Bridget Jonesová – S rozumem v koncích

Druhá kniha s ženskou hrdinkou Bridget má stejně jako kniha první – Deník Bridget Jonesové (česky AURORA 1998 a 2001), všechny předpoklady, aby zaujala a pobavila nejen čtenářky, ale všechny čtenáře, kteří mají rádi inteligentní humor. S hlavní hrdinkou Bridget se setkáváme v době, kdy se jí splnil sen – získala perspektivního partnera. Po měsíční známosti s Markem Darcym však zjišťuje, že není všechno zlato, co se třpytí. Trnitá cesta k získání duševní rovnováhy zralé třicátnice je opět popsaná s vtipem, sebeironií a šarmem moderní, inteligentní a chytré ženy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7817/bridget-jones-bridget-jonesova-s-ro-6k2-7817.jpg 3.7637

Bridget Jones 2.

Vydáno, Aurora (Praha)

Bridget Jones: The Edge of Reason, 1999

Kniha Bridget Jonesová – S rozumem v koncích

Katka2382

Druhý díl je taky super.Bridget opět na scéně a neméně vtipná.

Nicolka77

No já nevím, nechci zase srovnávat film a knihu, ale film?! Úplně ho miluju, teď u Bridget a její vtipné scénky.. Kniha?! Já jsem se prostě dokázala zacist až tak u 200 stránky, nevím pro mě to byla leda tak fajn oddychovka. Ale ke knize a ani zatím k první dilu se vracet nikdy nebudu! :)

barbora5058

Vždy je kniha lepší než film, bývá to pravidlem, ne však u této knihy. Filmy mám opravdu moc ráda a dlouho jsem se těšila, až si příběhy přečtu i jako knižní zpracování. 1. knížka mě opravdu bavila, bylo to správně trhlé jako Bridget, supr oddechovka. Ale tahle kniha - možná můj názor ovlivňuje opravdu výborné zpracování filmu, musela jsem se do knížky nutit, někdy byl příběh opravdu hodně přitažený za vlasy, ale v některých situacích mě zas Bridget překvapila svou vyzrálostí. Jsem ráda, že jsem dočetla, nicméně také mě překvapilo v kolika situacích se děje kniha vs. film rozchází - například žádost o ruku, souboj v kašně,... Za mě max 3 body, slibovala jsem si, bohužel, víc.

Taralcielle
30.08.2019

Milé čtení. Druhý díl je také docela dobrý. Praštěná Bridget pobaví i po letech.

Awaria
30.07.2019

Chování Bridget už mě nějak unavovalo a stále jsem si říkala, proč se proboha nechová alespoň trochu dospěle. Přitom si pamatuji, že filmy se mi líbily. Tento styl je nejspíš dobrý leda tak na krátký odpočinek jeden večer, ale ne pro čtení, které nutně zabere více času.

Ufonka123
10.07.2019

Super sranda, knížka, kterou můžu číst pořád dokola :)

Kalima206
01.02.2019

Druhý díl pro mě opravdu slabý, hodně sem se do čtení musela nutit. S filmovým zpracováním se to nedá srovnat a bohužel musím říct, že knižní se mi vůbec nelíbilo :(

Grepiiik
22.11.2018

Do Bridgit jsem se zamilovala pomocí filmů :D a musím říct, že obojí je skvělé.

Pokud přijde zítřek
Pokud přijde zítřek