Deník Bridget Jonesové

Deník Bridget Jonesové

V roce 1995 se na stránkách britského Independentu objevil deník svobodné třicátnice Bridget Jonesové, které dělají starosti hlavně vlastní váha, příjem kalorií, kariérní postup a „citové vydírání“ ze strany mužského pohlaví. Nikdo tehdy netušil, kam to tento literární text dotáhne. Neuplynuly ani tři roky a z Deníku Bridget Jonesové se stala přímo kultovní kniha. Deník, jehož pisatelka bývá nazývána „Adrianem Molem v ženské podobě“, vedl po několik měsíců žebříček nejprodávanějších titulů na britském knižním trhu a v roce 1997 získal prestižní cenu British Books Award za nejlepší knihu roku. Deník Bridget Jonesové nečekaným způsobem změnil život svobodných žen kolem třicítky, kterých jen v Británii žije více než milion, a k jeho obdivovatelům se dnes hrdě hlásí i někteří poslanci Dolní sněmovny, jejichž literární vkus se v posledních letech radikálně změnil....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/7818/denik-bridget-jonesove-7818.jpg 3.8977

Bridget Jones (1.)

Bridget Jones´s Diary (1996)

Literatura světová, Humor, Pro ženy
Vydáno:, Aurora

nycol
dnes

Vtipne, svizne, uveritelne.

Katulik86
dnes

Tak bych to asi shrnula takto: Miluju Colina Firtha jako pana Darcyho,je mi 31 a kazdy den si rikam: Kruci,co ta Bridget resi,ja mit jeji vahu tak si piskam a nebojuju s 20-30 kily uz skoro 10 let,akorat mam o dite navic, ale taky jeste nejsem vdana... Jen tech cigaret a sklenicek na me bylo az moc,ale v prubehu cteni na me padla nostalgie a zjistila jsem,ze mam dokonce doma i dvd s prvnim dilem a to byla teprve romantika s panem Darcym... Uvidim,jak dalsi dily,tenhle me moc nenadchl...

Mikako
předevčírem

Přečetla jsem to. Nevím, jak podle této knihy mohl vzniknout tak skvělý film. A ten konec? :-(
Vlastně bych ani neřekla, že film byl natočen podle této předlohy, spíš se jí nechal hodně, opravdu jen hodně vzdáleně inspirovat...
Nestává se mi to často, ale tady na sto procent stavím film před knihu.

Vera Silent
12. listopadu

Jelikož film mám moc ráda, obávala jsem se, že kniha bude horší. Ale musím přiznat, že jsem se opravdu bavila, i když samozřejmě těch pět hvězd odpovídá žánru této knihy, není to stejná liga jako Marquez nebo Tolstoy. Mark se objevoval mnohem méně než ve filmu, zato drama kolem Brigetiny matky bylo mnohem divocejsi. Nakonec jsem od této knihy dostala přesně to, co jsem chtěla a v angličtině se to čte krásně, takže za mě spokojenost.

Devil-Ivet

Kniha do nepohody. Zvedne Vám náladu, vyloudí úsměv na tváři. Já se rozhodně bavila. Akorát by mě zajímalo, jak autorka přišla na to, že 58 kilo je moc a Bridget je tlustá.

avalonek

Původně jsem chtěla dát čtyři hvězdy,ale čím víc jsem četla,tím víc příběh upadal.Film byl super,smála jsem se a bylo to moc pěkný,ale kniha měla pár vtipných kousků a to bylo vše.Vůbec nevím,jestli mám číst další díly..

Mermaid

Vzpomněla jsem si, jak jsem Bridget četla poprvé. Byla sem nadšená a říkala si, jak by bylo hezké ji vidět ve filmu.
Někdo mě vyslyšel, až na to, ehm, že se mi moc nelíbil. Chyběla tam spousta scén a asi jsem si to celé představovala trochu jinak.
Po skoro dvaceti letech (!!!) je všechno naopak. Filmy jsou z těch, které v televizi neprepnu a všechny knížky jsem si teď naordinovala jako vlastní čtenářskou výzvu. Nemělo to být těžké, dost jsem se těšila. Ale nakonec to občas výzva byla.
Hodně balastu, zvláštního přeskakování, až moc katastrof...myslím, že tomu opravdu pomohlo odlehčení na filmovém plátně.
Nicméně z nostalgie dávám 4*, i za to, že mi celou knihu v hlavě poctivě odříkala Martina Hudečková. Toho hlasu už se prostě v souvislosti s BJ asi nezbavím.

petgona

Vlastne sa mi to celkom pacilo. Uvedomila som si, ze kedze sa mi nepacil sfilmovany druhy diel, mala som celkom prirodzeny odpor k celej Bridget Jones. Vlastne mi bola celkom sympaticka (mozno preto, ze mam takmer 30 a som stale slobodna :D) Cele to bolo zabavne a prijemne, hoci ten preklad bol podla mna pomerne zly. V originali by bol moj dojem zrejme este lepsi.

M122
15. říjnaodpad!

Podle mě je to totální pitomost. Četba pro nenáročné čtenáře. Jsou tam věci, u kterých člověk prostě nevěří, že je průměrná, svobodná žena udělá. Všeobecné kladné hodnocení mě pak dost překvapilo. Anebo já jsem tu ta čudná. :D Za mě určitě ne.

Booky84

Příjemné, oddechové čtení, ve kterém se najde každá žena.

holy17

Pro mě naprosto úžasně napsaná kniha!

Jana283

V každé z nás je kousek Bridgit - toužíme po nezávislosti, lásce, shozených kilech... První díl je jednoznačně nejlepší.

ddkk

Kdo by neznal Bridget, ano, přečetla jsem nejen Deník. Je to zábavné, vtipné, kdykoli odložitelné, a tudíž příjemné. Žádná mimořádná literatura, ale dobře napsaný příběh jedné buclaté Angličanky...fakt je, že film se mi, kupodivu, líbil víc.

raty

Film je film a kniha je kniha, ale Bridget je jenom jedna. Nezklame a pobaví.

hrosik3

Nenáročná četba, film se mi líbil víc.

janasim

Jasně, film to není. Já jsem ale nadšená. Je pravda, že jsem si při čtení představovala přímo herce (hlavně Colina Firtha :-D ), ale ničemu to nevadilo. Moc mě to bavilo a na druhý díl se též chystám.

Olous1

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy.Bylo to příjemné čtení,britský humor se mi líbí a filmové zpracování se také povedlo.

pichova.veru

Dlouho jsem si chtěla přečíst Bridget v knize :) Bohužel jsem docela zklamaná, vím že kniha je velmi často něco jiného než film ....jsem velký fanda Bridget Jonesové a filmy miluju ale kniha mě nebavila a další díly číst nebudu...

Dimas

Hledala jsem oddychové čtení a tento účel knížka naprosto splnila.

Lemurka

Kniha se mi nelíbila (nedočtěno), film ano (většinou to bývá naopak)

markettH

Skvělá kniha. Bavila jsem se a v mnoha myšlenkových pochodech jsem se s Bridget našla ;-). Kdo se chce zasmát, neudělá chybu, když sáhne po tomto příběhu.

ThePeace135

Bridget Jonesová je prostě Bridget Jonesová :D film viděný snad milionkrát, po knize sáhnuto až teď, 19 let od jejího vydání... Nutno podotknout, že je kniha ještě zábavnější než film a díky tomu, že jsem tentokrát přistoupila k opačnému pořadí - film / kniha, jsem po celou dobu měla před očima ztřeštěný obličej obtloustlé Renée Zellweger... Brigetino neustálé se potácení mezi Danielem Cleverem, který snad nikdy nedospěje a Marcem Darcym, který je zase dospělý až moc, okořeněné těmi nejrůznějšími trapnými a šílenými situacemi, no co víc si jako příjemnou letní oddychovku přát... 4* + ta pátá za to, že jako představitele Marca Darcyho si Helen Fielding vybrala právě Colina Firtha, po kterém Bridget celou knihu tak zoufale vzdychá :)

vackovakl

Když jsem knihu začala číst, snažila jsem se ji nepřirovnávat k filmu, který jsem viděla X krát. Film je film, kniha je kniha. Potěšila, neurazila. Je to příjemné čtení na léto, k vodě, nebo do autobusu :)

Niu

Nooo, tak tohle bylo pro mne překvápko. Film znám, ale kniha je celkem jiná. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy dostala takový záchvat smíchu u knihy, že bych pro slzy neviděla na řádky. Opravdu doporučuju. Bridget je prostě Bridget.

Katranis

Ehm, první dva díly super, ten třetí...asi čtenář musí být v jejích letech, aby mu to přišlo vtipné...

j.kilk

Když jsem viděla zdejší hodnocení, moc se mi do čtení této knížky nechtělo. Nakonec jsem se docela bavila, je to taková oddechovka.

VeliiQ

Vzhledem k filmu jsem čekala něco lepšího, na druhou stranu mě to zabavilo a občas jsem se i zasmála. Ale prostě s filmem se to nedá srovnat. Občas zbytečně sprostý.

Luciáš55

Příjemná oddechovka, u které se nemusí přemýšlet ....

medvídě

Kniha mě chvílemi nebavila a musela jsem se do ní nutit. Dá se číst, ale musí na ni být správná nálada. Asi budu přemýšlet, jestli se pustím do dalších dílů, a když ano, tak s odstupem času. Asi si spíše pustím filmové zpracování.

PS: Pod 60 kg je nadváha?!? Tak to hlavní hrdinka musí být trpaslík, aby něco takového bylo možné.

lukyli154

Knížka se četla dobře. Bridget je prostě hrozný pošuk :-) Ale musím se přiznat, že film se mi líbil více.