Deník Bridget Jonesové

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

V roce 1995 se na stránkách britského Independentu objevil deník svobodné třicátnice Bridget Jonesové, které dělají starosti hlavně vlastní váha, příjem kalorií, kariérní postup a „citové vydírání“ ze strany mužského pohlaví. Nikdo tehdy netušil, kam to tento literární text dotáhne. Neuplynuly ani tři roky a z Deníku Bridget Jonesové se stala přímo kultovní kniha. Deník, jehož pisatelka bývá nazývána „Adrianem Molem v ženské podobě“, vedl po několik měsíců žebříček nejprodávanějších titulů na britském knižním trhu a v roce 1997 získal prestižní cenu British Books Award za nejlepší knihu roku. Deník Bridget Jonesové nečekaným způsobem změnil život svobodných žen kolem třicítky, kterých jen v Británii žije více než milion, a k jeho obdivovatelům se dnes hrdě hlásí i někteří poslanci Dolní sněmovny, jejichž literární vkus se v posledních letech radikálně změnil....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7818/denik-bridget-jonesove-9u9-7818.jpg 3.81234
Série

Bridget Jones 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Aurora
Orig. název

Bridget Jones´s Diary, 1996

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (205)

Kniha Deník Bridget Jonesové

Přidat komentář
Adlinkaa
11. července

Zhlédla jsem všechny díly filmu a všechny se mi moc líbily. Proto jsem si přečetla tuhle knihu. Není sice tak vtipná, jako film, ale to mi nějak zvlášť nevadí a celkový dojem knihy mi to taky nekazí. Knihu už jsem přečetla 3x, vždy když nemám co číst, sáhnu po téhle osvědčené knize, která mi vždy zaručeně spraví náladu. A když to řeknu já, člověk co jednu a tu samou knihu vícekrát, nežli jednou nečte, asi bude kniha opravdu stát za to :)

Madi
30. června

Film mám ráda, ale tohle bylo tak nevtipné a nudné, že jsem měla co dělat abych dočetla.


PavkaM
27. června

Já Bridget prostě miluju. Sedí mi její humor, lehký sarkasmus, i to, že si umí udělat legraci sama ze sebe. Lehce se to čte, idealní knížka na dovolenou.

janqa410
22. června

Kupodivu se mi četba ve stylu deníku, docela líbila. Čtivé, vtipné, odpočinkové. Postava Bridget i ostatních se příjemně prolínala s tvářemi herců z filmu a to úplně automaticky, přesto že děj se místy značně lišil. Kniha neurazí, ale dle mě stačí přečíst jednou a dost. Film je v tomto případě, ale vtipnější a lepší.

d.a.s.a
14. června

Film je skvělá vtipná oddychovka,ale kniha se mi nelíbila, přišlo mi to příliš vulgární a málo vtipné. Film naopak vytěžil ty nejlepší scénky.

Bibionyka
07. června

K přečtení knihy mě inspirovalo shlédnutí filmu a ač knihy většinou převyšují filmová zpracování, tentokrát to vidím trochu naopak. Filmové zpracování mě bavilo o trochu víc, ale to neznamená, že při čtení bych se taky nezasmála.

Katka2382
06. června

I mě se líbí že je Bridget taková obyč holka jako vy nebo já,řeší normální problémy.Prostě taková oddechová knížka a navíc vtipná.

Kopec91
02. června

Bridget = mé druhé já... :)
Filmy miluju, knížka je trošku zdlouhavější, ale nasmála jsem se u ní jako u filmu.. Některé pasáže jsou trošku jinak, než ve filmu, ale to je jasny. :)
Vůbec mi nevadilo, že Bridget pořád řešila jak vypadá, kolik vypila alkoholu, vykouřila cigaret a snědla kalorií, naopak mi to občas přišlo taky vtipný (-- velmi dobře -- :D)
Těším se, až se dostanu k dalšímu dílům je to super oddechovka :)

1 ...

Doporučujeme

Seznam skandálních snů
Seznam skandálních snů
Bílý žár
Bílý žár
Všechny jeho sny
Všechny jeho sny
Dar lásky
Dar lásky