Bridget Jonesová: Láskou šílená

kniha od:

Bridget Jonesová: Láskou šílená https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208314/bmid_bridget-jonesova-laskou-silena-Pqc-208314.jpg 3.4 704

Bridget Jones série

< 3. díl >

Bridget Jonesová se vrací po téměř šestnácti letech na scénu. Leccos se bezpochyby změnilo, ale hodně toho zůstalo při starém. Pravda, Bridget zestárla, sama vychovává dvě děti, ale na jejím přístupu k životu se nezměnilo zhola nic. Někde pod povrchem té současné dospělé Bridget je pořád ta rozpustilá třicítka, co se po hlavě vrhá do nových dobrodružství, věří v lásku až za hrob, je magnetem na trapasy a neustále řeší svou váhu. A i když do jejího seznamu předsevzetí přibyly nové výzvy („Přestanu před dětmi varovně počítat „Raz… dva…“, aniž jsem rozhodnutá, co vlastně udělám, až řeknu „tři“…“) a některé zůstaly stejné („Nebudu jíst víc než tři Big Macy nebo panini se sýrem a šunkou ze Starbucks týdně…“), je jasné, že Bridget, kterou milují miliony čtenářů po celém světě, je zpátky v plné polní. Bridget je zpět a je prostě skvělá! Budete se smát, budete plakat a hlavně – budete ji milovat!... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR) , XYZ (ČR)
Originální název:

Bridget Jones: Mad About the Boy , 2013


více info...

Komentáře (180)

Komentáře 180 Recenze 8

Gracinka
Gracinka
27.09.2023 2 z 5

Bridget miluju, ale tahle po několikáté nastavovaná kaše stála za prd. Jako film bych si to představit dokázala, ale knížka byla dost o ničem. Do čtení jsem se musela téměř nutit. Líbila se mi čtvrtá část.

Pogy
Pogy
27.05.2022 4 z 5

Bridget mám moc ráda a knížka se mi nečekaně líbila :-)


roman9276
roman9276
06.09.2021 2 z 5

No... Co říct, knihu jsem dočetl s velkým sebezapřením. Mrzel mě ten velkej skok mezi prvním a druhým dílem. Kniha už hodně pokulhávala za předchozími díly, humor byl už hodně suchej, ale byl jsem rád, že jsem se dozvěděl jak to s Bridget dopadlo.

lenkaBajza
lenkaBajza
28.02.2021 3 z 5

Jak se píše níže, příjemná oddechovka, přečíst se to dalo... ale nebyla to stará dobrá trapná Bridget:) Pár velmi vtipných momentů bych spočítala na prstech jedné roku, jinak děj prostě plynul a nic moc se nedělo.

Tesset
Tesset
26.12.2020 4 z 5

Tenhle díl mě bavil více než předchozí dva. Aby to mohla být Bridget, muselo se stát, to co se stalo (i když mě to neskutečně mrzelo). Super.

barbora5058
barbora5058
22.10.2020 3 z 5

Ale jo no, dá se přečíst. Od poloviny knihy mě příběh začal trochu bavit. Kdo hledá pohodovku, kniha splňuje, ale rozhodně je horší než 1 a 2. Moc nechápu záměr tohoto dílu - Mark + děti, když je potom ještě vydaný díl Bridget, která čeká dítě - zfilmováno. To se chystám číst, ale moc to nedává smysl. Pohodovka pro fanoušky Bridget.

lencin
lencin
29.09.2020 3 z 5

Bridget po letech.
(2015)

crazyslunicko
crazyslunicko
27.09.2020 4 z 5

(SPOILER) Moje první kniha o Bridget Jones. Viděla jsem pouze film v televizi. Bridget po Markově smrti vychovává sama své dvě děti a stávají se ji přitom dost humorné situace. Velice milá kniha o tom, jak se samoživitelka snaží o milostný vztah s koženou bundou a kolouškem.

pegasek
pegasek
26.09.2020 2 z 5

Na knize byl fajn začátek a konec.Knihu jsem dočetla silou vůle.samotny příběh knihy by stačil tak tři kapitoly a ne tak nekonečnou knihu.docteno a posilam dál.

Nicolka77
Nicolka77
15.09.2020 4 z 5

Pro mne osobně, nejlepší díl! Líbilo se mi jak v tomto díle Bridget neřešil tolik zbytečností jako v předchozích dílech (počet vypitych skleniček alkoholu, počet vykorenych cigarety...). Takže za mě zatim nejlepší díl, uvidím jak to bude s posledním dílem.

spajdinka
spajdinka
03.08.2020 3 z 5

Bridget, už si mi chyběla, po dlouhé době jsem se zase zasmála a potvrdila jsem si, že s těmi dětmi na tom nejsme tak špatně :) Oddechové fajn čtení, na léto jak dělané. Poslouchala jsem jako audioknihu a v podání paní Hudečkové skvělé.

Worbitka89
Worbitka89
16.06.2020 5 z 5

Další příběhy smolařky Bridget, od které už víte, co můžete čekat. Pohodové oddechové čtení, knihu jsem si užila, krásně u ní vypnula, ikdyž občas mi jí (a jejich dětí) bylo líto. Jsem ráda, že seznam úkolů - dnes musím udělat + důležitost - si nevytvářím sama :D

d.a.s.a
d.a.s.a
14.06.2020 1 z 5

Tak prdy stále dokola..to už je moc. Kazí to dojem z celé knihy,jinak by to byla taková klasická lehce podprůměrná oddychovka na pláž.

niki-chan
niki-chan
06.04.2020 3 z 5

Velmi velmi oddechové čtení. Místy mi přišlo, že nečtu o Bridget, ale o nějaké neschopné a trapné ani nevím co. A ty prdy negativní pocit jen potvrdily. Zklamání.

pujec
pujec
20.02.2020 3 z 5

Nějak jsem se nemohla začíst, trvalo mi to skoro do půlky knihy. Pak jsem si vsugerovala, že se nejedná o Bridget, ale úplně jinou hrdinku, a šlo to samo. Prostě tohle už není klasická BJ. Mark nemá být mrtvý, to prostě nejde.
Oddechovka to částečně je, nicméně místy byla kniha až moc smutná.

Taralcielle
Taralcielle
30.08.2019 3 z 5

Slabý průměr. S prvním deníkem se nedá srovnat. Možná kdyby to nebyla Bridget, ale příběh zase někoho jiného, dala bych vyšší hodnocení.

ladyba
ladyba
21.08.2019 2 z 5

Nějak mi mrtvý Mark Darcy nesedl, autorka by udělala lépe, kdy tento příběh nevnucovala Bridget a spol., ale zvolila nové postavy a zbytečně nediskreditovala ani Daniela Clevera.

Imis
Imis
26.06.2019 1 z 5

Knihu jsem koupila v akci jako audioknihu a musím říct, že mě opravdu ani trochu nebavila. Asi při 5. kapitole mi už výrazně začalo vadit, že se v podstatě jedná o deník, ve kterém se neustále opakuje to samé. Váha, počet odeslaných SMS, počet přijatých SMS, počet folowerů na Twiteru a to neustále dokola ve každé kapitole. Velké zklamání.

liana 12
liana 12
27.05.2019 2 z 5

Oddechovka, čte se to samo, pasáže s twitterem vyloženě přeletíte a knihu máte hned přečtenou, ale!!!
PRDY? Vážně? Já Vám nevím, možná jsem suchar, ale tento druh humoru mi přijde lehce fádní. Ano, byly tam super chvilky, kdy se zasmějete, ale na oddychovku tam bylo z mého pohledu přece jen moc mrtvých. Bylo mi Bridget líto a už jsem ji spíš litovala, než bych se s ní smála. No nic.

Sarajana
Sarajana
13.05.2019 4 z 5

zajímavé pokračování příběhu, nepředvídatelné, je to velmi dobrá kniha

SleepyAllDay
SleepyAllDay
05.03.2019 3 z 5

Tak moc jsme se na Bridget těšila. Zvolila jsme ji jako odpočinkové čtivo na dovolené. Ze srdce jsem se u určitých pasáží zasmála, pobavila.

Každopádně, kdyby bylo Bridget stále třicet, ok. Ale aby v 50 letech psala o prdech a já nevím čem.. už mi to přišlo takové nevhodé. Twitterování ok, měla jsem chuť si ten Twitter též založit, když je to tam tak skvělé, no naštěstí jsem nevymyslela žádnou vhodnou přezdívku.
Co mi strašně moc začalo vadit byly její tmavě modré šaty. Bože, to nemá nic jiného na sebe než ty příšerný šaty?

Starou tragickou Bridget jsem měla ráda, je mi jistým způsobem hodně blízká, ale myslím, že v padesáti letech by už měla mít nadhled a nechovat se tak jak se chová.

Kniha se četla dobře, v podstatě sama, ale už to tak nějak nebylo ono, sice se zde objevuje Daniel, ale Mark chybí. Pořád jsem tak nějak doufala, že se na konci knihy Bridget vzbudí a všechno bude v pořádku... ale život je život...

jana5661
jana5661
20.02.2019 4 z 5

Bridget Jones je moje oblíbená oddychovka, po dni v práci úplně ideální čtení. Tento díl byl sice trochu slabší, ale stejně ji mám ráda.

Simstr
Simstr
12.02.2019 4 z 5

Nečekala jsem žádné literární veledílo :-) oddychovka, pobavila jsem se :-)

Narissa
Narissa
06.02.2019 odpad!

Tohle bylo celé špatně. Děj nijaký, zcela zmizel humor (až asi na dvě scénky)... Jednoduše všechno špatně. Úplná škoda, že tahle kniha vyšla.

Devil-Ivet
Devil-Ivet
03.12.2018 4 z 5

Nečekala jsem nic mistrného a byla jsem mile překvapena. Lepší průměr, který mě pobavil. Na odreagování a nabrání dobré nálady po těžkém pracovním dnu to může být dobré čtení.

petra3895
petra3895
26.11.2018 4 z 5

odporúčam, aj keď miestami má dej trošku slabé miesta. ako oddychovka skvelé. kniha pobaví viacerými situáciami tak ako aj predošlé knihy ;)

lalikpepa
lalikpepa
17.10.2018 4 z 5

Tak tohle mě ze začátku vůbec nebavilo. Bridget zestárla a tak i starosti a situace, které řeší se výrazně proměnily. Neměla jsem zpočátku l textu noc blízko a napoprvé jsem knihu odložila. Vrátila jsem se k ní asi po dvou dnech a kupodivu ji dočetla za odpoledne. U příhody s botoxem jsem se od srdce smála jako u předešlých dílu. Přeci jen je tahle poslední knížka o něco slabší a za mne jí něco chybí. I přesto to bylo příjemné čtení na pohodu. Pokud chcete něco nekomplikovaného a lehkého, máte Bridget rádi, tak doporučuji.

Mia07
Mia07
14.07.2018 4 z 5

Asi nejslabší kniha o Bridget, ale i tak prostě srdcovka :-) Je to trochu jiné, ale pořád je trhlá. Člověk s ní někdy cítí a ta ztráta Marka je někdy na slzu.

Julinka679
Julinka679
08.05.2018 4 z 5

Bridget bez Marka a s 2 dětmi mi sice k srdci také přirostla ale přeci jen mé cítění je stále u té 30-leté a trhlé...
Tato Bridget je sice stále stejná ale i když uběhlo už 5 let tak se stále nevzpamatovala ze ztráty Marka, narazila si kolouška, vychovává 2 děti a v životě se pořád jen plácá.
Občas byla naše milá hlavní hrdinka doslova na facku ale i tak jsem knihu ráda četla a přála jí další happy end :-)

evismaior
evismaior
23.04.2018 3 z 5

65% - a to ještě jenom pro tu nostalgii za někdejší Bridget Jonesovou. Tohle bylo o poznání slabší než předchozí díly - kde jsem s třicetněcoletou Bridget souzněla, tak padesátiletá Bridget je většinu knihy doslova na pěst - pět let od smrti Marka sedí pořád doma, píše (nebo spíš občas myslí na to, že by měla psát) pochybný scénář, ve skutečnosti tráví čas sledováním počtu followerů na Twitteru (kam ale nepřispívá zjevně ničím, proč by ji normální člověk sledoval), psaním smsek (a to i na jednáních o scénáři) a brouzdnáním po seznamkách a svých fantaziích o chlapech, k čemuž jí povětšinou pouhou kulisu tvoří její dvě malé děti odložené u televize/videoher. Byla jsem zvyklá na to, že Bridget pracovala, sice dost šíleným způsobem, ale prostě chodila do práce jako normální lidi. Teď nedělá nic, jen když chůva zrovna nemůže, tak (většinou pozdě) vyzvedne děti ze školy. A tímto úmorným stylem se nesou tři čtvrtiny knihy. V poslední čtvrtině se naštěstí konečně dočkáme více prostoru pro chlapa, který Bridget miluje takovou, jaká je (ono to jinak fakt nejde), vrátí ji zpět do reality, odkryje bolavá místa, no a to jsem si ke konci i poplakala, i když jsem si musela odmyslet tu obvyklou zápletku "On někoho má! Aha, tak teda nemá." Jenže pročíst se k tomu nebylo vůbec lehké.

Štítky knihy

láska ženy humor pro ženy

Autorovy další knížky

Helen Fielding
britská, 1958
1998  76%Deník Bridget Jonesové
2014  68%Bridget Jonesová: Láskou šílená
2004  74%Bridget Jonesová – S rozumem v koncích
2016  71%Dítě Bridget Jonesové
2003  64%Celebrity pro Afriku

Kniha Bridget Jonesová: Láskou šílená je v

Právě čtených10x
Přečtených1 112x
Čtenářské výzvě110x
Doporučených23x
Knihotéce378x
Chystám se číst201x
Chci si koupit45x
dalších seznamech7x