Deník Bridget Jonesové

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

V roce 1995 se na stránkách britského Independentu objevil deník svobodné třicátnice Bridget Jonesové, které dělají starosti hlavně vlastní váha, příjem kalorií, kariérní postup a „citové vydírání“ ze strany mužského pohlaví. Nikdo tehdy netušil, kam to tento literární text dotáhne. Neuplynuly ani tři roky a z Deníku Bridget Jonesové se stala přímo kultovní kniha. Deník, jehož pisatelka bývá nazývána „Adrianem Molem v ženské podobě“, vedl po několik měsíců žebříček nejprodávanějších titulů na britském knižním trhu a v roce 1997 získal prestižní cenu British Books Award za nejlepší knihu roku. Deník Bridget Jonesové nečekaným způsobem změnil život svobodných žen kolem třicítky, kterých jen v Británii žije více než milion, a k jeho obdivovatelům se dnes hrdě hlásí i někteří poslanci Dolní sněmovny, jejichž literární vkus se v posledních letech radikálně změnil....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7818/denik-bridget-jonesove-9u9-7818.jpg 3.81234

Bridget Jones 1.

Vydáno, Aurora

Bridget Jones´s Diary, 1996

Kniha Deník Bridget Jonesové

Adlinkaa

Zhlédla jsem všechny díly filmu a všechny se mi moc líbily. Proto jsem si přečetla tuhle knihu. Není sice tak vtipná, jako film, ale to mi nějak zvlášť nevadí a celkový dojem knihy mi to taky nekazí. Knihu už jsem přečetla 3x, vždy když nemám co číst, sáhnu po téhle osvědčené knize, která mi vždy zaručeně spraví náladu. A když to řeknu já, člověk co jednu a tu samou knihu vícekrát, nežli jednou nečte, asi bude kniha opravdu stát za to :)

Madi

Film mám ráda, ale tohle bylo tak nevtipné a nudné, že jsem měla co dělat abych dočetla.

PavkaM

Já Bridget prostě miluju. Sedí mi její humor, lehký sarkasmus, i to, že si umí udělat legraci sama ze sebe. Lehce se to čte, idealní knížka na dovolenou.

janqa410

Kupodivu se mi četba ve stylu deníku, docela líbila. Čtivé, vtipné, odpočinkové. Postava Bridget i ostatních se příjemně prolínala s tvářemi herců z filmu a to úplně automaticky, přesto že děj se místy značně lišil. Kniha neurazí, ale dle mě stačí přečíst jednou a dost. Film je v tomto případě, ale vtipnější a lepší.

d.a.s.a

Film je skvělá vtipná oddychovka,ale kniha se mi nelíbila, přišlo mi to příliš vulgární a málo vtipné. Film naopak vytěžil ty nejlepší scénky.

Bibionyka

K přečtení knihy mě inspirovalo shlédnutí filmu a ač knihy většinou převyšují filmová zpracování, tentokrát to vidím trochu naopak. Filmové zpracování mě bavilo o trochu víc, ale to neznamená, že při čtení bych se taky nezasmála.

Katka2382

I mě se líbí že je Bridget taková obyč holka jako vy nebo já,řeší normální problémy.Prostě taková oddechová knížka a navíc vtipná.

Kopec91

Bridget = mé druhé já... :)
Filmy miluju, knížka je trošku zdlouhavější, ale nasmála jsem se u ní jako u filmu.. Některé pasáže jsou trošku jinak, než ve filmu, ale to je jasny. :)
Vůbec mi nevadilo, že Bridget pořád řešila jak vypadá, kolik vypila alkoholu, vykouřila cigaret a snědla kalorií, naopak mi to občas přišlo taky vtipný (-- velmi dobře -- :D)
Těším se, až se dostanu k dalšímu dílům je to super oddechovka :)

Seznam skandálních snů
Seznam skandálních snů