ale stejně budu lidem víc doporučovat film.

roman9276

Filmy znám a pořád jsem polemizoval nad tím, zda si přečíst knihy. Celkem bylo překvapení, že kniha se odehrává dost jinak než film, Bridget je tady trochu víc zoufalejší než ve filmech, a to jsem si říkal, že už to snad ani nejde, její matka je ještě víc otravnější. Taky je méně vtipná, ale pořád jsem se nad knihou dokázal hodně nasmát, proto jsem nakonec místo tří hvězd dal čtyři.

zaru0878

Pěkná kniha, bohužel docela jiná než film.

Ešína

Kniha mě nebavila tak jako film, ale jako oddechovka ušla.

Adellll

Knihu jsem si přečetla až po zhlédnutí filmu a protože ten je mou velkou srdcovkou, i přes celkem hodně výhrad jí musím dát pěkné čtyři hvězdičky. Nedá se jí upřít, že mě dokázala mnohokrát rozesmát (což se mi u knih většinou nestává) a celkově to byla skvělá oddechovka. Postupem času mě ale začalo slušně řečeno štvát každodenní udávání váhy, snědených kalorií ,vypitých skleniček atd. Chápu, že to asi mělo dokreslovat čtenářovu představu Bridget jako slečny (dámy?) s naprosto strašlivou životosprávou a nevelkou sebehodnotou založenou na "self-help books", ale možná to nadělalo víc škody než užitku.

helusa2

Nejsem cílová skupina… Přečteno kvůli čtenářské výzvy a jsem ráda, že si to můžu odškrtnout…
Tak jsem si tímto “odpočinula” od pětihvězdičkových knih a ráda se k nim zase vrátím, abych využila svůj čas lépe než Bridget ;-)
Apropo - zde se mi zcela mimořádně a výjimečně líbil více film. Možná proto, že byl kratší a nebylo v něm tolik alkoholu a cigaret, údajů hmotnosti a kalorií... Pointu obsáhl a herci jsou zde naprosto boží :-D

Lenndy

prostě oddechovka

knihomolka27

Pro mě je příběh o Bridget Jonesové vždy lékem na špatnou náladu. Přiznám se, že chyba lávky byla v tom, když jsem jako první zkoukla filmy a až potom se dala do čtení knih. Jenomže knihy jsem rychle odložila, jelikož mi přišly jiné než můj srdcový film. Takže tohle je spíš oda na Bridget Jonesovou jako takovou - hlavně teda na film, který je skutečně velmi podařený a neskutečně vtipný.