Bridget Jonesová – S rozumem v koncích

Druhá kniha s ženskou hrdinkou Bridget má stejně jako kniha první – Deník Bridget Jonesové (česky AURORA 1998 a 2001), všechny předpoklady, aby zaujala a pobavila nejen čtenářky, ale všechny čtenáře, kteří mají rádi inteligentní humor. S hlavní hrdinkou Bridget se setkáváme v době, kdy se jí splnil sen – získala perspektivního partnera. Po měsíční známosti s Markem Darcym však zjišťuje, že není všechno zlato, co se třpytí. Trnitá cesta k získání duševní rovnováhy zralé třicátnice je opět popsaná s vtipem, sebeironií a šarmem moderní, inteligentní a chytré ženy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/7817/bridget-jones-bridget-jonesova-s-ro-6k2-7817.jpg 3.7587

Bridget Jones (2.)

Bridget Jones: The Edge of Reason (1999)

Vydáno:, Aurora

Kniha Bridget Jonesová – S rozumem v koncích

Kalima206

Druhý díl pro mě opravdu slabý, hodně sem se do čtení musela nutit. S filmovým zpracováním se to nedá srovnat a bohužel musím říct, že knižní se mi vůbec nelíbilo :(

Grepiiik
22.11.2018

Do Bridgit jsem se zamilovala pomocí filmů :D a musím říct, že obojí je skvělé.

kykiryki28
20.09.2018

Druhý díl této série byl skvělý. Sice se mi více líbil první díl, ale tato kniha taky ušla. Byla to prostě zas ta úžasná "praštěná" Bridget, která po každé pobaví!
Nejvíce se mi líbila ta část, kdy se setkala v Římě s hercem Colinem Firthem a dělala s ním rozhovor do novin :-D To jsem opravdu pukala smíchy!!!

agatha2
30.07.2018

Po letech jsem znovu vzala do ruky Bridget, když už jsem se před časem vrátila k prvnímu dílu. A i zde musím konstatovat, že kdysi před lety se mi kniha líbila více. A řekla bych, že v tomto případě, zcela výjimečně, musím naznat, že filmy se mi líbí více.

jahoda444
12.07.2018

Filmy o Bridget jsem měla vždycky ráda, a proto jsem se na tuhle knížku těšila, protože kniha je vždy lepší než film...no, ne v tomto případě.
Každopádně přečtení nelituji, protože jako oddechovka to bylo skvělé...hlavně konec, tam jsem se upřímně zasmála.

vodovodnice
11.07.2018

Naprosto souhlasím s Danielosbourne. Sranda je, že i já jsem našla tuhle knížku v knihobudce (konkrétně na Karláku v Praze).
V 99% je knižní předloha lepší než samotný film, ale tady se moje očekávání od knížky zklamalo. Film je mnohanásobně lepší než tato knížka (první díl jsem nečetla, takže nemám srovnání, ale filmy jsem viděla všechny).
Jsem v knížce už za půlkou a zasmála jsem se jen tehdy, když jsem četla pasáž o tom jak své kamarádce hlídala tři děti a nestihla se obléci a byla v průhledném župánku a pak se musela oblékat před dětmi :-)
Jinak mne zatím knížka jenom zklamala.
... Až knížku dočtu pošlu ji zase do světa v knihobudce na Karlově náměstí v Praze :-)

Devil-Ivet
08.07.2018

Oddechová četba, která vykouzlí úsměv na tváři snad každému. Bridget je sice chvíli šťastná jako blecha, ale je ještě zmatenější, než kdy předtím. Od toho se odvíjí její život, trapasy a osudové chvíle. Po celou dobu jsem jí fandila, aby svého rytíře našla. Vždyť si to zaslouží.

janyska13
04.05.2018

První díl se mi líbil mnohem víc, tento byl dost nudný.

danielosbourne
09.04.2018

Bridget Jonesovou jsem vůbec neměl v plánu číst, ale když se mi dostala náhodně do ruky v knihobudce, tak jsem jí tam nemohl nechat. Očekával jsem od ní odpočinkové čtení a notnou dávku zábavy. Nedá se upřít, že bych si u knihy neodpočinul, ale zábava se jaksi vytratila. U čtení mě udrželo pouze to, že miluji filmy o Bridget Jones a zajímalo mě, kolik bude mít kniha společného s filmem. Něco společného se našlo, ale jak se ukázalo, tvůrci si pro film mnohé upravili a musím říct, že k lepšímu.
Nevím jestli je to tím, že je kniha psaná primárně pro ženy, ale já jsem nenašel jediný moment, který by mě skutečně pobavil. Přišlo mi, jako by autorka Bridget násilně vtlačovala do svízelných situací, což asi mělo samo osobě vytvořit tu zábavnou část, ale za mě se to nepovedlo. Většinou to bylo trapné a skutečně vynucené.
Dvě hvězdy nakonec dávám za to, že opravdu nebylo nějakým utrpením knihu dočíst, i když mi to nic moc nedalo, a že autorka vytvořila samotnou postavu Bridget Jones a dala tak předlohu skvělým filmům, které mě na rozdíl od knihy velice baví a zlepšují mi náladu. Alespoň mě kniha navnadila k tomu, abych se na filmy s Bridget Jones opět podíval.

GaleW
16.03.2018

Souhlasím s komentářem níže, vtipné, ale zdlouhavé, na mnoha stránkách se vlastně opakuje pořád totéž dokola. Jednoznačně nejlepší část je rozhovor s Colinem Firthem, to jsem se smála i nahlas v autobuse :-)

Julinka679
27.02.2018

Mnohem více zábavný, zajímavý, "praštěný" příběh Bridget, který si mě naprosto získal. Hodně jsem se u knihy bavila a nemohla se od ní odtrhnout... Už v prvním díle jsem si pod "Markem" představovala Colina Firtha a najednou s ním Jonesová dělá rozhovor, který se v přepisu ukázal jako trochu zpackaný ale dost vtipný. Hodně jsem se nasmála když se Bridget snažila z nebohého Colina dostat informaci ohledně pana Darcyho a jeho košile = "Tam došlo k převleku. - Tam došlo k převleku?" :D
Skvělá knížka, která i když jste "S rozumem v koncích" vám pomůže a pobaví :-)

Jahoda197
23.02.2018

První díl byl lepší, ale i tak jsem se dobře bavila, i když na můj vkus trochu moc dlouhé.

Tofinka
16.12.2017

Tuhle knihu jsem četla jen a pouze kvůli čtenářské výzvě, ale jsem celkem ráda, že jsem si ji přečetla. Byla to milá knížka u které se člověk zasměje, ale nemá potřebu si ji číst znovu (tedy alespoň v mém případě)...

Jediná postava, která mi celkem přirostla k srdci byla malá Constance, ta byla prostě super... :D

AdelBer
14.11.2017

Tento díl se mi možná líbil víc než ten první. Moc se mi také líbí, že film není stejný jako kniha, takže když tu knihu člověk čte po zhlédnutí filmu, tak se nenudí.

wiix
27.10.2017

Mám síce pre Bridget slabosť a prvú knihu aj film môžem stále dokola čítať/pozerať, ale toto malo dlhý rozbeh a miesta, ktoré boli aj nudné aj príliš pritiahnuté za vlasy.

Mermaid
22.10.2017

U tohoto dílu už vůbec nechci srovnávat s filmem, tam byla ta zápletka prostě lepší! Bridget byla v knize opravdu s rozumem v koncích. Jinak by se nemohla chovat tak nereálně, nelogicky, často mi tím byla až protivná a uprimně jsem netušila, co na ní Mark ještě vidí?! Taky tam byla urputná snaha o nějakou legraci. Co nejhoršího by se asi tak mohlo stát? Stane se to! V knížce určitě.
Víc tu část se svatbou považuju za hodně špatnou, je typickým příkladem výše uvedeného, plus ještě nemožná agitka singlů. V prvním díle bylo většinou vše řečeno lehce, mezi řádky, tady si nejsem jistá, jestli by se pod to někdo svobodný podepsal.
Kniha měla i své světlé okamžiky, ale hodně bych proškrtala.

Harry Potter
13.10.2017

Druhý díl je vtipnější než ten předchozí, ale jaksi se z toho vytratila ta cynická Bridget, která měla pro vše nějakou trefnou poznámku, a která hrdě hájila práva všech singlů.
Druhý díl více staví na situačním humoru, Bridget se stávají velmi komické situace, které jsou sice nesmírně vtipné, nicméně působí poněkud neskutečn
ě.

holy17
10.10.2017

Vtipná kniha, která stojí za to přečíst v těžších chvílích nebo jen pro pobavení, nicméně 1. díl byl pro mě lepší.

ddkk
03.10.2017

Zábavné, vtipné, milé...jako všechny knihy o Bridget. Stále hubne, stále končí s popíjením i kouřením...máme ji rádi. Tak takhle asi.

ThePeace135
18.08.2017

Zatímco film se téměř celý odehrává v Thajsku, v knize si na výlet za všechny prachy musíme počkat téměř až do konce a předchází mu opět celá řada trapných, trapnějších a nejtrapnějších situací milované Bridget :) B. J., jak ta filmová, tak ta z papírových stránek, je jednou z mých největších srdcovek, bohužel mě ale druhý díl jejích životních eskapád moc nenadchl a nebavil... Bridget, která se na konci prvního dílu konečně dala dohromady s Markem, s ním na začátku druhého dílu zase není, aby se nakonec zase dali dohromady, kdo by to byl řekl :D ale budiž jim odpuštěno, protože šílenou Bridget, upjatého Marka a nenapravitelného Daniela prostě nejde nemilovat. Tak či tak, pro mě nejslabší díl z celé série.

TaLu
11.05.2017

Přečetla jsem již dávno, pamatuji si, že nejvíce jsem se smála, když Bridget psala vánoční pohledy v podroušeném stavu a pak je odeslala :o)) Nevím, v kterém je to díle, ale podle mne tato scéna ve filmech chybí. Filmy má ráda moje dcera, ty jsem viděla opakovaně a určitě se na ně podívám znovu.
Ale kniha mne bavila rovněž.
Překvapilo mne, že tady nemá vyšší hodnocení.

juli2
05.03.2017

U knihy jsem se skutečně bavila. Oddechové čtení, které stojí za to :-)

pegasek
29.01.2017

Super pohodové čtení

jana277
15.01.2017

Oddychovka, pobaví.

Jayak
06.01.2017

I pokračování deníku je vtipné, první díl, ale nepředčila.

Hřibče
07.11.2016

Souhlasím naprosto s komentářem od Exitus. Úplně stejně jsem šla na druhý díl hned po prvním, no a nebylo to špatné, taky jsem se u knihy bavila, ale první díl mě nadchnul více. Asi mi tu chyběly scény s Danielem. :D Každopádně Mark Darcy, ať už filmový či literární, je božský. :)

exitus
31.10.2016

Četla jsem hned po prvním díle, u něhož jsem se výborně bavila. Druhý díl už není tak silný jako první, tak jako v jedničce jsem se smála asi jen u rozhovoru s Colinem Firthem - je půvabné, že do filmu obsadili herce, o němž v knize hrdinka sní (a co si budem povídat, Colin filmům přináší spoustu plusových bodů).

wendulka0502
10.07.2016

Bavila mě moc, tak jako ten první díl.

lapagerie
27.04.2016

Mám radši první díl, ale i ten druhý si vždycky ráda přečtu.

petra4080
23.02.2016

První díl byl dle mého názoru lepší, na druhou stranu jsem se u knížky zasmála a odpočinula jsem si.

zfilmováno pro ženy

Helen Fielding