Bridget Jonesová – S rozumem v koncích

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhá kniha s ženskou hrdinkou Bridget má stejně jako kniha první – Deník Bridget Jonesové (česky AURORA 1998 a 2001), všechny předpoklady, aby zaujala a pobavila nejen čtenářky, ale všechny čtenáře, kteří mají rádi inteligentní humor. S hlavní hrdinkou Bridget se setkáváme v době, kdy se jí splnil sen – získala perspektivního partnera. Po měsíční známosti s Markem Darcym však zjišťuje, že není všechno zlato, co se třpytí. Trnitá cesta k získání duševní rovnováhy zralé třicátnice je opět popsaná s vtipem, sebeironií a šarmem moderní, inteligentní a chytré ženy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7817/big_bridget-jones-bridget-jonesova-s-ro-6k2-7817.jpg 3.7708
Série:

Bridget Jones 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Aurora (Praha)
Originální název:

Bridget Jones: The Edge of Reason, 1999


více info...
Nahrávám...

Komentáře (85)

Kniha Bridget Jonesová – S rozumem v koncích

freejazz
05.11.2022

je to skoro jako starší sestra Adriana Moulu:) rozhodně stojí za přečtení, zejména v této blbé době, působí odpudivě na blbou náladu. a není v ní nic násilného, kvůli čemu bychom ji museli řadit mezi dílka, těžící z první části.

Butterfly340
11.10.2022

(+ SPOILER) První díl byl skvělý, ale to se bohužel nepřeneslo do toho druhého. Respektive do jeho první půlky, která je děsná. Autorce se nepovedlo navázat, vlastně to vypadá, že se první díl ani nestal, protože postavy se absolutně nikam neposunuly.
Postavy, včetně Bridget, se chovají naprosto pitomě, zvlášť mě rozčilovala Sharon, která by zasloužila občas vypleskat. Ty její moudra jsem fakt nedávala...

Pak se to ale přehoupne a je to docela jízda. Škoda jen, že ta "zábavnější" část roku je napsaná tak jako úsporně, takže třeba chybí listopad a kus prosince, což mě naštvalo.

SPOILER

První díl se mi líbil. Bláznivá Bridget a její cesta k lásce. Na konci zjistí, kdo je teda ten její "pravý" a člověk by čekal, že se uklidní. Prožila si svou třicátnickou krizi plnou chlastu, ale to je teď pryč, už se vzpamatovala a... Omyl! Druhý díl začíná tak, že se Bridget nějakým záhadným způsobem rozejde se svým vyvoleným a začne zase pít jak duha. Společně se svými kamarádkami ze sebe sype jednou debilní moudro za druhým a přitom svý neúspěchy v lásce svádí na chlapy.
Nevím, ale tohle jsem nedávala.
Prostě proč?
Za prvé to vůbec nedává smysl a zpochybňuje to ten první díl, který jako by nebyl. A za druhé, je to hrozné. Číst myšlenky lidí, kteří mají asi mozek úplně vypitej, nebo nevím.
Pak se to teda s létem zlomí a postavy se začnou chovat normálně, ale to už nepřebije ty počáteční pocity z knihy, který prostě nejsou dobrý...

Jinak po přečtení jsem alergická na následující výrazy: citový vydírání, namyšlení ženáči, singlové. Nikdy víc.

KONEC SPOILERU

U prvního dílu jsem si stěžovala, proč překladatel píše o Krvavý Mary místo bloody mary. (Můžeme být rádi, že Bridget nepije třeba Sex on the Beach nebo cool pool.) Tak tentokrát přidám stížnost na Skořici Productions. Jako vážně? To někomu přišlo jako dobrý nápad, aby hlavní hrdinka pracovala ve Skořici Productions? Ne, radši nekomentovat...


n.ezn.amy
01.08.2022

Ale jo, já prostě Bridget mám rád, ulítlá, ztřeštěná, zábavná a hlavně její věčně trnitá cesta za láskou, kdy se potácí jak strom ve větru. Miluju Anglii a anglický humor a kniha formou deníku, kdy je život Bridget nejen vtipně glosován samotnou hrdinkou, která je navíc úžasně sebeironická, mi přijde hodně zábavná. První díl se mi líbil víc, přesto jako odpočinková kniha naprosto ideální.

Andrée
26.12.2021

S rozumem v koncích jsem z toho já. Slabší díl. Přátelé Bridget, to je fakt síla. Banda zoufalých třicátníků. Knižní Bridget je prostě totální blběna. Ale i tak jsem docela zvědavá na další díl.

IvetaZ
04.11.2021

Slabší stejně jako i druhý film. K odpočinku to stačí a aspoň to není taková slaďárna jako jiné knížky.

roman9276
06.09.2021

Nejdřív jsem myslel, že dám o jednu hvězdu míň, protože kniha mě nebavila tolik jako předchozí díl. Bridget a její kamarádi už mi přišli jako banda ufňukanejch zoufalců, ale druhá půlka to docela vytáhla a já se zase bavil.

JointlieKat94
19.07.2021

Miluju Bridget, ale spíš tu praštěnou, filmovou :D

Je mi líto, ale prostě od mala sleduju s mamkou Bridget v tv, nikdy by mě nenapadlo (dřív jsem tolik nečetla) že je i knižní verze a že té filmové není moc podobná!

Ale tak to je jedno, mamce teď dokupuju tyhle knihy v antíku, co koupim, to přečtu (je přece z antíku a čtená už byla! :D) a pak jí to předám.. :D

Díl se mi líbil, Thajsko bylo výživný :)

Adellll
16.07.2021

Opět sice nic světoborného, ale jako oddychovka naprosto parádní. Bridget jsem si i přes její množství špatných vlastností oblíbila a i když filmy mi stále připadají lepší, jejich předlohy zas o tolik nezaostávají.

1