Bridget Jonesová: Láskou šílená

Bridget Jonesová se vrací po téměř šestnácti letech na scénu. Leccos se bezpochyby změnilo, ale hodně toho zůstalo při starém. Pravda, Bridget zestárla, sama vychovává dvě děti, ale na jejím přístupu k životu se nezměnilo zhola nic. Někde pod povrchem té současné dospělé Bridget je pořád ta rozpustilá třicítka, co se po hlavě vrhá do nových dobrodružství, věří v lásku až za hrob, je magnetem na trapasy a neustále řeší svou váhu. A i když do jejího seznamu předsevzetí přibyly nové výzvy („Přestanu před dětmi varovně počítat „Raz… dva…“, aniž jsem rozhodnutá, co vlastně udělám, až řeknu „tři“…“) a některé zůstaly stejné („Nebudu jíst víc než tři Big Macy nebo panini se sýrem a šunkou ze Starbucks týdně…“), je jasné, že Bridget, kterou milují miliony čtenářů po celém světě, je zpátky v plné polní. Bridget je zpět a je prostě skvělá! Budete se smát, budete plakat a hlavně – budete ji milovat!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/208314/bridget-jonesova-laskou-silena-Pqc-208314.jpg 3.5590

Bridget Jones (3.)

Bridget Jones: Mad About the Boy (2013)

Vydáno:, Ikar (ČR), XYZ (ČR)

Kniha Bridget Jonesová: Láskou šílená

SleepyAllDay

Tak moc jsme se na Bridget těšila. Zvolila jsme ji jako odpočinkové čtivo na dovolené. Ze srdce jsem se u určitých pasáží zasmála, pobavila.

Každopádně, kdyby bylo Bridget stále třicet, ok. Ale aby v 50 letech psala o prdech a já nevím čem.. už mi to přišlo takové nevhodé. Twitterování ok, měla jsem chuť si ten Twitter též založit, když je to tam tak skvělé, no naštěstí jsem nevymyslela žádnou vhodnou přezdívku.
Co mi strašně moc začalo vadit byly její tmavě modré šaty. Bože, to nemá nic jiného na sebe než ty příšerný šaty?

Starou tragickou Bridget jsem měla ráda, je mi jistým způsobem hodně blízká, ale myslím, že v padesáti letech by už měla mít nadhled a nechovat se tak jak se chová.

Kniha se četla dobře, v podstatě sama, ale už to tak nějak nebylo ono, sice se zde objevuje Daniel, ale Mark chybí. Pořád jsem tak nějak doufala, že se na konci knihy Bridget vzbudí a všechno bude v pořádku... ale život je život...

jana5661

Bridget Jones je moje oblíbená oddychovka, po dni v práci úplně ideální čtení. Tento díl byl sice trochu slabší, ale stejně ji mám ráda.

Simstr

Nečekala jsem žádné literární veledílo :-) oddychovka, pobavila jsem se :-)

Narissa
06. únoraodpad!

Tohle bylo celé špatně. Děj nijaký, zcela zmizel humor (až asi na dvě scénky)... Jednoduše všechno špatně. Úplná škoda, že tahle kniha vyšla.

Devil-Ivet
03.12.2018

Nečekala jsem nic mistrného a byla jsem mile překvapena. Lepší průměr, který mě pobavil. Na odreagování a nabrání dobré nálady po těžkém pracovním dnu to může být dobré čtení.

petra3895
26.11.2018

odporúčam, aj keď miestami má dej trošku slabé miesta. ako oddychovka skvelé. kniha pobaví viacerými situáciami tak ako aj predošlé knihy ;)

lalikpepa
17.10.2018

Tak tohle mě ze začátku vůbec nebavilo. Bridget zestárla a tak i starosti a situace, které řeší se výrazně proměnily. Neměla jsem zpočátku l textu noc blízko a napoprvé jsem knihu odložila. Vrátila jsem se k ní asi po dvou dnech a kupodivu ji dočetla za odpoledne. U příhody s botoxem jsem se od srdce smála jako u předešlých dílu. Přeci jen je tahle poslední knížka o něco slabší a za mne jí něco chybí. I přesto to bylo příjemné čtení na pohodu. Pokud chcete něco nekomplikovaného a lehkého, máte Bridget rádi, tak doporučuji.

Mia07
14.07.2018

Asi nejslabší kniha o Bridget, ale i tak prostě srdcovka :-) Je to trochu jiné, ale pořád je trhlá. Člověk s ní někdy cítí a ta ztráta Marka je někdy na slzu.

Julinka679
08.05.2018

Bridget bez Marka a s 2 dětmi mi sice k srdci také přirostla ale přeci jen mé cítění je stále u té 30-leté a trhlé...
Tato Bridget je sice stále stejná ale i když uběhlo už 5 let tak se stále nevzpamatovala ze ztráty Marka, narazila si kolouška, vychovává 2 děti a v životě se pořád jen plácá.
Občas byla naše milá hlavní hrdinka doslova na facku ale i tak jsem knihu ráda četla a přála jí další happy end :-)

evismaior
23.04.2018

65% - a to ještě jenom pro tu nostalgii za někdejší Bridget Jonesovou. Tohle bylo o poznání slabší než předchozí díly - kde jsem s třicetněcoletou Bridget souzněla, tak padesátiletá Bridget je většinu knihy doslova na pěst - pět let od smrti Marka sedí pořád doma, píše (nebo spíš občas myslí na to, že by měla psát) pochybný scénář, ve skutečnosti tráví čas sledováním počtu followerů na Twitteru (kam ale nepřispívá zjevně ničím, proč by ji normální člověk sledoval), psaním smsek (a to i na jednáních o scénáři) a brouzdnáním po seznamkách a svých fantaziích o chlapech, k čemuž jí povětšinou pouhou kulisu tvoří její dvě malé děti odložené u televize/videoher. Byla jsem zvyklá na to, že Bridget pracovala, sice dost šíleným způsobem, ale prostě chodila do práce jako normální lidi. Teď nedělá nic, jen když chůva zrovna nemůže, tak (většinou pozdě) vyzvedne děti ze školy. A tímto úmorným stylem se nesou tři čtvrtiny knihy. V poslední čtvrtině se naštěstí konečně dočkáme více prostoru pro chlapa, který Bridget miluje takovou, jaká je (ono to jinak fakt nejde), vrátí ji zpět do reality, odkryje bolavá místa, no a to jsem si ke konci i poplakala, i když jsem si musela odmyslet tu obvyklou zápletku "On někoho má! Aha, tak teda nemá." Jenže pročíst se k tomu nebylo vůbec lehké.

maizy
30.01.2018

Předchozí díly s Bridged byly moc fajn a já jsem se těšila na další pokračování. Bohužel mě tento díl zklamal. Za začátku nadšená, ale ve finále jsem se ke čtení musela nutit.

LivN
29.01.2018odpad!

Další díl Bridget! Čekala jsem že to bude fenomén, protože dva díly před tím fenomén byly, ale už to nebylo ono steží jsem tu knížku dočetla. Autorka se snažila o cambek a moc se jí to nepodařilo. Něco tomu chybělo.

Bublinka.
05.01.2018

Ze začátku jsem s tím docela bojovala, první dva díly jsem přečetla o dost rychleji. Možná to bylo obdobím, kdy jsem je četla, možná to bylo tím, že jsem první poslouchala audio knihu- Těžko říct. Rozhodně nebylo to nijak převratné a asi jsem měla Bridget radši jako ztřeštěnou třicítku. Možná jsme se s Bridget s rozumem v koncích měli rozloučit, nebylo to už ani vtipné a něco tomu chybělo. Prostě "nenadchne, neurazí".

Majinkazam
11.12.2017

Čtivá oddychová knížka, která ujistí každou čtenářku o tom, že žádná není dokonalá... Myslím si, že jsou lepší knihy, ale za mě dobré :)

Mermaid
10.11.2017

Toto byl zatím nejlépe napsaný díl ze všech. Nelze samozřejmě srovnávat s filmem, který není, ale bylo poznat, že autorka spolu s Bridget (trochu) dospěla a nechala si spoustu těch šílených a nepravděpodobných náhod a nehod z předchozích dílů od cesty. Nebo HF třeba konečně jen někdo radil, nevím. Každopádně tato kniha je uhlazenější a nebojím se říct milá, ačkoliv ten fekální humor je totálně, ale totálně otřesný a nevěřím tomu, že by pobavil třicetileté koloušky. Maximálně tak čerstvé teenagery.
Taky mi bylo protivné, jak neustále používala zvolání jako "ÓÓÓ, já jsem myčka/pračka/nějaká osoba, podívejte se na mě, jak jsem dokonalá". Tento styl humoru rovněž nechápu a rovná se to termínu "nafoukaní ženáči", který byl v předchozích dílech používaný snad stokrát. Proč??? No a ještě bych mohla pokračovat.
Teď to vypadá, že je to vlastně celé hrozné. Není. A kdo to napsal, ten první dva díly viděl maximálně v televizi. :-D
Pořád ale platí, že Bridget dávám zas o jednu hvězdu víc, než by si asi zasloužila, a to z jakési nostalgie. Není to excelentní veledílo, ale lepší nadprůměr a na odreagování stačí. Jdu číst (zatím) poslední díl.

Space.Junkienka
27.10.2017

Jsou knihy, které by měly zůstat u prvního, (maximálně) druhého dílu.

holy17
10.10.2017

Super čtení na oddych.

ddkk
03.10.2017

Stále zábavná, stále příjemná a stále odložitelná...Bridget nezklame. Ale to je asi tak vše...Dobré odpočinkové čtení, pravda, spíš pro nás holky, že :-)

Lenna75
17.09.2017

Tento díl jsem si přečetla hlavně proto, že jsem se chtěla přesvědčit, zda upadl či neupadl styl tohoto příběhu. No, řekla bych, že je rozhodně slabší, ale místy mi přišel stejně zábavný jako ty předchozí.

Market = )
30.08.2017

Já byla mile překvapená :-). Myslím, že všechny zmatky (vnitřní i reálné :-) ) byly výstižně popsané a až na místy "fekální humor", který mně nic neříká, mi knížky přišla i vtipná. A za konec jsem ráda.

PetK
26.08.2017

Prostě Bridget. Všechny víme, že to je nadsázka, ale všechny jsme tak nějak rády, že je někdo větší zmatkařka než my. :-)

Gabba99
24.08.2017

Velké zklamání, nepravdepodobné a ani ne príliš vtipné...

ThePeace135
18.08.2017

Když jsem vzala knihu do ruky a zjistila, že se dějově posunula o poměrně velký kus a obrala mě nejenom a svatbu, ale i těhotenství a začátky Bridgetina mateřství bylo mi z toho smutno... Když jsem ale vzápětí zjistila, že mi autorka nedopřeje přítomnost zbožňovaného Marka, který zemřel za tragických okolností, chtělo se mi hystericky plakat a hodit knihou proti zdi... Zachránilo ji to, že byla půjčená a proto jsem ji raději otevřela... a hle, pro mě se z toho stala asi nejlepší kniha z celé série. Bridget je už dospělejší, i když něco ze svého starého já v sobě pořád ještě trochu má... no tak dobře, trochu víc než trochu :) a Billyho s užvatlanou Mabel prostě nejde nemilovat... z knihy jsem prostě byla zklamaná ještě před jejím otevřením, a i když jsem od ní nečekala prakticky nic, co by mě na ní ještě mohlo bavit, byla jsem nakonec velmi mile překvapená :)

Ajinka126
30.07.2017

U mě to byla AUDIOKNIHA - naprosto senzační záležitost. Humorné, milé, prosté s brilatním projevem. Nic jsem od toho nečekala, takže mě to mohlo jen mile překvapit a to se stalo.

Melanka
18.07.2017

Co jsem čekala, to jsem dostala - prázdninové čtení, naprosto nepravděpodobné, přehnané, ale přesto chvílemi potěší. Až na ta citoslovce: grrr, ó, mhmmm - bože!

sphinx
17.06.2017

Jednoznačně nejslabší díl plný nelogičností a nesrovnalostí.

(Spoiler). Padesátnice Bridget má pětileté a sedmileté dítě?! Zcela postrádám vysvětlení toho, proč jsou po druhém díle Bridget a Mark spolu, ale děti si pořídí až po tolika letech (na hodně stará kolena)? Autorka pak s přehledem nechá Bridget vážit v jednom dni 79 kg, aby týden na to (!) zázračně zhubla a měla náhle pouhých 71 kg, a to jakoby mimochodem, tj. bez jakéhokoli cvičení v tomto týdnu (ačkoli přiznejme si, že i kdyby cvičila den co den do úmoru, což si nejde představit u normálního člověka, natož u Bridget, tak by stejně ani tolik nikdy shodit nemohla).

Knize neprospěla ani okatě prvoplánová vtipnost, ani snaha rozesmát čtenáře nějakou komickou situací pomalu na každé stránce. Navíc prohlédnout, která postava bude Bridget provázet po zbytek života namísto Marka, pak musí každý čtenář už po prvních pár stránkách. Tohle se zkrátka nepovedlo.

knihamouder
29.05.2017

První dva díly ve formě knihy mě vůbec nebavily. A to filmy miluji. Proto jsem byla mile překvapena po otevření této knížky. Typický britský humor, trapné scény bez kterých by to nebyla ona Bridget a skvělé situace, co nám připravují sami děti. Ubírám hvězdu za odchod Marka ze scény.

Greg25
25.05.2017

Ne tak lehce čtivé, jak je u Fieldingové zvykem (lehce těžkopádné hlavně v polovině knihy). Je to pořád ta Bridget a oceňuji, že ji Fieldingová nechala hlavní atributy včetně zmatkování, byť je to pro mnoho čtenářů nedospělé, jsem toho názoru, že lidské vlastnosti se s věkem tak snadno nemění. V jistém směru Fieldingová vlastně překračuje tabu, protože Bridget ponechává ztřeštěné myšlenky a myšlenky takového typu, které řada lidí odsoudí, protože nesplňují společenský úzus toho, jak má myslet a chovat se padesátiletá žena a matka. Co je pro mě zklamání je fakt, že tu není Mark Darcy, samozřejmě trošku připouštím, že proto, že Darcy je prostě vysněný princ, ale vlastně by bylo mnohem zajímavější sledovat, jak oni dva vypadají ve vztahu po tolika letech, jaké strasti a nedorozumění jim to přináší. Jenže Fieldingová se tomu pro mě trochu nešťastně a hlavně mírně "srabácky" vyhnula. Možná nemá dostatek poznatků na to, jak může dlouhodobý vztah v této fázi vypadat, spíš si ale myslím, že prostě chtěla uchovat Bridget ten status přemýšlení o mužích, randění, atd. a chtěla Bridget jako single vdovu, která řeší sex a muže zase sólo jen v doprovodu kamarádů (hrozně mi tu chyběla Shazzer). Naneštěstí možná to je kámen úrazu, celé to působí křečovitě a nepřirozeně. A hlavně je z toho jasně vidět, že záměr vyhnout se popisu soužití Marka a Bridget je zcela zjevný a jasně čitelný. A tak je to vlastně mírné zklamání, protože je tam cítit ten vypočítavý kalkul toho, že Fielding to prostě ani nezkusila napsat a rovnou to zabalila, takže napsala totéž jen méně věrohodné, méně zábavné a méně uvěřitelné. Velká škoda. I zkažený pokus na téma partnerské soužití Marka a Bridget bych ocenila víc než vykrádání sama sebe. I tak za spoustu vtipných momentů a nápadů. A hlavně za Bridget. 65% Protože ji máme rádi takovou jaká je.

MíšaS.
01.05.2017

Vlastně ani nevím, co mám napsat... Klasická oddechovka, ale nějak jsem se u toho nebavila, nemohla jsem se začíst a byla jsem smutná z toho, co se stalo (nechci prozrazovat). A Bridget mi přišla hodně stupidní, ještě víc, než v předchozích dílech. A to nemluvím o tom, že jsem byla velmi překvapená, protože podle filmu jsem čekala starosti s těhotenstvím a tady se řešil přechod.

Aleen
11.04.2017

Největší chybou je, že v Čechách vyšla nejdříve tato kniha a pak až Dítě B.J.. Protože období, kdy Bridget čeká dítě, pak druhé a kdy je začínající maminkou, mi asi hodně chybělo...No nic. V této knize vystupuje jako, místy až trapná, rozhodně ne vtipná, ubožačka, která bez netu nedá ani ránu, která snad nemá již vůbec na nic vlastní názor a u níž děti nejsou na prvním místě, což je v jejím věku a postavení trošku málo uvěřitelné. Nelíbilo se mi na tom téměř nic. Ještě, že jsem poslouchala na CD, jinak bych nejspíš odložila.

pro ženy humor ženy láska

Helen Fielding

Helen Fielding